preloader

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

01.09.2022
Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Yeni sezona damgasını vuracak  tiyatro oyunları izleyicilerini bekliyor. Düzenli olarak  güncellediğimiz tiyatro oyunları rehberimize göz atarak ay boyunca İstanbul’un çeşitli sahnelerinde  tiyatro severler ile buluşacak oyunları  keşfedin. 

Sanat sezonunun açılmasıyla birlikte tiyatroya gitmek isteyen ya da açık hava tiyatrolarını doldurmak isteyen tiyatroseverler için 2022 Ekim ayı içerisinde yer alan sezonun en iyi oyunlarını seçtik. İstanbul’da açık hava tiyatrolarının ve kapalı gişe devam eden o oyunlardan bir seçkiyi siz OGGUSTO okurları için hazırladık.

Ekim 2022’de Sahnede Hangi Oyunları İzleyeceğiz?

Dönme Dolap sahnelenecek

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in birlikte rol aldığı, ‘’Dönme Dolap” Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi Black Box Sahne’sinde sahnelenecek.

“Dönme Dolap”, Yönetmenliğini Emre Kınay’ın üstlendiği, Duru Tiyatro’nun yüksek tempolu yeni sezon oyunu Mart ayında tiyatroseverlerle buluşuyor!

Yer: Watergarden Performans Merkezi

Tarih: 1 Ekim 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Bir Vicdan Muhasebesi: Sorgu

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Herhangi iki ülkenin ya da belki herhangi bir ülkenin herhangi bir sebepten dolayı savaş halindeki herhangi askerleri… bu herhangi askerlerin arasında geçen herhangi bir hikaye! Yaşanmış, yaşanabilecek ya da hiç yaşanmamış bir hikaye… Bir tesadüf. Bir ihanet. Bir kabus. Bir vicdan muhasebesi.

Yer: Cevahir Salon

Tarih: 2 Ekim 2022, 18:30

Bilet: Biletix

Seyirciler İçin Sürprizlerle Dolu Bir Oyun: Şaşırt Beni

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Ünlü yönetmen Selçuk Aydemir tarafından kaleme alınan ”Şaşırt Beni” kadrosunda Pelin Karahan, Çağdaş Onur Öztürk, Murat Akkoyunlu, Tuna Kırlı, Yasemin Baştan, Barış Yıldız, Korhan Herduran, Adem Türker gibi ünlü oyuncuları barındıran ve oyunun yönetmen koltuğunda da oturacak olan Selçuk Aydemir, KerkiSolfej ve MMT ortaklığı ile tiyatro severlerle buluşacak oyunlarının seyirciler için bir sürprizler kumpanyası olmasını planlıyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 2 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Dünya Yerinden Oynar Kadınlar Özgür Olsa!

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Dünya Yerinden Oynar” özgür ruhlara müzikli bir oyun…

Herhangi bir yerde, belki uzakta bir ülkede ya da önünden geçtiğiniz bir evde duyabilirsiniz kadınların sesini. Oyunumuz İstanbul’un yalılarından birinde geçer.

Yedi kadın özgürlükleri için yan yana dururlar, el ele verirler, hayatları pahasına mücadele ederler ama şarkılarını söylemekten asla vazgeçmezler.

Şarkıları İstanbul semalarında dolaşırken siz de bu tanıdık melodileri mırıldanacak, onların sözlerine hak vereceksiniz.

Yer: DasDas

Tarih: 3-4-17-18-31 Ekim 2022

Bilet: Mobilet

Ankara Usulü Stand-up Lafazans Seyircilerle Buluşuyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Ankara’nın tecrübeli komedyenleri Rüya Aslangül, Ali Arıkan, Olga Çetin ve Gökhan Öz en komik setleriyle 20’şer dakikalık dilimlerle BKM Mutfak Çarşı’da sizlerle olacak.

Yer: BKM Mutfak Çarşı

Tarih: 1 Ekim 2022

Bilet: Biletix

Duru Tiyatro “Otelde Cinayet” Oyunuyla Sezonu Açıyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Duru Tiyatro yeni sezonda tiyatro severleri “Otelde Cinayet” adlı oyunuyla, 1 Ekim akşamı izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Mitchell Lovell Ve Arlene Mıller birbirlerini deliler gibi seven bir çift. Ancak bir problem var. O da Arlene Miller’in kocası Paul Miller. İki sevgilinin Paul’ü ortadan kaldırmak için kurdukları cinayet planı, komik ve bir o kadar da karmaşık bir duruma dönüşecektir.

Yer: Watergarden Performans Merkezi – Duru Tiyatro

Tarih: 1 Ekim 2022

Bilet: Biletix

Böyle Buyurdu Zerdüşt Oyunu İzleyiciyle Buluşmaya Devam Ediyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Müge Saut’un yönettiği Böyle Buyurdu Zerdüşt oyunu, Altkat Sanat’ta izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor. Nietzsche’nin bakış açısını, günümüz insanıyla bağlar kurarak deşifre ettik. Birbirimizi nasıl anlıyoruz? Kelimeler ya da gördüğümüz her şeye yüklediğimiz anlamların ne kadar doğru olduğunu sorgulamak istedik. Eğreti konumlarımız, yüzümüzde zorunlu maskeler ve asla kendinden tatmin olamayan insanlığımız! Peki, verdiğimiz kararlar; kişisel arzularımız mı yoksa dayatılan algının bir sonucu mudur? Bizler, kendi kararlarımızı alabilen bireyler miyiz? Belki öyleyiz… Belki de değiliz.”

Yer: Altkat Sanat

Tarih: 2 Ekim 2022, 18:00

Bilet: Biletix

Bir Delinin Hatıra Defteri Sürüyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Nikolay Gogol’un en sevilen öykülerinden olan bir Delinin Hatıra Defteri 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynanmıştı. Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi. Şimdiki yapım oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak.

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 3 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Mobilet

Sumru Yavrucuk’tan Tek Kişilik Oyun

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Sumru Yavrucuk’un ses getiren tek kişilik komedi oyunu “Shirley”, tiyatro tutkunlarına unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan Shirley Valentine’nin öyküsü… Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan ‘Shirley’, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor. Tiyatro literatürünün en başarılı kadın oyunları arasında anılan ve dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen oyun, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sizlerle…

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 6 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Yanlış Çift Oyunu Bir Evliliğin Evrimi Üzerine

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

”Yanlış Çift” herkesin bir parça kendinden bir şey bulabileceği karakterler üzerinden, bir ilişkinin, evliliğin evrimi üzerine..

Komedi unsurunu hayatın tanıdık gerçekleriyle harmanlanlayan ve Kanadalı yazar Norm Foster tarafından kaleme alınan ”Yanlış Çift”, sınıfsal farklılık, birçok konuda farklı bakış açılarına sahip olma, güvenme ve hayatı yorumlama şekillerinin bile farklı olması gibi çeşitli sebeplerden ötürü birbirleri için doğru insan olup olmadıklarını sorgulayan iki kişiyi anlatan iki perdelik bir romantik komedi sunuyor.

Yer: Cevahir Salon

Tarih: 14 Ekim 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Plastik Aşklar ile Kahkaha Tufanı

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Usta oyuncu Oya Başar’ın ve başarılı oyuncu Ebru Kural’ın muhteşem performansı ile, bir kahkaha tufanına sunuyor Plastik Aşklar.

Plastik Aşklar, tıpkı yaşadığımız zamandaki aşklar gibi… bu yapaylıkla dalga geçebildiniz mi? Gittiğiniz her ortamda, hayatın en ortasında yüzünüze iliştirdiğiniz bir Mona Lisa gülüşüyle sıyrılabildiniz mi tüm olumsuzluklardan, aşktan, sevdadan? Bir tarafta eğitimli, kültürlü, hayatla eğlenebilen, avam ama bir o kadarda alaturka bir kadın, diğer tarafta çekingen, kendini savunmaktan korkan, geleneklerden bihaber saf bir kadın…Mayıs ayı, Hıdırellez günü, doğa uyanmaya baharı getirmeye hazırdır. Farklı geçmişlerden, farklı serüvenlerden gelen bu iki kadın kendi baharlarını, karşılaştıkları bu gecede acaba neye evirecekler. Ödüllü komedi oyunu ”Plastik Aşklar”,seyirciye unutamayacağı dakikalar vadediyor.

Yer: Cevahir Salon

Tarih: 15 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Mahşer-i Cümbüş Tüm Hızıyla Sürüyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor. Oyuncular Ayhan Taş, Burak Satıbol, Ayça Işıldar, Yiğit Arı, Özlem Türay, Fatih Günay, Güray Özcan, Mustafa Eraslan, Zafer Keskin ile seyircileri yine kahkaha dolu anlar bekliyor.

Yer: Trump Sahne

Tarih: 15 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Mobilet

Kum Zambakları Doğa ile İlişkiyi Masaya Yatırıyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Zorlu PSM Prodüksiyon’un Ortak Yapım kapsamında hayata geçirdiği oyunu Kum Zambakları, sezon boyunca %100 Studio’da izleyicisini bekliyor.

Oyun, doğayı ve hayvanların doğal yaşamını yok eden insanlığın kendisiyle ve kadın erkek ilişkisi üzerinden birbiriyle olan çatışmasını eğlenceli bir dille tartışmaya açıyor. Seyirciler aşk ve şiddet arasında duygusal gitgeller yaşayan ve birbirini yok etmeye çalışan Duygu ve Fikret’in hayatının farklı evrelerine tanıklık ederken insanlığın doğayla olan ilişkini yeniden gözden geçirecek.

Yer: Zorlu PSM, %100 Studio

Tarih: 16 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Passo

Samanyolu’nu Bilir misiniz?” Oyunu, İzleyicisiyle Buluşuyor

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Bir yerlerde her zaman bir savaş vardır! İşte o savaşlardan birinde kimliğini yitirmiş bir adamla, aktörlükle başlayan hikâyesini asabiyeci olarak sürdüren doktorun, kendi yıldızlarına doğru yolculuğudur bu. Buluşma yerlerinin adıdır Samanyolu. “Yıldızlarımız ancak biz onları fark ettiğimizde parlar.” İki özgür ruhun zamansız masalına tanıklık edeceksiniz. Kim bilir belki siz de yıldızlarınızı fark eder ve Samanyolu’na doğru yola koyulursunuz.

Yer: Profilo KM Ana Sahne

Tarih: 21 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Freud’un İnsanları, seyircisi ile buluşuyor…

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Sigmund Freud’un Psikoseksüel Gelişim Teorisi esprili bir şekilde sahneye taşınıyor. Mizahın gücü bilimin ışığı ve cinselliğin ilgi çekiciliği ile bir araya geliyor.

Freud, insan gelişimini belli evrelere ayırıyor ve bu evrelerin iyi bir şekilde tamamlanmaması durumunda kişinin sorunlar yaşayabileceğini söylüyor. Oyun, psikoseksüel gelişimini tamamlayamamış insanların birbirleriyle ilişkilerini mizahi ve naif bir şekilde anlatıyor.

Yer: Profilo Kültür Merkezi Alternatif Sahne

Tarih: 27 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Mobilet

Amadeus Yeniden Sahnede

Sezonun En İyi Tiyatro Oyunları

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesi AMADEUS sahnede.

Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaiment iş birliği ile tiyatroseverlerle buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 31 Ekim 2022, 20:30

Bilet: Biletix