İzlemeniz Gereken En İyi Animasyon Filmleri

En İyi Animasyon Filmler

Rengarenk sahneleriyle izleyen herkesin beğenisi kazanmış en iyi animasyon filmlerini keşfedin.

Evde televizyon karşısında oturup film izlemeyi sevenlerdenseniz bu animasyon listesi tam size göre. Çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek, ailenizle film keyfi yapmak ya da rengarenk sahnelerin içerisine dalıp gitmek için animasyon film önerilerini keşfedin ve fragmanlarını izleyin.

Ruhların Kaçışı, Spirited Away (IMDb: 8,6)

 

IMDb’nin en yüksek puanlı animasyon filmi olma ünvanını da elinde bulunduran Spirited Away, kesinlikle herkesin görmesi gereken filmlerden biri. Efsanevi Japon yönetmen Hayao Miyazaki imzası taşıyan filmin aynı zamanda Oscar ödülü de var.

Sıradışı bir olay örgüsüne ve farklı göndermelere sahip Spirited Away, ailesiyle birlikte kasabaya taşınan küçük kız Chihoro’nun yolculuk sırasında farklı bir dünyayla tanışmasını konu alıyor. Yol üzerinde gördükleri bir tünelden geçtikten sonra cadılar, ruhlar ve tanrılar tarafından yönetilen; insanlarınsa çok daha farklı olduğu bir yerde kendini bulan küçük kızın, ailesini arama yolculuğu mutlaka izlenmeli.

Coco (IMDb: 8,4)

 

Meksika’nın Ölüler Bayramı’na gönderme yapan Coco, küçük bir çocuğun yaşadığı sihirli ve macera dolu bir gününü konu alıyor. Filmin kahramanı olan Miguel, bir gün çok sevdiği ancak hayatta olmayan ünlü bir müzisyenin gitarını bulur ve gitarı çaldığı an boyut değiştirerek ölüler diyarına gider. Ailesi tarafından müzik yapması yasaklanan Miguel, bu sırada ailesiyle ilgili sırları da keşfeder.

Vol-i, Wall-E (IMDb: 8,4)

 

Bu film çok uzak gelecekte çöplerle dolu bir dünyada geçiyor. Çevresel kirlilik yüzünden dünyayı terk edip başka gezenlerde yaşayan insanlar, gerisinde adı Wall-E olan robotu bırakmıştır. Çöplerin arasında dünyayı temizlemeye çalışan Wall-E o sırada aşkı da bulur.

Oyuncak Hikâyesi, Toy Story (IMDb: 8,3)

 

İlk olarak 1995 yılında hayatımıza giren Toy Story, küçük bir çocuğun odasındaki kutuda yaşayan oyuncakların maceralarını konu alıyor. Bazen anlaşan bazen de geçinemeyen arkadaşlar kovboy Woody, Buzz Lightyear, Mr. Potato Head, Slinky Dog ve Rex kendi aralarındaki kıskançlıkları çözmeye çalışırken maceradan maceraya koşuyorlar. Dört farklı filmi bulunan Toy Story’nin devamı niteliğinde, lambadaki Bo Peep’in hikâyesini anlatan bir kısa film de bulunuyor.

Buz Devri, Ice Age (IMDb: 7,5)

 

En çok seveni olan animasyonlardan biri hiç şüphesiz Ice Age. Buz devrinde geçen film bir kaplan, mamut ve tembel hayvanın buldukları bir bebeği koruyarak ailesine ulaştırmasını konu alıyor. Beş farklı filmden oluşan serisi bulunan Ice Age’in filminde bu üç arkadaş farklı farklı hikâyelere konu oluyorlar. Sincabın ve fındığının da her filmde olduğunu unutmamak lazım.

Yürüyen Şato, Howl’s Moving Castle (IMDb: 8,2)

 

Hayao Miyazaki imzalı filmlerden biri olan Howl’s Moving Castle aslında bir çocuk kitabı uyarlaması. Kötü kalpli bir cadı tarafından lanetlenerek yaşlı bir kadına dönüşen Sofi, büyüyü bozmaya çalışmaktadır. Bunu yapmak için de çıktığı yolculukta hareket eden şatoya denk gelir ve orada çalışmaya başlar. Miyazaki’nin diğer filmlerinde de olan olay içersindeki farklı kurguları, Howl’s Moving Castle’da da izliyoruz.

 

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Snow White and Seven Dwarfs (IMDb: 7,6)

 

Klasik masalllarla ilgili ne kadar film yapılırsa yapılsın hiçbiri bu film kadar sevimli olmayacaktır. Bildiğimiz Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’in ilk filmi, 1937 yılında yapılmış olsa da hâlâ izlenildiğinde kendine bağlıyor. Üzerinden onlarca yıl geçmiş olmasına rağmen karakterlerin çizimleri, renkler ve efektler sayesinde hâlâ en sevilen animasyonlardan biri.

Yukarı Bak, Up (IMDb: 8,2)

 

Bu animasyon filminin ilk 10 dakikasında ağlayacak sonrasında eğleneceksiniz. Tüm ömrünü birlikte geçirdiği eşini kaybeden ve çok yalnız kalan Carl, evinin etrafındaki değişime de kafa tutmaktadır. Bir gün evini hiç kimseye sormadan taşımaya karar verince sayısız balonu evine bağlar ve uçarak dünyanın başka yerlerini görmeye gider. Ama hesap etmediği sürpriz bir misafiri de onunla gelir.

Noel Gecesi Kabusu, The Nightmare Before Christmas (IMDb: 8,0)

 

Senaryosu Tim Burton’a ait olan The Nightmare Before Christmas en gotik animasyonlardan biri. Stop-motion tekniği ile hazırlanan müzikal tadındaki animasyon, korkunç kasaba olan Halloween Town’dan gelen Jack Skellington’ın Noel’in tüm güzelliğini bozmasını anlatıyor. Noel süsleriyle çok güzel olan Christmas Town’u çok beğenen Jack, Santa’yı kaçırarak kendi kasabasına götürür. Santa’nın yerine kendi geçerek Noel’in tüm büyüsünü bozar.

Klaus (IMDb: 8,2)

 

Yılbaşı konulu filmleri seviyorsanız Klaus’u da izleyeceğiniz animasyonlar listesine eklemelisiniz. Netflix yapımı film, iyiliğin beraberinde başka iyilikler de getireceğini anlatıyor. Bencil postacı Jesper ile devasa bedeninde sıcacık kalbi olan yeni oyuncakçı Klaus’un arkadaşlığını izlemek için yine de yılbaşını beklemeyin.

Ters Yüz, Inside Out (IMDb: 8,1)

 

Inside Out insan duygularına üzerine yapılmış harika bir animasyon. Riley’in doğumundan itibaren onunla beraber olan duyguları, taşındığı şehirdeki yeni hayatında da onunla oluyor. Sevinç, korku, öfke, iğrenme ve üzüntüyü bir de onlar açısından görmek izleyenleri de farklı duygular arasında sürükleyecek.

Aslan Kral, The Lion King (IMDb: 8,5)

 

Geçtiğimiz aylarda yeni versiyonu gelmiş olsa da, 1994 yapımı ilk Aslan Kral’ın kalplerdeki yeri hep ayrı. Aslan Kral’da, minik Simba’nın ormanın kralı olan babasını kaybetmesinden sonra, babasının yerine geçmektense düşmanlarının oyununa düşerek kaçmasını konu alınıyor. Yıllar sonra bir tesadüf eseri amcasının oyununa geldiğini fark eden Simba, yeni kral olmak için elinden geleni yapacaktır.

 

Kayıp Balık Nemo, Finding Nemo (IMDb: 8,1)

 

Minicik bir palyaço balığı olan Nemo üzerine oldukça titreyen babasıyla birlikte yaşamaktadır. Bir gün babasının bu tavrına tepki göstermek için insanların olduğu sulara yaklaşır ve dalgıçlar onu bir poşete koyarak götürürler. Tabii ki babası peşini bırakmaz ve onu bulmak için arkadaşı Dory ile birlikte elinden geleni yapar. Heyecanının yanında gerçekmiş gibi görünen su altı manzaraları da olan Finding Nemo’yu izledikten sonra uzun süre şu kelimeler aklınızda kalacak: P. Sherman, 42 Wallaby Way, Sydney.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?, How To train Your Dragon (IMDb: 8,1)

 

Ejderhalarla başı dertte olan bir Viking köyünü ilginç günler beklemektedir. Her genç erkeğin bir ejderhayı öldürmesi kuralı olan köyde yaşayan Hiccup, karşısına çıkan bir ejderhayla arkadaş olur ve onu eğitmeye başlar. Üç farklı filmi olan How To Train Your Dragon kesinlikle 3D izlemeye değer.

Hayvanlar Şehri, Zootopia (IMDb: 8,0)

 

Hayvanların yaşadığı Zootopia’da her şey çok güzel gitmektedir. Bu güzel şehirde yeni bir polis memuru olan tavşan Judy Hopps’un başı, kurnaz bir dolandırıcı olan tilki Nick Wilde ile beladadır. İşlemediği bir suçtan kurtulmaya çalışan tilki Nick’i bu durumdan kurtaracak olansa tavşan Judy’dir.

İnanılmaz Aile, The Incredibles (IMDb: 8,0)

 

Her birinin farklı bir süper gücü olan ailenin maceraları çok eğlenceli. Ekrana kilitleme garantisi olan animasyonda süper güçleri yüzünden başları belaya giren aile, artık bu güçleri yok saysa da kötülerle savaşmak için yeniden güçlerini kullanmaya başlar. Bunu yaparken hem kendilerini keşfediyorlar hem de hayatlarına inanılmaz bir renk geliyor. 2004 yılında ilki çekilen animasyon filmin 2018 yılında ikinci bir devam filmi de geldi.

Aşçı Fare, Ratatouille (IMDb: 8,0)

 

Bu animasyonda, Fransız mutfağının beklenmedik şefi bir fare oluyor. İnsanlardan gördüğü tüm zorluklara rağmen şef olma hayalinden vazgeçmeyen fare Remy, Paris’in ünlü restoranlarından birinde yemeklerini pişirmeye başlar. İnsanların onu şef olarak kabul etmesi ise bir hayli zaman alacaktır.

Bolt (IMDb: 6,8)

 

Bir televizyon yıldızı olan köpek Bolt, şovda ona efektlerle verilen süper güçlerin gerçek hayatta da onunla olduğu kanısındadır. Güçlerinin olduğunu düşünerek setten kaçar ve New York’a gider. Güçlerinin aslında olmadığını anlarken de yanında yeni arkadaşları olacaktır.

 

Sevimli Canavarlar, Monsters Inc (IMDb: 8,0)

 

Monsters Inc, çocukluk sanrılarını mükemmel bir şekilde animasyona dönüştürüyor. Her çocuğun odasındaki kıyafet dolabından eve girmeyi başaran canavarlar, çocukları korkuttuktan sonra kendi fabrikalarına dönüyorlar. Ama afacan çocuklardan birinin korkmak yerine onları takip ederek yanlarına gelmesiyle işleri bir hayli bozuluyor. İki canavar arkadaş Mike ve Sullivan’ın hikâyesi Monsters University filmiyle de devam ediyor.

Shrek (IMDb: 7,8)

 

Aslında korkunç bir dev olan Shrek’in hayatı yaşadığı bataklığın masal kahramanları tarafından istila edilmesiyle tepetaklak olur. Güzel prenses Fiona ve Shrek’in romantik ama bir o kadar da eğlenceli hikâyelerinin anlatıldığı animasyon serisi en fazla filmime sahip yapımlardan. Beş farklı Shrek animasyonunun her biri de birbirinden güzel.

6 Süper Kahraman, Big Hero 6 (IMDb: 7,8)

 

Genç Mucit Hiro, genç yaşına rağmen yaptıkları sayesinde üniversiteye kabul edilir ve orada ağabeyinin izinden gider. Bir gün kampüsteki patlamada ağabeyini kaybeden Hiro, arkadaşlarının da yardımını alarak ağabeyinin tasarladığı robot sayesinde kötülerle savaşır. Big Hero 6’in en güzel taraflarından biri de biraz Tokyo biraz da San Francisco’dan bir şeyler alan şehir San Fransokyo’da geçmesi.

 

Karmakarışık, Tangled (IMDb: 7,7)

 

Uzun saçlı masal prensesimiz Rapunzel, bu animasyonla farklı bir yönünü gösteriyor. Yaşadığı kuleden bir hırsız sayesinde kurtulan Rapunzel gerçek hayatla mücadele etmeyi oldukça karışık bir şekilde öğreniyor.

Moana (IMDb: 7,6)

 

En gerçekçi efektlerle hazırlanan animasyonlardan biri kesinlikle Moana. Antik Polinezya’da geçen animasyon, kabile reisinin kızı Moana’yı ve onun adayı kurtarmak için çıktığı macerayı konu alıyor. Yarı tanrı olan Maui’nin lanetinden etkilenen adanın kaderi, Moana’nın çıktığı cesaret gerektiren yolculukla değişiyor. Okyanus manzaralarıyla içinizi açacak bir animasyon izlemek isterseniz mutlaka Moana’yı seçmelisiniz.

 

Kung Fu Panda (IMDb: 7,5)

 

Bir pandanın noodle dükkanından Kung Fu dünyasına geçişine bayılacaksınız! Biraz kilolu ama çok sevimli olan panda Po, ortaya çıkan bir kehanet gereğince kung fu öğreniyor ve işin üstadlarıyla çalışıyor. Panda Po, kendi halkını korumak için kung fu yeteneklerini kusursuzca kullanmayı başarıyor. Üç farklı filmi olan Kung Fu Panda’nın her biri de birbirinden eğlenceli.

Karlar Ülkesi, Frozen (IMDb: 7,4)

 

Karlar ülkesinin, genç yaşta anne-babasız kalan prensesleri Elsa ve Anna’yı konu alan animasyon herkesin sevgisini kazanmayı başarıyor. Dokunduğu her şeyi donduran Elsa, bu özelliği yüzünden de kendini her şeyden ve herkesten soyutluyor. Taç giyme töreninde bu özelliği ortaya çıkınca da krallığı terk ederek uzaklara gidiyor. Kardeşi Anna’nın, Elsa’nın peşinden gitmesiyle de olaylar başlıyor. İlk filmi oldukça eğlenceli olan Frozen’ın ikinci filmi de en az ilki kadar güzel.

Rio (IMDb: 6,9)

 

Rio, rengarenk Brezilya manzaraları eşliğinde, çok eğlenceli bir animasyon. Türünün son örneği olan ve uçmayı bilmeyen papağan Blu, Yağmur Ormanları’nda başladığı hayatına Amerika’da devam eder. Bu sırada neslinin devamı için Rio de Janerio’ya getirilir ama orada da kuş kaçakçıları onu beklemektedir. Blu’nun uçmayı öğrenmesi için doğal ortamına dönmesine ve biraz da cesarete ihtiyacı vardır.

 

Ölü Gelin, Corpse Bride (IMDb: 7,3)

 

Yönetmen koltuğunda Tim Burton’ın oturduğu Corpse Bride’ı izlemeden önce duygulanmaya hazır olun. Düğününe az bir zaman kalan ama kafasındaki düşüncelerden kurtulamayan damat, hayali evlilik provasını yaparken bir yanlış anlaşılmaya yol açar ve ölmüş bir kadının canlanmasını sağlar. Böylece kendi dünyasından ayrılır ve ölülerin yaşadığı dünyaya geçer. Corpse Bride yaşam ve ölüm üzerine oldukça düşündüren bir animasyon.

Kayıp Balık Dori, Finding Dory (IMDb: 7,3)

 

Finding Nemo’nun ikinci filmi sayılabilecek Finding Dory, en az ilki kadar eğlenceli. Gerçek bir balık hafızasına sahip Dory, bir ailesi olduğunu hatırlar ve kocaman okyanusta onları aramaya çıkar. Her 10 saniyede bir hafızasını kaybeden Dory için, bu yolculuk hiç de kolay olmayacak.

Çılgın Hırsız, Despicable Me (IMDb:7,3)

 

Tarihin en büyük hırsızlığını planlayan ve Ay’ı çalmak için harekete geçen Gru, kasabadaki üç küçük çocuğu da yanına alarak planını harekete geçirir. Oldukça akıcı ve bir o kadar da eğlenceli olan animasyon filmdeki Minion’lar da filmi daha da eğlenceli hale getiriyor. Üç farklı filmi olan animasyonun bir de sadece Minion’ları konu alan filmi var. 2021 Temmuz’unda ise Minion: The Rise of Gru filmi geliyor.

 

Lego Filmi, The Lego Movie (IMDb: 7,3)

 

Bildiğimiz oyuncak olan Lego’ları seviyorsanız bu animasyona bayılacaksınız. Lego’ların kendi hayatlarının olduğu filmde aksiyondan aksiyona koşuluyor. The Lego Movie, The Lego Ninjago Movie, The Lego Batman Movie, The Lego Movie 2 filmlerinin olduğu animasyon serisini izledikten sonra kendinizi ‘everything is awesome’ diye mırıldanırken bulacaksınız.

Köfte Yağmuru, Cloudy with a Chance of Meatballs (IMDb: 6,9)

 

Türkçe’ye “Köfte Yağmuru” olarak çevrilen animasyon eğlenceli olduğu kadar gıda sürdürülebilirliği konusunda bir o kadar da ince göndermelere sahip. Bilim insanlarının gökyüzüne yerleştirdiği yemek makinesi lezzetli yemekleri yağmur gibi yağdırmaya başlar. İlk başlarda bu eğlenceli gelse de artık her yer kocaman yemeklerde doludur. Bu sorunu çözmeye çalışan genç bilim insanının başından geçenleri izlemeye serinin ikinci filminde de devam ediyoruz.

Crood’lar, The Croods (IMDb: 7,2)

 

Eski çağlarda yaşayan mağara insanlarının aile olma hikâyesi kesinlikle en eğlenceli animasyonlardan biri. Yaşadıkları mağara deprem yüzünden yıkılınca kendilerine yeni bir yuva bulmak için yolculuğa çıkan kalabalık aile Crood’lar; yepyeni bir dünyanın olduğunu keşfederler. Bir yandan vahşi hayvanlarla mücadele ederken bir yandan da kendilerini korumaya çalışan ailenin hikâyesinin devamının anlatıldığı The Croods: A New Age 2021 yılında vizyonda olacak.

 

Bukalemun, Rango (IMDb: 7,2)

 

Sürekli renk değiştirdiği için kimlik bunalımı yaşayan bukalemun Rango, kendini tehlikeli ve korkusuz insanların olduğu Dirt kasabasında bulur. Sürekli geri planda kalmaya çalışan Rango bir şekilde dikkat çektiğini fark edince, cesaretini toplar ve kötülerle baş etmek için tüm yeteneklerini kullanır.

Tavuklar Firarda, Chicken Run (IMDb: 7,0)

 

2000 yılı yapımı olan Chicken Run, sürekli çiftlikten kaçmaya çalışan tavuk Ginger’ın nelerle uğraştığını konu alıyor. Stop-motion tekniğiyle hazırlanan animasyonda, defalarca kaçmayı denemiş ama her seferinde sahiplerine yakalanmış tavuk Ginger’ın en son çare olarak uçmaya çalışması anlatılıyor. Tavuk Ginger’ın yeni filmi Chicken Run 2, 2021 yılında vizyonda olacak.

Kutup Ekspresi, The Polar Express (IMDb:6,6)

 

Film Noel babaya olan inancını kaybeden bir erkek çocuğunun garip bir trene binerek hiç bilmediği tanımadığı güzergahlarda seyahat etmesini konu alıyor. Küçük çocuk gideceği yerle ilgili çok heyecanlı olmasa da trendeki diğer çocuklar bir mucizenin içerisinde olduklarını düşündükleri için çok heyecanlıdırlar.

Arabalar, Cars (IMDb:7,1)

 

Şimşek McQueen herkesin tanıdığı başarılı bir yarış arabasıdır. Ancak bir gün kendisini hiç bilmediği bir yer olan Radiator Springs kasabasında bulur. Burada yaşadıkları ve tanıştığı diğer arabalar sayesinde hayatın bir finish çizgisinden daha fazlası olduğunu anlar.

Soul (IMDb:8,1)

 

Joe Gardner, orta okulda eğitim gören çocuklara müzik öğretmenliği yapmaktadır. Aslında hayattan istediği havalı bir jazz grubu ile çalışıp beğenilen bir jazz piyanisti olmaktır. Tam hayallerine kavuşmak üzereyken beklenmedik bir kaza geçirir ve hayatla ölüm arasında bir yerde dünyaya dönüş yolunu aramaya başlar.

Neşeli Ayaklar, Happy Feet (IMDb:6,4)

 

Antartika’daki imparator penguenlerinin ruh eşlerini bulup etkileyebilmeleri için kalbe seslenen şarkılara sahip olması gerekmektedir. Ve tabii bunun için de şarkı söyleme yeteneğine... Ancak bir gün şarkı söyleme kabiliyeti olmayan bir penguen doğar.

Köpekbalığının Hikâyesi, Shark Tale (IMDb:6,0)

 

Oscar isimli küçük ve çelimsiz bir balık, mafya babası olan köpekbalığının oğlu ile bir anlaşma yapar ve onu öldürdüğüne dair bir yalanı herkese yayar. Herkes artık Oscar’dan bahsetmektedir. Ancak hesaba katmadıkları olaylar gelişir ve başları derde girer.

Oyunbozan Ralph, Wreck-It Ralph (IMDb:7,7)

 

“Fix It Felix” isimli oyunda yaşayan karakterimiz Ralph, oyunda kötü karakterdir ve artık “kötü” olmaktan, bulunduğu oyundan çok sıkılmıştır.

Özgür Ruh, Spirit (IMDb:7,2)

 

Film, vahşi bir atın gerçekleştirdiği yolculuğu konu almaktadır. Bu yolculukta Rain isimli güzel bir atla tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Ayrıca yaptığı kahramanlıklarla da Vahşi Batı’ya şöhreti yayılır.

Güzel ve Çirkin, Beauty And The Beast (IMDb:8,0)

 

Yardım isteyen yaşlı dilenciyi reddettiği için çirkin bir canavara dönüşmekle lanetlenen bir prens ile yanlışlıkla bulduğu şatoya bir canavar tarafından mahkum edilmiş ve zamanla o canavarın içindeki güzelliği görüp ona aşık olmuş Belle’nin hikâyesini anlatmaktadır.

Cesur, Brave (IMDb:7,1)

 

Alışılagelmiş prenses animasyonlarına karşıt bir duruşta olan Pixar yapımı bu film, cesur, sert ve bağımsız bir prensesi ve onun bu süreçteki mücadelesini konu almaktadır.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.