preloader

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

11.07.2020
Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

Yazı Boyutu:

EZRATUBA markasının yaratıcıları Ezra ve Tuba Çetin’in favorilerine göz atın!

Sanattan tasarıma, gastronomiden mimariye, müzikten kitaba kadar farklı entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri bir araya getirmeyi amaçlayan KTSM için, EZRATUBA markasının yaratıcıları Ezra ve Tuba Çetin’e favorilerini sorduk! İkonik kelebek elbise ve kalp krizini haber veren tişört gibi giyilebilir teknoloji tasarımlarının yanı sıra sürdürülebilir kumaşlarla yarattıkları parçalar ile uluslararası moda arenasında dikkat çeken Ezra ve Tuba Çetin, KTSM’nin bu misyonundan yola çıkarak en sevdikleri Kitap,Tasarım, Sanatçı ve Mekanları bizlerle paylaştı.

Ezra Çetin’in Önerileri

Kitap: Machine Learning – Lilly Trinity

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

Machine Learning, günümüz ve gelecek yaşamı, çalışma hayatımızı ve iletişimi etkileyen ve şekillendiren yeni teknolojilerin temeli olarak kabul ediliyor. Lilly Trinity tarafından kaleme alınan Machine Learning adlı kitap, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi hakkında bilgi edinmek isteyen herkesin mutlaka okuması gerekenler arasında yer alıyor.

Tasarım: Torremato Aydınlatma

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

Yeni ve sıra dışı tasarımlar yaratmak amacıyla kurulan Torremato markası, dünya çapında en ilginç ve alışılmışın dışında olan tasarımları ile öne çıkan markalardan biri haline geldi. Torremato, iç ve dış mekan için yaratıcı, estetik ve fonksiyonel tasarımlara sahip, geniş portfolyosuyla dikkat çekiyor.

Sanatçı: Server Demirtaş – Kinetik Robotları

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

1957, İstanbul doğumlu Server Demirtaş, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi ve Mimar Sinan Üniversitesi gibi önemli okullarda sanata yönelik eğitimler almıştır. Ülkemiz adına önemli isimlerden biri olan Adnan Çoker ile beraber bir süre ortak çalışmalarda bulunmuş olan Server Demirtaş, “Yeni Eğilimler Sergisi”nde Başarı Ödülü ve “Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi”nde Jüri Ödülü’nü kazanmıştır. Yenilikçi sanat anlayışı ile birçok farklı makine parçasını bir araya getirerek oluşturduğu hareketli heykelleri sayesinde Türkiye’de kinetik heykel sanatının öncü isimlerinden olmuştur.

Mekan: Tianjin Binhai Kütüphanesi, Çin

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

Dünyanın en fütüristik kütüphanesi olarak tanımlanan Tianjin Binhai Kütüphanesi, Hollandalı mimarlık firması MVRDV ve Tianjin Şehir Planlama ve Tasarım Enstitüsü (TUPDI) tarafından tasarlandı. Yaklaşık 1.2 milyon kitap barındırabilecek bir kapasiteye sahip olan Tianjin Binhai Kütüphanesi, dünya çapında sayısız kitap severin ve tasarımcının ilgisini çekiyor ve eğitim tesisleri, bilgisayar odaları, çocuklar ve yaşlılar için kolay erişilebilir okuma odaları gibi servislere de ev sahipliği yapıyor.

{773102}

Tuba Çetin’in Önerileri

Kitap: Tales of Two Planets – John Freeman

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

John Freeman tarafından kaleme alınan Tales of Two Planets, dünyanın dört bir yanındaki birçok başarılı yazarı bir araya getirerek çevre sorunlarını ve iklim değişikliklerini ön planda tutarak okuyucuların dikkatini çekiyor. Kitap, bu değişikliklerin, dünyamıza ve yaşadığımız değerli toplumlara olan olumsuz etkilerini dokunaklı bir şekilde dile getiriyor.

Tasarım: Jonathan Adler – Daybeds & Chaises

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

Tasarımcı ve yazar Jonathan Adler, uzun zamanlar çalıştığı işini bıraktıktan sonra başından beri tutkusu olan çömlek işine ilk adımını attı. 1993 senesinde Amerikalı lüks mağaza zinciri olan Barneys, Adler’ın ilk tasarladığı çömlek koleksiyonunu satın aldı ve aradan 5 sene geçtikten sonra Adler, New York’un gözde merkezlerinden olan Soho’da ilk mağazasını açtı. Çömlek sanatına duyduğu ilgiden başlayan Jonathan Adler markası, günümüzde yastıktan aydınlatmaya, kilimden mobilyaya birçok ürününü dünya çapında satışa sunuyor.

Sanatçı: Ouchhh Studio – AVA-V2

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

Ouchhh, birçok farklı ödül kazanmış, sanat, bilim ve teknoloji disiplinleri arasında uzmanlığa sahip olan kreatif ve öncü bir yeni medya stüdyosudur. Son zamanların en yenilikçi ve fütüristik sanat eserlerinden olan AVA-V2, birçok ödüle layık görülmüş olup, 360 derece kurulumu ile sanat meraklılarına zamansal ve mekânsal bir deneyim sunuyor.

Mekan: National Grand Theater of China, Paul Andreu – Çin

Ezra ve Tuba Çetin’in Seçimleri

Çin’in başkenti Pekin’de bulunan National Grand Theater of China, dünya çapında en çok ilgi toplayan gösteri sanat merkezleri arasında yer alıyor. 2018 yılında EZRATUBA olarak 2047 projesinde giyilebilir teknolojilerini sergiledikleri dönemde, National Grand Theater Of China’nın binasından çok etkilendiğini dile getirdi.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları