Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

Mayıs ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün

USLA ile Mavi Suların Şefi Olun

Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi - USLA, dünyanın en tanınmış ve yaygın denizcilik eğitim kurumu International Yacht Training (IYT Worldwide) ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Mutfağın Uzmanı USLA, lezzet macerasına çıkacak gezgin şefler için IYT Superyacht / Yat Aşçılığı sertifikası ile yepyeni eğitim programını başlatıyor.

Dünyada yat ekonomisi büyürken, yat aşçılığı da gözde meslekler arasında hızla yükseliyor. Yat aşçılığında uzmanlaşan Türk şefler dünyanın dört bir tarafında iş imkânları bulabiliyor. İş fırsatları artarken bu konuda eğitim alınabilecek kurum sayısı ise oldukça yetersiz ve sınırlı kalıyor. USLA Akademi; dünyanın en tanınmış ve yaygın denizcilik eğitim kurumu International Yacht Training (IYT Worldwide) ile birlikte başlatacağı IYT Superyacht Chef / Yat Aşçılığı programıyla, mesleğini Türkiye ve uluslararası sularda yapmak isteyen şefler için benzersiz bir fırsat yaratıyor. Yüksek maaş imkanı sunan yat turizminde kariyer yapmayı düşünen şeflere uluslararası standartlarda bir eğitim vererek sektöre nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlıyor.

Dior’un Bodrum Mağazası “Dioriviera” 1 Temmuz’da Açılıyor

Dünyanın en özel tatil destinasyonları arasında kabul edilen Bodrum Yarımadası’nın büyülü güzelliği 2020 yazında, Dior’a ev sahipliği yapıyor. Deniz tatili için dünyadaki en özel noktalarda açılan Dior’un yazlık mağazaları arasında yer alacak Dioriviera Bodrum mağazası, Yalıkavak Marina’da konumlanıyor. Dioriviera 2020 Koleksiyonu’yla birlikte bu mağazaya özel olarak seçilen ürünler ve Bodrum baskılı çanta ve mayo gibi bu Bodrum severler için özel üretilen modeller, mağazadaki yerini alacak. Her biri kendine özgü ayrıcalıklar sunan yazlık destinasyonlar için tasarlanan Dioriviera Koleksiyonu, bu noktalara yapılacak seyahatleri unutulmaz kılacak nedenlerden biri olmak üzere, tüm dünyada aynı anda mağazalardaki yerini alıyor. Forte dei Marmi, Ibiza, Capri ve Cortina’da açılan pop up’larla birlikte Saint Tropez, Cannes, Portofino, Porto Cervo ve Marbella’daki yazlık mağazalar, yaz gardıropları için çok özel bir atmosferde seçim yapmak isteyenler için alışverişe müthiş bir heyecan getiriyor.

Rolls-Royce İçin Özel Yetiştirilen Bir Gül “Phantom Rose”

Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce müşterilerine her zaman farklı, ideal, özgün ve kişiye özel bir deneyim sunuyor. Goodwood, West Sussex'te bulunan Rolls-Royce evinin iç bahçesi, nadir bir çiçek olan Phantom Rose'un yetiştirildiği tek yer olma özelliğine sahip. Ayrıca bu güller, Harkness Roses'ın ödüllü İngiliz gül yetiştiricisi Phillip Harkness tarafından Rolls-Royce'a özel yetiştirildi. Bu benzersiz gül, amiral gemisindeki bir panoda yer alan ve bireysel sanat eserlerine yönelik “Phantom Galerisi” için tek seferlik özel bir tasarım olarak doğdu. Ödüllü İngiliz çiçek yetiştiricisi Philip Harkness tarafından yetiştirilen bu güller, daha sonra ‘’Rose Phantom’’ adlı  bir milyondan fazla dikişten oluşan olağanüstü bir ısmarlama otomobil için büyük ilham kaynağı oldu. Bugün, Harkness Roses tarafından yetiştirilen bitkiler ve çiçekler, uluslararası bahçecilik sahnesinin gözdesi olmaya devam ediyor ve bu onlara, son 50 yılda RHS Chelsea Çiçek Fuarı'nda 25'ten fazla prestijli altın ödülü kazandırdı.

Louis Vuitton ile Luckylefthand’in Sanat Buluşması

Gaston-Louis Vuitton’un 1920’lerde ‘’Caddeyi mutlu bir yer haline getirelim’’ demesinden bir asır sonra Louis Vuitton, sanatçı Luckylefthand’den, Pont Neuf köprüsü karşısında konumlanan Paris merkez ofislerinin ön cephesini renklendirmesini istedi. Louis Vuitton ve Luckylefthand, 280m2’lik ön cepheyi kaplayan 14 renkli ve eğlenceli ‘’9 Renk, 9 Göz ve 9 Kalp’’ duvar resmiyle mevcut karantina sürecinde çevresine pozitif hisler yaymayı umut ediyor. Luckylefthand’in sonsuz bir özgürlüğe sahip olduğu bu özel çalışmada, daimi ilham kaynağı Hossegor etkisi hissediliyor. 1960’lı ve 70’li yılların estetiğinden esinlenen sanatçı, minimalist ve sentezlenmiş bir stille, yoldan geçenleri andan uzaklaşmaya ve Hossegor semalarına seyahat etmeye davet ediyor. Sanatçının imzası haline gelen sembollerden ellerin yer aldığı duvar resimlerinde, renkli geçişler ve primitif şekiller sadece akrilik boyalar kullanılarak oluşturuldu. Ellerin fiziksek olarak 1,5 metre aralıklarla yer alması ise mevcut zihniyetimize temsili bir gönderme yapıyor.

OMEGA’nın En Yeni Trésor Modelleri Hazır

OMEGA, ay ışığı parıltısından ilham alan pırlanta kenarlı De Ville'in en yeni parçalarını tanıtıyor. İnce ve stil açısından zengin, yeni 36 ve 39mm ebatlardaki paslanmaz çelik veya 18K Moonshine ™ altın Trésor modelleri, OMEGA’nın kadın saatçilik geleneğini sürdürüyor. Göz alıcı yeni kadranlar, kabartmalı ipeksi desenler ve beyaz sedef kubbeli 18K Moonshine ™ altından oluşuyor. Çelik modellerdeki akrep ve yelkovan detayı rodyum kaplamayken; altın modellerde 18K Moonshine ™ altın veya 18K Sedna ™ altınla eşleşen pırlantalı akrep yelkovan detayı yer alıyor. En yeni Trésor koleksiyonu, rodyum ve yeşil renk deri kayış seçeneklerinin yanında, 36mm’lik ten rengi kayışlı yeni rose model seçeği ile sunuluyor. Her bir yeni model, kasa kıvrımlarını izleyen 38 adet tek kesim pırlanta ve taç üzerindeki kırmızı sıvı seramik OMEGA çiçeği üzerine yerleştirilmiş ek pırlanta ile birlikte, Trésor'un klasik tüm unsurlarını taşıyor ve tüm modeller, gücünü OMEGA’nın Calibre 4061’inden alıyor. 

Dockers’tan Guillermo Martínez Girişimine Destek

Guillermo Martínez, 3D yazıcılar sayesinde protez oluşturarak, maddi anlamda bu protezleri karşılayamayan insanlara bağışlayan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ayúdame3D'yi kurdu. “Günümüzde hepimizin fark yaratabilecek teknoloji ve bilgiye erişimi var” diyen Guillermo’nun, kendi odasında oyuncak basmasıyla başlayan girişimi, şimdi İspanya'dan Kenya'ya dünyanın 35 ülkesinden insanlara yardım eden bir ekibe dönüştü. Kariyerindeki bu yeni süreçte, Guillermo kısa süre önce, “Takım Elbiseye İhtiyaç Duymadan Dünyayı Değiştiren” ve tutkuyla çalışan girişimcilerden oluşan bir kolektif olan #DockersChallengers'ın üyesi oldu. Guillermo, Dockers® ile birlikte amacına daha fazla dikkat çekmek ve büyümeye devam etmek için çalışıyor: “Ortak bir hedefiniz olduğunda ve bir ekip olarak çalışırken, birlikte dünyayı daha iyiye doğru değiştirebileceğinizi anlıyorsunuz”. Tam olarak bu yüzden Dockers®, 10 kişinin hayatını değiştirmek amacıyla yeni protezlerinin yaratılmasını finanse etti.

H&M Group Organik Pamuk Kullanımında Lider Oldu

Kar amacı gütmeyen global Tekstil Borsası, bugün, tekstil sektöründeki sürdürülebilir malzeme kaynaklarının durumunu derinlemesine değerlendiren 2019 Malzeme Değişimi Analiz Raporu'nu yayınladı. H&M group, organik pamuk kullanımında ve Sorumlu Kaz Tüyü Standardı tarafından sağlanan sorumlu kaz sertifikası sıralamasında liderliği üstlenirken, aynı zamanda dünyanın en büyük geri dönüştürülmüş pamuk, geri dönüştürülmüş yün, geri dönüştürülmüş naylon ve liyosel kullanıcılarından biri olduğunu kanıtladı. H&M group, tercih edilen pamuğu tedarik eden bir numaralı şirket olarak kabul ediliyor. Bu, diğerlerine ek olarak; organik pamuk, geri dönüştürülmüş pamuk ve Better Cotton Initiative (BCI) aracılığıyla sağlanan pamuğu da kapsıyor. Şirket, 2020 yılına kadar tüm pamuğunun organik, geri dönüştürülmüş veya BCI yoluyla daha sürdürülebilir bir şekilde tedarik edilmesi hedefine doğru adım atmaya devam ediyor. H&M group, 2030 yılına kadar tüm malzemelerinin geri dönüştürülmüş veya daha sürdürülebilir yollarla tedarik edilmiş olması hedefi doğrultusunda çalışmaya devam ediyor.

Demir Sağlık ile Koç Sağlık Grubu İşbirliği

Bir anne adayına verilebilecek en güzel hediye, hem bebeğinin hem de kendisinin sağlığıdır. Hamilelik boyunca hem anne adayının hem de bebeğin birçok kontrole girmesi, testlerin yapılması ve sağlıklı bir doğum için gerekli hazırlıkların yapılması gerekiyor. Demir Sağlık’ın Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği doğum teminatı sayesinde, hamilelik başladıktan sonra da doğum teminatı alınabiliyor. Anne adaylarından gelen talepler üzerine Amerikan Hastanesi’nin de dahil olduğu Koç Sağlık Grubu ile iş birliği yapan Demir Sağlık, “İki Can Koç Sağlık” ile anne baba adaylarına Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşlarında hamilelik takibi ve doğum imkanı sunuyor.

Molfix’ten Anne Adayları ve Anneler İçin Destek Projesi

Anne adayları ve annelere evde kaldığımız bu günlerde destek olmak, aileleri ve çocuklarıyla ilgili kaygılarını gidermek ve zorlu zamanlarda yol arkadaşlığı etmeyi amaçlayan “Molfix Yol Arkadaşım Destek Hattı” uzman görüşlerini anneler ve anne adaylarıyla buluşuyor. “Molfix Yol Arkadaşım” projesi kapsamında özel kurulan 0850 241 41 11 numaralı danışma hattı ve WhatsApp hattı aracılığıyla anneler uzmanların hazırladığı içeriklerden faydalanabilecek ve sorularını bırakabilecek. Anne adayları ve annelerin hem kendi psikolojileri hem de 0-3 yaş grubu çocuklarının psikolojileri ve gelişimiyle ilgili sorularının yanıt bulacağı Molfix Yol Arkadaşım Destek Hattı, 10 Mayıs Anneler Gününün hemen öncesinde duyurularak markanın, annelerin her zaman yanında olduğu mesajının da altını çizdi.

Shiseido ile Birlikte Daha Güçlü

100 yılı aşkın süredir cilt bakım teknolojisinde uzman Shiseido, en güçlü cilt bakım ürünleri ile evde kaldığımız süreçte de yanımızda. Ultimune ile cilt bağışıklığını arttırıp, eşsiz nemlendiricileriyle cildin temel ihtiyaçlarını karşılıyor. Ultimune Power Infusing Concentrate, cildin 4 ana gücünü artırmak için çalışıyor; yaşlanma belirtilerine karşı direnç gücü, iç ve dış etkenlere karşı cildi koruma gücü, tüm cilt hücrelerinde yenileme gücü ve cildin bağışıklığını arttırma gücü. Ultimune’dan sonra yaş aralıklarına göre uygulanan Waso Giga Hydrating Cream, Benefiance Wrinkle Smoothing Cream, Advanced Super Revitalizing Cream ve Vital Perfection Uplifting and Firming Cream nemlendirici kremler ise cilde ihtiyacı olan nemi sağlayıp cildin temel ihtiyaçlarını karşılayarak, sıkı ve parlak bir görünüm kazandırıyor. 

Sinoz’dan Her Burca Bir Krem!

Burcunuza özel profesyonel bakımınız Sinoz'da! Doğanın zengin özlerini teknoloji ile birleştirerek, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun olarak üreten Sinoz, cilt bakım ürünleri ile her burca özel profesyonel bakım sunuyor. 

The Bodrum Edition 1 Haziran’da Açılıyor

Türkiye'nin Turkuaz Kıyısında yer alan, Ian Schrager ve Marriott International iş birliği ile açılan The Bodrum EDITION, sezonun başlamasıyla çağdaş ve lüks otel deneyimini tanımlamaya devam ediyor. Schrager’in yenilikçi konsepti ile yaratılan The Bodrum EDITION, Türk Rivierası'nın berrak sularına bakan eşsiz manzarası ve geniş sahili ile doğal bir Amfi tiyatro formunda. Bu sene 1 Haziran’da açılacak olan The Bodrum EDITION, 108 konuk odası ve süiti, uluslararası üne sahip Perulu şef Diego Muñoz’un önderliğini yaptığı 2 restoranı ve ödüllü Spa’sı ile 1 Haziran’dan itibaren misafirlerine birbirinden farklı deneyimler sunuyor. The Bodrum EDITION’da lüks; sadelikten, sahilin ve restoranların sunduğu mahremiyetten, kalabalıktan uzak huzurdan ve doğadan geliyor. Otel misafirlerini, kaldıkları süre boyunca değişmeyen kişiye özel şezlong seçimi ve fiziksel temasa gerek kalmadan cep telefonları ile odaya girmelerini sağlayan bir uygulama gibi dijital yenilikler bekliyor

Adidas Koşunun Geleceğini Yazıyor

Adidas’ın California merkezli Carbon firması ile ortaklaşa ürettiği ADIDAS 4D, 3D baskı makinesinde ışık ve oksijen ile yapılan ilk spor ayakkabısı olma özelliğini taşıyor. Bu teknoloji kişiye özel performans ürünlerinin tasarlanma ve üretim aşamalarının hızlanmasında kilit rol oynuyor. Adidas bu önemli teknolojik gelişmeyi, ADIDAS 4D ayakkabılarının 3. yılını çok özel bir haftaya dönüştürerek kutluyor. 4 Mayıs haftasını 4D Week ilan eden marka bu süreçte bir de yeni 4D Run 1.0 modelini lanse etti. Son teknoloji ürünü, çok yönlü bu model, 17 yıllık sporcu verilerine dayanan dijital olarak basılmış bir orta tabana sahip. Böylece ihtiyaç duyulan yere tam olarak ayarlanmış destek ve yastıklama sağlıyor. Tabanı, nefes alabilen ve esnek Primeknit üst kısmıyla özellikle cross antrenmanları sırasında en yüksek performans sağlayan 4D, çığır açan teknolojisiyle koşunun geleceğini işaret ediyor.

Tarihin Zengin Mirası: Beta Yeni Han

Yüzyıllar boyunca önemli ticari faaliyetlere ev sahipliği yapmış ve geçmişte bir dönem kahvenin kavrulduğu yer anlamına gelen Tahmis ismiyle anılmış İstanbul tarihinin en önemli miraslarından olan Beta Yeni Han; Beta Tea’nin aslına sadık kalarak tarihi dokusunu kaybetmeden yürüttüğü özel ve zorlu renovasyon çalışması ile tarihi mirasının devamlılığını sağlıyor. İstanbul Eminönü’nün mimari ve görsel zarafetini uluslararası boyutta sergileyen ve geçmişte kahvenin doğudan batıya açılan merkez şubesi olarak da adlandırılan Beta Yeni Han; bugün misafirlerine 75 ‘in üzerinde dünya çayına ev sahipliği yapan Beta Tea House, tüm dünya kahve çekirdeklerinden kahveler ile Mihrimah Sultan ve Kumda Kahve gibi  geleneksel türk kahvelerini özenle sunan Ala Kahve Evi, zamansız lezzetleri Belita Baharatçısı, Hacı Ali Lokumcusu, Tarihi Eminhan Börekçisi ve Benuta Artizan Çikolatacısı ile hizmet veriyor. Ayrıca geleneksel Türk lezzetlerine betayenihan.com üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Şebnem Akarsu’nun İlk Kitabı “İçimdeki Yolcu” Çıktı

Şebnem Akarsu’nun ilk kitabı “İçimdeki Yolcu”, ertelenmiş zamanın ortasında olduğumuz bugünlerde, ne kadar süreceğini kestiremediğimiz bekleme sonrasında çıkacağımız yollara ve o yollarda anlam arayışını sürdürmeye beslenen bir umut. Şebnem Akarsu, kurumsal iş yaşamından ayrıldıktan sonra, “Hayat bir yolculuktur” mottosuyla tasarladığı seyahatleri “İçimdeki Yolcu” adlı kitabında bir araya getirdi. “İçimdeki Yolcu”, Akarsu’nun zamanla demlenen iç dökümleri ve kayıtlarından oluşan bir anlatı niteliğinde. Şebnem Akarsu kitabında; gezdiği, gördüğü yerlerdeki yaşadıklarını, bu yerlerin ona hissettirdiklerini ve düşündürdüklerini anlama, sorgulama ve analiz ile önümüze koyuyor. “İçimdeki Yolcu”, İclal Aydin Kitap Kulübü’nün üyesi olarak, Artemis Yayınları’ndan çıktı.

 

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.