preloader

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Yazı Boyutu:

SUV veya Crossover yani “yerden yüksek” otomobillerin önlenemeyen popülaritesi sınıf tanımaksızın artıyor. B-SUV olarak adlandırılan segment ise hiçbir lüksten ödün vermeden, bu araçlara ulaşmanın en kolay yolu. Türkiye’de en çok tercih edilen B Sınıfı Segmentindeki SUV modellerini sizler sizin için derledik.

Sayfalarımızda sürekli en hızlı, en pahalı ya da en lüks SUV’ları görüyor ancak daha ulaşılır bir SUV’a mı sahip olmak istiyorsunuz? Bu haberimiz size göre! Türkiye’de satın alabileceğiniz B tipi sınıfındaki SUV modellerini sizin için derledik. Söz konusu seçeneklerden bazıları diğerlerine göre biraz daha “büyük” ya da “küçük” gibi algılanabilirler ama burada esas olan, size en uygun hangisinin olduğu! “B-SUV nedir?” diye soranlar için de konuyu şöyle açıklayabiliriz: Volkswagen T-Cross, Opel Mokka, Peugeot 2008, Ford Puma gibi model segmentinde yer alan, arazi aracı görünümlü otomobiller bu sınıfta yer alıyorlar. Pek çoğunda 4×4 seçeneği bile sunulmuyor ama buradaki temel amaç; arazide maceraya atılmak yerine kent trafiğine daha yüksekten bakarken, güvenli, prestijli ve lüksten ödün vermeden ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak. Hadi gelin, küçük boyutlarına rağmen lüksten ödün vermeyen B-SUV’lara bir göz atalım!

Toyota C-HR

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

İkinci jenerasyonuyla da Türkiye’deki üretim macerası devam eden Toyota C-HR, yine ilklere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de üretim bandına çıkmış ilk hibrit model olmasının yanında artık ilk şarj edilebilir hibrit model olarak da tarihe geçen C-HR, tasarımıyla çok daha cesur çizgiler taşıyor. Yeni güvenlik destekleriyle bu alanda da sınıf atlayan ürün gamında, beşinci nesil Toyota hibrit sistemi artık daha iyi performans vadediyor. 1.8 litrelik benzinli motorun temelini sürdürdüğü C-HR Hybrid, tutumluluk genlerini de korumaya devam ediyor.

Jeep Avenger

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Jeep Avenger, 2023’te Avrupa’da Yılın Otomobili seçilerek Türkiye yollarına çıkıyor. Bu modern ve işlevsel kompakt SUV, 115 kW güç ve 260 Nm tork üreten bir elektrik motoru ve 54 kWh batarya ile donatılmış, 400 km WLTP menzili sunuyor. Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, Avenger’ın özgün tasarımı, arazi sürüş kabiliyeti ve geniş iç hacmiyle fark yarattığını belirtiyor. Ayrıca, tamamen elektrikli sürüş deneyimi ve çevre dostu teknolojileriyle Jeep tutkunlarına hitap ediyor.

Jeep, Avenger ile elektrikli SUV pazarında iddialı bir adım atıyor. Model, fonksiyonel tasarımı, gelişmiş teknolojileri ve sürüş kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Ayrıca, sınıfına kıyasla iyi bir sürüş kabiliyeti ve güvenlik özelliklerine sahip. İç ve dış tasarımıyla modern bir görünüm sunan Avenger, çeşitli renk seçenekleri ve premium özellikleriyle öne çıkıyor.


OGGUSTO Genel Yayın Yönetmeni Melis Topaloğlu Kasnaklı Deneyimledi

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Silivri’den Evcik Plajı’na kadar İstanbul’un en yağışlı günlerinden birinde deneyimlediğim Jeep Avenger, şehirli ama hafta sonunu doğada geçirmek isteyenler için çok doğru bir tercih. Özellikle yol tutuşunu çok beğendim. Zeminden gelen darbeler rahatsızlık vermiyor, keyifli bir off-road deneyimi yaşatıyor. 54 kWh bataryasıyla 400km karma menzil veriyor. Tabii ki bu kullanıma göre değişiyor. 1.563.750 TL’den satışa çıkan Jeep Avenger’ın 2023 sonuna kadar 800 adet satılması hedefleniyor. 250 adeti de ön satışta çok kısa sürede tükenmişti.

Honda HR-V

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Honda’nın CR-V ile birlikte en köklü SUV seçeneklerinden biri olan HR-V, 2022’de tamamen yeni nesliyle Türkiye’de satılmaya başlandı. Honda HR-V e:HEV adındaki bu yeni nesilde sadece hibrit bir güç üretimi söz konusu. Şarj etmeye gerek olmadan düşük tüketim değerleri sunabilen aracın özellikle şehir içindeki ekonomisi adeta rakipsiz. Advance ve Style isimli iki donanım mevcut. Akıllı bagaj kapağı, oturma alanları katlanabilen “Sihirli Arka Koltuklar” gibi donanımlarıyla fark yaratan Honda HR-V e:HEV, adeta yok satmasıyla, kısa zamanda pazardaki konumunu güçlendirdi.

Peugeot 2008

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Peugeot’nun özellikle SUV ürün gamıyla son 5 yıllık periyotta yakaladığı ivme tartışılmaz boyutta. 3008 ille başlayan ve sonrasında ailenin diğer üyelerine de başarılı şekilde yansıyan yeni nesil tasarım yüzü, geride bıraktığımız 2023 içerisinde makyaj operasyonlarıyla revize edildi. Bu değişimlerle birlikte özellikle ön bölümündeki değişimi çok rahat hissedebildiğimiz Peugeot 2008 ailesi, donanım olarak da özellikle alt ve orta versiyonlarda artık çok daha tatmin edici bir seviyeye getirilmiş durumda. Makyajla birlikte tamamen elektrikli e-2008 de önemli geliştirmelere sahne oluyor. makyajlı versiyonla birlikte bizleri 136 beygirden 156 beygire çıkmış daha güçlü bir elektrik motoru karşılıyor. 50 kWh kapasiteli bataryası 54 kWh seviyesine gelen modelde toplam menzil 60 kilometrelik iyileşme ile 406 kilometreye çıkıyor.

{26992}

Skoda Kamiq

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri
Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Skoda’nun Temmuz 2020 itibarıyla Türkiye’de satışa sunmaya başladığı Kamiq modeli, markanın en küçük SUV’u. Markanın önceki SUV’ları Kodiaq ve Karoq’un ardından daha uygun fiyata hemen hemen aynı motor ve donanımları, daha kıvrak bir gövdede tercih etmek isteyenler için Kamiq çok doğru bir seçim olacaktır. Tamamı DSG otomatik şanzımanlı olan Kamiq modellerinde 110 ve 150 HP gücünde benzinli motor seçenekleri mevcut. Gündüz LED farlarıyla sert bir ifade sunan Kamiq, Skoda’nın hayatı kolaylaştıran Buz Kazıyıcı, Bilet Tutucu, Taşmayı Önleyen Silecek Suyu Aparatı gibi pek çok markada olmayan detayına sahip. Kamiq’e sahip olmak diğer Skoda SUV modellerine oranla daha kolay ancak şu an için adeta kapanın elinde kalıyor! Özellikle de Metalik Ralli Yeşili, Metalik Akça Kahverengi ya da Corrida Kırmızısı’nı bulursanız kaçırmayın deriz.

Skoda Kamiq ile ilgili tüm deneyimlerimi de aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Ford Puma

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

SUV’lar öyle popüler hale geldiler ki tarihteki bazı modelleri artık hatırladığımız formlarda değil bu gövde tipinde görüyoruz. Bunun en son örneklerinden biri de Ford Puma. Bir önceki Puma, küçük sportif bir coupe iken günümüzde B Segmenti’nin dişli rakiplerinden biri formunda yollara çıkmaya başladı. Akışkan tasarımında coupe araçların kıvrımlı hatlarına yer verilen Ford Puma, 1.0 litrelik küçük motorundan büyük güç üretimiyle dikkat çekiyor. 95, 125 ve 155 HP’lik turbo beslemeli benzinli motorlarıyla Puma, sürüş keyfine de odaklanmak isteyen ancak SUV’ların kullanışlılığını da arayanlara hitap ediyor. Puma’nın sadece baz donanım seviyesinde 6 ileri manuel şanzımana yer veriliyor. 155 HP’lik en üst versiyonun elektrik destekli bir motorunun olması, yani hibrit oluşu onu şehir içinde daha çevreci ve ekonomik kılıyor. 125 HP’lik diğer versiyon ise hibrit kardeşi gibi 7 kademeli otomatik şanzıman sayesinde konfor seviyesini arttırıyor.

Ford Puma ile ilgili tüm deneyimlerimi de aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Hyundai Bayon

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

B-SUV’daki iddiasını Türkiye’de üretilen Bayon ile, iki farklı seçeneğe çıkaran Hyundai, marjinal tasarımlı arka bölümüyle dikkat çekiyor. Hyundai Bayon’daki iki farklı benzinli motoru, farklı otomatik şanzımanlar ile de tercih edebiliyorsunuz. Bu fiyat aralığındaki en konforlu seçeneklerden biri olarak Hyundai Bayon oldukça dikkat çekici. Ayrıca aracın tasarımı da oldukça gelecekçi.

{52922}

Opel Crossland

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Doksanlı yıllardan günümüze SUV tecrübesini farklı boyutlarda sunan Opel, Crossland ile özellikle şehir hayatının ritmine uygun bir seçeneğe sahip. 1.2 litrelik benzinli motorunda 130 HP güç sunabilen araçta 6 kademeli otomatik şanzıman standart. Bir de manuel vitesli 1.2 litrelik benzinli versiyon var ki o da 110 HP gücünde. 2020’de makyajlanarak Opel’in yeni marka yüzüne kavuşan Crossland, yekpare ön bölümünde artık daha sert bir ifadeye sahip. Yan taraftaki “Bıçak izi” de Opel’in pek çok modelinde gördüğümüz bir simge. Hakim sürüş pozisyonu sayesinde güvende hissedilen yolculuklar vaad eden Crossland’in bagaj hacmi de bu sınıfın en büyüklerinden biri. Öte yandan değişken arka koltuk yapısıyla da artık unutulmaya yüz tutan MPV tarzı araçların değişkenliğini SUV gövde yapısında Crossland’de bulabilirsiniz.

Opel Mokka

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Opel Mokka, ilk neslinde B yerine C Segmenti’ndeki SUV modellerine yakın konumlandırılsa da 2021 itibarı ile satışına başlanan ikinci jenerasyon çok daha dinamik hatlarıyla B-SUV gibi bir yere konumlanıyor. 1.2 litrelik 130 HP’lik benzinli motorunda 8 kademeli harika bir otomatik şanzıman sunan Mokka’nın, bir de tamamen elektrikli versiyonu Mokka-e satışa sunuldu. Geniş iç mekanında en son teknolojik donanımları barındıran Mokka, Bold Pack paketiyle tercih edildiği takdirde siyah bir motor kaputu ve siyah iç tavan döşemesiyle geliyor. Bizim favori renklerimiz ise Matcha Yeşili ya da Aden Kırmızı Tavan ile kombine edilebilen Elmas Siyahı ya da Alp Beyazı.

{58461}

Renault Captur

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

B-SUV’un en düşük yakıt tüketimi sunan seçeneklerinden biri olarak nam salan Renault Captur, ikinci jenerasyonu ile 2020’de Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Genel tasarım hatları korunurken, detaylarında çok daha değerli tasarım ögelerini barındıran Captur, çift gövde rengi gibi kişiselleştirme sayesinde, zevklere uygun olarak da tercih edilebiliyor. 140 HP ile 155 HP arasında değişen elektrik destekli benzinli güç seçeneklerinde EDC adındaki otomatik şanzıman standart. Captur’un otomatik şanzımanlılarında, havada asılı gibi duran vites konsolu iç mekandaki etkiyi arttırıyor. Büyük dokunmatik ekranına sahip donanımı tercih ettiğinizdeyse sanki bir “Yavru Tesla”nın içindeymişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Renk seçimi olarak ise Atacama Turuncusu ile Boğaz Mavisi favorilerimiz!

Audi Q2

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri
Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Premium markalar arasında en kompakt boyutlu SUV’u sunan marka olan Audi, Q2 ile bu segmentte yer alıyor. Köşeli tasarımı içerisinde sert bir karaktere sahip olan Audi Q2, markanın quattro isimli 4 tekerlekten çekişli versiyonunu Türkiye’de sunmasa da bu durum aracın adeta yok satmasına engel değil. 150 HP’lik benzinli motorlara sahip olan Audi Q2’nin tüm modellerinde, S tronic adındaki otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. Advanced haricinde esas tercih etmeniz gereken seçeneğin “S Line” adındaki donanım paketi olduğunu söyleyebiliriz. LED farlarıyla keskin görünümünü pekiştiren Audi Q2, mat renkli C sütunu sayesinde de tavanının havada durma efektini vurguluyor. Renk olarak Kristal Efektli Ara Mavisi, Sedefli Daytona Gri ya da Metalik Tango Kırmızısı favorilerimiz.

Suzuki Jimny

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri
Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Lüks bazen deri koltuklar, krom kaplamalar ya da ışıltılı göstergeler anlamına gelmeyebilir. Hele ki arazi araçlarına meraklıysanız! Japon Suzuki’nin efsane modeli Jimny’si de her yere bir şekilde gidebilmek gibi bir lüksü sizlere sunuyor. Ancak satın alabilirseniz! Mercedes-Benz G-Serisi’nin minyatür kardeşi gibi görünen Suzuki Jimny’ye olan ilgi o kadar fazla ki, bırakın Türkiye’de 0 km’sini bulabilmeyi, dünyanın pek çok ülkesinde araç adeta yok satıyor. B-SUV segmentindeki tek safkan 4×4 model olan Jimny, ayrıca gerçek arazi şanzımanının sunulduğu da tek model. İç mekanda 4 kişi için anca yer ayrılırken, ufacık bagaj ya da dar koltuklar da cabası. Ancak bunların hiçbiri Jimny’ye olan ilgiyi azaltmıyor.

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

1.5 litrelik benzin motorunda otomatik şanzımanı standart olarak sunan Jimny eğer size küçük gelirse bir üst model Vitara’yı Jimny’den daha uygun fiyatlardan satın alabiliyor olmanız da gerçekten şaşırtıcı. B-SUV segmentindeki daha modern bir üye olan Vitara, tanıdık model isminin hakkını sonuna kadar veriyor. Günümüzde 1.4 MHEV olarak adındaki hafif hibrit ve turbo benzinli ünitesinde 4×2 ve 4×4 opsiyonları haricinde otomatik şanzımanın standart olması da onu çok cazip kılıyor!

{35101}

Seat Arona

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Alman mühendisliğini Akdeniz tutkusuyla beraber yaşamak istiyorsanız o zaman Seat Arona sizin aradığınız B-SUV. Tamamı DSG şanzımanlı olan Seat Arona modelleri rekabetçi fiyatlarıyla da dikkat çekici. 2021’de makyajlanan Arona’nın 2018 Red Dot Tasarım Ödüllü tasarımı, kent hayatında kıvrak bir ilerleme sağlayabiliyor. Kablosuz telefon şarjı, dijital göstergeler veya Full LED farlar gibi teknolojileri sunarak pek çok rakibinden farklılaşan Seat Arona’nın ikisi opak olmak üzere on renk seçeneği bulunuyor. Bizim favorimiz, FR donanımı ile birlikte Desire Kırmızı ya da Kamuflaj Yeşili. Bu noktada söylemeden geçmeyelim; tavanı farklı renkte sipariş ederek kontrast oluşturabiliyorsunuz.

VW T-Cross

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Volkswagen SUV modellerinin sayısı her geçen gün artıyor. Touareg, Tiguan ve T-Roc’un ardından iki farklı Volkswagen B-SUV daha artık alınabiliyor. Bunlardan ilki T-Cross. Köşeli ve kompakt boyutlarına rağmen geniş iç mekânlı VW T-Cross, yerden yüksek hakim sürüş pozisyonuyla güven veren bir karakterde. 110 HP’lik motorunda manuel ya da DSG otomatik şanzıman alınabiliyor.

{96787}

VW Taigo

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Volkswagen Taigo ise yeni bir model ismiyle aileye katıldı. Coupe görünümlü bu küçük SUV, daha kentli bir karakterde. 95 HP’lik manuel pek az sayıda ülkemize getirilirken, 110 HP’lik DSG ve 150 HP’lik DSG versiyonları için kısa zamanda uzun bekleme süreleri oluştu. Taigo’nun R-Line isimli sportif paketini tavsiye ediyoruz.

Citroen C3 Aircross

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

MPV’lerin fonksiyonelliğini SUV kimliğiyle birleştiren Citroen’in C3 Aircross modeli, ödenen bedelin karşılığında en fazla alınan otomobillerin ödüllendirildiği Auto Best yarışmasının 2018 yılında kazananı olmuştu. 2021 itibarıyla makyajlanarak çok daha heybetli bir tasarıma kavuştu. Hakim sürüş pozisyonu, çok geniş iç mekanı, kişiselleştirme özellikleri ve Citroen’in farklı tasarım anlayışıyla bu araç hemen her beklentiyi karşılıyor. 1.2 litre 130 HP’lik benzinli motora sahip olan Citroen C3 Aircross, 6 kademeli tam otomatik şanzımanı standart olarak sunuyor. Kişiselleştirme imkanı bol olan aracın bizim tarafımızdaki favorisi; Haki ile beraber Siyah kombinasyonu.

Toyota Yaris Cross

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

C-HR’ın ardından Yaris Cross ile B-SUV’a daha yakın bir model daha sunmaya başlayan Toyota, bir kez daha hibrit vurgusunu yapıyor. 1.5 Hybrid e-CVT sayesinde hem çevreci hem de performanslı olunabileceğini gösteren Yaris Cross’u, daha uygun fiyatlı garajına “çekmek” isteyenler ise bu sefer hibrit olmayan seriye bakabilirler. Her iki Yaris Cross’un da sadece otomatik şanzımanlı olduğunu hatırlatmak isteriz.

{79965}

Nissan Juke

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Nissan’ın B-SUV segmentindeki öncü modeli Juke, tamamen yenilenen ikinci jenerasyonuyla Türkiye’deki yerini aldı. Radikal tasarımını korurken yeni teknolojilerle donatılan Juke, 1.0 litrelik turbo benzinli motorunda DCT adındaki çift kavramalı otomatik şanzıman opsiyonu da sunuyor.

Kia Stonic

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

B-SUV’a ulaşmanın en kolay seçeneklerinden biri olan Kia Stonic, geniş iç mekanı ve kolay kullanımıyla dikkat çekiyor. Manuel şanzıman sadece 82 HP’lik baz donanımda sunulurken diğer tüm modelleri 100 HP’lik otomatik olarak bayilerde yer alıyor.

Kia Stonic modeli ile ilgili tüm deneyimlerimi de aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Jeep Renegade

This image has an empty alt attribute; its file name is en-iyi-b-suv-modelleri-30.webp

Makyajlanmasıyla beraber çok daha çekici olan Jeep Renegade’de 130 HP’lik e-Hybrid 1.5 4×2 versiyon 2023 itibarıyla iki farklı donanımda tercih edilebiliyor. Hemen her noktasında Jeep markasının tarihi detaylarını barındıran Renegade, köşeli hatlarıyla arazi aracı yansımasını en fazla yansıtan modellerin başında geliyor. Bu küçük ama heybetli araç, kent cangılı için hakim sürüş pozisyonu ve kıvrak yapısıyla hayatınızı kolaylaştırıyor.

MG ZS

This image has an empty alt attribute; its file name is en-iyi-b-suv-modelleri-mg-zs.webp

SUV çılgınlığına dahil olan markalardan bir yenisi de efsanevi İngiliz MG (Morris Garages) markasının ZS modeli. 2021’de Türkiye’ye yüzde 100 elektrikli modeliyle giriş yapan MG ZS, 2023 itibarıyla yeni versiyonuna kavuştu. Model yılına göre sadece benzinli ya da tamamen elektrikli versiyonlarla tercih edilebiliyor.

Fiat Egea Cross

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Fiat aslında Egea Cross’u C-SUV olarak konumlandırıyor. Ancak fiyatı ve satış adetlerine bakıldığında B-SUV’lar için de bir rakip konumunda olmasıyla bu haberin içinde sizlere aktarmak istedik. Uygun fiyata yaygın servis ağı ve kolay parça bulunabilmesiyle öne çıkan Fiat Egea Cross, benzinli, dizel ya da hibrit gibi alternatifleriyle de Türkiye’nin tercihlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Hyundai KONA

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

B-SUV segmentinin en fazla tercih edilen araçlarından bir tanesi Hyundai KONA. İkinci jenerasyonuyla macerasına devam eden kompakt SUV temsilcisi, önceki nesline göre oldukça radikal değişim rüzgarlarını beraberinde getiriyor. Güney Koreli üreticinin yeni dönemde tercih ettiği fütüristik çizgilerden nasibini alan Kona, yolda gördüğümüz zaman dikkatimizi çekme konusunda çok fazla zorlanmıyor. Önceki jenerasyona göre yükseltilmiş bir şekilde karşımıza çıkarılan Kona, evrensel bir mimariye ve değişik zevklere hitap eden motor tiplerine ve versiyonlara sahip olacak. Tamamen elektrikli başta olmak üzere, hibrit elektrikli ve içten yanmalı motor opsiyonları, ürün gamının kitlesini fazlasıyla geniş tutuyor. Elektrikli Kona da kendi içerisinde iki farklı seçeneğe ayrılıyor. Uzun menzilli versiyon 65,4 kWh kapasiteli batarya ile gelirken, Standart Menzil için bu rakam 48,4 kWh düzeyinde. Vadedilen menzil değerleri ise sırasıyla 514 km ve 377 km.

Ford EcoSport

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri
Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

SUV pazarındaki en ufak ama en donanımlı seçeneklerden bir tanesi Ford’un EcoSport’u. Bu SUV, dar, kısa ve yüksek yapısıyla 90’ların Japon SUV’larını andırmasıyla gerçek anlamda çok da bir rakibe sahip değil. Ford EcoSport’un en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi, yana doğru açılan bagaj kapağı. Bu sayede çok alçak bir yükleme eşiğine sahip yükleme bölümüne eşyalarınızı rahatlıkla yerleştirebiliyorsunuz. EcoSport, en dar park noktalarına bile rahatlıkla girebilirken 125 HP’lik benzinli motoru ve 6 kademeli otomatik şanzımanıyla da boyutlarından beklenmeyecek derecede performanslı.

SsangYong Tivoli

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen B Sınıfı SUV Modelleri

Şu sıralar daha çok yepyeni modeli Torres modeliyle gündemimizde olan Güney Koreli üretici SsangYong, kısa süre önce ailede yer alan isimleri makyaj operasyonuna aldı. Türkiye’de tanıdığımız isimlerden birisi olan Tivoli’yi de etkileyen bu operasyonla birlikte bizleri daha sportif bir yüz karşılıyor. SsangYong’un B segmentte yer alan bu kompakt SUV modeli pek çok adaptif sürüş asistanını standart olarak barındırmasıyla, yüksek güvenlik iddiasını sürdürüyor. Yenilenen Tivoli 163 beygir güç üreten 1,5 litrelik turbo benzinli motorla tercih edilebiliyor.

Yeni mekanlar, etkinlikler, filmler, diziler, gustolu içerikler ve sürprizler için
👉OGGUSTO Club’a katılın!

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları