preloader

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

29.12.2022
Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Yazı Boyutu:

Dünyanın dört bir yerinden burcunuzun doğasına en uygun olan yürüyüş rotalarını keşfedin.

Yan yan giden Yengeç, her zaman bambaşka rotalara sapan Koç, varış noktası daima belli olan Oğlak, maceradan maceraya atlayan Yay ve diğerleri… Burçların hayatı yaşarken çizdiği yollar gibi yürümek için seçtiği rotalar da farklı. Size ve sizi yansıtan burcunuzun karakterine göre rotaları keşfediyoruz.

Koç Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Annapurna, Nepal

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Zodyak’ın öncü burçlarından olan Koçlar son derece macera tutkunudur. Başlarını derde sokmalarıyla tanınır fakat zorlukların üstesinden de kolayca gelirler. Hatta bazen bilerek zorlu yolları seçer ve bunu başarmaktan haz duyarlar. O halde sevgili Koçlar, yeni rotanızın neresi olduğunu hemen söyleyelim; Annapurna. 55 kilometrelik uzunluğu ve zorlu rotasıyla tam size göre. Himalayalar’ın en çok dikkat çeken zirvelerinden olan Annapurna yemyeşil manzarası ve çaba gerektiren yollarıyla siz dayanıklı Koçlara adeta meydan okuyor!

Boğa Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Westeg Yolu, Almanya / İsviçre

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Boğa burcunun sabit doğası gereği rutinleri, ev ortamını ve yavaşlığı sevdiğini söyleyebiliriz. Klasik Boğalar, sosyal çevresi ve alışkanlıklarıyla bir ömür boyunca mutlu mesut yaşayabilirler. Fakat bu demek değildir ki Boğalar yeni maceralara hiç atılmayacak! Aksine onlar da son derece doğaya düşkündür ve huzur veren manzaralara bayılırlar. Almanya’da başlayan ve İsviçre’de sonlanan Westeg Yolu, doğasever Boğalar için harika bir rota. Sevgili Boğalar, yeşile doyacağınız bu maceradan hiç pişman olmayacaksınız!

İkizler Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Haute, Fransa / İsviçre

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Geldik konuşkanlığı ve dışa dönüklüğüyle tanıdığımız İkizler burcuna. Yeni bir ortama girdiğinizde İkizler burcu olan birini hemen fark edebilirsiniz. Hareketli, maceracı ve ilginç fikirleriyle daima ön plana çıkar. İnsanlar onu “dengesiz, kararsız, değişken” gibi adlandırsa da bu hareketlerin asıl sebebi onların birçok farklı fikri olması ve hepsini gerçekleştirmek istemeleri. Sosyal kelebek İkizler burcu için seçtiğimiz yürüyüş rotası ne mi dersiniz? Hemen söyleyelim; Haute. Sevgili İkizler, bu rotada yazın keyifle yürüyebileceğiniz gibi kışın ise kayak yapabilirsiniz. Fransa ve İsviçre arasında yer alan 180 kilometre uzunluğundaki yolda, yaşayacağınız maceraları düşünmenin bile sizi çok heyecanlandırdığından eminiz!

Yengeç Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Cinque Terre, İtalya

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Duygusal, sezgisel, melankolik, romantik, fedakâr bazen de huysuz ve inatçı! Yengeçlere huysuz oldukları için kızamayız, onlar empatik doğaları nedeniyle iyi kötü ayırt etmeden her şeyi hissedebiliyor. Ayrıca yöneticisi Ay olan Yengeç burçları, iç dünyalarında sıklıkla gel git yaşayabiliyor. Bu özelliklerin yanında geçmişlerine ve yaşadığı anılara değer veren Yengeç burcu için “nostaljik” demek de yerinde olacaktır. Elementi “su” olan ve sezgileriyle andığımız bu burç için seçtiğimiz yürüyüş rotası ise; “Cinque Terre”. Son derece romantik, deniz manzaralı, 5 İtalya şehrini birbirine bağlayan rota tek bir günde yürünebilir fakat Yengeçler bu yürüyüşü ömürleri boyunca unutmaz!

Aslan Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Lechweg, Avusturya / Almanya

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

İdealist, cömert, özgüvenli, sahiplenici, liderliği çok seven, dikkatlerin üzerinde olmasından hoşlanan Aslan burcu için seçtiğimiz rota en az onun kadar dikkat çekici. 120 km uzunluğundaki Lechweg, en popüler yürüyüş rotalarından biri. Doğasıyla büyüleyen yol, Avusturya’da başlayıp Almanya’da son buluyor. Tıpkı bir Aslan’ın sevdiklerini sahiplenip koruduğu gibi, bu yol da Lech nehrini korumak amaçlı yapılmış!

Başak Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Alta Via 1, İtalya

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Çalışkan, analitik, titiz, mükemmeliyetçi, planlı… Başaklar için olumlu özelliklerle dolu upuzun bir liste yapabiliriz. Sosyal hayatları konusunda da son derece titiz davranan Başak burçları için seçtiğimiz rota sürprizlerle dolu olmayan, onun detaylıca düşündüğü seyahat planının dışına çıkarmayacak bir rota. Başak, her yeri görmeli ve tüm detayları keşfetmelidir. Bu nedenle de seçtiğimiz yürüyüş rotası epey uzun. Yürümesi 8-10 gün kadar sürecek Alta Via 1, 120 km uzunluğunda. Bizce bu rotanın üstesinden ancak Zodyak’ın en organize burcu gelir!

Terazi Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Peri Havuzları, İskoçya

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Güzel olan her şeye aşık, adilliği, kibarlığı ve sanatsal kişilikleriyle tanınan Terazi burçları için seçtiğimiz rota tam da onların estetik düşkünü ruhlarına göre! Bir Terazi’nin ilk görüşte aşk yaşayacağı, doğanın eşsiz güzelliğine teslim olacağı büyüleyici rota; Peri Havuzları. İskoçya’nın masalsı doğasına yakından tanık olan Terazi burcu burası uğruna şiirler yazabilir, resimler yapabilir…

Akrep Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Kungsleden, İsveç

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Zoydak’ın en derin burcu; Akrep. Bu yüzdendir ki klasik bir Akrep aklından geçenleri, duygularını ve sırlarını anlatmakta epey zorlanır. Yeni bir ortama girmeyi pek sevmez fakat bunu yapması gerekiyorsa üstesinden en iyi şekilde gelecektir. Yeni insanlara ve durumlara güven hissetmekte zorlansa bile, Akrep burçları en az Yay ve Koç kadar maceracıdır. Tam bir çetin ceviz olan Akrep burcunu çıktığı yoldan döndürmek zordur. O nedenle Akrep burcuna seçtiğimiz rota; inişli, çıkışlı, uzun mu uzun “Kungsleden”. Kralın Yolu diye de anılan bu rota, 440 km uzunluğunda. Rota, 4 bölümden oluşuyor ve her bir bölümü yürümek 1 hafta kadar sürüyor. Bu kadar uzun ve güçlü bir yürüyüşü ancak Akrep burcu ve onun kararlı doğası tamamlayabilir!

Yay Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

İnka Yolu, Peru

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Yay Zodyak’ın maceradan maceraya koşan, farklı insanlar tanımayı çok seven, her zaman yollarda olan en eğlenceli burcudur. Bir Yay ile hiç düşünmeden yeni yollara çıkabilirsiniz. Aslında onun nereye gittiği hiç önemli değildir, yeter ki seyahat halinde olsun! Fakat elbette Yaylar için de bir yürüyüş rotası seçtik; İnka Yolu. Çünkü bu rota, 4-5 gün sürecek uzunluğu ve keşfedilmesi gereken noktalarıyla yorulmak bilmeyen Yay burcunu tatmin edecek. İnka Yolu’ndaki tarihi köyler, kalıntılar ve eşsiz manzaralara tanık olacak Yay burcundan mutlusunu düşünemiyoruz!

Oğlak Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Tongariro Northern Circuit, Yeni Zelanda

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Çalışkan, hırslı, çekingen, disiplinli ve belki de biraz inatçı… Oğlaklar için toprak grubunun en otoriteri diyebiliriz. Onlar, çıktıkları yolda her zaman “mantığı” ön planda tutar. Bu nedenle Oğlaklar için çok sürprizli olmayan, 3-4 gün içinde yürünebilecek bir rota seçtik. Tongariro Northern Circuit, 50 km uzunluğunda ve Ngauruhoe Dağı’nı çevreliyor. Sevgili Oğlaklar, hem Yeni Zelanda hem de volkanik manzaralara tanık olacağınız bu rota için planınızı yapın deriz!

Kova Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Polar Rotası, Grönland

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Aidiyetini tek bir yere değil tüm dünyaya hisseden, özgürlüğüne düşkün Kova burçları için listemizin tüm rotalarını önersek az kalır! Onlar “alışılmış ve popüler” durumları hiç sevmez. Açık fikirli doğası yeni şeyler denemekten son derece keyif alır. Fakat Kovalar için de tek bir rota seçecek olsaydık 160 km uzunluğu ve ender rastlanan doğasıyla “Polar Rotasını” seçerdik. Buzulların arasında, nefes kesen manzaralarla herkesin çıkmaya cesaret edemeyeceği eşsiz bir yürüyüş… Ayrıca bu zorlu rotada, maceracı Kovaların iyi bir yol arkadaşı olacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Balık Burcu İçin Yürüyüş Rotaları

Camino de Santiago, İspanya

Burçlara Göre Yürüyüş Rotaları

Balıkların hisli ve duygusal olduğunu hemen hemen herkes bilir fakat onların maceracı yönü de azımsanamayacak kadar fazladır. Klasik bir Balık burcu hayattan keyif almak ve anı biriktirmek için yaşar. Bol bol anı biriktirsin ve eğlenceli anlar yaşasın diye Balıklar için seçtiğimiz 750 km uzunluğundaki rota; “Camino de Santiago”. Son derece popüler olan bu rotaya birçok noktadan başlanabiliyor. Zodyak’ın en hislisine, hiç uyanmak istemeyecekleri güzel bir rüya gibi upuzun bir rota!

{181934}

Esra Kurtuluş
Esra Kurtuluş Tüm Yazıları