preloader

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Yazı Boyutu:

Ekim 2022’den itibaren üçüncü jenerasyonuyla Türkiye’de yeni sahipleriyle buluşmaya başlayan Yeni BMW X1’in öne çıkan özelliklerini keşfedin.

Premium kompakt SUV sınıfında yer alan, BMW’nin kendi içinde SAV olarak adlandırdığı model serilerinden BMW X1, tamamen yenilenmesinin ardından Ekim 2022 itibarıyla Türkiye yollarıyla buluşmaya başladı. Yeni BMW X1, daha büyük, daha teknolojik ve daha fonksiyonel yönleriyle Premium SAV segmentinin bir kez daha iddialıları arasındaki yerini aldı.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

BMW’nin X5 ile başlayan SAV model ailesinin en kompakt ölçülü kardeşi BMW X1, yeni gövdesi ile üçüncü nesline geçiyor. BMW’nin karakteristik ögelerinden “böbrek” formundaki radyatör ızgaraları, Yeni BMW X1’de neredeyse kare formuna ulaşıyor. İlk bakışta daha dik bir ön tasarıma sahip olan kompakt SAV, güçlü çizgilere sahip gövde oranları, kare forma benzeyen çamurlukları ile önde ve arka bölümde BMW X ailesi stili tasarım ögeleriyle ayırt ediliyor.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Ön kısımda yer alan Adaptif LED Farlar Yeni BMW X1’in yan profiline doğru X şeklini alarak aracın maceracı ruhuna gönderme yapıyor. Dikey çizgiler, dar ve dik tasarımlı arka cam ve LED teknolojisine sahip stop farlarıyla Yeni BMW X1’in tasarımı tamamlanıyor.

Boyutları Büyüdü, İç Mekân Genişledi

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

BMW’nin sürüş odaklı gövde oranlarına sadık kalarak yeniden tasarlanan Yeni BMW X1, bir önceki nesline göre büyüyen ölçüleriyle de öne çıkıyor. Yeni BMW X1 önceki jenerasyona göre 53 mm daha uzun, 24 mm daha geniş ve 44 mm daha yüksek. Yeni BMW X1’in gövde boyutlarındaki bu değişim yaşam alanında da kendisini gösteriyor. 22 mm artırılan aks mesafesi, aracın iç hacmini bir üst segmentle yarışır hale getiriyor.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Yeni BMW X1 sDrive18i, modelin güçlü duruşunu destekleyen X-Line veya otomobilin dinamik yapısını öne çıkaran M Sport tasarım paketleriyle tercih edilebiliyor. 20 inç boyutuna ulaşan jant seçeneği ile birlikte Utah Orange ve Cape York Green renk seçenekleri Yeni BMW X1’de ilk defa sunuluyor.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Yeni BMW X1’in tamamıyla yenilenen iç mekânı, markanın teknolojik anlamdaki amiral gemisi Yeni BMW iX’ten esinleniyor. BMW Kavisli Ekran, kokpit kısmını domine ederken, dokunmatik yüzeyler ve kullanışlılığı bir üst seviyeye çıkaran eşya gözleri de otomobilin çok yönlülüğüne vurgu yapıyor. Yeni BMW X1’de yer alan BMW Kavisli Ekran, 10.25 inç gösterge ekranı ve 10.7 inç boyutundaki kontrol ekranından oluşuyor. My Modes sürüş modları ile entegre olarak çalışan sistem, Expressive Mode ve Relax Mode gibi seçeneklerde iç mekânın ambiyansını değiştirerek eşsiz bir ortam yaratıyor.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Önceki nesline kıyasla artan baş ve diz mesafesi ile yeni BMW X1, sürücü ve yolcular için daha yüksek bir oturma pozisyonuna sahip oluşuyla daha iyi görüş imkânı da sunuyor. Uzun mesafeli seyahatler düşünülerek geliştirilen koltuklar daha fazla konfor vadederken; ayarlanabilir arka koltuklar ise 60:40 oranında 13 cm öne giderek bagaj bölmesini daha esnek bir şekilde kullanma imkânı sunuyor. Bir önceki jenerasyona göre 35 litre daha fazla alan sunan bagaj, 540 litre hacme sahip. Bagaj hacmi arka koltuklar yatırıldığında ise 1600 litreye kadar artırılabiliyor.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Üçüncü jenerasyon ilk olarak BMW X1 sDrive18i versiyonuyla ülkemize giriş yaptı. 1.5 litre hacmindeki 3 silindirli turbo benzinli motoru ile 136 beygir güç ve 230 Nm tork üretebilen Yeni BMW X1 sDrive18i, çift kavramalı otomatik şanzımanı standart olarak sunuyor. Önden çekiş sistemine sahip olan Yeni BMW X1 sDrive18i, 0’dan 100 km/s hıza 9,2 saniyede ulaşabiliyor. Yakıt tüketimi konusundaysa oldukça iddialı olan Yeni BMW X1 sDrive18i, 100 km’lik mesafede 6.3 ila 7.0 litre arasında değişen yakıt tüketimi sunuyor.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

X-Line ve M-Sport tasarım paketleriyle sunulan Yeni BMW X1 sDrive18i, standart olarak sunduğu üst düzey donanımlarıyla premium algıyı bir üst sınıfa çıkarıyor. Kavisli Ekran, BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Isıtmalı Ön Koltuklar, Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafıza Fonksiyonlu Sürücü Koltuğu, Ayarlanabilir Arka Koltuklar, HIFI/Harman-Kardon Ses Sistemi, Panoramik Cam Tavan, Sürüş Asistanı ve Park Asistanı, Yeni BMW X1’in öne çıkan standart donanımları arasında yer alıyor.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Tüm bu standart donanımlara ek olarak lansman sürecinde; Sürüş Asistanı Professional, Park Asistanı Plus, Konfor Erişim Sistemi ve Kablosuz Şarj Sistemi donanımları tüm otomobillerde bulunuyor ve müşterilerine zengin donanım seviyesi sunulmaya devam ediliyor. Yeni BMW X1 ayrıca en güncel Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak dikkatleri üzerine çekti.

Yeni BMW X1'in Karşı Konulmaz Özellikleri

Etiketler

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları