OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 16-22 Mayıs

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 9-15 Mayıs

OGGUSTO ekibinin bu hafta listesinde neler var? Nereye gidiyor, hayallerini neler süslüyor, neyin peşine düşüyor ve haftayı şahane geçirmek için ne planlıyor?

İş dünyasında neler olduğunu takip etmekten hayatımıza keyif katan en yeni teknolojik aletleri kullanmaya, her şeye rağmen hayatta olduğumuz için mutluluk duyacağımız küçük kaçamaklardan kendimizi daha güzel hissetmemizi sağlayacak güzellik ipuçlarına, evimize şık bir dokunuş katacak önerilerden mutfağı alt üst edecek bile olsa mutlaka denemek istediğimiz tariflere kadar her şey planlarımız dahilinde. OGGUSTO’nun haftalık planlarından biri mutlaka size göre.

17 Mayıs’ta Zorlu PSM caz konserleri kapsamında gerçekleşecek olan Jülide Özçelik konserinde yerimi alacağım.

OGGUSTO Yazı İşleri Müdürü Senem Bal Ay diyor ki;

Albümleriyle müzik dünyasının önemli bir yeri olan caz sanatçısı Jülide Özçelik, 17 Mayıs 2022’de PSM'de Caz konserleri kapsamında Turkcell Platinum Sahnesi’nde performansını gerçekleştirecek. Sahnede Jülide Özçelik’e çok değerli müzisyen dostları gitarda Cem Tuncer, piyanoda Ercüment Orkut, Bas gitarda Efecan Tuncer ve davulda ise Ediz Hafızoğlu ile beraber sahne alacaklar. Ben de caz ve türküleri mükemmel bir şekilde harmanlayan Jülide Özçelik konserinde yerimi alacağım.

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Zaman: 17 Mayıs 2022, 21.00

Bilet: passo

19 Mayıs tatilini çok sevdiğim Bodrum’da ve yine çok sevdiğim Avantgarde Yalıkavak’ta geçireceğim.

OGGUSTO Proje Yöneticisi Zeynep Ülgen diyor ki;

Bodrum’un en sakin ve huzurlu koylarından biri olan Küdür’de bulunan  Avantgarde Yalıkavak’ta kısa bir süreliğine de olsa 19 Mayıs tatilinde dinlenmeyi ve yenilenmeyi planlıyorum. Avantgarde Yalıkavak’ın güzel manzarasının tadını çıkarmanın yanı sıra, yeni gastronomi keşiflerinin de tadını çıkaracağım;  Farm to table Dining Experience ile mevsiminde ve doğal malzemeleri, özgün reçetelerle deneyimleyecek, Lapica ile de orijinal ve sağlıklı tatların harmanını keşfedeceğim. Ayrıca Beg Spa Masaj Terapi, bu yaz Avantgarde Yalıkavak’ta Bali Masajı, Aromaterapi, Refleksoloji, Medikal Masaj ve Baş- Boyun–Sırt Masaj hizmetleriyle tatili daha dingin ve sakin bir şekilde geçirme fırsatı sunuyor. Ben de zamanımı çok sevdiğim Bodrum’da ve yine çok sevdiğim Avantgarde Yalıkavak’ta huzurlu bir şekilde geçirmeyi planlıyorum.

24 Mayıs’ta Rehber Köpekler Derneği yararına düzenlenecek olan İlkbahar Balosu için biletlerimizi alacağız.

Rehber Köpekler Derneği tarafından, 24 Mayıs Salı akşamı gerçekleşecek olan İlkbahar Balosu'nun tüm geliri rehber köpeklerin eğitim masraflarının karşılanması ve rehber köpek okulunun ilk adımlarının atılması için kullanılacak. Yeni açılacak olan dünya çapında JW Marriott Marmara Sea'de denize sıfır balo salonunda Marriott International sponsorluğunda saat 19’da gerçekleşecek olan kokteylin ardından balo salonunda Zeliha Sunal orkestrası ile kulakların pası silinirken Merve Yıldırım sunuculuğu ile etkinlik devam edecek. Biz de İlkbahar Balosu’na katılıp, rehber köpeklerinin eğitim masraflarına destek olacağız.

Tarih: 24 Mayıs Salı (19:00 Kokteyl 20:00 – 23:30 Yemek )

Yer: JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea – Ataköy

17 Mayıs’ta Tuz Biber Stand Up’ın Açık Mikrofon etkinliğine katılacak ve 5 dakikalığına ben de sahne alacağım!

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Kübra Haniç İnce diyor ki;

Tuz Biber Stand Up’ın herkesin 5 dakika sahne alabildiği Açık Mikrofon etkinliği; 17 Mayıs Salı 20:00’de Aylak Bar Kadıköy’de olacak. Ben de arkadaşlarımla birlikte bu eğlenceli etkinlikte sahne almayı ve 5 dakikalığına stand-up yapmayı planlıyorum. Açık Mikrofon’u izlerken yemek ve içki servisi de mevcut.

Yer: Aylak Bar Kadıköy Caferağa Mah. Tellalzade Sk. No:13 Kadıköy / İstanbul

Zaman: 17 Mayıs 2022, 20.00

Bilet: Tuz Biber 

ANIM’in ev koleksiyonundaki servis altlıklarıyla soframda yaz esintilerini geri getireceğim.

OGGUSTO Proje Yöneticisi Başak Güsar diyor ki;

Geleneksel Türk kültürünün göçebe ruhundan doğan rafine Lifestyle markası Anim’in ev koleksiyonunda dokularla ve renklerle yaratılan benzersiz parçaları evimde, günlük yaşamımda görmeye bayılıyorum. Bu sefer soframa hareket ve neşe katmak için servis ve bardak altlığı setleriyle canlandırmayı planlıyorum. Ben de Anim’in ev ürünleriyle, yaşam ortamıma yas esintilerini geri getireceğim.

21 Mayıs’ta AKM’de sahne alacak olan, onurlu şövalye Don Kişot'un dokunaklı hikayesinin anlatıldığı müzikale biletlerimizi alacağız.

21 Mayıs’ta AKM’de "Mançalı Adam" müzikali sanatseverlerle buluşuyor. 16.yüzyılın sonlarında geçen hikayede şövalyeliğin öldüğüne inanmak istemeyen ve kendi çılgın dünyasında yaşayan onurlu şövalye Don Kişot'un dokunaklı ve tutku dolu hikayesine şahit olacağımız müzikale biletlerimizi alacağız!

Yer: AKM Tiyatro Salonu

Zaman: 21 Mayıs 2022, 14.00

Bilet: biletinial

Galeri Binyıl ile Moda Deniz Kulübü sergi salonunda iki edisyon halinde gerçekleşecek olan Dilek Uzunoğlu Örs’ün “Bahar Ateşi” sergisini ziyaret edeceğiz.

Dilek Uzunoğlu Örs, baharın gelişiyle insanın yaşadığı birbiri ile tezat ruh hallerine vurgu yapan ‘Bahar Ateşi’ başlıklı sergisindeki eserlerinde enerji, tembellik, içi içine sığamama, yorgunluk ve hatta aşk duygularına çağrışım yapan eserlerinin sergilendiği sergi, 26 Nisan-18 Mayıs tarihlerinde Galeri Binyıl ile Moda Deniz Kulübü sergi salonunda iki edisyon halinde gerçekleşiyor. Biz de bu duygulara çağrışım yapan “Bahar Ateşi”ni ziyaret edeceğiz.

Yer: Moda Deniz Kulübü

Zaman: 18 Mayıs’a kadar 10.00-18.00 saatleri arasında sergi ziyaret edilebilir.

Haftanın Önerileri: 9-15 Mayıs

12-15 Mayıs tarihleri arası gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul’un çağdaş sanata odaklanan yeni fuarı CI Bloom ile baharı karşılayacağız.

Contemporary Istanbul’un, çağdaş sanata odaklanan yeni fuarı CI Bloom, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Tersane İstanbul’da hayat bulacak. Türkiye'nin önde gelen uluslararası sanat fuarı 17. Contemporary İstanbul, Akbank ana ortaklığıyla yükselen dinamik çağdaş sanat ortamına dikkat çekmek için dünyanın dört bir yanından galerileri bir arada topluyor. Biz de CI Bloom fuarına gidip özgün sanat eserlerini görmek için sabırsızlanıyoruz!

Yer: Tersane İstanbul; Kasımpaşa, Tersane İstanbul, Haliç Camii Kebir Mahallesi Taşkızak, Tersane Cd. No:5, 34440 Beyoğlu/İstanbul

Zaman: 12-15 Mayıs 2022

Bilet: mobilet

Ayşe Rodoslu’nun güneşin doğuşundan ilham alan ve 14 ayar altın üzerine turkuaz taşlarla tasarlanan Sunrise Koleksiyonu’ndaki tasarımlarını keşfedeceğiz.

Mücevher tasarımcısı Ayşe Rodoslu’nun Sunrise koleksiyonuna 14 ayar altın üzerine turkuaz taşlar kullanarak güneş formunda tasarımlara hayat veriyor. Güneşin doğuşundan ilham alınan, yazın vazgeçilmezi mavi rengini denizden alan turkuaz taşlar, güneşin doğuşunu ve yükselişini simgeleyen Sunrise koleksiyonu oldukça ilgi çekici. Biz de Sunrise Koleksiyonu’ndaki turkuaz küçük ve büyük Sunrise kolye, güneş kolye, küpe ve yüzükten oluşan zarif ve göz alıcı tasarımlarını keşfedeceğiz.

Sumru Yavrucuk’un dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen “Shirley Valentine" adlı tek kişilik komedi oyununu izleyeceğiz.

Willy Russell’ın kaleme aldığı ‘Shirley’ ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyun; potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor. Tek kişilik müzikli bir komedi oyunu olan Shirley, Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan ‘Shirley’, Sumru Yavrucuk’un tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırmasıyla; aynı zamanda yönetmen koltuğuna geçmesiyle hayat buluyor. Biz de Sumru Yavrucuk’un sahnede devleştiği tek kişilik komedi oyununa yerlerimizi ayıracağız.

Yer: Fişekhane Ana Sahne

Zaman: 13 Mayıs 2022 Cuma, 20.30

Bilet: biletix

Misbahçe’nin ürünleriyle basit ama etkisi tartışılmaz birkaç adımı cilt bakımı rutinimize ekleyip yaza hazır gireceğiz.

Cilt bakım rutinimizden bahsederken sadece yüzümüzden değil; vücudumuzdan da bahsediyoruz.

Bu hafta yüz bakım rutinimize Misbahçe’nin iki ürününü ekleyeceğiz; ilki ciltteki ton farklılıklarını azaltmaya yardımcı olan Nemlendirici Leke Karşıtı Aktif Yüz Suyuikincisi ise içeriğindeki hyalüronik asit desteğiyle göz çevresine nemlendirme sağlarken koyu halka görünümünü aydınlatmaya da yardımcı olan Nemlendirici & Aydınlatıcı Göz Çevresi SerumuVücumuz için ise Misbahçe Selülit Karşıtı Masaj Yağı’nı at kılı fırçamız ile selülitli bölgelerimize masaj yaparak uygulayacağız. Masaj Yağı’nın içerdiği antioksidan bakımından zengin bitkisel yağların karışımı sayesinde cildi besliyor ve nemlendiriyor.

Misbahçe’nin ürünleriyle bu hafta hem cildimize nem depolayıp yüzümüzdeki lekelere savaş açacağız, hem de Misbahçe selülit karşıtı masaj yağıyla selülitli bölgelerimizin kan dolaşımını hızlandırarak cildimizi sıkılaştıracağız.

13 Mayıs’ta Ailab Gallery'de düzenlenecek olan Epoxy Workshop’ına katılıp bu ürünün kullanımına dair tüm detayları öğrenerek kendime dekoratif bir set oluşturacağım.

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Kübra Haniç İnce diyor ki;

Epoksi reçinesi, güçlü bir yapıştırma özelliğine sahip ve dekoratif amaçla da kullanılabilinen bir madde türü. Dikkatimi çeken ve hoşuma giden Ailab Gallery’nin Epoxy workshop’ında ise el işi dekoratif ürünler yapılıyor. Eğitime başlamadan önce Epoksi’ye dair bilmeniz gereken tüm detaylar teorik olarak aktarılıyor, sonrasında ise pratik uygulamaya geçiliyor. Ben de Epoxy workshop’ına katılıp kendime el işi tepsi seti oluşturacağım.

Başvuru için: DM yoluyla Ailab Gallery.

Gastronomi dünyasının buluştuğu 3. Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde sektörün vizyoner isimleriyle bir araya geleceğiz.

Gastronomiyi turizmde sürdürülebilir bir ekonomik büyüme modeli olarak ülke gündemine taşımayı hedefleyen TURYİD, Türkiye ve diğer ülkelerden sektör profesyonellerini, gastronomi meraklılarını ve alanında çığır açan isimleri, Türkiye’de ilk kez gastronomiyi ekonomik büyüme olarak gündeme taşıyan Global Gastroekonomi Zirvesi’nde bir araya getirecek. Zirvenin amacı en üst düzeyde stratejilerin geliştirilmesine destek olmak, bu toprakların ürünlerini dünya ile buluşturabilmek, başarılı markalarımızı dünyaya açabilmek ve birlikte büyümek için gastronomi dünyasının vizyoner isimlerini İstanbul’da 11 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği 3. Global Gastroekonomi Zirvesi’nde buluşturuyor. Biz de sektörün vizyoner isimleriyle 3. Global Gastro Ekonomik Zirvesi’nde bir araya geleceğiz.

Yer: Lütfi Kırdar Kongre Merkezi

Zaman: 11 Mayıs 2022

Bilet: biletix

Ventotto’nun Portemi La Koleksiyonu ile İtalyan Rivierası’na doğru bir yolculuğa çıkacağız.

İlk koleksiyonunu Milano’nun en renkli sokaklarından biri olan Alzaia Naviglio Pavese’den alan Ventotto, ikinci koleksiyonunda tüm moda severleri İtalya’nın renkli sahil kasabalarına götürüyor. Her bir parça, en kaliteli vegan ipek kumaşları, üstün terzilik ile bir araya getirerek oluşturulan koleksiyonda yazlık dolapların hava katan mini elbiselerden günlük hayatınızda tarzınızı üstlere taşıyacak yelek - şort takımlarına kadar çeşitlilik sunan Ventotto Portemi La Koleksiyonu bizi koleksiyonuyla İtalya sahillerinde hissettirmeyi amaçlıyor.

Ventotto’nun tasarımlarına ventotto.store,  Midnight Küçük Bebek/İstanbul ve Vitruta mağazalarından ulaşabilirsiniz. 

Orkestra şefi ve besteci Serdar Yalçın’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”undan esinlenerek bestelediği Nutuk Oratoryosu için şimdiden yerimizi ayırtacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”undan esinlenerek bestelediği Nutuk Oratoryosu, 17 Mayıs Salı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda prömiyerini yapacak. Orkestra şefi ve besteci Serdar Yalçın’ın bestelediği ve librettosunu geçen yıl vefat eden emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın yazdığı, “Nutuk Oratoryosunu’nu şef Serdar Yalçın yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası ve Korosu seslendirecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yılına özel olarak hazırlanan konser, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası ve 17 Mayıs Salı akşamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Biz de bu değerli Nutuk Oratoryosu için şimdiden yerimizi ayırtacağız!

Yer: İş Kuleleri Salonu

Zaman: 17 Mayıs 2022, 20.30

Katılım için: rezervasyon@issanat.com.tr adresinden rezervasyon yapılabilir.

ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 zirvesi kapsamında gerçekleşecek olan dijital sanatın müzikle harmanlandığı Digital Art Party’ye katılacağız.

13 Mayıs akşamı goodspaces’de ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022 kapsamında, Türkiye'de yaptığı organizasyonlarla elektronik müziğin gelişmesinde öncü kişilerden olan BeeGee -Birol Giray- ve Hakan Yılmaz’ın sahne alacak Digital Art Party’de dijital sanatın müzik ile harmanlandığı deneyime doğru bir yolculuğa çıkacağız.

Tarih: 13 Mayıs Cuma, 21:00-24:00

Yer: 42 Maslak, goodspaces Sergi Salonu

Bilet: biletix

Haftanın Önerileri: 2-8 Mayıs

Şehrin kalbi Karaköyde bulunan JW Marriott Istanbul Bosphorusun içindeki OCTOnun imza lezzetlerini keşfedeceğim.

OGGUSTO Yazı İşleri Müdürü Senem Bal Ay diyor ki;

Büyüleyici Yarımada, Boğaz ve Adalar manzarasıyla İstanbul’un kalbinde, Karaköy’de bulunan lüks deniz ürünleri restoranı OCTO, JW Marriott Istanbul Bosphorus bünyesinde bulunuyor. Zengin çeşitli menüye sahip olan Octo’da çorba, salatalar, soğuk başlangıçlar, ara sıcaklar, makarna ve risottolar, ana yemekler, kırmızı etler, tatlılar gibi seçenekler bulunuyor. İmza tatları arasında ise Portekiz usulü yeşil çubuk fasulye tempura, nam-ı diğer Peixinhos da Horta ve Dynamite Shrimps gibi imza tatlar bulunuyor. Ben de güzel Yarımada manzarası ve kaliteli deniz ürünü seçenekleriyle etkilendiğim Octo’ya gidip imza tatları keşfedeceğim.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Kemankeş Cad. Veli Alemdar Han No:49, Beyoğlu, İstanbul 

Rezervasyon için: 0212 806 20 20

Bu hafta uzun zamandır almak istediğim tenis derslerine Dalyan Cluba üye olup başlayacağım.

 

 

OGGUSTO Proje Yöneticisi Zeynep Ülgen diyor ki;

Uzun zamandır zinde ve formda kalmak için tenis oynamayı öğrenmek; kendimi geliştirmek istiyordum. İstanbul Fenerbahçe’de bulunan Dalyan Club, her yaştan bireyin özel ders alabileceği ve keyifle oynayabileceği huzurlu bir mekan. Grup dersleri yaş ve seviyeye göre ayrılıyor, özel ders de alabilme imkanı bulunuyor. Ben de tenis oynamayı öğrenmek, güzel zaman geçirmek aynı zamanda stresimi atmak için Dalyan Club’da tenise başlayacağım.

Yer: Atlıhan Sok. No:3/5, Fenerbahçe; Kadıköy, İstanbul, Türkiye

İletişim: 0216 348 5841

Sarkis Zabunyan, Abidin Dino ve Berkan Baycan’ın eserlerinden oluşan sergi için santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’ni ziyaret edeceğim.

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

Çağdaş sanatın en önemli isimlerinden Sarkis Zabunyan ve Abidin Dino’nun eserlerinden oluşan kuruluş koleksiyonu ile puantilist sanatçı Berkan Baycan’ın sanat eserlerinden oluşan sergi Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde sanatseverler ile buluştu. Ben de süre dolmadan sergiyi mutlaka keşfedeceğim, çünkü yakın tarihe ve günümüze eserleriyle iz bırakan sanatçılar bana her zaman ilham verici gelmiştir. Üç sanatçının eserlerinden oluşan sergide Sarkis’in 1900’lerden günümüze çocuk kıyafetlerini ünlü sinema sahneleriyle bir araya getirdiği Nuri Bilge Ceylan, Abbas Kiarostami, Yasujiro Ozu, Andrey Tarkovski gibi yönetmenlere ait sahnelerden oluşan 13 foto-blok ve 1999 yılı sonrasında sanatına dâhil ettiği 13 çocuk elbisesi, Abidin Dino’nun 1976 yılına tarihlediği 22 adet “Acıların Resimleri-Desen” serisi ve Hastalık Resimleri I-II çalışmaları, Berkan Baycan’ın “Kadim Kentler” serisinden Londra ve Göbekli Tepe eserleri yer alıyor. Ben de bu değerli sergiyi mutlaka ziyaret edeceğim. 

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi

Tarih: Resmi tatiller hariç, 13 Mayıs 2022’ye kadar 09.00-17.30 saatleri arasında görülebilir.

Zorlu PSMde sahnelenecek olan, dünyanın en sevilen müzikallerinden Damdaki Kemancı”ya biletlerimizi alacağız.

Talimhane Tiyatrosu ve Zorlu PSM iş birliği ile tiyatro severlerle buluşacak olan “Damdaki Kemancı” müzikali 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sahne alacak. Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eser arasında bulunan müzikalin birden fazla sinema uyarlaması da bulunuyor. Bu sezon da “Damdaki Kemancı”yı daha önce izlemeyenler mutlaka bu deneyimi yaşamalı. Biz de biletlerimizi alıp bu önemli başyapıtı izleyeceğiz.

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Zaman: 5-6 Mayıs, 20.30

Bilet: passo

Leone di Fiumenin mumlarıyla ortamımızın havasını değiştireceğiz.

Yüzde yüz soya mumundan üretilip cam sanatıyla buluşan; Türkiye’de ender kullanılan bir teknik olan üfleme cam sanatıyla yapılan ve tamamen bitkisel mumların odaları saran kokularıyla buluşturan Leone di Fiume; Altın işlemelerinde 24 ayar altın kullanılan Saray, geometrik şekillerden oluşan el imalatı camdan üretilen Iconica ve gökyüzü sembolleri ile mitoloji ve burçların sembolize edilerek hazırlandığı Divina koleksiyonlarıyla bizi büyülemeye devam ediyor. Biz de Leone di Fiume’nin camdan sanat eserleri ile ortamımızın havasını değiştireceğiz.

Rahmi Koç Müzesindeki Anamorfoz Atatürk” eserini ziyaret edeceğiz.

Çekyalı heykeltıraş Patrik Prosko tarafından yapılan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını sergileyen, yapımı üç ay süren ve 93 farklı temadan 539 parçanın bir araya gelmesiyle hazırlanan “Anamorfoz Atatürk” eserini ziyaret etmek için son zamanlar yaklaşıyor. Rüstem Çetinkaya’nın Atatürk’ün hayatına dokunan objeleri İstanbul ve Ankara’dan 8 ay boyunca toplamaya başlamasından sonra oluşturulan eser epey ilgi gördü. Esere kenardan bakınca sadece objeler; tam karşıdan bakılınca ise Atatürk portresi gözüküyor. Bu paha biçilemez eseri görmek için biz de Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.

Kahve molalarımızda Caffe Neronun vişneli frangipane crumble’ını tadacağız.

Mevsim vişneleri ve badem kremasının birleşiminde oluşan vişneli frangipane crumble, bahar lezzetleri kapsamında Caffe Nero’da yerini aldı. Mevsim meyvelerinin kullanılması, Biz de kahve molalarımıza eşlik edecek olan bu hafif tatlıyı denemek için sabırsızlanıyoruz.

Haftanın Önerileri: 25 Nisan-1 Mayıs

Yoğun iş tempoma kısa bir mola verip Shangri-La Chi The Spa’da enerji toplayacağım.

OGGUSTO Genel Yayın Yönetmeni Melis Topaloğlu Kasnaklı diyor ki;

Asya’nın dört bin yıl daha eskiye dayanan ritüellerini Türk bakımları ile harmanlayarak üstün seviyede bakım hizmeti sunan Shangri-La The Chi Spa, yoğun iş temposuna minik bir mola verip ruhu ve zihni dinlendirmek için en güzel seçenek. Huzurlu ortamı ve geniş terapi seçkisiyle Chi The Spa’nın “Sağlığa Yolculuk” bakımı Türk Hamamı’nın kese ve köpük işlemi ile başlıyor, kil maskesi ile devam ediyor; Spa Süit’te organik yağlarla Tay metodlarıyla yapılan masaj ile kasların rahatlaması ve vücuttaki enerjinin onarılması sağlanıyor. Son olarak uzman terapist eşliğinde gerçekleştirilen meditasyon ile uygulama yapılıyor. Ben de hem bedenime hem de ruhuma özen göstermek istediğim için cuma günü haftayı bitirirken Shangri-La Chi The Spa’da kendime zaman ayıracağım.

Kraliçe II. Elizabeth ve çeşitli Hollywood yıldızlarına mücevher tasarlayan, imkansıza yakın tasarımlar yapması nedeniyle “Deli Avedis” olarak da tanınan Avedis Kendir’in Galataport’taki “Bir Ustanın Hikayesi” söyleşisine katılacağım.

OGGUSTO Kurucusu Özlem Güsar diyor ki;

Yarattığı mücevherlerle herkesi büyüleyen Avedis KendirGalataport’taki 2 Mayıs’a kadar sürecek olan ‘Nostalji İstanbul’ etkinliği kapsamında 30 Nisan saat 20.45’te kendi hikayesini anlattığı bir söyleşi gerçekleştirecek. İngiltere Kraliçesi Elizabeth, Ürdün Kraliçesi Rania, Japon İmparatoriçesi Miçiko gibi isimlerin yanı sıra Elizabeth Taylor, Beyonce ve Jennifer Aniston gibi Hollywood yıldızlarının tercih ettiği Avedis Kendir, 50 yıllık sürdürdüğü ustalık hikayesini anlatacak. Ben de mücevherlere hayat veren ustayı dinlemek için Galataport’ta olacağım.

Tarih: 30 Nisan, 20-45-21.30

Yer: Galataport İstanbul Müze Meydanı

Bu hafta Çırağan Palace Kempinski’de bulunan Tuğra Restaurant’ın lezzetli iftar menüsünü deneyimleyeceğim.

OGGUSTO Proje Yöneticisi Zeynep Ülgen diyor ki;

Osmanlı döneminden günümüze kalan tek boğaz üzeri otel ve saray olmasıyla Ramazan’ın gelenekselliğine ayrı bir tat ve değer katan Çırağan’daki Tuğra Restaurant, Osmanlı-Türk yemeklerini sevenlerine büyük titizlikle sunuyor. Zengin kültürel miras ile edinilen Osmanlı mutfağı klasikleri ve şeflerin modern dokunuşlarıyla olağanüstü lezzetleri tatma imkanı sunan Tuğba Restaurant’ın iftar menüsü de tadı damağında bırakacak cinsten. Ben de Tuğra Restaurant’ın lezzetli iftar menüsünü deneyimleyip güzel anılar biriktireceğim.

Rezervasyon için: diningreservations.ciraganpalace@kempinski.com

Telefon: 0212 236 73 33

Ayşe Wilson, Pg Art Gallery ve Magnol’un iş birliği ile her biri 30 adet üretilen çantalardan kendime alıp yaz için harika bir hediye yaratacağım.

OGGUSTO Kurucusu Özlem Güsar diyor ki;

Doğanın izlerini taşıyan tasarımlarıyla adından söz ettiren Magnol İstanbul, çok değerli bir iş birliğine adım attı ve Ayşe Wilson, Pg Art Gallery ve Magnol’un birleşimi sonucu yeşil yapraklı monogram baskılar üzerinde aşk sözleri yazıyor. Bu enerjik el çantaları, mavi yeşil ve pembe renkleriyle de modunuzu yükseltecek cinsten. Ben de yazın enerjisini ve canlılığını yansıtan Ayşe Wilson, Pg Art Gallery ve Magnol’un iş birliğinin eseri olan koleksiyondan bir parçayı kendime hediye alacağım.

TOG’un 20. yılında 14.’sü gerçekleşecek olan TOG Bazar’a gideceğiz.

Bu sene Divan Kuruçeşme’de ziyaretçilerini ağırlayacak olan Toplum Gönüllüleri Vakfı, 150 firmanın katılacağı TOG Bazar’ın 14.’sünü gerçekleştirecek. Birce Akalay, Siren Ertan, Ceyda Düvenci, Şebnem Çapa, İrem Yargıcı, Rahmi Koç ve Ayşe Brav gibi ünlü isimlerin markalarının da yer aldığı TOG Bazar’da yapılan alışverişler ile katılımcılar üniversiteli gençlere destek olabilecek. ‘Gönüllülükte 20. Yıl’ teması ile kapılarını açan TOG Bazar’a biz de katılacağız.

Yer: Divan Kuruçeşme

Zaman: 26 Nisan, 12.00-20.00, 27 Nisan 11.00-20.00

27 Nisan’da Fanatik adlı tiyatroya biletlerimizi alacağız.

Salih Bademci, Nurhan Özenen ve Neslihan Arslan’ın sahne aldığı Fanatik bir aile komedisini anlatıyor. Tanju ve Eda 5 yaşındaki oğulları Atlas’a o gün cenazesi olan dedesinin nereye gittiğini akılcı bir şekilde açıklamanın yolunu aramaktadırlar. Onu teselli etmek için kolay yola kaçmayıp gerçekleri anlatıp onun kendi çıkarımlarını yapmasını isterler ancak bu o kadar da kolay değildir.

Fanatik, küçük çocukları için en iyisini yapmaya çalışırken kendilerini birbirlerine karşı çatışma içinde bulan bir ailenin komedisi.

Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Zaman: 27 Nisan 2022, 21.00

Bilet: biletix 

Remington’ın yeni nesil saç kurutma makineleri ile saçlarımızı yaz mevsiminde sıcak, güneş ve klorun etkilerinden koruyacağız.

Her zaman saçlarımızın boyasını akıtmamaya ve kabarıklığını kontrol etmek için sıcaklık, klor ve güneş gibi birçok etkenden korumaya çalışıyoruz. Yaz mevsiminde ise suda ve güneş altında fazla vakit geçirdiğimiz için saçlarımıza aynı bakımı göstermek zor olabiliyor. Remington’ın saçları kurutucunun olumsuz etkilerinden korumak için özel olarak geliştirdiği Keratin Protect teknolojisi sayesinde 3 kat daha etkin korumaya ulaşmak mümkün. Aynı teknoloji %90 daha fazla iyon ile saçların kabarmasını engelleyerek daha düzgün ve düzenli bir görünüme kavuşmasını da sağlıyor. Makinenin gövdesinde bulunan keratin ve badem yağı kurutma sırasında saçlara aktarılarak bakım da sağlıyor. Remington Colour Protect ise, renk koruyucu mikro saç kremi entegre edilmiş seramik ızgarasıyla eşsiz bir renk koruma teknolojisine sahip. Biz de saçlarımızın ihtiyacını dinleyip yazın elimizden düşürmediğimiz saç kurutma makinelerini kullanırken aynı esnada bakım yapmayı es geçmeyeceğiz.

Haftanın Önerileri: 18-24 Nisan

23 Mayıs akşamı AKM’de ÇEV Sanat’ın dev konserine biletimi hemen alacağım.

OGGUSTO Kurucusu Özlem Güsar diyor ki;

Ülkemizi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil eden genç müzisyenlerin sahne alacağı ÇEV Sanat konserinde Haldun Dormen onur konuğu olarak açılış konuşması gerçekleştiriyor; projenin daimi gönüllüsü Halit Ergenç de genç müzisyenlere destek oluyor. Ayrıca dünyanın yeni nesilde en önemli 30 genç klasik müzisyenlerinden biri olan Türk çello sanatçısı Jamal Aliyev yeni albümü ‘Illusion’u ilk kez seslendiriyor. ÇEV Sanat önderliğinde KUSAV(Kültür ve Sanat Vakfı), Epos7 Derneği ve Olten Sanat Vakfı da etkinlikte bir araya geliyor. Konserden elde edilen gelir ise genç müzisyenlerin eğitimine katkı sağlıyor. Ben de çok anlamlı bulduğum ve değer verdiğim bu konsere biletimi hemen alacağım.

Yer: Atatürk Kültür Merkezi 

Zaman: 23 Mayıs 2022, 20.30

Bilet: Biletlere ÇEV Sanat’tan (Whatsapp Hattı: 0536 077 05 05) veya biletinial’dan ulaşabilirsiniz.

The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’un bakım programlarına üye olarak yaza tazelenmiş bir şekilde gireceğiz.

The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, yaza dingin ve yenilenerek girmek isteyen tüm misafirlerine Elite Bakım, Platinum Bakım, Elite Spa ve Platinum Spa olmak üzere dört farklı ayrıcalıklı üyelik ile kapsamlı bir hizmet veriyor. Yüzme havuzlarından spor salonuna, Türk hamamından buhar odalarına kapsamlı bir üyelik paketi sunan The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Asya-İtalyan mutfağını otantik konseptle bir araya getiren Novikov Istanbul’un lezzetlerini tatmanız için de indirimler sağlıyor. Elite Spa Üyeliği toplantılar için de ayrıcalıklar tanıyarak toplantı salonunu 15 kişi olmak üzere 6 kez kullanma imkânı sunuyor. En ince detayına kadar düşünülerek hazırlanan bu üyelik iki saate kadar Çocuk Kulübü kullanımıyla minikleri de es geçmiyor. Konaklamada da fırsatlar sunan Elite Spa Üyeliği kusursuz bir lüks deneyiminin kapılarını misafirlerine açıyor. Zen bahçesini andıran atmosferiyle içsel rahatlamaya ulaşılan, 3500 metrekarelik alanıyla ferah bir alan sunan The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus’un huzurlu ambiyansıyla biz de gündelik hayatın stresinden uzaklaşacağız.

Comeup ile egzersiz keyfimizi en üst seviyeye çıkaracağız.

Çağdaş ve rahat tasarımlarıyla karşımıza çıkan Comeup ile artık spor yaparken çok daha rahatız çünkü dikişsiz giyim teknolojisi ile tasarlanan ürünler dayanıklı ve yüksek kaliteli iplikler ile üretiliyor. 4 yöne esneyen sporcu sütyenleri, taytlar ve sporcu atletleriyle Comeup antrenmanlarımızda kusursuz bir görünüme ve hafifliğe erişmemizi sağlıyor. Şehrin dinamizmine uyum sağlayan çağdaş tasarımlarıyla, biz de enerjisi yüksek, yenilikçi dünyasına bizi davet eden Comeup koleksiyonunu keşfedeceğiz.

Annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, başarılı çocukların çağdaş eğitim yuvası Darüşşafaka’ya bayram bağışında bulunacağız. Siz de aşağıdaki linkten Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek olabilirsiniz.

159. yaşını kutlayan, eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan ve binlerce çocuğun eğitim yuvası olan Darüşşafaka, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için desteklerimizi bekliyor. 1863’ten beri toplumun her kesiminin yaptığı bağışlarla ayakta kalan Darüşşafaka Cemiyeti, okula gelmeye hak kazanan çocuklara 8 yıl boyunca ücretsiz eğitim sunuyor ve cemiyete yapılan her bağış, şeffaf bir biçimde tüm bağışçılarla paylaşılıyor. Biz de anneleri veya babaları hayatta olmayan çocuklarımıza nitelikli eğitim almaları için destek olacağız.

Siz de bu linkten Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek olabilirsiniz.

Beymen’in moda ve sanatın yaratıcı evrenlerini bir araya getiren yeni Galataport mağazasını ziyaret ederek lüks markaların yeni koleksiyonlarını keşfedeceğiz.

Eşsiz konumuyla gözleri üzerine çeken Beymen Galataport, sevenlerini sanat ve modanın harmanıyla yola çıktıkları eşsiz bir alışveriş deneyimine sürüklüyor. Lüks anlayışının çıtasını yükselten Beymen Galataport, birçok markayı 4 kata yayılan geniş alanıyla alışverişten çok daha fazlasını sunuyor. Beymen’in birinci katında kadın hazır giyim ve aksesuar kategorileri; ikinci katında erkek hazır giyim, aksesuar ve ayakkabı; B1 katında ise Beymen Privé Kişisel Stil Danışmanlığı servisine ayrılan bir bölüm yer alıyor. Giriş katında keyifli molalara şahit olacak kafesi ve önümüzdeki aylarda teras katında açılacak olan restoranıyla yeni bir mağazacılık anlayışını ortaya koyan Beymen’i ziyaret etmek için sabırsızlanıyoruz!

Cildimize nem depolamak için bakım rutinimize Skinceuticals H.A Intensifier Serum’u ekleyeceğiz.

Skinceuticals H.A Intensifier; yoğun nemlendiricili Hyaluronik asit, Mor Pirinç özü ve Proxylane gibi güçlü bileşenleri ile ciltteki pürüzsüzlük ve dolgunluk görünümünü geliştiren serum; kazayağı çizgilerinin, dudak çevresi ve yanaktaki çizgilerin görünümünü azaltıyor. Cilt dokusu görünümünü düzeltmek için yaratılan, oldukça güçlü olan Skinceuticals H.A Intensifier’ kullananların cilt dolgunluğunda %23 gelişme, ciltteki sarkmalarının görünümünde %8 azalma, cilt sıkılığında %11 ve cilt esnekliğinde %13 gelişme görülüyor. Biz de bakım rutinimize Skinceuticals H.A Intensifier’ı ekleyip cilt görünümümüzü yenileyeceğiz.

Skinceuticals H.A Intensifier’ı satın almak için tıklayın.

23 Nisan’da Galataport’ta Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası konserinde yerlerimizi alacağız.

‘Nostalji İstanbul’ etkinliği adı altında sahne alacak olan Türkiye’nin ile ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konseri ile Galataport İstanbul ev sahipliğinde unutulmaz bir konsere imza atacak; Şefliğini ise Prof. Rengim Gökmen’in yapacağı konserlerde orkestraya ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın eşlik edecek.

Bugüne kadar Orkestra üyelerinden pek çok çocuğa, lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca dünyanın seçkin müzik okullarında burs desteği sağlayan özel konserlerin bilet satışından sağlanan gelirin tamamı, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan iş birlikleri kapsamında, çeşitli eğitim projelerine katkı için bağışlanacak. Antonio Vivaldi Dört Mevsim’den Türk valslerine kadar geniş bir repertuvar ile klasikleşmiş eserlerin seslendirileceği Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası konserinde biz de yerimizi alacağız.

Yer: Galataport İstanbul

Zaman: 23 Nisan Cumartesi 13.30-17.00

Haftanın Önerileri: 11-17 Nisan

Güne daha iyi ve enerjik başlamak için The Body Shop’ın rahatlatıcı ve hoş bir kokuya sahip Good Night Serisi’ni bakım rutinime ekleyeceğim.

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

Uyumadan yatağa adımımı atmadan önce yaptığım bakım rutinime uyku kalitemi artırmak için yeni ürünler ekleme kararı aldım. Gece bakım rutinimin ana hedefi, sabah uyandığımda yapmış olduğum bakımın etkisini görmek ve güne enerjik başlamak. The Body Shop’ın Good Night Serisi tam da hedeflerime yönelik wellness ürünlerinden oluşuyor. Avrupa Uyku Merkezi, kaliteli ve uzun bir uykunun cilt sağlığı üzerinde doğrudan faydalı etkileri olduğunu, uykusuz kalınan gecelerde cildin parlaklığını ve sağlığını kaybettiğini açıkladı. The Body Shop da uykuya hazırlık için dört aşamalı rahatlatıcı bir rutinle uykuya rahat hazırlığı ve kullanılan ürünlerle sabah enerjik uyanmayı vaat ediyor. Dört aşamalı rutin rahatlatıcı kokularıyla Good Night şampuan, duş jeli ve vücut kreminden; çok daha hızlı bir şekilde uykuya dalmak için Good Night sakinleştirici yastık spreyinden ve son olarak nabız noktalarımıza uygulamak için Good Night esansiyel yağdan oluşuyor. Ben de bakım rutinime bu dört aşamayı katarak kaliteli bir uyku sonrasında sabah enerjik uyanmak için sabırsızlanıyorum.

Han Levent ve Han Ataşehir’de eşzamanlı olarak gerçekleşen “Doğa Nerede?” adlı sergiyi ziyaret edeceğiz.

Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk vizyonuyla yürüttüğü, sanatla uğraşan öğrencilere destek olmak amacıyla kurulan Sanata Bi Yer ile HAN Spaces’in iş birliğinde gerçekleşen “Doğa Nerede?” sergisindeki 55 çalışma 31 Mayıs tarihine kadar eş zamanlı olarak HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde görülebilir. Organizasyonu ve küratörlüğünü ArtPick’in yaptığı sergide, Sanata Bi Yer platformu üyesi olan 17 genç sanatçının çalışmalarını görebilirsiniz. Sanata Bi Yer platformu üyesi genç sanatçıların çalışmalarının yer aldığı sergi, son yıllarda küresel ısınmayla birlikte dünyanın birçok noktasında gerçekleşen orman yangınları ve insanlığın doğayla olan ilişkisine odaklanıyor. Sergide yer alan genç sanatçıların çalışmalarındaki çeşitli metot kullanımı, doğayla ilişkimiz ve onu arayışımızdaki noktaları da gözler önüne sererek, ‘Doğa Nerede?’ sorusunun yanıtlarını sanatseverlerle birlikte aramayı hedefliyor.

YerHAN Levent ve HAN Ataşehir

Tarih: 5 Nisan – 31 Mayıs 2022

Galataport’da yeni açılan JUJU mağazasını ziyaret edeceğim.

 

 

OGGUSTO Proje Yöneticisi Zeynep Ülgen diyor ki;

Uzun zamandır takip ettiğim, severek taktığım benzersiz parçalarıyla JUJU, Nişantaşı ve Bebek şubeleri sonrası Galataport’ta da severleriyle buluştu. Sıra dışı malzeme seçimlerinin yanı sıra şık, bohem ve asi çizgilerin harmanıyla eşsiz parçalar yaratan JUJU, her ürününü beğendiğim nadir markalar arasında yer alıyor. Ben de JUJU’nun Galataport’da yeni açılan şubelerini ziyaret edip modern ve asi ruhlu özgün parçalarını keşfedeceğim.

41’inci kez düzenlenen İstanbul Film Festivali’nde izlemek istediğimiz tüm filmlere biletimizi alacağız.

İstanbul’da baharın gelişinin güzel nedenlerinden biri olan İstanbul Film Festivali, bu yıl 41’inci kez sinemaseverlerle buluşuyor. 135 uzun, 22 kısa metrajdan oluşan toplamda 157 film İstanbul’daki yedi sinemada gösterilecek. Usta yönetmenlerin çektiği ve saygın festivallerde prömiyerlerini yapıp ödül kazanan, İstanbul Film Festivali’nin uluslararası, ulusal yarışmaları dahil 14 farklı bölümünde yer alacak olan film gösterimleri, yönetmenlerle buluşmalar, paneller ve partilerle 19 Nisan’a kadar devam edecek.

Biletler ve program için: Passo

Dem’in Türk Çayları Serisi’ni deneyerek her yudumda farklı bir yolculuğa çıkacağız.

Şehrin ödüllü çay evi Dem İstanbul, geniş ürün seçkisi ve kaliteli çay yapraklarıyla vazgeçilmezimiz. Dem’in yeni Türk Çayları Serisi; Karadeniz yağmurlarının kokusunun çay yapraklarına sindiği Hemşin, en verimli topraklarda yetişen çay yapraklarıyla Tirebolu ve hafif bergamot aromasıyla lezzetlendirilen Seylan çay filizleriyle Diyarbakır’dan oluşuyor. Kapak tasarımlarıyla da seriye ayrı bir anlam yüklenen Dem İstanbul’un Türk Çayları Serisi’ni deneyerek Türkiye’nin en kıymetli çaylarını çay saatlerimize katacağız.

Satın almak için tıklayın.

17 Nisan’da Hann Sahne’de gerçekleşecek olan “Harika Şeyler Listesi” adlı tiyatroya biletlerimizi alacağız.

Bora Akkaş’ın tek başına hayat verdiği tiyatro “Harika Şeyler Listesi”, 17 Nisan’da Hann Sahne’de  izleyiciyle buluşacak. Seyircinin de oyuna dahil olduğu performans; yaşamaya değer bir sebep bulamayan annesinin hastaneye kaldırıldığını öğrenen çocuğun annesine bir hediye olarak yazdığı listenin zaman içinde yaşam algısını değiştiren bambaşka bir şeye dönüşmesini konu alıyor. Özünde üzücü olan bir hikayenin seyirci katılımı sonrası keyifli bir hale dönüştüğü “Harika Şeyler Listesi”ne biz de unutulmaz bir deneyim yaşamak için biletlerimizi alacağız.

Tarih: 17 Nisan 2022, 20.30

Yer: Hann Sahne Kanyon Teras Büyükdere Caddesi 185, Levent, İstanbul

Bilet: Hann Sahne

15 Nisan’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde Charlotte Cardin konserinde yerlerimizi alacağız.

Muhteşem sesiyle folk, caz, electronica ve RnB'yi harmanlayan Kanadalı şarkıcı/söz yazarı Charlotte Cardin 15 Nisan’da Turkcell Sahnesi’nde sahne alacak. Charlotte Cardin performansından önce ise ortamı hareketlendirme görevi ise Fransız müziğinin yükselen ismi Pomme’da olacak. 2017 yılında yayınladığı ilk albümü Main Girl takip etti. Albüm, "Main Girl", "Paradise Motion" ve "The Kids" şarkıları ile Yılın Çığır Açan Sanatçısı ve Yılın Söz Yazarı dallarında Cardin Juno Ödülü'ne aday gösterilen Charlotte, en son çıkardığı “Phoenix” albümü ile dinleyicileri farklı duygulara sürükleyecek. Biz de Charlotte Cardin’in harika sesini dinlemek için Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde yerimizi alacağız.

Tarih: 15 Nisan 2022, 21.30

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Bilet: Passo 

OGGUSTO'da Haftanın Önerileri: 4-10 Nisan

Yakın arkadaşımın küçük kızına çocukların renkli hayal dünyasını kıyafetlerine yansıtan La Pomponnette’den doğum günü hediyesi alacağım.

 

 

OGGUSTO Genel Yayın Yönetmeni Melis Topaloğlu Kasnaklı diyor ki;

Bu hafta yakın arkadaşımın küçük kızının doğum günü var. Hem eğlenceli hem de güzel bir hediye ararken, bu ponponların enerjik dünyasını keşfettim. İlk baktığım tabii ki ürünün kalitesi ve kumaşı oldu. İpeksi tüllerle yumuşak lastikler kullandıkları ürün %100 pamuk kumaştan yapılmış. Kız çocuklarının renkli hayal dünyasını kıyafetlere taşıyan La Pomponnette’in özellikle eteklerine bayıldım. Her etekte 200’den fazla ponpon kullanılıyormuş. Denise ve Ella etek arasında kararsız kaldım ama sanırım Peri’nin favori rengi olan Ella’da karar kılacağım. 

Swatch ve Omega iş birliği ile ortaya çıkan ve 11 modelden oluşan BIOCERAMIC MoonSwatch koleksiyonunu keşfedeceğim.

 

 

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Sinem Genç diyor ki;

Koleksiyonerlerin vazgeçilmezi olan ikonik Omega Moonwatch ile Swatch’un espirili Bioceramic koleksiyonunun harmanı oldukça etkileyici. İlhamını uzaydan alan 11 parçadan oluşan bu koleksiyonda her model güneş sistemindeki gezegenlerin ismini alıyor. Koleksiyondaki tüm modeller ise üçte ikisi seramik, üçte biri Hint yağından oluşan Bioceramic ile üretiliyor. Ben de bu “Aya giden Moonwatch”ları keşfedip en beğendiğim parçayı alacağım.

Saç bakımımda ürünün doğal içerikli ve vegan olmasına özen gösteriyorum. Artık Türkiye’de olan Maui şampuan ve saç kremini saç bakımı rutinime ekleyeceğim.

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Cemre Bosnalı diyor ki;

İlhamını Hawaii’nin tropikal Maui Adası’nda özenle toplanan malzemelerden alan vegan ve doğa dostu saç markası Maui artık Türkiye’de. Maui, ürünlerinin içeriğinde silikon, sülfatlı temizleyiciler, mineral yağ gibi zararlı maddeleri içermediği ve hayvan deneyleri yapmadığı için dikkatimi çekti.

İhtiyaç duyulan nemi sağlayan aloe vera ve saçı ağırlaştırmadan yumuşatan hindistan cevizi gibi içerikler saçın en sağlıklı görünümüne ulaşmasını sağlıyor. Hibiskus ve agave gibi egzotik içeriklerin de bulunması saçınızın en iyi haline dönüşmesine yardımcı oluyor. Ben de saç bakımı rutinime Maui şampuan ve saç kremini ekleyip saçımın en sağlıklı haline ulaşacağım.

SemtPati uygulamasını indirerek semtimde yaşayan patili arkadaşlarımı ve aileme katmak istediğim yeni dostlarımı tanıyacağım.

OGGUSTO Pets Editörü Merlot diyor ki;

İstanbul büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Gönüllüleri ile birlikte başlatılan büyük proje kapsamında tüm İstanbullular artık SemtPati uygulamasını indirerek hayvansever gönüllülerin katılımı ile sokak hayvanlarının sağlık ve bakım ihtiyaçları yönetiliyor. Ayrıca bu sayede semtinizdeki hayvanların aşılama, barınma, yiyecek ve kısırlaştırma verileri de kayıt altında tutuluyor. Bu güzel uygulamaların yanı sıra, uygulamada sahiplenmek istiyorum butonuna tıklayarak barınaklardaki dostlarımızın da yeni aile üyeniz olmasını sağlayabilirsiniz.

İlhamını Akdeniz coğrafyasından alan Hemington İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu ‘MEDITERRANEAN ODYSSEY’ ile nefes kesen bir yolculuğa çıkacağız.

Akdeniz coğrafyasının kültür ve tarihini yansıtan desenleri ve parlak renkleriyle tasarlanan yeni sezon koleksiyonuna, doğal pamukluların dokusu, saf keten ve ipek karışımlarının teninizde hissettirdiği yumuşaklık eşlik ediyor. Hemington, sürdürülebilirlik sözüyle tasarımlarını bu sezonda da en doğal dokularla sunuyor. HemingtonMEDITERRANEAN ODYSSEY’  koleksiyonu 4 renk ve desen temasından oluşuyor: Marmara, Adriatic, Ligurian ve Aegean. Herbir bölgenin özgünlüğü Hemington’a ilham vererek hayat bulan koleksiyonda ince Ege ve Pima pamuktan oluşan tişörtler, keten gömlekler, örgü keten trikolar, yazlık pantolonlar, çabuk kuruyan kumaşlardan mayolar, sofistike ayakkabı ve kemerlerle Hemington erkekleri tüm sezon boyunca stilini konuşturacak.

6. kez gerçekleşecek olan Bozcaada Caz Festivali’ne biletlerimizi alacağız.

2017 yılından beri Bozcaada’nın simgelerinden biri olan Bozcaada Caz Festivali, bu yıl 6. kez gerçekleşecek. Farklı dönemlerden uluslararası müzisyenleri ağırlayacak olan festival aynı zamanda katılımcılara çağdaş sanat ve gastronomi gibi disiplinlerin bulunduğu kapsamlı bir etkinlik programı sunuyor. 26-27-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival, bu sene de cazın ustalarını ağırlayacak. Biz de Bozcaada Caz Festivali’ne biletlerimizi alıp konser sahnesinde yeniden efsanevi performanslar izleyeceğiz.

Yer: Ayazma Manastır, Bozcaada

Zaman: 26-27-28 Ağustos

Bilet: passo

Çağdaş sanatın en önemli etkinliklerinden Artweeks@Akaretler’i ziyaret ederek sanat galerilerinin, bağımsız sanatçıların ve koleksiyonerin sergilerini keşfedeceğiz.

Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen Artweeks@Akaretler tarihi dokusunun yanında dinamik yapısıyla da İstanbul’un en önemli kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler Sıraevler’in çağdaş sanatın eşsiz çeşitliliğini, galeriler, bağımsız sanatçılar ve koleksiyoner sergileri ile kutlayan Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonu, 30 Mart-10 Nisan tarihleri arasında her gün 11.00-20.00 saatleri arasında Akaretler Sıraevler’de ücretsiz olarak ziyarete açıldı. Çağdaş sanat yapıtlarını herkes için ulaşılabilir kılan sergi, şehri ve sanatı yeniden bir araya getiriyor.İstanbul’un bu öncü ve keyifli sanat etkinliği, yine çağdaş sanat galerileri, koleksiyonerler ve solo sergilere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, etkinlik süresince her gün farklı sunum ve davetlerle benzersiz atmosferinde sanatseverleri ağırlayacak. Etkinliğin ana aksını oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler üretip projeler yapacak.

19 Temmuz tarihinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek yeni festival serisi Trapped için şimdiden yerimizi ayırtacağız.

Şehrin yeni, genç ve modern hip hop festivali Trapped, festivaller serisinin ilkinde hip-hop müziğin birbirinden güçlü isimlerini Küçük Çiftlik Park’ta ağırlayacak. Tek günlük gerçekleşecek dev festival hip-hop severler için bulunmaz bir cevher. HipHop, Trap, UK Drill ve RnB müziğin en başarılı isimlerinin sahne alacağı yeni festival serisinde hip-hop’ın yükselen yıldızları Princess Nokia, AJ Tracey ve Pi'erre Bourne sahne alırken, yerli sahnemizin yükselen isimlerinden Güneş ve Artz sahnede olacak. KüçükÇiftlik Park’ta ilki gerçekleşecek festival, tüm müzik severleri bekliyor. Biz de biletler tükenmeden 19 Temmuz’da gerçekleşecek olan tek günlük festivale yerimizi ayırtacağız.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Zaman: 19 Temmuz

Bilet: passo

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.