preloader

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

01.05.2023
Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Mayıs ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.

D-Resort Göcek Retreat Yourself Başlıyor

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

D-Resort Göcek, Diyetisyen Müge Bozok ile geleneksel hale gelen ve yoğun ilgiyle karşılaşılan ‘Retreat Yourself/Sağlıkla Kal’ kampının bir yenisini 1-4 Haziran tarihleri arasında düzenliyor. Bedeninizi ve ruhunuzu yaza hazırlamak, sağlıklı yaşama adım atmak ve kendinizi kelimenin tam anlamıyla iyi hissetmek için rutinleri değiştirmeye yönelik hazırlanan kamp Göcek’in muhteşem doğasında gerçekleşecek.

İyi yaşam kampı, Diyetisyen Müge Bozok’un her katılımcı için kişisel değerlendirme ve ölçümleriyle yol haritasını belirlemesiyle başlayacak. Ardından oluşturulan programla katılımcıların tamamen kendine iyi gelen aktiviteler eşliğinde doğayla iç içe huzurlu bir ortamda kimi zaman yüksek enerjiyle kimi zaman sakinlikle tazelenmesiyle devam edecek.

D-Resort Göcek’teki, Müge Bozok ile Retreat Yourself kampı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Derimod Yeni Sezona Merhaba Diyor

Derimod İlkbahar-Yaz sezonunda yer alan ayakkabı ve çanta koleksiyonu geniş ürün yelpazesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Sezonun tüm trendlerini içeren ve farklı tarzlara hitap eden modellerden oluşan Derimod ayakkabı çanta koleksiyonları yanı sıra ultra light yazlık derilerden yapılmış çok özel deri ceketler yeni sezonda yine vazgeçilmezlerden. İlkbaharın verdiği enerjiyle tasarlanan ve baharın içindeki renk paletini tasarımlara yansıtan Derimod ayakkabı koleksiyonu günün ilk saatlerinden başlayarak, gece sonuna kadar size eşlik ediyor.

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

Bunun yanı sıra yaratıcılık ile performansı, stil ile teknolojiyi birleştiren ve ‘nefes alan ayakkabı’ teknolojisine sahip GEOX ayakkabıların alternatif modelleri Türkiye’de sadece Derimod’da bulunuyor.

Beauty&More ile Değerli Taşların Mucizevi Özelliklerini Cildinizle Buluşuyor

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

Cildi toksinlerden arındıran ve derinlemesine nemlendiren, ciltteki yağlılığı, cildi kurutmadan azaltan minerallerin gücü, Beauty&More’un yıllar süren Ar-Ge ve laboratuvar süreçlerinin ardından etkili formüllerle birleşti. Kan dolaşımını hızlandıran ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan, değerli taş mineralleri içeren formülleri ile Gemstone Therapy” serisi raflarda yerini aldı. Farklı cilt tiplerine göre oluşturulmuş yüz temizleme ürünleri, el-ayak-vücut peelingi, yaşlanma karşıtı-yenileyici serum ve aydınlatıcı-leke karşıtı-gözenek sıkılaştırıcı serum ile retinol, c vitamini serumu ve dd krem formunda formülize edilmiş güneş kremi gibi ürünlerden oluşan “Gemstone Therapy” serisi ezber bozuyor.

Milli Sporcu Aysu Peksağ’ın Yelken Takımı Birincilik Ödülünü Kazandı

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

Juan Valdez’in marka sponsorluğunu üstlendiği ve takım kaptanı Milli sporcu Aysu Peksağ ile maviliklere açılan Yelken takımı, BAUISC Spring Trophy’23’te aldığı ödül ile denizlerdeki ilk başarısını elde etti. 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen etkinlik üç yarış ile tamamlandı. Juan Valdez’in desteği ile beş kişiden oluşan yelken ekibi Sportsboat sınıfında 50 teknenin yarıştığı 4. etap sonunda 2.lik ve BAUISC Spring Trophy’23 Overall’da birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Oligark İstanbul, Gianluca Vacchi’nin Dj Performansı ile “Yaza Merhaba” Diyor

İstanbul’un en gözde yeme-içme, eğlence ve etkinlik mekanlarından Oligark İstanbul, 1 Haziran’da 2023 sezon açılışını gerçekleştirerek yaz boyunca eğlencenin nabzını tutacak. İtalyan iş adamı, girişimci ve sosyal medya fenomeni Gianluca Vacchi’nin dj performansı ile “yaza merhaba” diyecek Oligark İstanbul, yaz boyunca ise ünlü isimleri ağırlayarak sınırsız eğlence yaşatacak.

Kotex’le Başarıya Yelken Açıyor

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

Tüm ürün yeniliklerini ve iletişim çalışmalarını kadınların gücünden aldığı ilhamla gerçekleştiren Kotex Türkiye, Cumhuriyetimizin 100. yılını genç kadınlarla denize yelken açarak kutluyor. #İsterseYapar diyen Kotex Türkiye, Cumhuriyetin Kızları isimli projesiyle Türkiye’nin her köşesinden gelen ve daha önce hiç denize açılmamış kadınları yelken yarışlarına hazırlıyor. Kotex Türkiye’nin kadınların karşılaştığı tüm engel ve tabuları ortadan kaldırma hedefiyle yürüttüğü çalışmalar arasında önemli bir yer tutan proje, 5 ayı geride bıraktı.

Pomellato Yeni Mağazasını İstinye Park’ta Açtı

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

İtalyan mücevher markası Pomellato’nun, İstanbul’daki ikinci mağazası İstinye Park’ta açıldı. Yumuşak konturlar ve mücevherlerden ilham alan renklerle harmanlanan mağaza Pomellato’nun rafine Milano tarzını ve havasını yansıtmaya devam ediyor.

Daha çevre dostu bir gelecek için çalışan Pomellato, yüzde yüz 100 sorumlu altın tedarikini sağlamış bulunuyor. 1967 yılında Milano’da kurulan Pomellato’nun, mücevher dünyasına prêt-à-porter vizyonunu getiren ilk marka olduğunu da hatırlatalım.

Puratos, Taste Tomorrow Araştırması ile Yılın Gıda Trendlerini Açıkladı

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar
Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

104 yıllık uzmanlığıyla geliştirdiği ekmekçilik, pastacılık ve çikolata ürünleriyle yiyecek sektörüne hizmet veren Puratos, yarının tatlarını geliştirmek ve iş ortaklarına sunabilmek için gerçekleştirdiği dünyanın en büyük ekmekçilik, pastacılık ve çikolata tüketim araştırması olan Yarının Tatları (Taste Tomorrow) çalışmasının sonuçlarını açıkladı.

Puratos Türkiye Genel Müdürü Bora Akın, Yarının Tatları (Taste Tomorrow) araştırmasının bu yılki sonuçlarına göre tüketicilerin bugünlerde sofralarında klasik ürünleri, bitkisel bazlı seçenekleri, ekşi mayalı yeni ürünleri görmek istediklerini belirtti. Genel sağlığa faydalı fonksiyonel gıdalara yönelişin de bir hayli fazla olduğuna dikkat çekti.

Institut Esthederm Age Proteom Advanced Serum’u Arzum Onan ile Tanıtıyor

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar

Institut Esthederm, yaş alma belirtilerini 2 kat yavaşlatan ve estetikte buluş niteliğinde olarak tanımladığı en yeni ürünü Age Proteom Advanced Serum’u tanıttı. Ürün, markanın yüzü olan başarılı model, oyuncu ve heykeltıraş Arzum Onan ile birlikte Mandarin Oriental Bosphorus Otel’deki davette duyuruldu.

Institut Esthederm’in marka yüzü olan Arzum Onan, düzenlenen etkinlikte cilt bakımı ile ilgili tecrübelerini anlattı. Hem duyulara hem cildin eko sistemine saygı duyan Institut Esthederm markasıyla bir araya gelmekten heyecan duyduğunu belirterek Arzum Onan, ‘Age Proteom Advanced Serum kullanıp, ürünün bilimsel araştırmaları hakkında bilgi sahibi olunca daha da etkilendim. Ben de bir tüketiciyim ve ürüne güvenip, etkisini görmem, kullanımı kadar konforunu yaşamam çok önemli. Age Proteom Advanced Serum için hepsini söyleyebilirim’ dedi.

Mayıs Ayında Göze Çarpanlar
Begüm Yücel
Mayıs Ayında Göze Çarpanlar
Cemre Kemer
Mayıs Ayında Göze Çarpanlar
Sedef Avcı

Mert Vidinli’nin ev sahipliği yaptığı etkinlikte Sedef Avcı, Aslıhan Doğan Turan, Ayşe Burcu Kaya, Vildan Küçükmustafa, Ayşegül Uluç, Begüm Özer, Begüm Yücel, Beril Denizel, Burcu Şendir, Cemre Kemer, Ebru Alişan, Elif Şahin, Pelin Kaya, Gülenay Kalkan, Gülnur Güneş, İlkem Öztürk, İpek Köse, Katre Turan, Melis Özer, Mina Ceran ve Tuğçe Postoğlu göze çarpan isimler arasındaydı.

Estetik Intermational Sanatçı Eylem Tok’un Tasarımıyla Yenilendi

Türkiye’nin estetik alanındaki en yenilikçi ve öncü sağlık markalarından Estetik International, Quasar İstanbul’da bulunan inovatif merkezini yeniledi. Tüm detaylarda sanat ve sürdürülebilirlik bilincinin izlerini yansıtan merkez, yenilenen tasarımıyla hastalarını karşılamaya hazırlanıyor.

Uluslararası sağlık standartlarında hizmet veren ve yüksek hasta deneyimi ilkesiyle hizmet veren Estetik International, artık hastalarını yenilenen imajıyla karşılıyor. Sürdürülebilir yaşam ve estetik kavramının, sürdürülebilir malzeme ve yapı teknolojileri ile birleştirildiği yeni dekorasyonda merkezin sunduğu kusursuz estetik olgusu, sanat ve çevre sorumluluğu bilinci ile taçlandırılıyor.

Golf severler Jumbo Golf Turnuvası’nda buluştu

Jumbo, golf dünyasının önde gelen temsilcilerinin bir araya geldiği “Jumbo Golf Cup23″te “Golf Koleksiyonu”nu tanıttı. Golf sahalarından ilham alarak tasarlanan koleksiyonda, golfün ikonik temaları ürünlerle buluştu. Golf topu şeklinde kahve fincanlarından golf sahası şeklindeki sunum tabaklarına kadar toplamda 50 parçadan oluşan koleksiyonda, sofra keyfinin spor ile buluştuğu bir çizgi yakalandı. Ayrıca iş ve cemiyet dünyasından ünlü isimlerin dört gün boyunca mücadele ettiği turnuvaya Beyhan Goldmann Benardete, Hamit Altıntop, Merve Müftüoğlu, Rana Esen, Tevfik Gür, Zeki Rıza Zorlu, Hasan Akçakayalıoğlu, Esat Yontunç, Hande Gülşen, Anıl Tetik, Sarp Can Köroğlu ve Hande Subaşı gibi önemli isimler katıldı.

Arnavutköy’e yeni bir soluk: Point De Vue

Başarılı iş insanları Aslı Tiryakioğlu ve Selin Asyalı Clark tarafından kurulan Point De Vue, dekorasyonu, sımsıcak atmosferi ve birbirinden eşsiz tasarımlarıyla Arnavutköy’deki tarihi bir binada kapılarını açtı. Fransızca’da “bakış açısı” anlamına gelen Point De Vue, şehre alışverişte farklı bir bakış açısı kazandırırken, en seçkin Türk tasarımcıların zamansız ürünleri ile aksesuardan ev dekorasyonuna, kadın ve erkek giyiminden hediyelik eşyalara kadar birbirinden eşsiz seçenekler sunuyor. Mey Atelier, Fine People Community, Sade İstanbul, Joyco, Kumm markalarının yanı sıra, Züleyha Kuru, Dilara Gülhan, Sinem Taşkın ve birbirinden seçkin Türk tasarımcıların ürünleri yer veren Point De Vue, Hollywood’un kısa filmlerinde stil danışmanlığı yapan Selin Asyalı Clark’tan sytling desteği alma fırsatı da sunuyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları