preloader

En İyi Su Bazlı Nemlendiriciler

23.08.2021
En İyi Su Bazlı Nemlendiriciler

Yazı Boyutu:

Ağırlık yapmadan cildi neme doyuran en iyi su bazlı nemlendiricilerle tanışın.

Ağırlık yapmadan cildi neme doyuran bir nemlendirici bulmak, biz kadınlar için tıpkı doğru sütyeni bulmak kadar mühim bir konu bence. Cildim karma ve hassas. Yaz aylarında yağlıya dönük, kış aylarında ise kuruya dönük olmayı tercih ediyor kendisi. Ancak nemsizlik konusunda istikrarlı! (Yağlıya dönük cilt nemsiz olur mu demeyin, ikisi ayrı şeyler. Bu da başka bir dosya konusu olsun.) Güzellik editörlüğü kariyerim boyunca mesleğim gereği cildi 10 yaş geriye götürmeyi vadeden kremlerden leke açıcı serumlara, sayısız ürün test ettim. Ancak benim öncelikli arayışım hep hafif yapılı, cilt tarafından hızlıca emilen, cildimi yatıştıran, güçlendiren ve neme doyuran ‘basic’ ürünler oldu. Bu nedenle su bazlı nemlendiriciler için özel ilgi alanım diyebiliriz.

En İyi Su Bazlı Nemlendiriciler

Aslında her cilt için esas olan, öncelikle nem yeterliliğini sağlamaktır. Leke, akne, kırışıklık, sarkma gibi endişelere yönelik kullanılacak bakımlar, bu temel ihtiyacı giderdikten sonra gelmelidir. Bu sayfada size bizzat denediğim, hatta düzenli olarak kullandığım ve gönül rahatlığıyla önerdiğim; cilde derinlemesine nem veren, yağ içermeyen, gözenekleri tıkamayan, yaz aylarında bile akneye neden olmayan, en sevdiğim su bazlı nemlendiricileri takdim ediyorum. Cilt tipinize ve beklentinize göre seçebilirsiniz. İyi okumalar!

Dermalogica Active Moist

Neden Seviyorum?

Bir su bazlı nemlendiriciden beklediğim her şey onda mevcut. %100 garanti verebilirim ki ürünü cilde uyguladıktan hemen sonra varlığını unutuyorsunuz! Çok hafif yapıda, yağsız, cilt tarafından hemen emiliyor ve asla yapışkan his bırakmıyor. Bu kadar ince dokuda olmasına rağmen cildi çok güzel nemlendiriyor ve bu nemlilik hissi uzun süre devam ediyor. İçeriğinde iyi bakterileri besleyen prebiyotikler var. Bu sayede cilt mikrobiyomunu dengeliyor ve cilt bariyerini güçlendiriyor. Lavanta kokusuna ise bayılıyorum, beni rahatlatıyor.

Öne Çıkan İçerikler

Uzun süreli nemlendirme sağlayan “prebiyotik nem kompleksi” sistemi, sağlıklı bir cilt mikrobiyomu oluşturarak cilt dokusunu düzenlemeye yardımcı oluyor. Limon, salatalık ve dulavrat otu özleri cilt yüzeyinde arındırıcı etki gösteriyor.

Kimlere Öneririm?

Çok ince yapılı ama iyi nem veren bir nemlendirici krem arayanlara gözüm kapalı öneririm. Özellikle kuruya veya yağlıya dönük karma ciltler için birebir. Yaz sıcaklarında bile ciltte yağlanmaya neden olmuyor. Kuru ciltler için soğuk havalarda tek başına yeterli olmayabilir, daha yoğun bir nem hissi için kışın komedojenik olmayan bir kuru yağ ile desteklenebilir.

Nuxe Crème Fraichè de Beautè Mist

Neden Seviyorum?

Çünkü çok yenilikçi ve hayat kolaylaştırıcı bir ürün! Gün içinde cildinizi nemsiz hissettiğinizde çantadan çıkarıp iki fıs’la durumu çözüyorsunuz. “Makyaj üzerine de krem sürülmez ki şimdi” derdine son veriyor. Bu sprey nemlendirici, bugüne kadar denediğim tüm mist’lerin içinde ciltte en yoğun ve uzun süreli nemlilik sağlayanı. Hatta 24 saate kadar nemlendirme vadediyor. Süre tutmadım ama ürünü birkaç saat sonra tekrar uygulama ihtiyacı da hissetmedim! Portakal ağacı ve sedirin muhteşem kokusu nasıl bir tazelik hissi veriyor anlatamam. Uygulamasıysa çok kolay. Gözlerinizi kapatıp spreyi yüzünüze 20 cm mesafeden sıkıyorsunuz. Ürünün cilde daha iyi nüfuz etmesini istiyorsanız parmaklarınızla hafifçe cilde bastırabilirsiniz. Bu arada, makyaj sabitleyici olarak da kullanılabiliyor.

En İyi Su Bazlı Nemlendiriciler

Öne Çıkan İçerikler

İçeriğindeki tatlı badem yağı cildi nemlendiriyor ve yumuşatıyor. Kırmızı yosun özü cildi güçlendirerek nemi tutmasına yardımcı oluyor. Antioksidan özellikleriyle bilinen E vitaminiyse cildi gün içinde karşılaşılan olumsuz dış etkilere karşı koruyor.

{773623}

Kimlere Öneririm?

Gün içinde dışarıdayken iki fıs’la pratik bir şekilde cildini nemlendirmek ve tazelemek isteyenlere, yaz sıcağında krem kullanamayanlara, cilde nem veren bir makyaj sabitleyici arayanlara bu ürünü bir an önce denemelerini öneririm. Kurudan yağlıya, tüm ciltler kullanabilir. Özellikle karma ve yağlı ciltler için yaz aylarında kurtarıcı olabilir.

Esthederm Cellular Water Fresh Moisturizing Gel

Neden Seviyorum?

Dokusu çok ince, kolayca yayılıyor ve cilt tarafından hızlıca emiliyor. İyi nem veriyor ve cilt yüzeyinde tabaka gibi kalmıyor. Her kullanmamda bu kadar hafif yapılı olup da nasıl bu kadar iyi nemlendirdiğine şaşırıyorum. Jelimsi yapıda, ama ciltte yapışkanlık bırakan jel kremler gibi değil. Cildi de, ruhu da şımartan lüks bir dokusu var. Antioksidan etkisiyle gün boyu cildi çevresel faktörlere karşı koruyor. Nem tutmaya yardımcı “Skin Notox” teknolojisiyle, cildin doğal nemliliğinin gün boyu korunmasını sağlıyor. Fresh kokusu ise bir diğer sevdiğim yanı.

Öne Çıkan İçerikler

Estherderm’in patentli içeriği “hücresel su”, hücrenin enerji düzeyini optimum seviyede tutarak cildin gençliğini korumasına yardımcı oluyor. Elma çekirdeği ekstresi ve kanola yağı sterolleri hücreler arası su sirkülasyonunu artırıyor. Aquaporin patenti ise, cildin gün boyunca nemlenmesini sağlayan su kanallarını yeniden oluşturuyor.

Kimlere Öneririm?

Tüm cilt tipleri kullanabilir, ama özellikle normal ve kuruya/yağlıya dönük karma ciltler yaz/kış çok memnun kalır.

L’Occitane Aqua Réotier Ultra Thirst-Quenching Cream

Neden Seviyorum?

Kadifemsi hafif dokusu, ferahlık hissi veren kokusu, cilde temas ettiği andan itibaren derinlemesine hissettiğim nemlilik ve cilde verdiği aydınlık görünüm benim için vazgeçilmez! Provence’deki Réotier kaynak sularıyla hyalüronik asidi bir araya getiren formülü nemi cilde mıknatıs gibi çekiyor; cildinizi gün boyunca nemli, dolgun ve yumuşacık hissediyorsunuz. Üstelik az miktarda uygulamanız bunun için yeterli oluyor. Cildi yapış yapış yapmadan yoğun nemsizliğe bile anında cevap veriyor. Yazın güneş sonrası uyguladığımda cildimi çok güzel yatıştırıyor ve kaybolan nemi anında geri koyuyor. Ciltte kuru olan bölgeleri neme doyururken, kuruluk olmayan kısımlarda yağlanmaya neden olmuyor. Kendisi, bu özelliği sayesinde yaz–kış demeden, mevsim geçişleri de dahil olmak üzere, bakım rutinimin demirbaşlarından!

Öne Çıkan İçerikler

Provence’in yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içeren Réotier kaynak suyu ile güçlerini birleştiren hyalüronik asit, nemi cilde hapsederek hücrelerin nemi daha iyi ve daha uzun süre tutmasını sağlıyor.

En İyi Su Bazlı Nemlendiriciler

Kimlere Öneririm?

Her cilt tipi kullanabilir. Özellikle kuruya dönük karma ciltler dört mevsim kullanabilecekleri bu nem deposuyla bir an önce tanışmalı. Yaz sıcaklarında cildi rahatsız etmeyecek, iyi nem veren ama yağsız ve ince yapıda krem arayan kuru ciltler de onunla çok mutlu olur.

Clinique Moisture Surge 100 H Auto-Replenishing Hydrator

Neden Seviyorum?

Markanın ikonik nemlendiricisi Moisture Surge ailesinin bu yeni üyesi, hyalüronik asit ve aloe vera özleriyle cildi nem bombardımanına tutuyor. Yağsız jel formülü ciltte yapışkan his bırakmadan hemen emiliyor. Uygulandığı anda nemli, dolgun ve ışıltılı bir cilt görünümü kazandırıyor. Üstelik bu yeni formül cildin 10 kat derinine inerek anında %174 oranında nemlilik ve 100 saate kadar kalıcı etki vadediyor. Ürünü havanın çok sıcak olduğu ve güneşe maruz kaldığım bir dönemde 3 hafta düzenli olarak kullandım. Güneşin kuruttuğu ve hassasiyetini artırdığı cildimi çok güzel nemlendirdi, yatıştırdı ve 30 derecenin üzerindeki sıcaklarda bile cildimi yağlandırmadı, akneye neden olmadı. Aynı zamanda harika bir makyaj bazı. Benden geçerli puan aldı ve favori nemlendiricilerimin arasına katıldı!

{773997}

Öne Çıkan İçerikler

Hyalüronik asit ve aloe vera özleriyle zenginleştirilen yeni formül, cildin kendi nem kaynaklarını sürekli yenilemesine ve nemi içinde hapsederek cildin kalıcı nemlilik elde etmesine yardımcı oluyor.

Kimlere Öneririm?

Cildinde nem kaybı olan her cilt tipi kullanabilir. Akne tedavisi nedeniyle cildinde soyulma ve tahriş yaşayanlar, retinol veya soyucu asit kullanımına bağlı olarak cildinde irritasyon olanlar veya genel olarak hassas cilde sahip kişiler ürünün içeriğindeki aloe vera’nın yatıştırıcı etkisinden fayda görebilir. Kuru ve kuruya dönük karma ciltler: yaz için ideal su bazlı nemlendiricinizi buldunuz!

Caudalie Vinosource-Hydra S.O.S Thirst Quenching

Neden Seviyorum?

Yazının başında da bahsettiğim gibi, cildim karma ve hassas. Yaz aylarında yağlıya, kış aylarında kuruya dönük; ama hep nemsiz. Peki bununla nasıl baş ediyorum? Caudalie’nin bu nem bombasıyla! 4 mevsim kullanabildiğim nadir ürünlerden olan serumun yapısı çok çok ince, neredeyse su gibi bir kıvamı var. Nemlendirme performansı ise çok çok iyi! Cildim yağlanmadan, ağırlık hissetmeden neme doyuyor, üstelik sadece 1-2 pompa bunun için yeterli oluyor. Hızlıca emiliyor, cildin hassasiyetini anında yatıştırıyor ve kızarıklık görünümünü azaltıyor. Cildin nem dengesini yeniden yapılandıran ve cilde sürekli olarak nem sağlayan formülü %97 doğal içeriklerden oluşuyor. Nemin cilde hapsolması ve serumun nemlendirme etkisinin katlanması için ürünü uyguladıktan hemen sonra krem sürmeyi unutmayın. Bu arada belirteyim, Caudalie’nin en çok satan ürünlerinden olan serumun içeriği ve ambalajı yenilendi.

En İyi Su Bazlı Nemlendiriciler

Öne Çıkan İçerikler

Ağırlığının 1000 katına kadar suyu çekme özelliğiyle bilinen hyalüronik asit içeren formülün kalbinde yer alan organik üzüm suyu, yatıştırıcı etkisine ek olarak pek çok faydaya sahip. %127 nemlendirme ile, suyu hücrenin merkezinde tutabilmek için bitkisel bir “örtü” görevi görüyor. Prebiyotik özelliği sayesinde cilt mikrobiyomunu güçlendiriyor ve dengeliyor. Üzüm çekirdeğindeki polifenoller ise antioksidan etki göstererek cildi dış etkenlere karşı koruyor ve serbest radikalleri engelliyor.

Kimlere Öneririm?

Hafif yapıda ürünle yoğun nemlendirme isteyen herkese tavsiye ederim. Susuzluk yaşayan tüm cilt tiplerinin yaz-kış kullanabileceği, hatta aşırı hassasiyete, atopi ve egzamaya eğilimi olanların bile çekinmeden cildine uygulayabileceği bir ürün. Kızarıklık sorunu olan tahrişe yatkın ciltleri hem anında hem de uzun süreli olarak rahatlatıyor. Hızlıca emilen formülü akneye neden olmadığı gibi, akne tedavisinde cilt bariyerini onarıcı özelliğiyle fayda sağlıyor.

Shiseido Waso Quick Matte Moisturizer Oil-Free

Neden Seviyorum?

Ferahlatıcı dokusunu, kolayca yayılan likit yapısını ve cilt tarafından hemen emiliyor oluşunu seviyorum. Cildin nem ihtiyacını içeriğindeki malta eriği hücreleriyle karşılayan bu jel-emülsiyon cilde nem verirken istenmeyen parlamaların önüne geçiyor. Ciltteki fazla sebumu absorbe etmek için pudra içeren nemlendiriciyi uyguladıktan 1-2 dakika sonra cildinizin matlaştığını görüyorsunuz ve bu etki gün boyu sürüyor. Düzenli kullanımda gözeneklerde sıkılaşma sağlıyor. Yağlı ciltlerdeki sebum üretimini dengeliyor, cilde nem verirken sivilce oluşumunun önüne geçiyor.

Öne Çıkan İçerikler

Japonya’da eski zamanlardan beri cildin sağlığını ve güzelliğini desteklediği için tercih edilen malta eriği yaprağı özü, bu emülsiyonun temel içeriği. Antioksidan etkiye sahip malta eriği yaprağı cildin nemi tutmasına katkıda bulunurken, sebum artışını önlemeye yardımcı oluyor. Formülün diğer bileşenlerinden glisil glisin (bir tür amino asit) gözenek görünümünü iyileştiriyor. Şakayık kök özüyse cilt kusurlarının görünümünü düzeltiyor.

Kimlere Öneririm?

Cildinde parlama yapmayacak, hatta matlaştıracak, ferahlatıcı etkili bir nemlendirici arayan yağlı ciltler bu ürünü sever.

Darphin Hydraskin Light

Neden Seviyorum?

Hafif yapısı, lüks jel-krem dokusu ve enfes kokusuyla, kendisi ilk göz ağrılarımdan. Ben de dahil olmak üzere, karma ciltlilerin yıllardır en çok tercih ettiği nemlendiricilerden biri olan Hydraskin Light, bu ününü yukarıda saydıklarıma ek olarak nemlendirme performansına ve cilde aydınlık görünüm kazandırmasına borçlu. Ciltte pürüzsüz bir yüzey oluşturarak cildi yumuşacık yapan krem, makyaj bazı olarak da çok başarılı.

En İyi Su Bazlı Nemlendiriciler

Öne Çıkan İçerikler

Hyalüronik asitle cildin nem mekanizmasının uyarılmasına ve nem rezervlerinin doldurulmasına destek olan kremin formülünde botanik içerikler göze çarpıyor. Fransız lavantası su buharlaşmasını yavaşlatarak cildi nemli, makyajı da taze tutmaya yardımcı oluyor. Deniz börülcesi cildin farklı katmanlarındaki su oranlarını iyileştiriyor ve cildin su kapasitesini artırıyor. Imperata Cylindrica bitkisi ciltteki su değişimini dengeleyerek yüksek ve uzun süreli nemlendirme sağlıyor. Kivi ise cildin su kaynaklarını iyileştiriyor.

{88397}

Kimlere Öneririm?

Normal ve karma ciltler için tasarlanan krem, bahar ve yaz ayları için basic bir nemlendirici arayanların yüzünü güldürecektir. Yağlıya dönük karma ciltler nemlendirme bakımından kış aylarında da iyi randıman alabilir. Cilde parlaklık verdiği için, cildinde parlama olanlar için uygun olmayabilir.

Korres Greek Yoghurt Comforting Probiotic Moisturiser

Neden Seviyorum?

Çünkü içinde gerçek yoğurt var! Korres, yüzyıllardır süregelen güneşten kurumuş cilde yoğurt uygulama geleneğinden esinlenerek, içerdiği probiyotiklerle cilt için bir “süper besin” olan bu gıdayı ekstra doz pre ve probiyotiklerle güçlendirmiş ve Greek Yoghurt serisinin formülüne dahil etmiş. Ürün adeta süt gibi, sıvıya yakın incecik bir yapıda. İçindeki yoğurdun soğutma etkisiyle, sürüldüğü anda cilde tatlı bir serinlik hissi ve nem veriyor, çabucak emiliyor. Yazları güneş sonrası bakımımda bu serinletici etkinin ne kadar harika hissettirdiğini bilmem söylememe gerek var mı! Hassas cildimi yatıştıran mikrobiyom dostu teknolojisi cilt bariyerini güçlendiriyor; düzenli kullanımda daha sağlıklı, nemli, canlı, parlak ve esnek bir cilde kavuşturuyor.

Öne Çıkan İçerikler

Cildin mikrobiyom dengesini korumaya yardımcı olan pre ve probiyotikler; cilt için bir su rezervi olan, hızlı ve sürekli olarak derin nem sağlayan “WaterPatch” teknolojisiyle buluşturulmuş. Yüksek, standart ve düşük moleküler ağırlık olmak üzere 3 tip hyalüronik asit içeren formül, bu sayede cildin nem bariyerini güçlendiriyor.

Kimlere Öneririm?

Susuz kalmış, hassas, donuk, kızarıklığı olan ciltler için iyi bir yatıştırıcı ve canlandırıcı olan bu “likit yoğurt”, bir probiyotik bombası oluşuyla da akneli ciltlere sayısız fayda sağlıyor. Kurudan yağlıya tüm ciltlerin kullanımına uygun, ancak eğer cildiniz çok kuruysa ürünü nemlendirici bir esans veya serumun üzerine uygulayarak daha iyi verim alabilirsiniz.

Jowaé Moisturizing Light Cream

Neden Seviyorum?

İtiraf ediyorum; içeriğindeki canlandırıcı etkili sakura çiçeği suyunun ve cildime uygularken buram buram gelen yasemin çiçeği kokusunun ona olan hayranlığımdaki etkisi büyük! Beraberinde, çok hafif olan jel yapısına rağmen gayet etkili bir şekilde nemlendiriyor oluşunu da çok seviyorum. Sürdüğüm anda cildime tazelik ve tatlı bir ışıltı veriyor. Yağlandırmadan cildimin susuzluğunu gideriyor.

Öne Çıkan İçerikler

Sakura çiçeği suyu cilde canlandırıcı ve nemlendirici etki sunuyor. Antioksidan etkili lumifenol ve E vitamini cildi güçlendiriyor ve ışıltılı görünmesini destekliyor.

Kimlere Öneririm?

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan krem, özellikle normal, karma ve hassas ciltler için geliştirilmiş. Sakura çiçeği suyuyla hem cildini, hem de ruhunu canlandırmak isteyen herkese öneririm.

Elif Tuncel
Elif Tuncel Tüm Yazıları