preloader

İçinizi Isıtacak Sonbahar Filmleri

01.10.2022
İçinizi Isıtacak Sonbahar Filmleri

Yazı Boyutu:

Yapraklarla birlikte sıcaklıklar da yavaş yavaş düşerken, içinizi ısıtacak sonbahar temalı en güzel filmleri listeledik.

Sonbahar demek; yağmurlu havalarda battaniyenin altına girmek, elinize bir kahve almak ve film izlemek demek… Sonbaharın serin havalarında içinizi ısıtacak filmlerin bir listesini yaptık. Şimdiden iyi seyirler!

Netflix’te İzleyebileceğiniz Sonbahar Filmleri

Persuasion (İkna), Netflix – IMDb: 5.6

Züppe ailesiyle birlikte iflasın eşiğinde yaşayan Anne Elliot, modern anlayışlara sahip, uyumsuz bir kadındır. Bir zamanlar gönderdiği atılgan Frederick Wentworth hayatına geri döndüğünde, Anne geçmişi geride bırakmak ya da ikinci şanslar söz konusu olduğunda kalbini dinlemek arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

Silver Linings Playbook (Umut Işığım), Netflix – IMDb: 7.7

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır.
Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir ‘iyilik’ karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır…

Mona Lisa Smile (Mona Lisa Gülüşü), Netflix – IMDb: 6.5

Katherine Ann Watson (Julia Roberts), 1953 yılında sanat tarihi öğretmeni olarak California’dan New England’da bulunan Wellesley Kız Koleji’ne gelir. Dönem savaş sonrasıdır. En başarılı ve en iyi öğrenciler bu okulda okusalar da, okul ve kasaba oldukça muhafazakârdır. Öğrencilerine, yürüyecekleri yolun onlara gösterilmiş olan değil, kendilerinin seçecekleri yol olduğunu anlatmaya çalışan Watson, güçlü bir muhalefetle karşılaşacaktır.

Good Will Hunting (Can Dostum), Netflix – IMDb: 8.3

Oscar ödüllü film Good Will Hunting, MIT’de hademelik yapan, üstün zekalı bir genç olan Will Hunting’in hikayesine odaklanıyor. Will, tesadüfen karşılaştığı, çözülmesi neredeyse imkansız bir problemi çözünce, üniversitenin profesörlerinden Sean McGuire tarafından keşfedilir. Sokak kavgalarından bir türlü uzak duramayan Will, karıştığı bir olay sonrası hapse düşünce profesörün desteğine ihtiyaç duyar. Bir anlaşma karşılığında kendisini kurtaran profesörle aralarındaki bağ zamanla çok özel bir dostluğa evrilir.

{17945}

Apple TV’de İzleyebileceğiniz Sonbahar Filmleri

You’ve Got Mail (Mesajınız Var), Apple TV – IMDb: 6.7

Joe Fox (Tom Hanks) kitap marketleri zinciri sahibi bir patrondur. Kathleen Kelly (Meg Ryan) ise işlettiği küçük kitapçı dükkanı ile Fox’un acımasız rekabetine karşı koymaya çalışan küçük bir işletme sahibidir. Kader bu 2 ayrı insanı internette karşı karşıya getirir. New York’un sararmış yaprakları ve tatlı yağmurları eşliğinde içinizi ısıtacak bir romantik komedi.

Sweet Home Alabama (Beni Unutma), Apple TV – IMDb: 6.2

Melanie Carmichael, hayatını New York’ta sürdüren tanınmış bir modacıdır. Şehrin en ünlü ve tanınan bekarlarından biri olan bir adamla evlenmek üzeredir. Ancak kafasında halen buralara nerelerden geldiğini ona hatırlatan, eskimiş sorular vardır. Lisede henüz genç bir kızken Jake isimli bir adamla evlenmiştir ve bu adam karısından boşanmayı katiyen kabul etmemektedir. Melanie, son çare olarak eşinin yaşadığı Alabama’ya doğru yola çıkan ve Jake’le konuşur. Ancak eski zorluklar devam edecektir.

Practical Magic (Aşkın Büyüsü), Apple TV – IMDb: 6.8

Tatlı cadılardan oluşan owens ailesinin en neşeli ve heyecan dolu üyeleri,kızkardeşler Sally ve Gillian Owens’dır (Sandra Bullock ve Nicole Kidman). Anne ve babalarının ölümünden sonra teyzelerinin büyüttüğü Sally ve Gillian Owens ailesinin kadınlarının büyü yeteneklerine sahiptirler ne varki bu yetenek beraberinde bir de lanet taşımaktadır. Aşık oldukları erkekler zamansız bir şekilde ölmeye mahkumdurlar.

Scent of a Woman(Kadın Kokusu), Apple TV – IMDb: 8.2

1974 yapımı İtalyan Profumo di Donna’nın yeniden çekime alındığı Scent of a Woman’in başrolünde emekli albay rolü ile Al Pacino yer alıyor. Kendisine bir nevi bakıcılık yapmak üzere Charlie isimli paraya ihtiyaci olan üniversite öğrencisi, Al Pacino’nun yanında çalışmaya başlar ancak Charlie kendisini neyin içinde olduğundan haberi yoktur…

E.T., The Extra-Terrestrial, Apple TV – IMDb: 7.8

Bir gurup meraklı uzaylının dünyayı ziyarete gelmesi üzerine geri dönerlerken içlerinden bir tanesini unutmaları üzerine kurgulanmış bu film, sizleri duygusal bir maceraya sürükleyecek. Elliot isimli küçük bir çocuk, terk edilmiş uzaylıyı eve götürmeye karar verir ve insanların uzaylılara karşı olan ön yargılarını yıkmak üzere işe koyulur.

Planes, Trains and Automobiles (Uçaklar, Trenler ve Otomobiller), Apple TV – IMDb: 7.6

Planes, Trains, and Automobiles, birbirine taban tabana zıt iki karakterin birlikte çıktıkları yolculuğu oldukça komik ve samimi bir dille anlatan bir film. Şükran Günü için evine dönmeyi sabırsızlıkla bekleyen Neal, hava alanına ulaşıncaya kadar türlü aksilikle karşılaşır. Aksilikler hava alanında da peşini bırakmaz ve uçağı iptal olur. Bu aksilikler içinde yolunun kesiştiği Del, Neal’in tam aksine hiç susmayan, karısını yeni kaybetmiş bir satıcıdır. Bu ikilinin zoraki yolculuğu, ortaya oldukça komik sahneler çıkaracaktır.

Love Story (Aşk Hikâyesi), Apple TV – IMDb: 6.9

Sonbaharın Cambridge, Massachusetts’e gelmesi ile Jennifer Cavalleri (Ali MacGraw) ve Oliver Barrett IV (Ryan O’Neal) arasında bir aşk doğar, ancak bu hiç de kolay olmayacaktır. Oliver’ın, Harvard’da eğitimini tamamlamış ailesine hiç de uygun değildir Jennifer… Bu duruma hiç ısınamayan baba oğluna verdiği maddi imkanları tamamen keser ve bu durumda Oliver hayata tekrardan kendi ayakları üstünde başlamak zorunda bırakılır. Bu hengamenin içinde çocuk sahibi olmak isteyen çift Jennifer’ın hamile kalamaması durumunu incelerken Lösemi hastası olduğunu öğrenirler.

Stepmom (Omuz Omuza), Apple TV – IMDb: 6.8

Stepmom, aile ilişkilerini yenilikçi ve sıcak bir perspektiften ele alıyor. Luke, eski karısıyla ani ayrılığının ardından kendine yeni bir hayat kurarak yeni sevgilisi Isabel ile birlikte yaşamaya başlar fakat ikili ile birlikte yaşayan Luke’un çocukları Anna ve Ben bir türlü Isabel ile anlaşamamaktadır. Bu karşılıklı anlaşmazlık günden güne büyüyerek farklı sıkıntılara neden olacaktır. Başrollerinde romantik filmlerin en sevilen isimlerinden Julia Roberts’ı Ed Harris eşliğinde izlediğimiz film, dolu oyuncu kadrosuyla da öne çıkıyor.

{105970}

Diğer Platformlarda İzleyebileceğiniz Sonbahar Filmleri

Dead Poets Society (Ölü Ozanlar Derneği), Diğer – IMDb: 8.1

50’lerin Welton Akademisi, ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir hale getirmektedir. Fakat yeni ingilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir. Gerek anlatımı, gerekse de başroldeki Robin Williams’tan genç oyunculara dek, herkesin üst düzey performans göstermesi filme lezzet katıyor.

Amelie, Diğer – IMDb: 8.3

Paris’te garsonluk yaparak, kendine özgü bir dünyada yaşayan saf, çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Annesinin beklenmedik ölümü, babasının soğuk tavırları ve yaşadığı travmalar sonucu, sevimli ve boş şeylerle uğraşarak kendisine eğlence yaratmaya çalışsa da aslında hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Bu kısır döngü Amelie’nin evde bulduğu bir kutuyu ve onun aracılığıyla sahibini keşfetmesiyle birlikte bir anda bıçak gibi kesiliverir… Amelie aşık olmuştur.

A Walk in the Clouds (Bulutların Ötesi), Diğer – IMDb: 6.7

A Walk in the Clouds, Alfonso Arau’nun yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves, Aitana Sánchez-Gijón, Giancarlo Giannini ve Anthony Quinn’in oynadığı 1995 yılında vizyona giren bir romantik-dram filmidir. Film, İkinci Dünya Savaşı döneminde askere gitmeden hemen önce ani bir kararla evlendiği kadınla yeni bir hayata başlamak ve bir aile kurmak isteyen Paul’ün hayal kırıklığına uğramasının ardından iş aramak için tek başına kuzeye, Sacramento’ya gidişini anlatır. Bu sırada, yolda üzüm hasadına yardım etmek için üniversiteden ailesinin üzüm bağına giden güzel ve genç bir kadınla -Victoria- tanışır. Victoria’nın hamile olduğunu ve erkek arkadaşı tarafından terk edildiğini öğrenen Paul, Victoria’nın otoriter babasıyla yüzleşebilmesi için kocası rolünü oynamayı teklif eder. Bağda kaldıkları süre içerisinde birbirlerine aşık olan Victoria ve Paul, babanın öfkeli reddiyle birlikte yüzleşirler. Film; Piero Tellini, Cesare Zavattini ve Vittorio de Benedetti tarafından yazılan 1942 yapımı bir İtalyan filmi olan Four Steps in the Clouds’a dayanmaktadır.

It’s the Great Pumpkin, Charlie Brown, Diğer – IMDb: 8.2

Amerikan’ın en meşhur kurgusal karakterlerinden, Charles M. Schulz tarafından yaratılan Peanuts isimli çizgi dizinin baş kahramanı Charles “Charlie” Brown’un Cadılar Bayramı için özel olarak hazırlanan mini televizyon filmi It’s the Great Pumpkin, Charlie Brown; en sevilen yetişkin animasyonlarından biri. 25 dakikalık film, Charlie Brown ve arkadaşlarının Cadılar Bayramı maceralarını anlatan filmine bayılacaksınız!

October Sky (Ekim Düşü), Diğer – IMDb: 7.8

Gerçek bir hikayeden uyarlanan October Sky, baba mesleği olan madenciliği devam ettirmesi beklenen bir gencin kendi hayallerinin peşinden gitmesini anlatıyor. Sputnik’in 1957’de uzaya fırlatılması, Coalwood isimli bir kasabada yaşayan Homer’ın roketlere büyük bir ilgi duymaya başlamasına neden olur. Üç arkadaşı ile birlikte kendi roket denemelerini başlatan Homer’ın tek destekçisi bir lise öğretmenleridir. Yalnızca tek kişinin kendilerine inanması bile, gençleri Ulusal Bilim Yarışmasına taşıyacaktır.

When Harry Met Sally (Harry Sally ile Tanışınca), Diğer – IMDb: 7.6

Soğuk ve yağmurlu sonbahar günlerinde, içinizi ısıtacak bir romantik komedi: When Harry Mey Sally. Aynı üniversiteden mezun oldukları halde birbirlerini hiç tanımayan Harry ve Sally, mezuniyet sonrası bir yolculuk esnasında tanışırlar. Bu uzun yolculuk sırasında kadın ve erkeğin yalnızca arkadaş olup olmayacakları üzerine yaptıkları tartışma sonucunda, sadece arkadaş olamayacaklarına karar vererek New York’a vardıklarında ayrılırlar. Yıllar sonra tekrar yolları kesişen ikilinin arasında kurulan dostluk, ilişkilerini farklı bir yola sokacaktır.

Hocus Pocus, Diğer – IMDb: 6.8

Hocus Pocus, izleyicisini Cadılar Bayramı’nın büyülü dünyasına sokuyor. 300 yıl önce, Salem’de yaşayan üç kız kardeş, Winifred, Mary ve Sarah, büyü ile uğraştıkları ve cadı oldukları iddiasıyla cezalandırırlar. Takvim 1993 yılını gösterdiğinde, kasabaya yeni taşınan Max isimli bir çocuk, Cadılar Bayramı’nda yanlışlıkla bu üç kardeşi hayata geri getirir. Max; kız kardeşi Dani, kız arkadaşı Allison ve ölümsüz bir kedinin yardımıyla bu cadıları sonsuza kadar durdurmaya çalışır.

Sweet November (Kasım’da Aşk Başkadı), Diğer – IMDb: 6.7

Hayatını yaptığı işe adamış olan iş adamı Nelson Moss ile ehliyet almak için girdiği sınavda tanıştığı Sara isimli bir kızla aralarında geçen bir aşk hikayesini konu almaktadir ama Nelson’ı hüzünlü bir haber beklemektedir, o da Sara’nın kanserden dolayı çok az yaşam süresinin kalmasıdır.

{29026}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları