preloader

Trawler Tipi En Güzel 10 Tekne

08.04.2024
Trawler Tipi En Güzel 10 Tekne

Yazı Boyutu:

Etkileyici özellikleriyle uzun seyirler için tasarlanan en güzel trawler tekne modellerini keşfedin.

Balıkçı teknelerinden esinlenilerek tasarlanıp uzun seyahatler için üretilen trawler tipi tekneler her geçen gün daha da popüler bir hale geliyor. Kullanışlı olmalarının yanı sıra lüks donanımlara da sahip olan bu tekneler mavi suları süslüyor. Bu yazımızda ise trawler tipi en güzel teknelere göz atıp teknik özelliklerine yakından bakacağız.

Nordhavn 96

Nordhavn 96 uzun mesafeli deniz yolculukları için tasarlanmış olan trawler tipi teknelerin etkileyici bir örneği. Bu 96 fitlik yat, uzunluk olarak markanın 120 fitlik amiral gemisi modelinin hemen altında yer alıyor. Geniş iç mekanı ve sağlam yapısıyla dikkat çeken teknenin sahibi, bu tekneyle dünya turu yapmayı planlamış ve Nordhavn 96’nın uzun menzili ve konforu bu tür bir yolculuk için mükemmel olduğunu kanıtlıyor. 26.000 litrelik yakıt kapasitesi ve 3,5 tonluk tatlı su kapasitesi uzun süreli seyahatler için gerekli olan ihtiyaçları sağlamada oldukça yeterli.

Beneteau Grand Trawler 62

Beneteau Grand Trawler 62 lüks ve dayanıklılığı bir araya getiren etkileyici bir trawler modeli. Çift 730 beygir gücündeki i6 MAN dizel motorlarıyla bu tekne, 1.000 mil üzeri menzil ve 20 knot hıza sahip ve bu da onu uzun mesafeli seyahatler için ideal kılıyor. Deniz tuzluğu için deniz rayları, deri kaplı iç korkuluklar ve deri çekmece kolları gibi detaylar Grand Trawler 62’yi kullanışlılık ve lüks alanında diğerlerinden ayırıyor. Her ne kadar lüks malzemeler kullanılmış olsa da iç mekanın tasarımı oldukça minimal çizgilere sahip ve bu da bu modelin tasarımını oldukça dinlendirici kılıyor.

Kadey-Krogen 52

Trawler Tipi En Güzel 10 Tekne

Kadey-Krogen 52 yüksek performanslı ve uzun menzilli bir trawler-yat kombinasyonudur. İki veya üç yatak odası düzeni ve tek veya çift dizel motor seçenekleri sunan bu model tamamen sahiplerinin tercihlerine göre şekillendiriliyor. Balıkçı teknelerini andıran tasarımıyla 52 modeli, uzun yolculuklar için ideal olan sağlam bir yapıya sahip ve farklı hızlarda etkileyici menzil değerleri sunuyor. Amerikan üretimi olan bu model Amerikan efsanesi John Deere motorlarını tercih ediyor.

Bering Yachts B76

Bering Yachts B76, sağlam yapısı ve lüks iç mekanıyla dikkat çeken özel bir model. Çelik gövde ve alüminyum yapıya sahip olan bu teknede 404 beygir gücündeki çift Cummins QSL9 dizel motorları bulunuyor. Panoramik manzaralı iç mekanı ve şık dış tasarımıyla B76 uzun mesafeli seyahatler için mükemmel bir seçenek. Şirket CEO’sunun verdiği bilgilere göre markanın müşterileri uzun seyirlerde stabilite, güvenlik ve sessizlik istiyor. Bu ihtiyaçlara cevap verebilmek adına oldukça sıkı çalışılmış ve ses izolasyonuna büyük önem verilmiş.

Ranger Tugs R-43 Command Bridge

Ranger Tugs R-43 Command Bridge uzun mesafeli seyahatlerde konfor ve verimliliği bir araya getiren bir tekne. İki adet Volvo Penta IPS 450 pod motoru hem düşük hem yüksek hızlı seyir için etkili performans sağlıyor. Boyutları her ne kadar küçük gözükse de yıkama makinesi, kurutma makinesi ve ek buzdolabı gibi ek detaylar uzun süreli konaklamalar için gerekli olan konforu sağlıyor. AIS ve otopilot gibi gelişmiş özelliklerin opsiyon olarak bulunduğu bu model 1.150.000 Dolar baz fiyata sahip.

Beneteau Swift Trawler 48

Beneteau Swift Trawler 48 lüks ve konforlu bir yaşam tarzını uzun mesafeli seyahatlerle birleştiriyor. 425 beygir gücündeki çift Cummins dizel motorları yüksek performans ve etkileyici bir menzil sunuyor. Geniş ve ferah iç mekanı, üstün donanım ve dayanıklı yapıya sahip olan yat 3 kabinli olarak geliyor. Pek çok akıllı özelliğe sahip olan bu model kompakt boyutlarına rağmen trawler ruhuna sahip olmasıyla oldukça kullanışlı.

Kadey-Krogen 50 Open

Trawler Tipi En Güzel 10 Tekne

Kadey-Krogen 50 Open uzun mesafeli seyahatler için ideal bir seçenek olmasıyla beraber konforlu bir yaşam tarzı sunuyor. Mutfakta Sub-Zero buzdolabı ve dondurucu, dört ocaklı Wolf ocak, mikrodalga fırın ve isteğe bağlı bulaşık makinesi gibi lüks detaylar bulunuyor. Ana güvertede ise yatak odası ve ofis gibi kullanışlı alanlar mevcut. Florida merkezli marka, bu modelinde standart olarak tek John Deere motoru kullanıyor, çift motor seçeneği ise elbette opsiyonel.

Outer Reef 620 Trident

Trawler Tipi En Güzel 10 Tekne

Outer Reef 620 Trident geniş iç mekanı ve yüksek performansıyla dikkat çeken bir motoryat. Opsiyonel 600 beygir gücündeki Cummins dizel motorları etkileyici bir hız ve menzil sunuyor. Yüksek tavanlı ferah salonu boyutlarına göre mükemmel bir ortam vadediyor. 3.000 litrelik yakıt deposu ve 700 litrelik tatlı su kapasitesiyle uzun süreli konaklamalar için gerekli olan kaynağı sağlıyor.

Grand Banks 60 Skylounge

Grand Banks 60 Skylounge denizciler için lüks ve konforlu bir yaşam tarzı sunuyor. 900 beygir gücündeki çift Volvo Penta D13 dizel motorları ile 20 knotun üzerinde etkileyici bir seyir hızı ve menzil sağlanıyor. Ferah salonu ve şık iç mekan detayları lüks bir yaşam tarzını yansıtıyor. Bu tekne aynı zamanda isteğe göre flybirge veya skylounge ile inşa ediliyor.

Marlow Yachts 58E

Trawler Tipi En Güzel 10 Tekne

Marlow Yachts 58E, oldukça başarılı olan Marlow 57’nin izinden giderek tasarlanmış olan bir model. 58E’nin temel özelliği öncülünden daha iyi performans ve daha fazla iç ve dış hacme sahip olması. Güç seçenekleri 575 beygir gücündeki çift Caterpillar C9 dizel motorlarıyla başlıyor ve opsiyonel olarak daha güçlü 1.015 beygir gücündeki çift Caterpillar C18 dizel motorlar tercih edilebiliyor. En yüksek hızı 27,9 knot olan Marlow 58E, 8 knot hızında 1.400 deniz mili boyunca kesintisiz seyir yapabiliyor.

{31307}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları