preloader

Burçlara Göre Meslek Önerileri

05.06.2023
Burçlara Göre Meslek Önerileri

Yazı Boyutu:

Burcunuzun kendine has yeteneklerini keşfederek hayalinizdeki mesleği bulun ve yıldızların geleceğinizi yönlendirmesine izin verin!

Meslek tercihi şüphesiz hayatımıza yön verecek en kritik kararlardan biri. Astrolojiyi meslek seçimlerinde kullanmak, doğal ilgi alanlarınızı ve yetenekli olduğunuz alanları fark etmeniz açısından ufuk açıcı olabilir. Kariyer seçiminizde yıldızların rehberliğine göz atmak isterseniz yazıyı inceleyin!

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Koç burçları doğası gereği lider ruhludur ve zodyakın ilk burcu olmanın getirdiği öncül enerjiye sahiptir. Emir almak yerine ipleri elinde tutan kişiler olmak isterler ve bunun için mücadele etmekten de hiç çekinmezler. Zorlayıcı işler koç burçlarının ilgisini çekecektir; sıkıcı bir iş onlara göre değildir. Mars tarafından yönetilen koç burcuna meslek önerilerimiz ise risk almayı sevdikleri için girişimcilik ve şirket kurma; cesur ve özgüvenli oluşlarıyla doktorluk; en atletik burç oluşlarıyla ilgili oldukları spor üzerine bir kariyer veya mücadele gerektiren ve yaratıcılıklarına ihtiyaç duyulabilecek mühendislik alanlarıdır.

Boğa Burcu (21 Nisan- 20 Mayıs)

Boğa burçları maddi yaşama önem veren burçlardan biri, bu nedenle standart bir işle tatmin olmaları da mümkün olmayabilir. Asla bir işi yarım bırakmaz ve iş bitiricidir. İstikrarlı bir başarı isterler boğa burçları; risk almak yerine çok çalışarak yükselmeyi seçerler. Maddi güvenceye ve yatırıma olan ilgileri sebebiyle finans, yatırım veya muhasebe alanını seçebilir; güven veren ve sadık olmaları nedeniyle işletmecilik veya gayrimenkul işlerinde, estetik zevkleri ve yaratıcı yetenekleri sayesinde de sanat alanında başarılı olabilirler.

Burçlara Göre Meslek Önerileri

İkizler Burcu (21 Mayıs- 20 Haziran)

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Merkür tarafından yönetilen ikizler burcu iletişim ve araştırma konusunda çok yeteneklidir. Çok yönlülerdir bu nedenle çeşitli yetenekleri ve her konuda az da olsa bilgileri vardır. Yeniliklere açıklardır ve düşüncelerine de yenilikleri yansıtırlar. Konuşmayı ve yazmayı çok severler ve hızlıca yeni bir dil öğrenme kapasiteleri vardır. İkizler burçlarına meslek önerilerimiz gazetecilik, politika, danışmanlık, editörlük, medya- televizyon sektörü, çevirmenlik veya avukatlık olabilir.

Yengeç Burcu (21 Haziran- 22 Temmuz)

Yengeç burçları kendilerini ve çevresini besleyecek, canlıların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik meslekleri tercih edebilir. Sevgi dolu, şefkatli ve korumacı yengeç burçları için terapistlik, aile danışmanlığı, sosyal hizmetler, dernek ve sivil toplum kuruluşlarında çalışmak biçilmiş kaftan. Duygusal hallerinin hayal dünyasıyla birleşmesiyle muhteşem şarkılar, romanlar, şiirler yaratabilir.

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Kendine güveni her zaman tam olan aslan burçları saygınlığa önem verir ve en tepede bulunmak ister. Risk almayı sever ve yöneten kişi olmayı tercih ederler. Sahne ışıklarının merkezi olabilecek, oyunculuk ve tasarımcılık; yüksek özgüveni ve iletişim becerileriyle politikaya girebilir, ajans yönetebilir ve organizatörlük yapabilirler.

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

Detaycı, profesyonel, mükemmeliyetçi oldukları için dikkat ve özen gerektiren işler tam da başak burçlarına göre. İşlerini ciddiye alır, soğukkanlılıkla pratik çözümler bulabilir ve sabırlı olabilirler; analiz etme yönleri de oldukça başarılı, gerçekçi olmaları. Detaycı yönleriyle güvenlik ve araştırmayla alakalı meslekler; dikkatli ve serinkanlı oluşlarıyla ekonomi, gazetecilik ve hukuk işleriyle alakalı meslekler ve analitik zekâsı yüksekse mühendislik kolları…

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Rasyonel terazi burçları, haksızlığa tahammül edemeyen yapılarıyla politikaya atılabilir veya hukuk alanında uzmanlaşabilirler. Uzlaşma ve pazarlığa yatkın oluşları ise terazi burcu insanlarını diplomatlığa daha yatkın hale getirebilir. Ekip çalışmasına yatkınlardır. Terazi burçlarının bir diğer özellikleri ise estetik zevklerinin ve algılarının çok yüksek oluşu. Sanatçılık, mimarlık, sanat galerisinde çalışmak, moda tasarımcısı veya grafik tasarımcı olmak tam da terazi burçlarına göre!

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

Zeki, meraklı, işinde tutkulu ve hırslı, duygusal anlamda dayanıklı ve zorluklara karşı göğüs geren akrep burçlarındab çok başarılı araştırmacılar çıkabilir. İddialı, gizemli ve zaman zaman riskli işler tam onlara göredir. Akrep burçlarına meslek önerilerimiz ise casusluk, hakimlik, savcılık, tarihçi, bilim insanı, psikoloji dalıyla ilgili meslekler olabilir.

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Yeniliklere açık, özgür, meraklı ve araştırmacı yay burçları için kariyer seçiminde sürekli hareket halinde olabileceği meslekleri seçmeleri önemli çünkü dinamik yapıları nedeniyle 9-5 işlerde fazlaca sıkılabilirler. Seyahat etmeye hayatlarının anlamı olarak gören yay burçları, turizm ve otel işletmeciliği ya da seyahat danışmanlığını severek yapabilirler. Farklı kültürlere olan yoğun merakları nedeniyle yay burçlarından tutkulu arkeologlar çıkabilir. Öğrenme ve öğretmeye dayalı hayat felsefeleri ve bu konuda her zaman motive oluşları, yay burçlarını başarılı eğitimcilere dönüştürebilir.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 19 Ocak)

Oğlak burçları çok çalışkan, öz disiplinli, kariyerine odaklı ve kendini işine adamış insanlardır. Doğuştan lider özelliklerine sahip olmaları oğlak burçlarını iş yöneticisi olmaya itebilir. Analitik zekâlarıyla bankacılık, yatırım danışmanlığı veya finans alanında başarılı olabilirler. Özverili ve kararlı çalışma teknikleri, sayılarla aralarının iyi olmasıyla birleştiğinde mühendislik dalları da oğlak burçları için uygun olabilir.

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Kova Burcu (20 Ocak- 18 Şubat)

Burçlara Göre Meslek Önerileri

Kova burcu insanları analitik zekâları, yaratıcı düşünme yetenekleri, özgürlük sevgileri ve insanlık için çalışma istekleri gibi özellikleriyle öne çıkar. En iyi şekilde ifade etme fırsatı bulduklarında işlerini yapmaktan zevk alabilirler; bilim, sosyoloji, biyoloji, fizik, matematik, psikoloji gibi alanları kova burçlarına önerebiliriz. İlgi alanlarına uygun bir iş seçimi, kova burçlarını işinde başarılı yapsa da kötü bir yönetim ve emir zinciri altında çalışıp özgürlüklerine ket vurmak kova insanlarının iş verimliliğini büyük ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle bizzat kendilerinin proje yöneticiliğini devralması yalnızca kendisi için değil çalışma arkadaşları için de olumlu olacaktır.

Balık Burcu (19 Şubat- 20 Mart)

Balık burçları gündelik hayatında herkese karşı faydalı olmak ister ve bu isteğini kariyerine de aktarabilir. Tıp, hemşirelik gibi sağlık alanında seçeceği meslekler insanlara sağlayacağı fayda onları tatmin edecektir. Bir diğer önerimiz ise balık burçlarının yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini sonuna kadar kullanabileceği yazarlık, müzisyenlik, senaryo yazarlığı gibi içsel düşüncelerini çok iyi ifade edebileceği alanlar. Balık burçlarına son önerimiz ise öğretmenlik. Eğitimci olmak öğrencilerin duygusal ihtiyaçlarına da cevap verebilmeyi gerektirir, bu nedenle balık burçları harika öğretmenler olabilirler.

Burçlara Göre Meslek Önerileri

{182488}

Sıla Naz Pala
Sıla Naz Pala Tüm Yazıları