preloader

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

01.06.2024
Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Yazı Boyutu:

Düğün sezonunun açılışını yapıyoruz! Hayatınızın en özel gününe hazırlanırken gelinliğiniz kadar saç-makyaja da kafa yorduğunuza eminiz. Strese girmeyin, arkanıza yaslanın ve dünya podyumlarının ilham havuzuna balıklama atlayın.

Son derece hareketli geçen moda haftalarının ardından geriye bolca ilham, bolca uygulama tüyosu ve bolca trend kaldı. Hazır düğün sezonu da açılıyorken düğün makyajınızda dünya podyumlarını referans almaya ne dersiniz? Bu hem “acaba nasıl bir makyaj tercih etmeliyim” sorusuna ışık tutacak hem de son derece modern ve stil sahibi bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacak. Eğer düğün mekanınıza ve gelinliğinize karar verdiyseniz, sıra geldi makyaja karar vermeye. İşte podyumlardan öne çıkan, en güncel makyaj uygulamaları…

Cam görünümlü ten makyajı

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Hayalinizde nasıl bir düğün var? Belki bir plaj belki de kır düğünü hayal ediyorsunuz… O halde ten makyajı için önerimiz kalın, mat, cildi tamamen örten ağır ürünlerden uzak durmanız. Bu sezon mümkün olduğunca parlak, ışıl ışıl, “glass skin” yani cam cilt makyajı yine oldukça popüler. Fondötene büyük iş düşüyor! Tercihinizi mutlaka renk tonunu eşitleyen, orta örtücülükte ışıltılı fondötenlerden yana yapın. Öncesinde ise cildinizi bolca nemlendirin ve mikro ışıltılar içeren bir makyaj bazı kullanın.

Giorgio Armani

Metalik göz pınarları

Gelin makyajlarına çok ama çok yakıştırdığımız bir uygulamadan bahsedeceğiz. Birkaç sezon geride bıraktığımız göz pınarlarını aydınlatma, yeniden eski popülaritesini yakalıyor. Bu uygulamada yapılması gereken gözü tamamen nört bırakmak. Bunun için bir far bazı tercih edebilir ya da kapatıcınızdan yardım alarak göz kapaklarınızın renk tonunu eşitleyebilirsiniz. Ardından inci tonlarında bir stick aydınlatıcıya fırçanızla dokunun ve kademeli olarak artırarak göz pınarlarınızı aydınlatın. Stick ürünler uygulamanın çok daha parlak ve metalik görünmesini sağlayacak. Ardından da tabii ki bolca maskara!

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Fenty Beauty

Anastasia Beverly Hills

Pembe yanaklar

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Chanel podyumu makyaj anlamında her sene sezon oldukça belirleyici oluyor. Bu sezon berrak ciltler, belirgin kirpikler ve tatlı pembe yanaklar ön planda. Siz de allık seçiminizi pembe tonlarından yana yapabilirsiniz. Bu uygulama size hem doğal, hem canlı hem de masum bir ifade katacak. Cilt yapınıza göre seçiminizi krem, mat, ya da ışıltılı ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Dudaklarda şeffaf yansıma

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Şeffaf dudak parlatıcıları geri döndü! Son yıllarda kozmetik dünyasını ele geçiren renkli gloss rujlar yerini şeffaf, belki içinde biraz gümüş pırıltılar barındıran versiyonlarına bırakıyor. Şeffaf parlatıcıların en büyük avantajları hem dudaklarınızı dolgun göstermesi hem de genel makyajınızda tercih edeceğiniz tüm renklerle kusursuz bir uyum yakalaması. Ancak eğer düğün gününüzde açık saç tercih edecekseniz iki kere düşünün çünkü şeffaf parlatıcılar biraz yapışkan bir yapıda olabiliyor.

Too Faced

Sephora Collection

Dramatik bakışlar

Smookey uygulamalarını birkaç sezondur acı kahve tonlarında yapıyorduk ancak bu sezon klasikten şaşmıyoruz ve koyu gri duman tonlarına şans veriyoruz. Smookey eye uygulaması düğün günü için biraz iddialı gelse de bu tamamen nasıl bir gelin olmak istediğinizle alakalı. Her zaman seçiminizi pastel tonlardan yana yapmak zorunda değilsiniz. Ağırlığı sadece gözlere vererek tercih edeceğiniz bir makyaj size süper-modern bir görünüm kazandırabilir.

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

{83510}

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları