preloader

Cennet Adasına Hoşgeldiniz: Fimi Island

28.06.2022
Cennet Adasına Hoşgeldiniz: Fimi Island

Yazı Boyutu:

Issız bir adaya giderken yanınıza alacağınız üç şeyi düşünmenize artık gerek yok. Üzerinde hiçbir yapı bulunmayan Göcek Adası’nda “Fimi Island” sizin için her şeyi düşünmüş, planlamış ve organize etmiş.

Kuş seslerinin eksik olmadığı ağaçlarla bezeli doğasını bozmayacak yapılarla kurulmuş olan Fimi’nin manzarası da ömrü uzatacak cinsten. Berrak denizinin kenarında elinizde içeceğinizle kumların üzerinde yürürken karşı tarafındaki karada olan muhteşem ağaçlara dalabilir, tekneleri izleyebilir veya denizin dibindeki balıkların yürüyüşünüze eşlik edişinin tadını çıkarabilirsiniz.

Fimi Island Konsepti

Cennet Adasına Hoşgeldiniz: Fimi Island

Issız bir adaya kurulan bir plaj ve restorandan oluşuyor. Dilerseniz gündüzden gelip deniz kenarında kumların üzerinde şezlonglarınızda güneşlenebilir, ortada çimlerin üzerinde keyif yapabilir veya restoranda günün her saatinde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Veya akşam gelerek a la carte menüsünün birbirinden güzel lezzetleriyle adada günü uğurlamak da bir seçenek.

Ambiyans ve Müzik

Cennet Adasına Hoşgeldiniz: Fimi Island

Denizde teknelerin ve bakir adaların arasında ilerlerken ansızın doğayla bütünleşmiş yapısıyla dikkatinizi çekiyor. Ardından onlarca insanın videosunu çektiği ve yüzlercenin de çekmeye doyamayacağı “Adaya ilk adım” hissini yükselten özel iskelesine yaklaşırken sağda bulunan kaptan köşkü, beyaz kumların üzerindeki şezlonglar ve ahşap restoran ile bar detayları sizi adeta içine çekiyor.

Fimi’de tüm dizaynın doğa ile uyumlu ve iç içe olmasına önem gösterilirken, teknolojik ve konfor anlamında da tüm detaylar özenle düşünülmüş.

Issız ada deneyimini konfor içinde yaşamanıza olanak sunan Fimi’nin konseptini tamamlayan ve mistik havasının oluşmasına sebep olan “Adroa”yı da atlamamak gerekir. Kendi kendinize “Adroa da ne?” dediğinizi duyar gibiyim fakat dev heykel kişisi dersem hepinizin aklına görselinin geldiğinden eminim.

Adroa, Afrika mitolojisine göre ilk yaratıcı ‘erkek tanrı’ anlamına gelirken
adayla ve doğayla uyumlu dizaynı ile gelenleri büyülüyor.

Bu keyifli ada, güzel yemekleri ve ambiansı dışında birbirinden iyi müzisyenlere de ev sahipliği yapıyor. Gündüz kuş seslerinin size eşlik ettiği Fimi’de bazı akşamlarda dj performansı veya canlı müzik olurken, bazı günlerde dünyaca ünlü festivallere alan açıyor. Festival günleri sadece festival misafirlerine hizmet verilen adaya gitmeden instagramlarından etkinlik takvimini takip etmeye, ve her biri birbirinden özel müzik dolu deneyimleri kaçırmamaya özen gösterin derim. Kaçırırsanız eksik kalırsınız bizden söylemesi…

Lokasyon ve Rezervasyon

Cennet Adasına Hoşgeldiniz: Fimi Island

Göcek’e zodyak bot ile 10 dakika uzaklıkta olan Fimi Island’a dilerseniz Muçev Marina’dan yarım saatte bir kalkan shuttle ile; dilerseniz de kendi olanaklarınızla geçebilirsiniz.

Fimi’ye gitmeden önce mutlaka etkinlik takvimini öğrenmeniz ve etkinlik var ise bilet almanız yok ise telefon ile rezervasyon yaptırmanız gerekmekte. Etkinlik zamanlarında kapıdan bilet satışı da oluyor.

Adres: FİMİ Island Göcek Adası, Fethiye

Rezervasyon: 05352515239 / 05350110860

Instagram: @fimi.island

Melis Şenel
Melis Şenel Tüm Yazıları