preloader

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

01.12.2022
Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Yazı Boyutu:

aaa

Yeni yıl başkent Ankara’ya sanat etkinlikleriyle beraber geliyor. 2023 Ocak ayı Ankara’da yaşayan sanatseverler için oldukça hareketli geçeceğe benziyor. Peki ocak ayında Ankara’da hangi etkinlikler var. Ocak 2023 Ankara Etkinlik Takviminiz hazır!

Ankara Ocak 2023’de, tiyatrodan sanat sergilerine, operadan konserlere kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ocak ayında “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, Ankara’da gerçekleştirilecek etkinliklere göz atın.

Konser: Eskitilmiş Yaz Sevilen Şarkılarıyla Geliyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Sevilen grup Eskitilmiş Yaz, 25 Ocak akşamı IF Perfomace Hall Ankara’da sahneye çıkacak. Sonrasında ise HipHop Night w/ Tuna Taneri sahne alacak.

Yer: IF Performance Hall Ankara

Tarih: 25 Ocak 2023, 21:00

Bilet: Passo

Konser: Ünlü Grubu Uzun Süre Sonra Sahnede

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Sevilen şarkılarıyla çok uzun bir aradan sonra konser verecek olan ÜNLÜ grubu , 26 Ocak Perşembe akşamı Ankara IF Performance Hall’da. 1970’lerin Anadolu pop rockından etkilenen, Türk ve Alman müzisyenlerden kurulu topluluk, 1996’da “Ünlü” adını alarak “Son defa” albümünü çıkarttı. O yıl bu albüm öncesi ve sonrası çeşitli remikslerin yer aldığı iki ayrı single daha yayınlandı. 1998’de “Kafam” adlı bir single ve “O ve Z Hikayesi” adlı albümünü yayınladı. Doksanların ses getiren meşhur rock grubu Ünlü, Rüya, 1 Sana 1001 Bana, Kafam, Korkma, Yardım Et gibi şarkılarıyla Türkiye’de rock müziği sevdiren grupların başında geldi. Tayfun Ünlü’nün yönlendirmeleriyle kariyerine devam eden grup en son 2013’te Rumi adlı albümü yayınladı.

Yer: IF Performance Hall Ankara

Tarih: 26 Ocak 2023, 21:30

Bilet: Passo

Tiyatro: Kendinizi Bulacağınız Bir Oyun: Erkek Aklı Oksimoron Oyunu

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlam bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurur. İşte oluşan bu yeni ifadeye ‘Oksimoron’ denir. Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetik mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyarlar: Dengeye… Peki o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır? Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde o dengeyi ararken, kendinizi bulacaksınız.

Yer: Panora Sanat Merkezi

Tarih: 28 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Bubilet

Tiyatro: 42 Yıl Sonra Yeniden Şahları Da Vururlar

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Ortaoyuncular, Ferhan Şensoy’un vefatından sonra Şahları da Vururlar ile sahnelere dönerken tarihi Ses Tiyatrosu da perdelerini yeniden festivalde açıyor! İlk kez 1980 yılında sahnelenerek ülke çapında büyük yankı uyandırmış olan müzikli güldürü, 42 yıl sonra yepyeni bir tiyatrosever kuşakla buluşuyor.

Yer: MEB Şura Salonu

Tarih: 30-31 Ocak 2023, 20:30

Bilet: Bubilet

Ankara’da Ziyaret Edebileceğiniz Sergiler

İş Sanat Ankara Sanat Galerisi – Beril Anılanmert, “Seyir Defteri”

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Farklı tekniklerdeki seramik formları ile tanınan seramik sanatçısı Beril Anılanmert’in “Seyir Defteri” başlıklı sergisi Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi içerisinde yer alan İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının önceki yıllarda açtığı pek çok sergiden örneklerin yanı sıra son zamanlarda ürettiği yeni eserlerinin de yer aldığı sergide seramik formların yanı sıra pentür karakterindeki karolar ve enstalasyonlar sanatseverlerle buluşuyor.

Yer: İş Sanat Ankara Sanat Galerisi

Tarih: 13 Aralık 2022 – 21 Mayıs 2023

Galeri Siyah Beyaz – Brian Dailey, “Küresel Bir Konuşmadan Notlar”

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Galeri Siyah Beyaz, Brian Dailey’nin 9 Aralık 2022 – 7 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan,
küratörlüğünü Stephan Stoyanov’un yaptığı “Küresel Bir Konuşmadan Notlar“ isimli Türkiye’deki ilk solo sergisine ev sahipliği yapıyor. Dailey, 2018 ile 2022 yılları arasında Moma Tiflis (Tiflis), Monev Contemporary (Sofya), Baahng Galeri (New York), Nova Fine Arts Center Gallery (Virginia), Katzen Arts Center (Washington) gibi farklı merkezlerde sergilenen Words (Sözcükler) projesine ait eserlerini Ankara’da bir araya getiriyor.

Yer: Galeri Siyah Beyaz

Tarih: 9 Aralık 2022 – 7 Ocak 2023

Galeri Soyut – Karma Sergi, “Frekans”

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Galeri Soyut Çankaya, 9 – 30 Aralık 2022 tarihleri arasında 36 Sanatçının, 130×65 cm ve 40×40 cm resimleri ile yer alacağı Frekans projesine ev sahipliği yapıyor.

Yer: Galeri Soyut Çankaya

Tarih: 9 – 30 Aralık 2022

Ankara’da Katılabileceğiniz Çocuk Etkinlikleri

Tiyatro: Buz Devri Çocuklar İçin Geliyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Çocukların çok sevdiği Buz Devri Tiyatro oyunu Panora Actor Studio sahnesinde izleyicilerini bekliyor.

Yer: Panora Actor Studio

Tarih: 8 Ocak 2023, 15:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Karlar Ülkesi Merakla Bekleniyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Karlar Ülkesi Tiyatro oyunu Panora Actor Studio sahnesinde izleyicilerini bekliyor.

Yer: Panora Actor Studio

Tarih: 14 Ocak 2023, 15:00

Bilet: Passo

Süresi Geçen Etkinlikler

Konser: Sercan Debelec Sahne Alacak

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Sevilen sanatçı Sercan Debelec, 5 Ocak’da IF Perfomace Hall Ankara’da.

Yer: IF Performance Hall Ankara

Tarih: 5 Ocak 2023, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: İmparator Enflasyonus Ankara’da Sahneleniyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

İmparator Enflasyonus Tiyatro oyunu Panora Actor Studio sahnesinde seyircilerle buluşuyor.

Yer: Panora Actor Studio

Tarih: 6 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Passo

Stand-Up: Bayan Yanı Tekerlek Üstü

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Tıp dünyasının gülen yüzleri, Gökben Hızlı Sayar ve Emine Nur Özdamar, iki stand up bir arada programları ile, “kahkaha hastalık önler” diyerek sahneye çıkıyorlar.

Yer: Musa Göçmen Senfoni Orkestrası Konser Salonu

Tarih: 7 Ocak 2023, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Daha İki Durak Var Sevenleriyle

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

8 Ocak Pazar günü Daha İki Durak Var IF Performance Hall Ankara sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Yer: IF Performance Hall Ankara

Tarih: 8 Ocak 2023, 21:00

Bilet: Passo

Konser: Moğollar 55. Yılını Kutluyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Çok sevilen Anadolu Rock Grubu Moğollar, sanat hayatlarındaki 55. yıllarını Musa Göçmen Senfoni Orkestrası ile birlikte gerçekleştirecekleri konserde kutluyor! Moğollar ve Musa Göçmen Senfoni Orkestrası 55. Yıl Özel Konserini bu yılın kaçırılmaması gereken organizasyonlarından biri.

Yer: Congresium Ankara

Tarih: 8 Ocak 2023, 20:30

Bilet: Bubilet

Konser: CSO Ada Ankara Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Prens Kantemir’in Kaleminden Osmanlı Müziği “Kantemiroğlu’nun 300. Vefat Yılı Anısına”

CSO ADA ANKARA; Prens Dimitri Cantemir veya İstanbul’da bilinen adı ile Kantemiroğlu’nun 300. vefat senesi anısına çok özel bir konsere ev sahipliği yapıyor. Bu kıymetli konserde, “Prens Kantemir’in Kaleminden Osmanlı Müziği” başlıklı projede Kantemiroğlu Edvarından yani Ki-tabu’l-İlmu’l-Musiki alâ vechi’l-Hurufat’tan seçilen saz eserleri seslendirilecek. Tanburda Hakan Talu, udda Bilen Işıktaş, kanunda Serkan Mesut Halili, neyde Ali Tüfekçi ve misafir eşlik edeceği konser 10 Ocak Salı günü CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da müzikseverlerle buluşacak.

Yer: CSO ADA ANKARA Mavi Salon

Tarih: 10 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Biletinial

Nail Yavuzoğlu Septet “Türk Cazına Şarkılar”

Müzik kuramcısı, orkestra şefi ve bas sanatçısı Nail Yavuzoğlu, Türkiye’de yetişen caz müziğinin usta sanatçılarıyla cazseverleri buluşturuyor. Müzik kültürümüzün geleneğinden beslenen ve caz müziğinin armonik, ritmik yapısıyla harmanlanmış “Türk Caz Müziği” alanının oluşmasına, gelişmesine, literatüre girmesine katkı sağlamayı hedefleyen ‘Türk Cazına Şarkılar’ konseri 11 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’da dinleyiciler ile buluşacak.

Yer: CSO ADA ANKARA

Tarih: 11 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Biletinial

Sazımın Yıldızları – Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu

Geleneksel halk müziğinin çeşitli yönlerini ele alarak, seçkin konser programları hazırlayan Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, “Sazımın Yıldızları” konserini 13 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’da dinleyicisiyle buluşturacak. Ege ve Karadeniz bölgelerinin kültür ve sanatını, doruklarda yaşatacak Uğur Önür (Kabak Kemane) ve Rıza Can Özel (Karadeniz Kemençesi) uzun süre belleklerden silinmeyecek bir konsere imza atacak.

Yer: CSO ADA ANKARA

Tarih: 13 Ocak 2023, 19:30

Bilet: Biletinial

Çocuklar İçin Klasik Müzik Babyconcerts: Bir Sonbahar Masalı

Çocuklara yönelik klasik müzik topluluğu olan, BabyConcerts 14 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’da çocuklara muhteşem bir konser sunacak. 45 dakikalık konserde minik sanatseverler W.A.Mozart, G.Rossini, G.Bizet gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini bir peri masalı eşliğinde dinleyecek. Vivaldi’nin ünlü Dört Mevsim konçertolarından parçalar çalınacak programda minik sanatseverler gerçek bir balerinle de yakından tanışacak.

Mojca Erdmann ve Xavier de Maistre Duo

Almanya’nın uluslararası sahnelerdeki en başarılı seslerinden yıldız soprano Mojca Erdmann, CSO ADA ANKARA’nın “Misafir Yerleşik Sanatçısı” olarak ikinci konserini vermek üzere arpın efsane ismi Xavier de Maistre ile birlikte 14 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’ya geliyor. Dünyaca ünlü orkestralarla konserler veren; Avrupa’nın önemli operalarında sahne alan Mojca Erdmann’a bu konserde; Sir André Previn, Sir Simon Rattle ve Riccardo Muti gibi dünyaca ünlü şeflerle çalışan arp virtüözü Xavier de Maistre eşlik edecek. Kendi dallarında
en üst seviyeye gelmiş iki dünya sanatçısının CSO ADA ANKARA’da gerçekleştireceği özel konser; Schubert, Mendelssohn ve Strauss gibi romantik ve geç romantik dönem Alman bestecilerin eserleriyle romantik dünyaların büyüleyici kapılarını açmakla kalmayıp birbirinden güzel renkler, sesler, tınılar ve duygular sunacak.

Yer: CSO ADA ANKARA

Tarih: 14 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Biletinial

Dünya’ya – Devlet Çoksesli Korosu

Devlet Çoksesli Korosu 14 Ocak’ta Stuttgart Radyo Korosu’nun şefi Yuval Weinberg’i CSO ADA ANKARA’da konuk edecek. Özkan Manav’ın 2. Koro Müziği Beste Yarışmasında dereceye giren “Onlar ki” eserinin dünya prömiyerinin gerçekleşeceği bu keyifli konserde ağırlıklı olarak Rachmaninoff, Brahms ve Mendelssohn’un eserleri yer alacak.

Yer: CSO ADA ANKARA

Tarih: 14 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Biletinial

Bir Garip Orhan Veli Müzikali

Yurt içinde ve yurt dışında şimdiden 30 bin seyirciye ulaşan Bir Garip Orhan Veli Müzikali, yeniden CSO ADA ANKARA’da izleyicilerle buluşacak. Reha Özcan Kumpanyası’nın sahnelediği Bir Garip Orhan Veli, ünlü şairimiz Orhan Veli’nin kaleminden İstanbul’u, aşkı ve tüm insanlık hallerini kucaklayan bir oyun olarak izleyiciyi sarıp sarmalıyor. Yaşama sevincini, umudu, İstanbul sevdasını kusursuz bir dille aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin dizeleri, her yaştan, deneyimden, duygudan seyirciyi kucaklayacak. Bir Garip Orhan Veli Müzikali 15 Ocak’ta saat 14:00 ve 20:00’da CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da izleyiciyle buluşacak.

Yer: CSO ADA ANKARA

Tarih: 15 Ocak 2023, 14:00-20:00

Bilet: Biletinial

Konser: Beyza Doğuc Sahne Alıyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Beyza Doğuc, 12 Ocak’ta IF Perfomace Hall Ankara’da ve sonrasında Slang 23.30 sahne alacak.

Yer: IF Perfomace Hall

Tarih: 12 Ocak 2023, 21:00

Bilet: Passo

Stand-Up: Rüya Aslangül Kaos İnteraktif Talkshow’uyla Geliyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Lafazans stand up ekibinden “Rüyanda mı Güldün?” gösterisi ile tanınan Rüya Aslangül’ün, seyirciyi adeta bir kaosa sürükleyecek olan bu eğlenceli interaktif talk show programı Ankaralı izleyiciler için geliyor.

Yer: Granma Pub

Tarih: 13 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Passo

Konser: Cem Adrian Hayranlarıyla Buluşuyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Duygusal şarkılarıyla ruhumuza dokunan, hislerimize tercüman olan Cem Adrian sevenleriyle hız kesmeden buluşmaya devam ediyor.

Yer: MEB Şura Salonu

Tarih: 15 Ocak 2023, 20:00

Bilet: Bubilet

Konser: Yasin Topçu Sahnede

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Yasin Topçu , 16 Ocak akşamı IF Perfomace Hall Ankara’da sahne alacak.

Yer: IF Perfomace Hall Ankara

Tarih: 16 Ocak 2023, 21:00

Bilet: Passo

Konser: Soft Analog Seyircileriyle Buluşmayı Sürdürüyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

2019 yılında Ankara’da kurulan Soft Analog, synth-pop, indie pop, dream pop türlerini benimseyerek ürettiği parçalarında şehir yaşantısını ve modern zamanın yaşattığı duyguları yansıtıyor. 2019 Ekim ayında ilk teklisi Boşluğun İçinde‘yi paylaşan Soft Analog, teklilerini düzenli olarak yayınlayarak yaptığı çıkışı sürdürüyor.

Yer: 6:45 Ankara

Tarih: 17 Ocak 2023, 21:30

Bilet: Passo

Gösteri: Jekyll & Hyde’ Müzikali Ankaralı İzleyicilerle

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü ‘Jekyll & Hyde’ müzikali, çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem bir kadro ile sahnelenmeye devam ediyor.

Yer: Congresium Ankara

Tarih: 17 Ocak 2023, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Fatma Turgut Konser Serisine Devam Ediyor

Ankara Etkinlik Rehberi: Ocak 2023

Model grubuyla yollarını ayırdıktan sonra kariyer planlamasını solo olarak çizen Fatma Turgut, konser serisine devam ediyor. Ankara’daki dinleyicilerle buluşacak sanatçının performansı merak uyandırıyor.

Yer: Ankara Milyon Performance Hall

Tarih: 21 Ocak 2023, 22:00

Bilet: Bubilet