preloader

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

05.12.2022
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Yazı Boyutu:

aaa

OGGUSTO ekibinin bu hafta listesinde neler var? Nereye gidiyor, hayallerini neler süslüyor, neyin peşine düşüyor ve haftayı şahane geçirmek için ne planlıyor?

Haftanın Önerileri: 5 – 11 Aralık

Occleus’un yeni nesil gardırop Rentony’e özel hazırladığı koleksiyonu keşfedeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

Lüks kumaşlarla, özel tasarımı buluşturan ünlü moda markası Occleus, sürdürülebilir bir gelecek için “Satın alma, KİRALA!” mottosuyla hizmet veren Rentony’e özel yeni bir koleksiyon tasarladı. Occleus’un özel olarak tasarladığı, etek ve abiyelerin yer aldığı özel tasarım kapsül koleksiyon, Rentony’de kiralık olarak moda severlerle buluşuyor.

Kirala: rentony.com

Her bir ürününü çok sevdiğim L’Occitane’ın Eva Offredo illüstrasyonlarıyla süslenen yeni paketlerine göz atacağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Kübra Haniç İnce diyor ki;

L’Occitane’da bu yılbaşında yine cazibeyi artıran detaylar var. Yılbaşı takvimleri ve sınırlı sayıda üretilen koleksiyonlar, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen kartonlarla hazırlanan hediye kutularının her biri çok güzel. Bu yılbaşı için birlikte çalıştıkları Eva Offredo‘nun illüstrasyonları ise dikkatleri çeken eğlenceli bir detay.

Satın al: loccitane.com.tr

Harem Chocolate’ın yılbaşına özel lezzetlerinden oluşan hediye setleri ile yeni yıl ruhuna erken gireceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Genel Yayın Yönetmeni Melis Topaloğlu Kasnaklı diyor ki;

Lokum geleneğini modern ve şık kutulara taşıyarak sektörde kendine yer edinen Harem Chocolate, yılbaşına özel lezzetlerinden oluşan hediye setleri hazırladı. Markanın yılbaşı koleksiyonuna katılan sürpriz tatlardan biri ise karamelli ve sütlü seçenekleriyle “Popcorn Çikolata” oldu.

Satın al: haremchocolate.com

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın ortak siparişi olan Lera Auerbach’ın çello konçertosunu izleyeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

21. yüzyılın viyolonsel elçisi ve Louis Vuitton Vakfı’nda kurduğu “La Classe d’Excellence de Violoncelle” ile genç nesle birikimlerini aktaran Gautier Capuçon, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın konuğu olarak İstanbul’a geliyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın ortak siparişi ile yazılan ve ilk kez ocak ayında Münih’te seslendirilen Lera Auerbach’ın “Diary of a Madman” başlıklı yapıtının Türkiye prömiyerine katılacağız.

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Tarih: 8 Aralık 2022, 20:00

Bilet: Passo

Nancy Atakan’ın nakış işleri ve suluboyaları bir araya getirdiği “Zamanın Kokusu” sergisini ziyaret edeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Pi Artworks, Nancy Atakan’ın galerideki sekizinci kişisel sergisi “Zamanın Kokusu”nu sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının nakış işlerinin ve onlara ilham olan suluboyalarının bir arada gösterileceği sergi, kişinin zaman deneyimi ışığında yaşantıyı yeniden ele almasını ve hayal etmesini konu alıyor.

Yer: Pi Artworks

Tarih: 10 Aralık 2022 – 31 Ocak 2023

Haftanın Önerileri: 28 Kasım – 4 Aralık

Divan’ın yeni ve özel konseptini Galataport İstanbul’a taşıdığı “Divan at the Port”u deneyimleyeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Genel Yayın Yönetmeni Melis Topaloğlu Kasnaklı diyor ki;

Divan at the Port, Galataport İstanbul’un simgelerinden biri olan tarihi Paket Postanesi içindeki lokasyonunda, Divan’ın köklü mirasını mekânın kendine has atmosferi içinde yorumluyor. Karaköy’ün ilham verici dokusu, Boğaz ve Tarihi Yarımada manzarası ile buluştuğu Divan at the Port, özel menüsü ve eşsiz mimarisiyle yepyeni bir deneyim sunuyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Caddesi, No: 40, İç Kapı No: Z/16; Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 608 00 88

Kolajene artizanal bir dokunuş getiren Züber kolajen barları tatlı atıştırmalıklarımın arasına ekleyeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Cemre Bosnalı diyor ki;

Bedene kolajen desteği sağlamak amacıyla günlük beslenme rutinine kolayca dahil edilebilen Züber Kolajen Bar, kakaolu ve orman meyveli çeşidiyle hem kendine özen gösterenlere hem de lezzetten vazgeçemeyenlere güzel bir alternatif oluyor. İçerisinde hurma, 5.000 mg hidrolize kolajen peptitleri, fındık ve hindiba kökü lifi bulunduran doğal içerikli kolajen barları; seçilen çeşide göre kakao, kakao çekirdeği, vişne, ahududu ve çilekten oluşurken ilave şeker, koruyucu, tatlandırıcı, gluten ve katkı malzemesi içermiyor.

Sushico ZEN Ataşehir’de Uzak Doğu lezzetleri tadacağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Yazı İşleri Müdürü Senem Bal Ay diyor ki;

Uzak Doğu mutfağı restoranı SushiCo’nun yeni konsepti SushiCo ZEN’i keşfedeceğim. Ataşehir Golf Club’da bulunan mekân golf sahalarına nazır bir manzaraya sahip. ZEN’de her şubede bulunan SushiCo menüsünün dışında farklı lezzetler tadabilirsiniz. Uzak Doğulu ustaların elinden çıkan özel sushi tabakları, Çin ve Japon mutfağının yemekleri mekânda konukları bekleyen lezzetlerden. SushiCo ZEN’de misafir şefler, belirli etkinliklerde Uzak Doğu mutfağının bilinen yemeklerine kendi kişisel dokunuşlarını da katıyor. Burada gerçekleşen sushi kursları da aklınızda olsun.

Adres: Atatürk Mahallesi, Atapark Caddesi, No: 4; Ataşehir/İstanbul

Telefon: 444 78 74

Tohum Otizm Vakfı’nın Yılbaşı Alışveriş Festivali’ne katılacağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali, 29 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Galataport İstanbul’daki Paket Postanesi’nde gerçekleşecek. Üç gün boyunca ücretsiz olarak gezilebilecek festivalde, otizmli bireylerin eğitim ve gelişimine katkı sağlanacak, farkındalık oluşturulmasına destek olunacak.

Yer: Galataport İstanbul Paket Postanesi

Tarih: 29 Kasım – 1 Aralık 2022

Bilet: Ücretsiz

Yunanistan’a yapacağım hafta sonu kaçamağında Nisiotika’da akşam yemeği yiyerek dostlarımla keyifli bir akşam geçireceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Academy ve Etkinlik Yöneticisi Lorin Zornacı diyor ki;

Şehrin ortasında küçük bir dükkân iken pandemi sonrasında büyüyen Nisiotika, Yunanistan’a her gittiğimde mutlaka uğradığım restoranlardan biri. Yunanistan’a gitmişken yemeden dönmediğim Yunan böreğinden deniz mahsullü tariflere kadar birçok lezzete menüsünde yere veren Nisiotika’da önerim ise pancarlı salata, kalamar tabağı ve karides spagetti.

Adres: Zarifi 1, Alexandroupoli 681 31, Yunanistan

Istanbul Concept Gallery’de Maria Roza’nın “Parallel Animals” sergisini ziyaret edeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kültür-Sanat Editörü Uğur Ugan diyor ki;

Genç sanatçı Maria Roza‘nın temsili ve hayvan bedenlerini hayal gücüyle harmanladığı kişisel sergisi “Parallel Animals” (Parelel Hayvanlar) hayvanların ve temsillerinin kadim zamanlarda sahip olduğu mistik statü ve kudretin tarih boyunca gösterdiği değişimleri gözler önüne seriyor. Istanbul Concept Gallery‘de yer alan sergi 10 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Yer: Istanbul Concept Gallery

Tarih: 15 Kasım – 10 Aralık 2022

Haftanın Önerileri: 21 – 27 Kasım

28 Kasım’da Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 20. yılına özel gerçekleşecek konsere katılacağım.

OGGUSTO Kurucusu Özlem Güsar diyor ki:

2002 yılından bu yana üniversite öğrencisi gençleri burs ve mentorluk programlarıyla güçlendiren ve onların dünyayı değiştiren sosyal sorumluluk projelerine destek olmayı amaçlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı‘nın 28 Kasım’da gerçekleşecek çok değerli bir konseri var. Sanat, cemiyet ve iş dünyasının sevilen isimleri Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 20’nci yılına özel gerçekleşecek konserde gençler için sahne alacak. Ozan Doğulu ve orkestrası eşliğinde, Türkiye’nin ilk kadın şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’in şarkıları seslendirilecek. Konserden elde edilecek gelirin tamamı 81 ildeki Toplum Gönüllüsü gençler için desteğe dönüşecek. Maximum Uniq Hall’de gerçekleşecek muhteşem bu konserde Nükhet Duru, Birce Akalay, Kaan Sekban, Sarp Apak ve daha pek çok sürpriz isim de sahne alacak.

Bilet almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Pazar günü Grand Hyatt İstanbul’un Asya lezzetleriyle hazırlanan brunch’ının tadını çıkaracağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Kübra Haniç İnce diyor ki;

Asya tatlarını sevenler için Grand Hyatt İstanbul’da pazar günleri brunch başladı. 12.00-15.00 saatleri arasındaki brunch’ta kimchi, sushi, spring roll, dim sum, tatlı eksi soslu tavuk, teryakili somon, tempura karides, zencefil soslu dana kaburga gibi birbirinden nefis Asya tatları yer alıyor. Vegan seçeneklerin de olduğu brunch menüsünde güne tatlıyla devam etmek isteyenler için ise siyah susamlı macha kek, cotton cheesecake, mochi mevcut.

Rezervasyon: hyatt.com

Yves Rocher’nin %94’ten fazla doğal içeriğe sahip Pure Menthe Siyah Nokta Karşıtı Kömür Maskesi’yle tanışacağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Cemre Bosnalı diyor ki;

Gözeneklerimi arındırıp cildimin daha rahat nefes almasına ihtiyaç duyduğum dönemler oluyor. Bu zamanlarda gözenekleri derinlemesine arındıran maskeler imdadıma koşuyor. Yves Rocher Pure Menthe Serisi’nin içerisinde yer alan Siyah Nokta Karşıtı Kömür Maske’yi cilt bakım rutinime ekleyeceğim. Bretanya’nın topraklarından gelen aktif içerikli; organik nane ile geliştirilmiş Pure Menthe Serisi, arındırıcı etkisi sayesinde cildin nefes alabilmesi için ferahlatıcı ve arındırıcı seçenekler sunuyor. Siyah Nokta Karşıtı Kömür Maske ise sağlıklı ve temiz bir görünüm kazandıran cilt dengeleyici etkiye sahip…

Satın al: yvesrocher.com.tr

Okuma listeme Vuslat Çamkerten’in “Görenler Olmuştur” adlı kitabını ekleyeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Genel Yayın Yönetmeni Melis Topaloğlu Kasnaklı diyor ki;

Varoluşlarını sürdürmek için yer değiştirenler, ormana kaçanlar, uçurumların ve büyük umutların peşine düşenler, deliliğe varan bir tutkuyla sanatın izini sürenler… Felsefeciler, ressamlar, şiir avcıları, akademisyenler, çıkışı arayan üniversiteliler, âşıklar, eski devrimciler… Vuslat Çamkerten, “Görenler Olmuştur” kitabında yer alan öykülerinde büyülü sonlar yaratıyor. Hayat sıradan bir şekilde ilerlerken, bu akışı toz duman edenleri anlatıyor.

Satın al: D&R

NetWork’ün zamansız ve cinsiyet ötesi “For All NetWorker’s” koleksiyonu keşfedeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

NetWork, yarattığı zamansız ve cinsiyet ötesi “For All NetWorker’s” koleksiyonunu Türkiye’de ilk kez modaseverler ile buluşturuyor. Aynı tasarımların hem kadın hem de erkek formuna uygun versiyonlarını gördüğümüz bu kapsül koleksiyonda toprak tonları, griler ve siyahlar çabasız bir şıklık vaadediyor. Sadeliğin zarafetini vurgulayan gömlekler, el işçiliğinin teknolojik yaklaşım ile buluştuğu paltolar ve takımlar koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında yer alıyor.

Satın al: network.com.tr

Sirkeci’de geçtiğimiz hafta açılan Olden 1772’yi deneyimleyeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Proje Yöneticisi Zeynep Ülgen diyor ki;

Geçmişi ve bugünü buluşturan tasarımıyla konuklarına etkileyici bir atmosfer sunan Olden 1772, geçen hafta çarşamba günü kapılarını açtı. 1772’de hizmete girdiğinden beri farklı amaçlarla kullanılan yapı, uzun süren bir restorasyon sonucu hem otel hem de restoran olarak hayata geçti. Otantik havasıyla beni ilk anda büyüleyen restoran, midye dolma, lakerda, mantı gibi geleneksel yemeklere yaptığı şaşırtıcı dokunuşlarla da radarıma girdi. Deneyimlemek için sabırsızlanıyorum.

Rezervasyon: 0541 168 47 36

Birbirinden başarılı ve yetenekli isimlerin yer aldığı bir kadrodan oluşan “Seçim Dansı” oyununu izleyeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Yolculuklarının farklı aşamalarındaki üç aday ve en büyük destekçileri olan eşleri, kariyerlerinde büyük bir adım atmaya çalışırken kendilerini kara/komik bir dansın içinde bulurlar. Zirveye ulaşmayı amaçladıkları bu çetrefilli dansta atılan her adım bir çelmeye dönüşebilir. En zor danslardan biri bu, Seçim Dansı.

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 27 Kasım 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Ara Güler’in edebiyatçı portrelerinden oluşan “Bir Avuç Güzel İnsan” sergisini ziyaret edeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kültür-Sanat Editörü Uğur Ugan diyor ki;

Ara Güler’in erken yaşlarda başlayan edebiyat merakından yola çıkarak fotoğraflamaya başladığı Türkiye ve dünyanın önde gelen edebi figürlerine ait portreleri içeren sergiyi Yapı Kredi Bomontiada’da bulunan Ara Güler Müzesi‘nde ziyaret edeceğim. Ara Güler’in fotoğraflarından oluşan sergi aynı zamanda Ara Güler’in edebiyatçılarla kurduğu dostluklara da ışık tutuyor.

Yer: Ara Güler Müzesi

Tarih: 18 Kasım – Süresiz

Polisiye edebiyat organizasyonu Kara Hafta İstanbul Festivali’ni takip edeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Polisiye edebiyat sevenlerin dikkatini çekecek bir organizasyon var: 24 – 25 Kasım tarihlerinde Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilcek Kara Hafta. Önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming, Mike Hammer, Sir Alfred Hitchcock, Edgar Allan Poe ve John le Carré onuruna gerçekleştirilen festivali bu yıl ‘Norveç Polisiyeleri’ ekseninde düzenlenecek. Festivale katılım ise ücretsiz.

Pera Palace’ın Galata Salonu’nda; dünyaca ünlü Norveçli yazar Silje Ulstein’in yanı sıra; Ahmet Ümit, Armağan Tunaboylu, Aras Gençtürk, Algan Sezgintüredi, Mesut Demirbilek, Banu Akeloğlu, Ayşe Erbulak, Aslı Perker ve Tuna Kiremitçi gibi yazarlar da yer alacak.

Haftanın Önerileri: 14 – 20 Kasım

Gün boyu rahat adımlar atmayı sağlayan Camper’in her mevsimde giyilebilecek modellerine göz atacağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Kübra Haniç İnce diyor ki;

Farklı stillere adapte olabilen, rahat ayakkabılar tasarlayan Camper’in yeni koleksiyonunda teknik detaylarla geliştirilmiş; hem yağmurda hem de güneşte her mevsim giyilebilen spor ayakkabılar var. Markanın sürdürülebilir felsefesiyle ve doğal malzemelerle tasarlanan ayakkabıları ofis günlerinden hafta sonu seyahatlerine kadar her stile uyum sağlayabiliyor. Üretiminde kullanılan bitkisel tabaklanmış deri, geri dönüştürülmüş yün, organik pamuk ve selüloz bazlı tencel ve bambu gibi dayanıklı, sertifikalı malzemelerle de sürdürülebilirliği sağlıyor.

Satın al: camper.com

Kiva Galataport’un yenilenen lezzetlerini keşfedeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Yazı İşleri Müdürü Senem Bal Ay diyor ki;

Bu hafta lezzet keşfi rotamda Kiva Galataport var. Yenilenen konsepti ve Boğaz manzarasıyla keyifli bir yemek deneyimi sunan mekânın yenilenen lezzetlerini ve her gün değişen öğle menüsünü deneyimleyeceğim. Kiva, geleneklerden aldığı ilhamı modern bir bakış açısıyla sofralara taşıyan bir adres. Özgün reçeteleri var. Özellikle meze çeşitlerinin müdavimi çok. Kiva Balkan köfte, mevsiminde domates salatası ve ayranlı muhallebi gibi Kiva ile özdeşleşen tatlar da akşam yemeği menüsünde öne çıkıyor.

Adres: Kılıçali Paşa, Meclis-i Mebusan Caddesi, K2 Blok, No: 8/4G Galataport, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 801 74 90

Hayata Destek Derneği’nin ihtiyacı olan çocukların okula gitmelerine ve sağlıklı büyümelerine katkı sağlayan projesine destek olacağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

Sürdürdüğü çalışmalarla çocukların eğitime katılmalarına, sağlık hizmetlerine erişebilmelerine ve kişisel bakım ihtiyaçlarını giderebilmelerine destek olan Hayata Destek Derneği, çocukları okula geri kazandırmak için OKİ ve HİJİ isimli çantaları tasarladı. Ben de derneğin sosyal tasarım dükkânı destekar’da satışa sunulan ve tüm geliri Hayata Destek Derneği’nin hizmet verdiği ihtiyaç sahiplerine aktarılan çantalardan satın alarak bu projeye destek olacağım.

Satın al: hayatadestek.org

Atelier Rebul’un Ev Aksesuar Koleksiyonu’nu keşfedeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Koku uzmanlığıyla bilinen Atelier Rebul, artık Ev Aksesuar Koleksiyonu ile dekorasyon tutkunlarıyla buluşuyor. Zarafetin ve şıklığın altını çizen, her biri ustalar tarafından üretilen, dekoratif pirinç kase, iki farklı boylardaki şamdan, tepsi ve dekoratif kadehten oluşan modern ev aksesuar koleksiyonu, yaşam alanlarına fark katıyor.

Satın al: atelierrebul.com.tr

Günümüzün yetenekli alto/soprano-saksafoncularından Kenny Garrett’ın Cemal Reşit Bey Konser Salonu’nda gerçekleşecek konserine katılacağız.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

74 albüm ile 30 yılı aşkın kariyerinde sayısız esere dokunan ve günümüzün yetenekli alto/soprano-saksafoncularından Kenny Garrett, 16 Kasım Çarşamba günü Cemal Reşit Bey Konser Salonu‘nda sahne alacak. Biz de, Afrika ve Afro-Küba’yı sentezleyen ritmik ve coşkulu dokunuşları eşsiz notalar ile harmanlayarak sunan Garrett’ın konserine katılacağız.

Yer: Cemal Reşit Bey Konser Salonu

Tarih: 16 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Ergin İnan’ın EArt Galeri’de sanatseverlerle buluşan “Ben, Ergin İnan” adlı sergisini ziyaret edeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Ergin İnan’ın “Ben, Ergin İnan” başlıklı performansı EArt Galeri‘de sanatseverlerle buluşuyor. Resim yapmanın kendini dışa vurmak için tek yol olduğunu hissettiren sanatçının sergisi, “Bulanmadan ve donmadan” akan berrak suyu izleme fırsatı sunuyor.

Yer: EArt Galeri, Kağıthane

Tarih: 17 Kasım – 25 Aralık 2022

Haftanın Önerileri: 7 – 13 Kasım

İpekyol’un mağazalarına yeni gelen kişisel bakım ve ev kozmetiği koleksiyonlarını deneyeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Kübra Haniç İnce diyor ki;

İpekyol’un koleksiyonlarına kişisel bakım ve ev kozmetiği de ekleniyor. Temiz içerikli doğaya, çevreye ve cilde dost olarak hazırlanan kozmetik koleksiyonunda el ve vücut losyonu, sıvı sabun, katı sabun, el ve tırnak bakım kremi ile kolonya; ev kozmetiği grubunda ise kokulu mum ve çubuklu oda kokuları yer alıyor. Zarif ve mistik kokularla hazırlanan koleksiyonda turunçgil, yaban mersini ve Hindistan cevizi notaları öne çıkıyor.

Satın al: ipekyol.com.tr

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un spa merkezi Sanitas ile rahatlatıcı ve yenileyici bir gün geçireceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Çırağan Palace Kempinski İstanbul, spa merkezi Sanitas ile lüks spa deneyimi sunuyor. Türk hamamı, fitness salonu, jakuzi, kapalı havuz, sauna, buhar odası, masaj odaları ve güzellik bakımları ile tüm yorgunluğu üstünüzden atıp tazelenmenizi sağlıyor. Geleneksel hamam terapisi, Uzakdoğu masaj ve terapileri, Sanitas özel terapileri ile rahatlatıcı ve yenileyici bir deneyim sunan Sanitas Spa, haftanın her günü 08:00 – 23:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Rezervasyon: ciragan@thesanitas.com

İstanbul’da yeniden açılan Cipriani’yi ziyaret ederek menüsünde yer alan İtalyan lezzetleri tadacağım.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Academy ve Etkinlik Yöneticisi Lorin Zornacı diyor ki;

Dünyanın dört bir yanından müşterileri olan ve İtalyan yemekleriyle adından oldukça söz ettiren Cipriani İstanbul’da yeniden açıldı. İtalyan ruhunu yansıtan dekorasyonu ile sıcak ve samimi bir ortam sunan Cipriani, hızlı servisi ve güler yüzlü ekibi ile dikkat çekiyor. İtalyan yemekleri ile zengin bir menüye sahip Cipriani’de benim favorilerim Burrata, Carpacio, deniz mahsüllü makarna ve ciğer. Tatlı menüsünde yer alan şam fıstıklı dondurma ise yemeğinizi mükemmel bir tat ile sonlandırmak için önerim.

Adres: Harbiye, Maçka Palas, Maçka Caddesi, No:33/C, Şişli/İstanbul

İlham veren sohbetleri konu alan Brand Week Istanbul’u yakından takip edeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Bu yıl 10. yılını kutlayacak olan Brand Week Istanbul, 7 – 11 Kasım tarihleri arasında Zorlu PSM’de kapılarını açacak. “Time to Reset” teması ile yaratıcı endüstrileri ve markalar dünyasını bir araya getiren Brand Week Istanbul, 9-10-11 Kasım tarihlerinde sunumlar, paneller, araştırma çıktıları ve tartışmalarla dünyanın farklı yerlerinden gelen yaratıcı liderleri beş ayrı sahnede izleyicisi ile buluşturacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 – 11 Kasım 2022

Bilet: Brandweekistanbul

Kız çocuklarının renkli hayal dünyasını kıyafetlere taşıyan La Pomponnette markasını keşfedeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

İki kız çocuğu sahibi bir anne tarafından kurulan La Pomponnette, kız çocukları için rengarenk küçük ponponları eteklere, tişörtlere, sweatshirt’lere, berelere, tokalara ve montlara taşıyor. İpeksi, yumuşak tüller, çocukların bellerini sıkmayacak lastikler ve %100 pamuk kumaşlar kullanan La Pomponnette, eğlenceli tasarımları ile kız çocuklarının gardırobunu renkli ve şık bir kışa hazırlıyor.

Satın al: lapomponnette.com

Tamamen cilt sıkılığını geri kazanmaya adanmış Valmont’un yeni Firmness serisini bakım rutinimize ekleyeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Valmont cilt sarkmasından muzdarip herkes için tasarladığı Firmness serisini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Biliyorsunuz ki ton kaybı yaşın ilerlemesiyle ya da güneşe aşırı maruz kalma, sigara içme, sık kilo verme gibi etkenler sebebiyle elastikiyetinin azalmasından kaynaklanabilir. Ton kaybının sebebi ne olursa olsun, Firmness serisiyle kusursuz bir cilde sahip olmak mümkün. Çünkü “Zaman Sihirbazı Valmont” hücresel kozmetik uzmanlığından yararlanarak İsviçre doğasından gelen en saf ve lüks çözümü üretti. Kadifemsi bitişli serum, cildi rahatlatan bir krem, “bal jeli” dokusuna sahip bir göz çevresi bakımı… Bu üç özel bakımı cilt bakım rutinimize ekleyeceğiz!

Satın al: beymen.com

Cendere Sanat Müzesi’nde “Akışın Tanığı” sergisini göreceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Yazı İşleri Müdürü Senem Bal Ay diyor ki;

1902 yılında inşa edilen ve haznelerde toplanan memba suyunu kente aktaran Cendere Su Pompası İstasyonu restore edildi ve Cendere Sanat Müzesi olarak kapılarını açtı. Sergi, etkinlik, atölye ve açık hava alanlarından oluşan Cendere Sanat’ta küratörlüğünü Derya Yücel, Marcus Graf ve Ebru Yetişkin’in üstlendiği “Akışın Tanığı” sergisini görebilirsiniz. Sergi 30 Nisan 2023 tarihlerine kadar ziyaret edilebilir. Ziyaret saatleri pazartesi hariç hafta içi 09.00-18.00, hafta sonu 10.00-18.00.

Yer: Cendere Sanat Müzesi

Tarih: 3 Kasım 2022 – 30 Nisan 2023

Haftanın Önerileri: 31 Ekim – 6 Kasım

Şef Ömür Akkor danışmanlığında açılan Nahita’yı keşfedeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık
OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Yazı İşleri Müdürü Senem Bal Ay diyor ki;

Nahita, Kapadokya’da, binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yeraltı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların restorasyonuyla hayata geçirilen Argos in Cappadocia’da kapılarını açtı. Şef Ömür Akkor’un mutfak danışmanı olarak yer aldığı Nahita; tarihle, coğrafyayla ve kültürel mirasla yemeği tekrar ilişkilendiriyor. Anadolu mutfağını yaşatan Nahita’nın içecek konsept danışmanlığını ise lezzet algısı uzmanı Oğul Türkkan üstleniyor. Anadolu köklerinden ilham alan bir mekân Nahita. “İyi Bir Yer’’ felsefesinin ışığında, kendisine yalın, geçmişine bağlı ve bunu geleceğe aktaran bir mutfak kuruyor. Nahita’nın menüsünün % 90’ını yaklaşık 60 km çapındaki alandan tedarik ediliyor. Nahita’da ara sıcaklarda “Nevşehir Patates Kızartması” ve “Patates Köftesi” gibi patatesin ön planda olduğu tabaklar dikkat çekiyor. Peynir ve şarküteri tabağı ise Nahita’nın Anadolu’nun zengin mutfak kültürünün bir parçası olarak dikkat çekiyor. Ana yemeklerde ise Hitit mutfağının binlerce yıllık reçetelerinden“Happena” , “Dana İncik”, “Dana Kaburga” ve “Ağ Pakla” da öne çıkıyor. Anadolu’nun geleneksel yavaş pişirme ve demleme teknikleriyle hazırlanan bu tabaklar Anadolu mutfağı deneyimini perçinliyor. Nahita’nın tatlı menüsünde ise “Pekmezli Un Helvası”, “Kabak Tatlısı” ve “Zeytinyağlı Elmalı Baklava” tadabileceğiniz lezzetlerden.

Adres: Aşağı, Kayabaş Sokak. No:23, Uçhisar/Nevşehir

Cilt bakımıma Drunk Elephant’ın yeni Ceramighty™ AF Eye Balm’ını ekleyeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Cemre Bosnalı diyor ki;

Seramid, son zamanlarda en merak ettiğim içeriklerden biri. Seramid, cildimizde doğal olarak bulunan ancak zaman içinde tıpkı kolajen gibi azalmaya başlayan yağ ve lipidlerdir. Seramid’in canlandırıcı etkisini Drunk Elephant Ceramighty™ AF Eye Balm ile deneyeceğim. Yumuşak, derinden besleyici göz balsamının içinde seramidin yanı sıra yulaf özütü bulunuyor. Yatıştırıcı Avena sativa (yulaf) özütü cildin rahatlatılmasına ve göz alanı etrafında yorgunluk görünümünün azaltılmasına yardımcı oluyor. Güçlendirici seramid ve omega bakımından zengin bitkisel yağlarla daima iyi dinlenmiş bir görünüm sunuyor.

Satın al: sephora.com.tr

Loie’nin western estetiği şehirli kadınların yaşamına uyum sağlayacak şekilde modernize eden Bahar Maratonu Koleksiyonu’nu keşfedeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

En büyük trendin insanın kendi özgün kodlarına ulaşması olduğuna inanan Loie, yeni Bahar Maratonu Koleksiyonu sonbahar tonları olarak bilinen yeşil ve kahvenin yanı sıra bu sezon daha canlı ve dinamik renklerle alışıla gelmişin dışında, dikkat çekici ve zamansız parçalar sunuyor. Gerçek deri dokulu malzemeler ve baskılı süetler kullanan marka, daha ince ve aşındırılmış kumaş efektleriyle kendini yeniliyor. Western estetiği deneysel tasarımlarda şehirli kadınların yaşamına uyum sağlayacak şekilde modernize ediliyor.

Satın al: loieistanbul.com

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan “Jekyll & Hyde” müzikalini Zorlu PSM’de izleyeceğiz.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü “Jekyll & Hyde” müzikali, çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem bir kadro ile seyircisiyle buluşuyor. Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşan müzikalin kadrosunda ise Elçin Sangu ve Hayko Cepkin yer alırken, müzikalin yönetmenliğini Taner Tunçay üstleniyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 6 Kasım 2022, 20:00

Bilet: Passo

Akmerkez’deki No:54 Kebap & Steakhouse’un yenilenmiş menüsünü deneyimleyeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Proje Yöneticisi Zeynep Ülgen diyor ki;

Türkiye’nin en büyük zincir restoranlarından Happy Moon’s Grup’un en yeni markası No. 54 Kebap & Steak’in menüsü yenilendi. Yeni sezonda birbirinden iddialı tatları menüsüne katan No 54, leziz kebaplarının yanında çeşitlenmiş mezelerle de zengin bir menüyle yeni sezonu karşılıyor. Bu lezzet deneyimi için sabırsızlanıyorum.

Adres: Kültür Mahallesi, Nispetiye Caddesi, Akmerkez AVM, No: 210, Kapı No:54, Beşiktaş/İstanbul

Mixer’de “İmgelerin Yeni Grameri” adlı grup sergisini ziyaret edeceğim.

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 5 - 11 Aralık

OGGUSTO Kültür-Sanat Editörü Uğur Ugan diyor ki;

Mixer‘de yer alan, küratörlüğünü Uras Kızıl‘ın üstlendiği adını Werner Herzog’un 1980 tarihli bir röportajından alan “İmgelerin Yeni Grameri” grup sergisinde doğayla insan arasındaki ilişki sanatçıların çalışmalarında kendine yer buluyor. Werner Herzog’un “Grizzly Man” belgeselinden ilhamla oluşturulan sergide belirsizlik, rastlantısallık ve temsil-dışılık argümanları ön plana çıkıyor. Mevcut imgelerin insan-odaklı oluşlarıyla gerçekliği aktarmakta yetersiz kaldığı varsayımından hareket eden sergide Gülçin Aksoy, Chongha Peter Lee & Ozan Atalan, Yüksel Dal, Kıymet Daştan, Didem Erbaş, Gökçe Erhan, Ali Kazma, Murat Morova, Merve Ünsal’ın çalışmaları yer alıyor.

Yer: Mixer

Tarih: 22 Ekim – 27 Kasım 2022