Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri

En iyi Netflix dizilerini sizler için listeledik. Maceradan komediye, bilim kurgudan gerilime en iyi ve en yeni Netflix Orijinal yapımlarına göz atın ve fragmanlarını izleyin!

Sosyal medya sitelerinden sonra belki de hayatımızı ele geçiren en önemli detay Netflix. Her hafta yeni bölüm bekleme derdine düşürmeden bir anda yayınladığı sezonları ve orijinal içerikleriyle tüm dünyayı hızla ele geçirmiş olan mecra, sinema ve televizyon dünyasının işleyişini değiştiren yenilikleri de beraberinde getirdi. Netflix’in bu kadar popülerleşmesinin ardından ise televizyon izleme alışkanlığımız artık bilgisayardan bir şeyler izleme alışkanlığına dönüştü. Şimdi hep beraber Netflix’in en sevilen, izlenen ve 2020’deki en güncel orijinal dizilerine göz atalım…

The Queens’s Gambit (IMDb:8.9)

Henüz daha 9 yaşındayken yetimhaneye gönderilen başrolümüz Beth Harmon, söz konusu satranç olduğunda rakip tanımıyor! Soğuk Savaş döneminde geçen dizi, karakterimizin hem satranç kariyerine odaklaklanırken hem de ergenlikten yetişkinliğe geçiş dönemini de gösteriyor. En iyi olma yolunda ilerleyen Beth Harmon’ın en büyük problemi ise madde bağlılığı. Her ne kadar gerçek bir hikayeye dayanmıyormuş gibi gözükse de dizinin senaryosunda dünyaca ünlü satranç ustalarından da esinleniliyor. The Queen’s Gambit sizi hüzünlendirdiği gibi, akıcı senaryosuyla da ekrana bağlayacak.

Emily in Paris (IMDb: 7.4)

İkonik dizi Sex and the City’nin yaratıcısı Darren Star imzalı dizi, Paris’te bir pazarlama firması tarafından işe alınarak rüya gibi bir iş fırsatı yakalayan Amerikalı Emily’nin hikayesini konu alıyor. Emily’nin Chicago’dan, diline ve kültürüne son derece yabancı olduğu bir şehre taşınmasıyla başlayan hikayede karakteri bir yandan işine adapte olmaya çabalarken diğer yandan ailesi, arkadaşları ilişkisini idare etmeye çalışırken yaşayacağı maceralar bekliyor.

Editörün Notu: Pandemi sebebi ile seyahat etmeyi özlediğimiz bu günlerde Emily in Paris, dizisi ile Paris’i gezdiğimize çok mutlu olduk! Dizideki şahane bir sahne ile de Vincent Van Gogh’u ne kadar sevdiğimizi bir kere daha fark ettik. Diziyi izledikten sonra siz de ünlü ressamın hayatı, eserleri ve az bilinenlerini öğrenmek isteyeceksiniz!

Ratched ( IMDb: 7.3)

Glee, The Politician, American Horror Story dizilerinden aşina olduğumuz ünlü yazar yönetmen Ryan Murphy’nin yeni yapımı Ratched, şimdiden eleştirmenlerden tam not aldı. Psikolojik gerilim sevenlerin tercih edebileceği dizi 1947 yılında geçiyor. Dışarıdan normal bir hemşire gibi gözüken Mildred Ratched, akıl hastanesinde çalışmaya başladığı günden beri sakladığı sırları ve akıl hastanesine yatırılan katil ile olan bağı dikkat çekiyor. Söz konusu manipülasyon olduğu zaman bütün hünerlerini gösteren hemşire ve akıl hastanesinde yaşanılan olaylar size gerilim dolu saatler yaşatıyor.

 

Biohackers (IMDb: 6.8)

Almanya’nın en iyi üniversitelerinden Freiburg Üniversitesi’ne giren tıp öğrencisi Mia’nın devrim niteliğindeki biyolojik hack teknolojisine olan ilgisi yalnızca bir meraktan ibaret değildir. Erkek kardeşinin gizemli ölümüyle yaşadığı aile trajedisi ile bir profesörün bağlantılı olduğu komployu gün yüzüne çıkarmayı planlayan Mia, kardeşinin ölümünü aydınlatmak için yasadışı genetik deneylerin tehlikeli dünyasına girer. Bu sırada tıp fakültesindeki dahi biyoloji öğrencisi Jasper ve ev arkadaşı Niklas ile tanışır ve ardından karanlık sırrını çözmeye çalıştığı Profesör Tanja Lorenz’in tehlikeli deneyinden haberdar olur. Lorenz’i durdurma görevi ise ailesinin intikamını alma planları, duyguları ve prensipleri ile arkadaşlarını korumak arasında zor bir karar vermek zorunda kalan Mia’nın görevidir.

Anne With An E (IMDb: 8.7)

Hali hazırda 3 sezonu bulunan ve final yapan Anne With An E, Netflix’in en iyi ve özel yapımlarından biri. Anne of Green Gables isimli kitaptan uyarlama olan dizide 19. yüzyılda yaşayan öksüz bir çocuk olan Anne’in büyüme ve hayat mücadelesi anlatılıyor. Yaşadığı zorbalıklar ve haksızlıklar ile etkileyici bir kuvvet ile baş edebilen karakter, kadın hakları başta olmak üzere pek çok toplumsal konuyu da ele alıyor.

Anne With An E’yi izleyenler başka ne izledi? Unorthodox.

Snowpiercer 

Oscar ödüllü yönetmen Bong Joon Ho’nun aynı isimli filminden uyarlanan Snowpiecer, platformun uzun süre heyecanla beklenen bilimkurgu dizilerinden. Bir buz küresine dönüşen dünyada hiç bitmeyen bir tren yolculuğuna çıkan insanların uğradığı sınıf ayrımı üzerinden hikaye anlatılıyor. Alıştığımız Netflix orjinallerinin aksina Snowpiercer’ın yeni bölümleri haftalık olarak yayınlanıyor.

Snowpiercer’ı izleyenler başka ne izledi? Into the Night.

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Netflix’te izlemesi en rahatsız edici yapımlardan biri olan Filthy Rich, Amerika’nın en ünlü milyarderlerinden biri olan Jeffrey Epstein’in hayatı boyunca onlarca kadına uyguladığı cinsel istismarı ve kendisine açılan davayı konu alıyor. Kurbanlarını tehdit ederek nasıl susturduğundan, kurduğu pedofili ağına kadar birçok çirkin detayı gözler önüne seren 4 bölümlük mini dizi, aynı zaman Amerika’nın önde gelen başka isimlerinin de yargılanması gerektiğine dair sinyalleri veriyor.

Filthy Rich’i izleyenler başka ne izledi? American Crime Story.

Hollywood (IMDb: 7.7)

 

Netflix’in en yeni mini dizisi olan “Hollywood” bizleri 1940’ların Los Angeles’ındaki sinema ortamına götürüyor.  David Corenswet, Darren Criss ve Laura Harrier’ın başrolünde olduğu Hollywood mini dizisi, “Glee” ve “The Politician” gibi dizilerin yaratıcıları olan Ryan Murphy ve Ian Brennan tarafından tasarlanmış ve yönetilmiş olup, tüm Hollywood sinema severlerini ekranların başına topluyor. 7 bölümden oluşan Hollywood, eğlenceli, komik ve duygusal bir hikayeyi ele alıyor.

Hollywood’u izleyenler başka ne izledi? Politician ve American Horror Story.

Unorthodox

Netflix’in en yeni mini dizilerinden biri olan Unorthodox, yayınlandığı ilk günden beri beğeni toplamayı başardı. Gerçek olayları anlatan bu distopik hikaye, dış dünyadan bağımsız bir hayat süren Hasidik cemaatinin kuralları ile baş etmeye çalışan Esther isimli genç bir kadını anlatıyor. 

Unorthodox’u izleyenler başka ne izledi? The Handmaid’s Tale ve Self Made.

Sex Education (IMDb: 8.3)

2019 yılında ilk sezonu yayınlandığında büyük ses getiren Sex Education bir lisede geçse de, konusu ve bu konuyu işleyişi itibariyle diğer gençlik dizilerinden ayrılıyor. Ergenlik dönemindeki gençlerin cinselliğe bakışlarını ve seks hayatlarını son derece dürüst bir şekilde aktardığı için büyük övgü toplayan dizi, annesi seks terapisti olan 16 yaşındaki Otis’in, arkadaşı Maeve’nin yönlendirmesiyle annesinin işine soyunup okulda sekse dair tavsiyeler vermesini anlatıyor. 

Sex Education’ı izleyenler başka ne izledi? I Am Not OK With This, Easy ve How To Sell Drugs Online (Fast).

 

The Last Dance

ESPN ve Netflix işbirliği ile hazırlanan The Last Dance, efsane basketbolcu Michael Jordan’ın kariyerini anlatan 10 bölümlük bir mini belgesel-dizi. Ünlü sporcunun 1997-1998 yıllarında Chicago Bulls’da geçirdiği zamana odaklanan belgesel, yayınlandığı günden beri Netflix’in en çok izlenen yapımları arasındaki yerini koruyor. Netflix’deki diğer yapımların aksine her hafta bir bölümü yayınlanan The Last Dance, Michael Jordan’ın neden gelmiş geçmiş en büyük sporculardan biri olduğunu gösteriyor izleyenlere.

The Last Dance’i izleyenler başka ne izledi? Self Made ve The English Game.

Freud

Avusturya’nın ilk orjinal Netflix yapımı olan Freud, psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud’un gençliğini ele alan bir suç dizisi. 19. yüzyılda Avusturya’nın başkenti Viyana’da geçen dizide, kaybolma vakaları ve cinayetler çözülmeye çalışılıyor. Bir medyum yüzünden kendini bu olayların içinde bulan Freud’un heyecan veren hikayesi oldukça ilgi çekici.

Freud’u izleyenler başka ne izledi? Unorthodox ve Ozark.

Dark (IMDb: 8.7)

“Yetişkinler için Stranger Things” diye tanımlanan Dark, isminin hakkını; hikayesi, çekimleri, ışıkları, renkleri ve hatta müzik tercihleriyle veren karanlık bir dizi. Netflix’in ilk Alman yapımı dizisi olma ünvanını taşıyan Dark, Winden isimli küçük bir kasabada geçiyor. Son derece sıradan hayatların yaşandığı bu kasabada iki gencin kaybolmasıyla başlayan tuhaf olaylar, bizi radyoaktif sızıntı, sıradışı deneyler, doğaüstü güçler ve bir zaman makinesiyle dolu bir hikayeye sürüklüyor. Sürüklüyor diyoruz çünkü Dark, isteseniz de bırakamayacağınız o dizilerden.  Oldukça karmaşık bir olay örgüsüne sahip Dark, kafa dağıtmak için dizi arayanlara göre değil!

Dark’ı izleyenler başka ne izledi? Black Mirror, The 100 ve The OA.

GLOW (IMDb: 8.0)

Geçtiğimiz yıllarda televizyona damgasını vurmuş Orange is the New Black’in ekibi tarafından yaratılan komedi dizisi GLOW, ekranda pek sık göremediğimiz bir şeyi; gerçek kadınların gerçek hikayelerini sunuyor izleyicilere. 1980’lerde Los Angeles’ta yaşayan bir grup kadının, “sıradışı” kadınları çağıran bir seçmeye katılmalarıyla değişen hayatlarını anlatan dizinin ekseninde Allison Brie tarafından canlandırılan Ruth yer alıyor. Kendilerini televizyonda yayınlanacak bir güreş şovunun içinde bulan kadınların hikayeleri çok dramatik olsa da, bu hikayeleri sistemsel eleştiriler yapmak için kullanan dizi ajitasyondan uzak duruyor.

GLOW’u izleyenler başka ne izledi? Russian Doll ve The Politician.

Master of None (IMDb: 8.3)

Başrolünde Park and Creations’dan hatırladığımız komedyen Aziz Ansari’nin yer aldığı Master of None, 30 yaşındaki New Yorklu Dev ve arkadaşlarının hayatını konu alan bir durum komedisi. Ansari’nin canlandırdığı Dev bir yandan oyuncu olmaya çalışırken bir yandan da arkadaşlarının yardımıyla hayatının geri kalanını yoluna koymaya çalışıyor. Birbirinden çoğunlukla bağımsız 10 bölümden oluşan 2 sezona sahip diziye Bobby Cannavale ve Angela Bassett gibi pek çok ünlü isim konuk olsa da, diziyi alıp götüren Aziz Ansari’nin başarılı performansı oluyor. 

Master of None’ı izleyenler başka ne izledi? Workin Moms ve Girl Boss.

Big Mouth (IMDb: 8.0)

Çocukluk arkadaşı olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg’in imzasını taşıyan Big Mouth, Netflix’in yetişkinler için yarattığı animasyon dizilerinin favorilerinden. Ergenlik çağına gelen bir grup gencin hormanlarından neler çektiklerini konu alan dizinin şu anda Netflix’de 3 sezonu bulunuyor. Bu  garip evreye dair sorunları absürt bir dille anlatan dizinin seslendirme kadrosunda ise Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate ve John Mulaney gibi ünlü isimler yer alıyor. Fazla cesur diyalog ve sahneleri ile kimileri tarafından eleştirilse de, zaten bu gerçeklik ve açıklık hali, diziyi bu kadar başarılı kılıyor.

Big Mouth’u izleyen başka ne izledi? Paradise PD ve F is For Family.

The End of F***ing World (IMDb: 8.1)

Charles Forsman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan The End of F***ing World, İngilizler’in meşhur kara mizahını sevenler için ideal!  Çevreleri tarafından “uyumsuz” olarak görülen 17 yaşındaki James ve Alyssa’nın maceralarını anlatan dizi, 20 dakikalık 8 bölümden oluşan 2 sezona sahip. Şiddet, pedofili ve cinsellik konularında lafını esirgemeyen dizide mizah, sizi en karanlık anlarda vuruyor.

The End of F***ing World’ü izleyen başka ne izledi? Dead To Me, Russion Doll ve Atypical.

Messiah (IMDb: 7.9)

2020’nin ilk gününde Netflix’de yayına giren Messiah, oldukça sürükleyici bir dizi. 45 dakikalık 10 bölümden oluşan dizinin başrollerindeTure Dedective’de de oynayan Michelle Monaghan’ın yanı sıra John Ortiz, Mehdi Dehbi ve Tomer Sisley gibi isimler yer alıyor. 

Messiah; Orta Doğu ve Amerika’da geçiyor. Orta Doğu’da gizemli bir adamın ortaya çıkmasıyla toplum ikiye ayrılıyor. Bir kısım mucizeler yaratıyor gibi görünen bu adamın Mesih olduğuna inanırken, diğerleri ise onun toplum düzenini bozmaya çalışan bir sahtekar olduğunu düşünüyor. Sosyal medyada üzerine konuşulan ve sevenlerle sevmeyenlerin sert bir şekilde ikiyi ayrıldığı diziyi, hikayede gizem ve dram sevenlere öneriyoruz. 

Messiah’ı izleyenler başka ne izledi? Mindhunter, What If ve Ozark.

When They See Us (IMDb: 9)

1989'da New York'taki Central Park'ta koşan bir kadına tecavüz etmekle suçlanmış olan 5 gencin hikayesini anlatan dizi sadece 4 bölümü olan mini bir seri. Etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizide Joshua Jackson gibi usta isimleri de görüyoruz. 31 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanan dizinin hikayesi gerçekten sindirmesi ağır ve hüzünlü. 2019 Emmy Ödülleri’ne pek çok adaylığı ile şimdiden damga vuracak gibi gözüken diziyi gerçek hikayeden uyarlama senaryoları sevenlere öneriyoruz.

When They See Us’ı izleyenler başka ne izledi? Unbelievable ve The People vs OJ Simpson.

Russian Doll (IMDb: 8)

1 Şubat tarihinde start verecek olan Russian Doll, Netflix yapımı bir komedi. Sekiz bölümden oluşacağı açıklanan dizide Nadia isimli bir kadın, devamlı olarak aynı partiye katılıp gecenin sonunda ölmekte ve ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi yeniden uyanması ve akabininde gelişen olaylar anlatılıyor. Dizinin yapımcı koltuğunda ise Amy Poehler oturuyor.

Russian Doll’u izleyenler başka ne izledi? The End of F***ing World ve GLOW.

The Crown (IMDB: 8.7)

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in hayatını konu alan The Crown, kraliçenin gençliğinden başlayarak, evlenmesini ve tahta geçmesini anlatıyor. Üçüncü sezonu 2019’da yayınlanacak olan dizi iki sezonda bir dönem atlayarak devam ettiği için karakterlerin yaşlanması dolayısıyla da oyuncu kadrosunu güncelliyor. İlk iki sezonda Claire Foy ve Matt Smith gibi isimlerin başrolü paylaştığı dizinin üçüncü ve dördüncü sezonu için Helena Bonham Carter başta olmak üzere heyecan veren yeni bir kadro bizleri bekliyor.

The Crown’u izleyenler başka ne izledi? The Bonfire of Destiny ve Alias Grace.

The Spy (IMDb 7.8)

1960’lı yıllara bizi geri götüren The Spy, İsrail istihbarat teşkilatı Mossad’ın, ülkede hala efsane olarak görülen ajanı Eli Cohen’i konu alıyor. Suriye’ye yollanmak üzere bir ajan arayışına giren teşkilat ile yolu kesişen Eli Cohen, uzun yıllar sürecek tehlikeli bir görevin içinde kendini buluyor. Dönem ve aksiyon filmi sevenler için tavsiye ettiğimiz dizinin başrolünde ünlü oyuncu Sacha Baron Cohen yer alıyor. 

The Spy’ı izleyenler başka ne izledi? Bodyguard, Mindhunter ve Homeland.

You (IMDb 7.8)

Garip takıntıları olan Joe karakterinin Beck isimli bir kadına aşık olmasıyla başlayan You, başta romantik bir konuya sahipmiş gibi gözüküyor. Joe’nun gerçek yüzü ortaya çıkınca karışan olaylar, bazen saçmalaşsa bile kendinizi bir sonraki bölümü izlemek isterken buluyorsunuz. Ayrıca sosyal medyanın ve teknolojinin tehlikelerinin farkına varmak için de alt mesajlar var. Başrolde ise Gossip Girl ile üne kavuşan Penn Badgley oynuyor.

You’yu izleyenler başka ne izledi? What If, The Sinner ve Manhunt: Unabomber.

Atiye 

Atiye dizisi ne zaman yayınlanacağını duyurduğu günden beri gündemden düşmüyor. Netflix’in ikinci Türk orijinal yapımı olan Atiye’nin fragmanı yayınlandı. Oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimlerin yer aldığı Atiye dizisi, Göbeklitepe'deki bir kazı sırasında yapılan keşfin, genç bir ressamın hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesini konu ediyor.

Atiye’yi izleyenler başka ne izledi? Hakan Muhafız.

Narcos (IMDb 8.8)

Dünyaca ünlenmiş olan Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hikayesini anlatan Narcos, çıktığı ilk sene oldukça ses getirmişti. DEA ajanları Javier Pena ve Steve Murphy’nin de bu süreçteki faaliyetlerini izleyeceğiniz dizi Escobar’ın hem yükselişini hem de çöküşünü seyirciye anlatıyor. Üçüncü sezon itibariyle ise Cali Cartell’ine odaklanan dizi Narcos: Mexico adıyla çıkan yeni serisiyle de Meksika’daki uyuşturucu kaçakçılarına odaklanıyor.

Narcos’u izleyenler başka ne izledi? Narcos Mexico, El Chapo ve Dogs of Berlin.

Editörün notu: Game of Thrones’dan tanıdığımız Pedro Pascal ve dizinin şahane müzikleri, seriye renk katan detaylar arasında.

Stranger Things (IMDb: 8.9)

En popüler Netflix orijinal dizisi olan Stranger Things, çocuk karakterlerine rağmen herkesin sevgisini kazanmış bir dizi. 80’li yıllarda geçen, bilim kurgu dalında olan dizide Will isimli karakterin bir anda ortadan kaybolması ile olaylar başlıyor. Will’in bulunması için tüm kasaba bir olmuşken ortaya çıkan esrarengiz Eleven isimli kız ile olaylar gelişiyor. Winona Ryder ve David Harbour gibi usta oyuncuların yanı sıra Millie Bobbi Brown gibi yetenekli çocuk oyuncuların da oyunculukları göz dolduruyor.

Stranger Things’i izleyenler başka ne izledi? Dark ve The OA.

La Casa De Papel (IMDb: 8.6)

İspanyol yapımı olan La Casa De Papel’i İspanyollar’dan çok Türkler’in izlemiş olması ihtimali bir hayli yüksek. Kendini Profesör olarak adlandırılan bir deha önderliğinde İspanya Kraliyet Darphanesi’ne girip soygun yapmaya kalkışan bir grubun hikayesi konu alınıyor. Başlarda oldukça hızlı başlayan dizinin sonu biraz Türk dizisine bağlasa da, ikinci ve üçüncü sezonlarıyla biraz daha toparldığını söyleyebiliriz. Dizinin merakla beklenen 4. sezonu ise 3 Nisan 2020’de Netflix’te yayınlanacak.

La Casa De Papel’i izleyenler başka ne izledi? Narcos ve Mindhunter.

After Life (IMDb: 8.5)

Ricky Gervais’in en yeni dizisi olan After Life, o kadar çok sevildi ki Gervais hemen ikinci sezonun senaryosunu yazmaya başladı. Tony isimli karakterin çok sevdiği eşini kanser yüzünden kaybetmesinin ardından geçirdiği yas süreci dizide işleniyor. İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizi, hem kederi ve mizahı çok iyi harmanlıyor. The Office ve Ricky Gervais hayranlarının seveceği bir dile sahip olan diziyi bir günde yiyip yutabilirsiniz.

After Life’ı izleyenler başka ne izledi? The Kominsky Method ve Living With Yourself.

Bojack Horseman (IMDb 8.5)

Rick and Morty’nin uzun süren yokluğunda ilaç gibi yetişen yetişkin animasyonu Bojack Horseman, 90’lı yılların dizi yıldızı olan Bojack’in günümüzde ki huysuz ve kendini içkiye adamış hallerini anlatıyor. Dizi komedi olarak ön plana çıkıyor olsa bile aslında düşündürücü konulara değinen içinde dram bulunduran bir hikayeye sahip. Seslendirmelerde ise Breaking Bad’in yıldızı Aaron Paul var ve Will Arnett gibi önemli isimler var.

Bojack Horseman’ı izleyenler başka ne izledi? Rick and Morty ve Disenchantment.

Mindhunter (IMDb: 8.5)

Netflix’in psikolojik gerilim dizisi olan Mindhunter, dedikodulara göre ilk sezonu yayınlanmadan aylar öncesinde ikinci sezon onayını almış. Ünlü yönetmen David Fincher direktörlüğünde çekilen dizi FBI ajanlarının seri katil kavramını nasıl ortaya çıkardığını ve ele aldığını anlatıyor. Dizinin yapımcılarından olan Charlize Theron’un yaptığı açıklamaya göre dizinin 16 Ağustos 2019’da yayınlanacak.

Mindhunter’ı izleyenler başka ne izledi? Ozark, Manhunt: Unabomber ve The Sharp Objects.

Sense8 (IMDb: 8.4)

Bilim kurgu dalında olan Sense8’i seven ya çok seviyor ya da hiç sevmiyor. Dünyanın 8 farklı noktasından 8 farklı bireyin, ansızın birbirlerini hissedebilmesi ve günlük hayatın içinde aynı zihni, yetenekleri ve bilgileri paylaşabiliyor olması ile başlayan konu karakterlerin bir araya gelmeye çalışmasını ve bu 8 bireyin dahil olduğu Homo Sapiens ırkının ezeli düşmanı Whispers’a karşı olan mücadelelerine odaklanıyor. 

Sense8’i izleyenler başka ne izledi? The OA ve %3.

Ozark (IMDb: 8.3)

Breaking Bad’in yerini doldurmuyor olsa da suç ve heyecan arayanlar için Ozark iyi bir alternatif. Chicago’da yaşayan bir finans danışmanının, uyuşturucu karteliyle anlaşmazlığa düştükten sonra ailesini Missouri’nin Ozark bölgesine yerleştirmesini konu alan dizinin yönetmen, yapımcı ve başrol koltuğunda Jason Bateman var.

Ozark’ı izleyenler başka ne izledi? Breaking Bad, Better Call Saul ve Mindhunter.

Grace and Frankie (IMDb 8.3)

Jane Fonda gibi efsanevi bir ismi bünyesinde barındıran oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Grace & Frankie, boş zamanlarınızda sizi güldürecek, neşeli bir yapım. Kocaları arkadaş olan Grace ve Frankie isimli iki kadın, birbirleriyle pek anlaşamayan zıt karakterde insanlar. İş arkadaşı olan eşlerinin bir gün aslında eşcinsel olduklarını itiraf etmesiyle hikaye başlıyor.

Grace and Frankie’yi izleyenler başka ne izlediler? The Kominsky Method ve Dead For Me.

Bodyguard (IMDb: 8.2)

Bir Afganistan Savaşı gazisinin İngiltere İçişleri Bakanı’nın koruması olmasıyla gelişen olayları ele alan Bodyguard, heyecan severler için ideal. Politikanın entrikalarının işlendiği dizide Game of Thrones’la tanınan Richard Madden başrolde. 6 bölümü olan dizi ödülleri de toplamayı başardı.

Bodyguard’ı izleyenler başka ne izledi? Manhunt: Unabomber ve How To Get Away with Murder.

The Kominsky Method (IMDb: 8.2)

Micheal Douglas ve Alan Arkin ikilisinin başrolde olduğu dizi, oldukça sempatik ve komik. Özellikle de sarkazm seviyorsanız mutlaka izlemeniz gerekiyor. Eski bir oyuncu Sandy Kominsky ile eski menejeri Norman’ın hikayesini anlatan The Kominsky Method, ikilinin yaşlılıkta baş etmek kaldığı sorunlara ve arkadaşlıklarına değiniyor.

The Kominsky Method’u izleyenler başka ne izledi? Grace and Frankie ve Good Girls.

Manhunt: Unabomber (IMDb: 8.2)

Netflix’in en etkileyici dizilerinden biri olan tek sezonluk mini seri Manhunt: Unabomber, 1978–1995 yılları arasında 16 bombalı saldırı gerçekleştirmiş ve asla izi sürülememiş olan Ted Kaczynski’nin hikayesini anlatıyor. FBI tarihinin en uzun süre çözülememiş vakası olan bu olayda FBI suç bilimi uzmanı Jim Fitzgerald’ın daha önce hiç kullanılmamış bir teknik geliştirmesi ve katilin yakalanma hikayesi oldukça dikkat çekiyor.

Manhunt: Unabomber’ı izleyenler başka ne izledi? Designated Survivor, The Sinner ve Wanted.

Orange is the New Black (IMDb 8.1)

Netflix’in en çok izlenenenlerinden olan Orange is the New Black, aynı zamanda Golden Globe ve Emmy dahil olmak üzere pek çok ödülün de sahibi. New Yorklu bir kadın olan Piper Chapman’ın 15 ay hapse girmesi üzerine gelişen konu, hem dramı hem de komediyi içinde barındırıyor. Yaşadığı lüks hayattan sonra hapishane hayatına alışmaya çalışan karakterin hikayesi oldukça ilgi çekici ki dizi 7. sezonu için bile onay aldı.

Orange is the New Black’i izleyenler başka ne izledi? Shameless ve The End of F***ing World.

The OA (IMDb: 7.8)

Netflix’in çok sevilen bilimkurgu dizilerinin arasında The OA’da yer alıyor. 7 senedir kayıp olan Prairie Johnson’un bir olay üzerine hastanede ailesi ile karşılaşmasıyla başlayan dizide kadının değişimi ve kayıp olduğu süre boyunca başına gelenler izleyiciyi ekrana bağlıyor.

Tha OA’yı izleyenler başka ne izledi? Sense8.

Dogs of Berlin (IMDb 7.5)

Alman yapımı Dogs of Berlin, adından anlaşılacağı üzere Berlin’de geçiyor. Alman milli takımında oynamayı tercih etmiş ve takımın en iyisi olan Türk futbolcunun öldürülmesi üzerine biri Alman biri de Türk olan iki dedektif bir arada çalışmaya başlıyor. Neo Nazi’lere ve ırkçılığa odaklanan dizi Berlin’in yeraltı suç dünyasını gözler önüne seriyor.

Dogs of Berlin’i izleyenler başka ne izledi? Perfume.

The English Game (IMDb: 7,7)

Netflix orijinal içeriklerine bir futbol dizisiyle bir yenisi daha eklendi. The English Game adındaki 6 bölümlük bu mini dizi, gerçek hayattan esinlenen bir öyküyle futbolun doğuşunu ve sınıfsal mücadeleyi konu alıyor. Yalnızca futbola değil 19. yüzyılın sosyal yaşantısına da yer veren diziyi dönem yapımlarının atmosferi seven herkes mutlaka izlemeli.

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness (IMDb: 8)

Oklahoma'da bir hayvanat bahçesi sahibi olan Joe Exotic’in büyük kedilere olan düşkünlüğü ve uyuşturucu baronları, dolandırıcılar ve tarikat liderlerinden oluşan olağanüstü bir çevreyi yansıtan Tiger King, Netflix’in en yeni mini dizileri arasında yer alıyor. 7 bölümden oluşan Tiger King, gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış olup, izleyicilerin nefesini kesiyor. Kedi barınağı sahibi ve Joe’nin rakibi olan Carole Baskın, hayvan aktivisti olarak Joe’nin işini engellemesine neden oluyor ve Joe’nin kiralık katil tutmaya karar vermesiyle olaylar daha da karışıyor. Sürprizlerle dolu olan bu gerçek hayat öyküsü, büyük kedilerden daha tehlikeli olan Joe ve tarikat çevresiyle dikkat çekiyor.

Tiger King’i izleyenler başka ne izlediler?  100 Humans ve Pandemic.

The Witcher (IMDb: 8,3)

Beyaz perdeye çok kez konu olan elfler, devler ve cüceler bu sefer bir Netflix orijinal içeriğiyle dizi yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin dünyaca ünlü kitabıyla aynı adı taşıyan The Witcher’dan uyarlanan dizi , yüzyıllardır huzur içinde yaşayan insanlığın bu varlıklarla mücadele etmek zorunda kaldığı bir savaşın patlak verdiği dönemde geçiyor.

Unbelievable (IMDb: 8,5)

Pulizter ödüllü bir haberden uyarlanan Unbelievable, kurgusunun yanı sıra verdiği sosyal mesajlarla da oldukça başarılı bir dizi. Tecavüze uğradığını söyleyerek polise şikayette bulunan Marie, iddiasının asılsız olduğu gerekçesiyle suçlanınca iki kadın dedektif bu olayın peşine düşer. Dizide Marie'nin mağdur mu yoksa suçlu mu olduğu araştırılırken, toplumda insandan insana değişen tepkiler ve kadınların maruz kaldığı durumlar bir kere daha gözler önüne seriliyor.

Lucifer (IMDb: 8,2)

Dizide Tom Ellis’in hayat verdiği fırlama karakter Lucifer Morningstar, hakimiyet sürdüğü cehennemin efendisi olmaktan sıkılıp dünyada, ihtişam ve çılgınlıkların göbeği Los Angeles’da yaşamaya karar verir. Tom Ellis’in karaktere kattığı ruh ve cazibe, seksapel ve çekiciliğin yarattığı karanlık hissiyatla Lucifer tam dozunda bir şeytan tiplemesi. Ayrıca dizinin yanı sıra müzikleri de bir o kadar güzel.

Living With Yourself (IMDb: 7,3)

Netflix orijinal içeriklerinden biri olan Living With Yourself orijinal bir senaryoyla karşımıza çıkıyor. İnsanın kendiyle yüzleşmesini samimi bir şekilde konu alan dizide, mutsuz ve hayatla zorlu bir mücadele içinde olan Miles bu durumdan kurtulmak için gizemli bir tedaviye başlar. Fakat bunun sonucunda kendisinin çok daha iyi hatta kusursuz versiyonuyla karşı karşıya kalır ve işler değişir.

The Haunting of Hill House (IMDb: 8,7)

Mike Flanagan’ın yönetmenliğinde Shirley Jackson’ın diziyle aynı isimdeki kült romanından uyarlanan The Haunting of Hill House, başarılı senaryosuyla Netflix’in ses getiren yapımlarından. Yaşanan bir trajedi sebebiyle bir araya gelerek Tepedeki Ev’de buluşan 5 kardeş, geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşiyor. İleride perili köşk olarak ünlenecek olan bu evde büyüyen kardeşlerin hikayesinde korku, gerilim ve dramı bir arada işleniyor.

Aşk 101

Netflix’in üçüncü Türk yapımı olan Aşk 101, genç jenerasyonun sevilen oyunculardan oluşan kadrosuyla tam bir lise dizisi! Şu ana kadar Türk yapımı diziler arasında en iyi eleştirileri almayı başarmış olan Aşk 101, 5 arkadaşın okulda çıkardığı kaos ve bundan kurtulmak için yaptıkları plan akabininde gelişen neşeli ve dramatik hikayeyi anlatıyor. Kaan Urgancıoğlu, Bade İşçil’in de rol aldığı dizinin ikinci sezonu bittiği andan itibaren heyecanla beklenmeye başlandı.

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker (IMDb: 7.5)

Amerika’da kendi emeğiyle milyoner olan ilk kadın olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren, Amerikalı girişimci ve sosyal aktivist Madam C. J. Walker olarak bilinen Sarah Breedlove’ın hayatından esinlenen Self Made, Netflix’in en yeni mini dizileri arasında yer alıyor. 40-45 dakikadan oluşan 4 bölümlük dizi, gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış olup, A’Lelia Bundles‘ın On Her Own Ground adlı kitabından uyarlanmıştır. Hayırseverliği ve siyasi ve sosyal aktivizmi ile tanınan Madam Walker, öldüğünde Amerika’daki en zengin Afro-Amerikan iş kadını unvanına sahip oldu. Adını, üçüncü kocası Charles Joseph Walker’dan almış olup, birçok kadına da hayallerini gerçekleştirmeleri ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için de ilham kaynağı olmuştur. 

Self Made’i izleyenler başka ne izlediler? Freud ve Unorthodox.

The Umbrella Academy (IMDb: 8.0)

Gerard Way’in Dark Horse Comics‘ten çıkan çizgi romanından uyarlanan The Umbrella Academy, Netflix’in Marvel ve Disney yapımı süper kahraman filmlerine cevabı! Milyarder Reginald Hargreeves, aynı gün doğan ve  süper güçlere sahip olan 7 bebeği The Umbrella Academy’de eğitmek üzere evlat ediniyor. Akademinin yıllar geçtikçe katlanılmaz hale gelen koşullarından kaçan çocuklar ise, dünyanın dört bir yanına dağılıyor ve ancak babaları Hargreeves’in ölüm haberi ile bir araya geliyor. Aksiyon dolu anlardan ziyade karakterlerin hikayelerini ve hissettiklerini seyirciye ulaştırmayı amaçlayan dizi, bu yönüyle aynı türdeki pek çok dizi ve filmden ayrılıyor.

The Umbrella Academy’i izleyenler başka ne izledi? Sense8 ve The OA.

2020-2021’de Netflix’te merakla beklenen Türk dizileri

Netflix, Türkiye'deki birbirinden zengin ve çeşitli hikayelerin anlatımına yatırım yapmaya devam ediyor. Netflix ekibi, Türkiye'de üretilecek ve 190 ülkede aynı anda yayına girerek heyecan verici yeni projelerini, önümüzdeki günlerde izleyici ile buluşacak yapımlarını tanıttığı içerik sunumunda duyurdu. Netflix’teki en yeni Türk dizileri ise şöyle; Fatma’dan İlk Kareler, 50m2’ye Yakından Bakış, Bir Denizaltı Hikayesi, Uysallar, Pera Palas'ta Gece Yarısı, Kuş Uçuşu, Kod Adı: Kulüp, Erşan Kuneri…

50m2

Diziler arasında, Cem Yılmaz’ın yaratıcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Erşan Kuneri merakla bekleniyor. 8 bölümlük bu dizi, sizleri 1970’li yıllara götürecek ve Erşan’ın macera dolu hayatını ele alacak.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.