preloader

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

01.06.2023
Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Yazı Boyutu:

Yeni sezona damgasını vuracak tiyatro oyunları izleyicilerini bekliyor. Düzenli olarak güncellediğimiz tiyatro oyunları rehberimize göz atarak ay boyunca İstanbul’un çeşitli sahnelerinde tiyatroseverler ile buluşacak oyunları keşfedin.

Sanat sezonunun açılmasıyla birlikte tiyatroya gitmek isteyen ya da açık hava tiyatrolarını doldurmak isteyen tiyatroseverler için 2023 Haziran ayı içerisinde yer alan sezonun en iyi oyunlarını seçtik. İstanbul’da açık hava tiyatrolarının ve kapalı gişe devam eden o oyunlardan bir seçkiyi siz OGGUSTO okurları için hazırladık.

Haziran 2023’de Sahnede Hangi Oyunları İzleyeceğiz?

Ali Poyrazoğlu’nun Doğaçlama Oyunu: Şıngır Şıngır Beyoğlu

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Ali Poyrazoğlu’ndan genel istek, ısrar ve tehditler üzerine “Şıngır Şıngır Beyoğlu” doğaçlama oyunu geliyor. Dram, trajedi ve yaşanmışlıklar hepsi aynı sahnede, muhteşem bir akış ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız bir sohbetle anlatılıyor.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Tarih: 3 Haziran 2023, 20:30

Bilet: Passo

Tanpınar’ın Ölümsüz Eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü Sahnede

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Doğu ve Batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak izleyici ile buluşuyor. Serdar Biliş’in yönetmenliğinde sahneye uyarlanan oyunun müziklerini Tuluğ Tırpan besteliyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 4 Haziran 2023, 20:00

Bilet: Passo

Amadeus Sahnelenmeye Devam Ediyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesi AMADEUS sahnede. Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaiment iş birliği ile tiyatroseverlerle buluşuyor. Başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri) ve Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart)’in paylaştığı, sahne önünde 35, sahne arkasında 35 kişiden oluşan toplam 70 kişilik dev ekibiyle sezonun en çok ses getirecek prodüksiyonlarından birisi olan Amadeus, seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

Yer: Atatürk Kültür Merkezi

Tarih: 6 Haziran 2023, 20:30

Bilet: Passo

Fahrenheit 451, Erdal Beşikçioğlu Rejisiyle Seyircisiyle Buluşuyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Tatbikat Sahnesi’nin yeni yapımı, distopik edebiyatın başyapıtlarından Fahrenheit 451, Erdal Beşikçioğlu rejisiyle seyircisiyle buluşuyor.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Tarih: 11 Haziran 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Baturay Özdemir Stand Up

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Yıllardır sahnelerde kendine has tarzı ve cesur şakalarıyla büyük ilgi toplayan Baturay Özdemir, son gösterileri “Yerli ve Kirli” ve “Cevap Hakkı” ile milyonlarca insana ulaştı. Yeni gösterisiyle hız kesmeden Türkiye turnesine devam eden komedyen şimdi şehrine geliyor.

Yer: Kartal Sanat Tiyatrosu Salonu

Tarih: 10 Haziran 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Standup Turkey

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Uluslararası komedyen Leeor Brooks, Avrupa turnesinin Türkiye ayağında 11 Haziran akşamı BKM Mutfak Kadıköy sahnesinde.

Yer: BKM Mutfak Kadıköy

Tarih: 11 Haziran 2023, 19:00

Bilet: Biletix

{86243}

Şener Şen Maximum Uniq Açıkhava’da

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması. Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır. Vasıf Öngören’in bu olayları eğlenceli bir biçimde aktardığı oyun, tiyatro sahnesinde defalarca yorumlanmış ve beyazperdeye de uyarlanmıştır. 1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bu oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla tekrar sahnede.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 14 Haziran 2023, 21:00

Bilet: Biletix

Yaşamaya Dair” Sizler İçin Sahnelenmeye Devam Ediyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Genco Erkal’ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan “Yaşamaya Dair” adlı müzikli gösterisi, sizler için sahnelenmeye devam ediyor. Nazım Hikmet’in ölümünün 54. yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

Tarih: 14 Haziran 2023, 20:30

Bilet: Biletix

Jekyll & Hyde Müzikali Tam Gaz Sürüyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü ‘Jekyll & Hyde’ müzikali, çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem bir kadro ile sahnelenmeye devam ediyor.

Yer: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi

Tarih: 16 Haziran 2023, 21:00

Bilet: Biletix

“Yılın En İyi Kadın Performansı” Ödüllü Oyun “Celile” Sahnelenmeye Devam Ediyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

9. Uluslararası Emek ve Başarı Ödüllerinde “Yılın En İyi Kadın Performansı” ödülüne layık görülen oyunda “Celile” Ayşegül Yalçıner tarafından; sadece Nazım Hikmet’in annesi ya da Yahya Kemal’in sevgilisi olarak değil, 1900’lerden izleyiciye ulaşan güçlü bir kadın portresi sunuluyor.

Yer: Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

Tarih: 15 Haziran 2023, 20:30

Bilet: Biletix

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları