preloader

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

10.05.2022
Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Yazı Boyutu:

Hayattan her zaman daha fazlasını isteyen insanların ortak özelliklerinden ilham alın.

Hayatta kendimize koyduğumuz bazı hedeflere ulaşmak için uzun vadede güçlü bir kişiliğe sahip olmak, değişmek ve gelişmek en çok ihtiyacımız olan şeylerden birkaçı. Peki hayattan daha fazlasını isteyenler hangi özellikleri sayesinde yolun sonunda başarıya ulaşıyor? Bu sorunun cevabını sizin için derledik.

Cesurdurlar

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Hayattan daha fazlasını istemek için yeniliklere açık, risk alan, konfor alanından çıkan bir kişiliğe sahip olmak oldukça önemli. Monoton ve garantici bir hayatta yeniliklerin birden kapıyı çalması beklenemez. Kendi sınırlarını aşarak çıtayı bir üst seviyeye çekerler, yeni bir adım atmaktan çekinmezler; başarısız olsalar da sıfırdan başlamaktan korkmazlar.

Doğru Karar Verirler

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Hayatımızda karar verirken hem aklımızı hem de kalbimizi dinleriz. Otomobil seçimlerinde de bu faktörler etkili olur. En doğrusu da sonucu belirler. Fazlasını isteyenler bazen de azı olsun ister. Örneğin yakıt tüketimi, çevreye yayılan emisyonlar ve sorunsuzluk gibi daha “az” olması, “fazla”sını getirir. Yüksek teknolojili Honda modellerinin en yenileri arasındaki HR-V e:HEV de bunlardan biri. Hakim sürüş pozisyonu, yüksek güvenlik ekipmanları ve şık tasarım gibi “fazla”larını, ortalama 5.4 lt/100 km’lik iddialı yakıt tüketimi, şarj edilmeye gerek duyulmayan, kendini şarj edebilen hibrit altyapısıyla yüzde 100 elektrikli sürüş deneyiminin de “az” ile sağlanabileceğini kanıtlıyor. Elektrikli sürüş modundaki sessizliği de bir diğer “az” ancak konforda “fazla”sı!

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Kullanıcılarının sürüş keyfini ve kalitesini artırmak için iç mekân genişliği, kapsamlı ve gelişmiş Honda SENSING güvenlik teknolojileri ile aynı zamanda Akıllı Giriş, premium ses sistemi, elektrikli bagaj kapağı, ısıtmalı koltuklar ve direksiyon donanımları sunan Honda HR-V e:HEV, akılcı çözümleri ile öne çıkıyor. Ek ses yalıtım malzemeleri uygulanan gövde özelliklerine 0,8 t’den 1.4 t’ye yükseltilen ısı duvarı da eklendiğinde Honda HR-V e:HEV’nin özellikle elektrikli sürüş modundaki titreşim ve gürültü iletimi rekor seviyelere geliyor.

Kendilerine Değer Verirler

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Hayattan fazlasını istemek kendine değer vermekten geçiyor. Kendine değer vermek ise insanın kendisini iyi tanımasıyla başlar; insanlarla iletişiminiz, kendinize ne derece saygı duyduğunuz, kendinizi ne kadar önemsediğiniz değer faktörleri arasında yatıyor. Her insan eşsizdir, bunun farkında olan, kendini olduğu gibi kabul eden ve kendi değerini bilip öz şefkatini kazanmış olan insanlar hayatta fazlasını istemekte kendilerine hak bulurlar.

Hatalarını Kabul Edip Yola Devam Ederler

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Herkes hata yapabilir, yapmalıdır da. Hata yapmadan sürekli yükselmek pek de mümkün değil. Bu yüzden hayattan fazlasını isteyenler hatalarıyla yüzleşip kabul eder, yaptığı hatadan dersini çıkarır ve yoluna devam eder; en ufak bir pürüzde işini yarım bırakmaz ve çok hızlı demoralize olmaz. Aynı zamanda aynı hatayı da tekrardan yapmamaya özen gösterir.

Mükemmeliyetçidirler

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Mükemmeliyetçilik hem olumlu hem de olumsuz sonuçlara yol açabilir. Fakat hayattan fazlasını isteyen insanlar mükemmeliyetçiliği hedeflerini gerçekleştirene kadar kullanırlar; kusursuzu aramazlar, üstün başarıyı ararlar. Bir işin maksimumunu hedefleyip sınırlarını üstten çizerek olduğundan daha başarılı olmayı kendilerine teşvik ederler.

Azimlidirler

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Azimli olmak, hayattan fazlasını isteyenler için olmazsa olmaz bir özellik çünkü insanı hayata bağlayan, motivasyonunu artıran ve diri tutan şey azimdir. Azimli olan kişi kararlı, hedefine odaklı ve kendine inançlı olur. Azimli insanlar canlı ve diri oldukları için uzun vadede engellere yılmadan büyük başarılar elde ederler.

Bahane Üretmezler

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Asla sorumluluklarından kaçmak için bahane üretmeyi bir alışkanlık haline getirmezler çünkü bahane üretmenin kişinin kendisini sınırladığını bilirler. Hayattan fazlasını isteyen insanlar karşılaştıkları olaylarla ertelemeden yüzleşip kabul ederler ve bu sayede kendilerini sınırlamadan ilerlemeye ve yükselmeye devam ederler.

Özgüvenleri Yüksektir

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Bir aksiyonda bulunurken kimsenin onayına ihtiyaç duymazlar çünkü kendilerine güvenirler. Aksiyonun sonucunda eleştirileri kaldırma eğilimine sahipler bunun yanı sıra gerekli inisiyatifi de almaktan çekinmezler. Kendilerine değer verdikleri için en uygun kararları verirler; sürekli belirsizlik içinde kendilerini kalmaya zorlamadıkları için de hayatta sürekli aktif kalmayı başarırlar.

Güçlü Bir Kişilikleri Vardır

Hayattan Fazlasını İsteyenlerin Ortak Özellikleri

Şu zamana kadar belirttiğimiz tüm özelliklerin sonucu olarak da güçlü bir kişilikleri vardır. Hayattan fazlasını isteyenlerin, güçlü bir kişilikleri vardır. İlerlemek için hedeflerine giden yola kadar hatalar yapıp denemekten korkmazlar, uzun vadede risk almayı seçerken kaygıyı minimuma indirirler. Güçlü insanın diğer insanlarla iletişimleri oldukça iyidir; kendilerine değer verdikleri ve özgüvenleri yüksek olduğu için insanlarla iletişimleri de iyidir.

*Bu içerik Honda iş birliğinde hazırlanmıştır.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları