preloader

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

06.05.2024
En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Yazı Boyutu:

Süperyatların lüks dünyasına işlevsellik ve konfor katan balkon ve teraslara sahip en güzel süperyat modellerini keşfedin.

Süperyatlar her geçen yıl sahiplerinin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda en konforlu deneyimi sunmak adına çeşitli teknoloji ve yeniliklerle donatılıyor. Bu yeniliklerden en ilgi çekici olanı ise şüphesiz son dönemlerde sıkça karşılaştığımız kimi zaman yat sahibine özel bir alan sunan kimi zaman ise iç mekânlara ferahlık ve kullanışlılık katan balkonlar ve teraslar. Bu yazımızda, balkon ve teraslarla donatılarak kullanıcılara alışılagelmişin dışında bir deneyim sunan en güzel süperyatları sizin için bir araya getirdik.

Volpini 2

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Amels’in 2018 yapımı 57 metrelik süperyatı Volpini 2, sadece teknik mükemmeliyeti değil, aynı zamanda konforlu dış mekânlarıyla da dikkat çekiyor. Volpini 2’nin 90 metrekarelik sahip süiti, hidrolik sistemle katlanabilir bir terasa sahip. Bu teras, birkaç dakika içinde bir düğmeyle açılabiliyor ve paslanmaz çelik ve halat korkuluklar, seyir halindeyken bir dolapta kompakt bir şekilde saklanıyor. Özel sipariş üzerine yapılan bu yat 15 knots hıza kadar rahat bir şekilde çıkabiliyor.

Cloud 9

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Sanlorenzo’nun 2021 model 61 metrelik Cloud 9 süperyatı, uzun seyirler için tasarlanmış bir yapıya sahip. Markanın özel müşterileri tamamen kendilerine ait olan ve rahatsız edilmeyecekleri bir teras istediler ve Cloud 9, bu isteği karşılamak adına tasarlandı. Sadece büyük sahip süitinden erişilebilen teras aynı zamanda kendi güneşlenme alanına ve spa havuzuna sahip. Temiz dış hatlara sahip olan bu süperyat aynı anda 12 misafire ev sahipliği yapabiliyor.

Tatiana

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Yerli üretici Bilgin Yatçılık’ın 2021 model 80 metrelik amiral gemisi Tatiana, sahibine özel bir üst güverte terasına ve demirli olduğunda açılan iki yan terasa sahip. İç mekânları H2 Yacht Design tarafından tasarlanan Tatiana, özellikle board toplantıları ve özel konferanslar için geniş bir alan sunuyor. Bu dev süperyat ülkemizin denizcilik alanındaki ilerlemesinin en güzel örneklerinden.

Club M

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

İtalyan denizcilik firması Baglietto’nun tersanesinden suya indirilen Club M, sahibinin izolasyonunu ön planda tutan bir teras sunuyor. Sahibinin özel isteğiyle gizliliği ön planda tutan Club M, sahip süiti altındaki ahşap zeminden açılan bir teak balkon içeriyor. Bu tasarım, sahibinin özel yaşam alanını genişletirken aynı zamanda seyir halinde konforu da arttırıyor.

Endeavour 2

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Denizde uzun süre geçirmeyi planlayan deneyimli denizciler için tasarlanan Endeavour 2, sahibinin süitinde bulunan katlanabilir bir balkona sahip. İç mimar Achille Salvagni’nin zarif stili, bu alana bir açık artırmadan satın alınan Gio Ponti sandalyesi ile uzanır. Endeavour 2, Ocean Independence tarafından şu anda kiralama için listelenmektedir.

Victorious

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Yerli tersanelerimizden olan Akyacht’ın yakın zamanda suya indirdiği Victorious, lüks ve düşünceli tasarımıyla öne çıkıyor. 200 metrekarelik plaj kulübü, geniş havuz, lounge alanları, spor salonu ve daha fazlasını sunan alt güverte, konuklara rahatlık ve eğlence vadediyor. Alt güvertede bulunan ve deniz seviyesinde açılan iki balkon da bu dev süperyatın yaşam alanlarını genişletirken aynı zamanda iç mekânda doğal ışık ve ferahlık sağlıyor.

Bartali

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Wider Yachts’ın 2017 yapımı 46 metrelik amiral gemisi Bartali, teknolojik yenilik ile dolup taşan bir ana güverte süitine sahiptir. Bartali’nin geniş penceresi otomatik olarak açılıp daha büyük bir bölüm dışarı katlanıyor ve teak güverte açılıyor. Bu tasarım, teknoloji ile lüksü mükemmel bir şekilde bir araya getirirken aynı zamanda teknenin boyutlarının izin verdiğinden çok daha büyük bir alanı kullanıma sunuyor.

Hampshire

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Feadship’in 2016 yapımı 66 metrelik süperyatı Hampshire, sahibinin süiti altına yerleştirilmiş dahili bir balkona sahip. Bir düğme ile açılıp muazzam manzaralar sunan balkon, sahibi için özel olarak sunuluyor. Hampshire, özellikle sahiplerinin talepleri doğrultusunda, suya mümkün olduğunca yakın olma arzusunu karşılamak için tasarlanmış.

Solis

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Mulder Yachts tarafından tasarlanan 2015 yapımı 34 metrelik Solis’in yemek salonunun tam boy cam kapıları, korkuluklu bir balkona açılıyor. İç mimar Claydon Reeves tarafından tasarlanan bu süperyat balkonu, iç mekânı dışarı taşımaya ve açık havada yemek yeme veya bir şeyler içme keyfini mümkün kılıyor. Her ne kadar boyutları diğer yatlar gibi devasa olmasa da bu ölçekteki bir teknede bu detayın düşünülmüş olması oldukça hoş.

Okto

En Güzel Balkonlu Süperyat Modelleri

Alberto Pinto’nun tasarımıyla öne çıkan Okto, 66 metrelik boyuyla konforlu bir deneyim sunuyor. Master suitinde bulunan balkonun korkulukları mürettebat müdahalesi gerektirmeyen teknik bir çözümle kolayca katlanabiliyor. Okto, düşünceli tasarımı ve modern özellikleriyle lüks ve rahatlığı bir araya getiriyor. 14 misafir ağırlayabilen yat, özgün gövde tasarımıyla dikkat çekiyor.

{20915}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları