preloader

BluTV’de İzlemeniz Gereken Filmler

02.11.2022
BluTV’de İzlemeniz Gereken Filmler

Yazı Boyutu:

Blu Tv izleyicilerine birbirinden zengin içerikler sunuyor. Uluslararası festivallerde ödülleri toplamış başarılı festival filmlerinden, en sevilen kısa filmlere kadar Blutv’de mutlaka izlemeniz gereken yapımları keşfedin.

Ödüllü festival filmlerinden popüler filmlere kadar hiçbir yapımı kaçırmayan sinemaseverler için; BluTV platformu üzerinde izleyebilecekleri en iyi yerli ve yabancı filmleri listeledik.

Düzenbaz

1970’lerde geçen gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde usta dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser genç ve yetenekli bir FBI ajanı olan Richie DiMaso tarafından yakalanır. Hüküm giymemelerinin ise tek bir yolu vardır: FBI için çalışmak… FBI’ın üst kademeli yöneticilerinden gelen bu teklifi kabul ederler; görevleri ise kendileri gibi usta bir şekilde dolandırıcılık yapan kimi insanları teşhis etmektir. Ajan DiMaso ve çalışma arkadaşları tarafından hazırlanan plana göre, bir kumar cenneti olan Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City’de ünlü kumarcıların katıldığı geniş çaplı bir oyun organize edeceklerdir. Başlarda son derece masumane ve zekice görünen bu plan, zamanla değişime uğramaya başlar.

İyi Adamlar

1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Birlikte, herkesin peşinde olduğu ve önemli bir sırrı saklayan kayıp bir kızı bulmaları gerekir. Bu kız, ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir. Bu araştırma esnasında iki dedektif kendilerini yüksek statüdeki devlet yetkililerinin hedefinde bulurlar.

Whiplash

Bir tarafta öğrencilerinin korkulu rüyası, jazz öğretmeni Terrence Fletcher, diğer tarafta ‘en iyi’ olmayı kafaya koymuş, aşırı hırslı genç öğrencisi Andrew Neyman. İki taraf da baskın karakterinden taviz vermeyince, çok geçmeden mantık dışı olaylar gelişmeye başlar. Bu süreçte elleri çalışmaktan kanlar içinde kalan Neyman, küfürbaz Fletcher’ın hakaretle bezeli eğitim tekniklerine boyun eğmek zorunda kalır. Ama Neyman’ın da kendine göre numaraları vardır ve en sonunda, karşı karşıya kalacakları müzikal düellodan önce işler iyice çıkmaza girer.

John Wick

John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.

Revenge

Üç zengin adam, her yıl düzenledikleri av partisi için Richard’ın çölde bulunan malikanesinde toplanacaktır. Richard, malikaneye metresi Jen ile gelir. Diğerleri gelene kadar her şey normaldir fakat her şeyin kontrolden çıkmasıyla Jen tecavüze uğrar. Genç kadının öldüğü düşünülünce bedenini bir çöle bırakırlar. Ancak Jen kendine gelir ve yaşananları hatırlamaktadır. Bundan sonra yapacağı ise ona bunu yapanlardan intikam almaktır..

Kar

Gayrimeşru bir ilişkinin sonucunda doğmuş Müzeyyen, Antalya’da arkadaşlarıyla birlikte toplumun kabul etmediği davranışlarla bezeli bir hayat yaşamaktadır. Hiç görüşmediği üvey kardeşi Ali ise Bolu’da daha müreffeh ve sistemin içinde bir hayat sürmektedir. Ali, kız kardeşinin varlığından haberdar olunca ilk fırsatta onu ziyarete gider. İlk başta sıcak bir karşılama görmez, ancak yavaş yavaş birbirlerine alışırlar. Ali’nin bundan sonraki amacı, Müzeyyen’i yanında götürmek ve kendisinin babaları gibi bir insan olmadığını ona kanıtlamak olacaktır. Türkiye prömiyerini 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde yapan ve festivalden umut veren genç kadın ve erkek oyuncu ödüllerinin yanı sıra en iyi kurgu ödülüyle de dönen filmin yönetmen koltuğunda Emre Erdoğdu oturuyor.

Sıfır Bir

Sıfır Bir, Adana’daki suç dolu hayatlarını arkalarında bırakarak İzmir’e yerleşen Savaş, Cihat ve Azad’ın hikayesini anlatıyor. Adanalı çete lideri Savaş, Cihat ve Azad ile birlikte şiddet dolu geçmişlerini arkalarında bırakmaya karar verir. Üç arkadaş hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak için Adana’dan ayrılıp, İzmir’e yerleşirler ve burada kendilerine bir oto yıkamacı açarlar. Ancak onlar geçmişlerinden ne kadar uzak kalmak isteseler de kendilerini yeniden savaşın ortasında bulurlar.

Beni Sevenler Listesi

Ünlülerin mahallesi Cihangir’in en ünlüsüdür Yılmaz. Popüler sinamacı ve oyuncuların uyuşturucu satıcısı ve yakın arkadaşıdır. İstanbul’da başlayan uyuşturucu operasyonlarıyla artık uyuşturucu bulamaz ve içinde artık sevilmeyeceğine dair bir paranoya hasıl olur.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları