preloader

Hayu’da İzlenmesi Gereken En İyi Reality Programları

08.12.2022
Hayu’da İzlenmesi Gereken En İyi Reality Programları

Yazı Boyutu:

Türkiye’de yayın hayatına başlayan Hayu’da mutlaka izlemeniz gereken programları bir araya getirdik.

Realite şov sevenler buraya! Size çok güzel bir haberimiz var. NBCUniversal International’ın aboneliğe dayanan realite TV hizmeti Hayu, 29 Kasım’da Türkiye’de yayın hayatına başladı. Peki neler var bu Hayu’da? Entrika, kaos, şaşalı hayatlar, duygusal çöküntüler, motivasyon, suç, aile yaşantısı, iş hayatı, ilişkiler ve mutluluk dolu tam 18 farklı kategori. Gelin içeriğindeki mutlaka izlemeniz gereken programlara bir bakalım.

Keeping Up With The Kardashians

Realite şov deyince aklınıza ilk kim geliyor desek? Bizim direkt olarak ‘Keeping Up with the Kardashians’ geliyor… Onlarsız bir realite içerikli dijital platform tabii ki düşünülemez. Sayesinde üne kavuştukları Keeping Up with the Kardashians, ilk sezondan 20. sezona kadar izlenebiliyor. İzleyiciler şöhret, servet ve aile mutluluğu için çabalayan Hollywood’un en ünlü ailelerinden Kardashianlar’ın hayatına konuk oluyor. Aile kameralardan asla çekinmeden evlilikleri, ayrılıkları, bebekleri, medya ve stil imparatorluklarının inşasını tamamen yansıtıyor. Kim, Khloe, Kourtney, Kris ve daha fazlasından oluşan çılgın bir kast sizleri bekliyor.

The Real Housewives of Beverly Hills

The Real Housewives of Beverly Hills, ABD’de yaşayan bir grup varlıklı kadının yalnızca Beverly Hills’de yaşanabileceği düzeyde lüks hayatını konu alıyor. Onların dünyası, tanınırlığın her şey olduğu lüks bir zenginlik ve şımartılmış ayrıcalığın dünyası… Bu kadınlar evleri, arabaları ve mücevherleri ile her şeyin merkezindeler. Program 1. sezondan 12. sezona kadar izlenebilir.

The Real Housewives of Atlanta

The Real Housewives of Atlanta, Atlanta’daki hayata kişisel ve yakından bir anlatım sunuyor. Dizi, bir grup göz alıcı kadının annelik, zorlu kariyer yolculuğu ve hızlı sosyal takvim üçgenindeki hayatları ile Atlanta’nın seçkin bölgelerindeki yaşamını konu ediniyor. Bu azimli ve hırslı güney kadınları yalnızca ‘’ev hanımı’’ olmadıklarını aynı zamanda başarılı birer girişimci ve çocuklarına düşkün, tutuklu anneler olduklarını kanıtlıyor. Program 1. sezondan 14. sezona kadar izlenebilir.

The Real Housewives of Salt Lake City

Meşhur Real Housewives serisi dinin, statünün ve kusursuzluğun son derece önemli olduğu bir bölgede yaşayan bir grup başarılı kadının alışılmadık yaşamlarına göz atmak için Salt Lake City’nin doğal dağlarına yolculuk yapıyor. Mormon, Müslüman, Yahudi ve Pentekostal dahil olmak üzere bir dizi dini inancı temsil eden bu Utah kadınları, lüks evleri, multi-milyon dolarlık işletmeleri, göz alıcı yaşam tarzları ve aileleriyle dikkat çekiyor. Program 1. sezondan 3. sezona kadar izlenebilir.

Below Deck

İnanılmaz derecede zenginlerin kullandığı lüks yatların perde arkasında çalışanların hayatına göz atalım. Genç ve bekar mürettebat lüks yatta birlikte yaşayıp, çalışıp, aşık olduklarında farklı dünyaları çarpıştırıyor. Her mürettebat üyesi dünyanın en güzel ve egzotik yerlerinden bazılarına seyahat etmelerini sağlayan bu yaşam tarzına olan sevgisini ve farklı deneyimlerini izleyiciyle paylaşıyor. Her bölümde, tekneye taşınan milyonerleri, şovmenleri, sürekli parti yapan zengin arkadaşlardan oluşan grupları ve güverte altında neler olup bittiğini tahmin edebilen mürettebatı konu alıyor. Program 1. sezondan 10. sezona kadar izlenebilir.

Below Deck Mediterranean

The Below Deck serisi, Akdeniz’in masmavi sularına yolculuklar yapıyor. Her bölümde mürettebat, zorlu istekleri ve yüksek beklentileri olan, varlıklı müşterilerden oluşan yeni bir grupla karşılaşıyor. Genç mürettebat üyeleri, bu isteklerle mücadele ederken birlikte çalışmayı öğrenme durumunda kalıyor. İşin zorlu olmasının yanı sıra Akdeniz’in muhteşem manzaralarını, seslerini ve tatlarını deneyimleme şansı sunuyor. Program 1. sezondan 7. sezona kadar izlenebilir.

Below Deck Sailing Yacht

Bu dizi, Yunanistan’ın Korfu şehrinin nefes kesen sularında gezinirken zengin müşterilere hizmet veren lüks bir yelkenli yattaki genç ve çekici mürettebata doğru yeni bir rota çiziyor. Motorlu yatların aksine her zaman rüzgarın merhametine kalmış yelkenli yatlar, bir dizi sorunu da beraberinde getiriyor. Mürettebatsa şiddetli rüzgarlarda yelkenleri manevra etmekten dar yaşam alanlarında gezinmeye kadar birçok konuda çok ustaca çalışıyor. Program 1. sezondan 3. sezona kadar izlenebilir.

Below Deck Adventure

Bu yepyeni Below Deck uyarlaması, yolcular yamaç paraşütü yaparken, mağaraları keşfederken ve Norveç Fiyortları boyunca ekstrem helikopter gezileri yaparken izleyicileri de yattan indiriyor ve güvertenin ötesine götürüyor. Dizide, Viking tarihi açısından zengin pitoresk manzaraları eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşamak için sınırlarını zorlayan maceraperest konuklar yer alıyor. Bu macerada yatlar fırtınalı havaya yenik düşüyor ve konuklar artık asla unutamayacakları bir deneyim yaşıyor. Programın 1. sezonu yayında, her çarşamba da yeni bölümleri yayınlanıyor.

Southern Charm

Günümüz Güney aristokrasisinin nasıl yaşadığını görmek için Güney Karolina’da asırlık evlere ve gerçek yaşamlara konuk olun. Şehrin en karizmatik beyefendilerinden oluşan bir grup ve onların güneyli muadilleri ile geleneğe bağlı sosyal bir ortamın büyüsüne kapılın.

Vanderpump Rules

The Real Housewives of Beverly Hills’ten tanıdığımız Lisa Vanderpump, sert İngiliz zekâsı, lüks yemeklere duyduğu sevgi ve çok gösterişli elmaslara neredeyse gülünecek boyuttaki düşkünlüğüyle birlikte başarılı bir restoran işletmecisidir. Şimdi, Vanderpump Rules realite şovuyla seçkin Hollywood restoranı ve salonu SUR’un mutfağının gizli kapılarını izleyiciye açıyor. Buranın sahip olduğu en çekici müessese olduğunu ifade eden Lisa, hareketli ve yaramaz personeline hükmediyor.

In Ice Cold Blood

Hayu’da İzlenmesi Gereken En İyi Reality Programları

Sunucu ve yapımcı dallarında, Grammy ve NAACP Image Ödülleri sahibi Ice-T (Law & Order: Special Victims Unit) ilişki, para, saplantı veya üçünün ölümcül birleşimini içeren, akıllara durgunluk veren gerçek hikâyeleri ekrana yansıtıyor. Her biri bir saatlik bölümde, derinlemesine röportajlar ve arşiv görüntüleri eşliğinde uzman dedektiflik merceğinden anlatılan ilgi çekici bir gizemi, öngörülemeyen sürprizleri ve dudak uçuklatan keşifleri gözler önüne seriyor.

Kim Kardashian West: The Justice Project

Program çekilirken Kanye West ile evli olan Kim Kardashian, program adını da Kim Kardashian West olarak kullanmış. Kim Kardashian: The Justice Project olarak düşünebilirsiniz. İlk kez şiddet içermeyen bir suçlu olarak müebbet artı 25 yıl hapis cezasına mahkum edilen büyükanne Alice Marie Johnson’ın hikâyesini dinledikten sonra, ceza adaleti reformu için kampanya yürütme ve Beyaz Saray’ın Haziran 2018’de Alice’i affetmesi için avukatlık yoluna girdi. İki saatlik belgeselde, Kim’i adaletsizliklerle mücadele ederken ve değişimi savunurken izliyoruz.

License To Kill

Hayu’da İzlenmesi Gereken En İyi Reality Programları

License to Kill, cani doktorların, hemşirelerin ve tıp uzmanlarının dudak uçuklatan vakalarını araştırıyor. Ünlü plastik cerrah Dr. Terry Dubrow’un (Botched) sunuculuğunu yaptığı dizi, tıp uzmanlarının mesleklerini haince kullanmaları nedeniyle tehlikeye atılan hastaların yürek parçalayıcı öykülerini anlatıyor.

Hayu’da 2023 Yılında İzleyebileceğiniz Programlar

Zengin mi zengin ev hanımlarının şaşalı hayatlarını izlemeye devam etmek isteyenler için, yepyeni sezonlarıyla The Real Housewives of New York City ile The Real Housewives Ultimate Girls Trip ve ayrıca heyecan verici yeni uyarlama Luann and Sonja: Welcome To Crappie Lake de 2023’te izlenebilecek.

Simge Akzambak
Simge Akzambak Tüm Yazıları