preloader

Lexus’un Yeni Konsept Teknesi LY 650

09.11.2018
Lexus’un Yeni Konsept Teknesi LY 650

Yazı Boyutu:

Bir yaşam tarzı markası Lexus, farklı ve ses getiren projelere imza atmaya devam ediyor. Yaşadığımız gezegendeki en iddialı otomobillerden esinlenerek mavi denizlerde karşımıza çıkacak Lexus’un yeni gözbebeği LY 650.

Sadece otomobil değil bir yaşam tarzı markası olan Lexus, farklı ve ses getiren projelere imza atmaya devam ediyor. Yaşadığımız gezegendeki en iddialı otomobillerden esinlenerek mavi denizlerde karşımıza çıkacak Lexus’un yeni gözbebeği LY 650, Lexus’un efsanevi tasarımcılığı ile Marquis-Larson Grubunun yat üretim ustalığının bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak konsept bir tekne. Tabii herzamanki gibi sadelik ve performanstan taviz vermeyen Lexus kalitesi ile.

“Lexus mobilitesini okyanuslara taşıyacak rüya” vizyonu ile hayat bulan 65 ft boyundaki bu tekne ilk defa Yokohama’da düzenlenen Japonya Uluslararası Boat Show’da takdim edildi.

Lexus deneyiminin tüm inceliklerini yansıtmada mahir Lexus’un Takumi ustalarının el emeği ile Marquis Larson Grubu’nun tekne üretim kültürünün birarada yoğrulduğu bu konsept tekne denizler için yaratılan ilk örnek.

Lexus’un Yeni Konsept Teknesi LY 650Zanaatkarlığın özünü yansıtan çok eski bir Japon kavramı ve geleneği olan Takumi, Lexus’un tüm üretim süreçlerinde vurgulanmakta. Ürünlerinin temel karakteri ve felsefesini ortaya koyan, L harfinden (“leading edge”, yani ileri teknoloji) ile incelik (finesse) sözcüğünden oluşturulmuş ve markanın müşterilerle arasında duygusal bir bağlantı kurması için geliştirilmiş olan L-finesse tasarım dili bu konsept teknenin tasarımının da altyapısını oluşturmakta.

Lexus’un Yeni Konsept Teknesi LY 650

{77846}

Marquis Larson Grup tarafından imal edilecek, uzunluğu 19,96 metre, eni ise 5,72 metre olan ve Volvo makinalarla 1800 HP güç üretecek bu teknede toplamda 15 kişiye kadar konaklama imkanı sağlanıyor. 3 lüks kamarası, geniş ve aydınlık pencerelerle donatılmış ana güvertesinin yanısıra tekne, güçlü ve belirgin burnu, kıvrımlı güverte unsurları ve kıç yapısı ile ayrıca dikkat çekmekte. Teknenin 2019 yılının ikinci yarısında ilk defa Amerika’da görücüye çıkması bekleniyor.

Lexus’un Yeni Konsept Teknesi LY 650

Murat Güsar
Murat Güsar Tüm Yazıları