23 Nisan’a Özel Çocuklar İçin Etkinlikler - İstanbul

23 Nisan Ulu Önder Atatürk’ümüzün Dünya Çocuklarına armağan ettiği en güzel gün. Çocukların tüm günü keyifle geçirmesi ve çocukluklarının 23 Nisan coşkusunu yaşatmak isteyen anneler için birbirinden keyifli etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik.

Pera Müzesi'nde 23 Nisan Etkinlikleri

Öğrenme Programı

20 Nisan Cumartesi
10:30 “Sanatın İzi”
15:00 ''Tavşan Aranıyor”

Film Programı

20 Nisan Cumartesi
12:00 Aslan Kral (89')
16:00 Oyuncak Hikayesi (81')

21 Nisan Pazar
12:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99')
14:00 Oyuncak Hikayesi (81')

23 Nisan Salı
19:00 Aslan Kral (89')

24 Nisan Çarşamba
19:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99')

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor. Pera Öğrenme, 20 Nisan Cumartesi günü “Sanatın İzi” atölyeleriyle çocukları keyifli bir güne hazırlarken, “Tavşan Aranıyor” adlı minyatür tiyatro oyununu müzenin ikinci katına taşıyor. Kutlama etkinlikleri kapsamında Pera Film, geçtiğimiz yıl başlattığı Hayal Gücüm Benim Gücüm! programını 20-24 Nisan tarihleri arasında devam ettirirken, çocukları Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası, Aslan Kral ve Oyuncak Hikâyesi ile buluşturuyor.

Yaratıcı Çanta Atölyesi Kanyon’da

Tarih: 20-21 ve 23 Nisan 

Saat: 13:00-17:00

Yer: Kanyon Alışveriş Merkezi / Levent

Kanyon Lounge alanında gerçekleşecek olan atölyelerde çocuklar, bez çantalar üzerinde yaratıcılıklarını keşfederken, bir yandan da kendi resim çalışmalarını oluşturma deneyimini tadacaklar. 20-21-23 Nisan tarihlerinde 13.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan, el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı bulacakları, mutlu bir gün geçirecekleri İstanbul Modern Yaratıcı Çanta Atölyesi’ne, 6 – 10 yaş aralığındaki tüm çocuklar davetli.

Satın Al
Rezervasyon için 0212 317 53 00 

United Colors of Benetton ile 23 Nisan Çocuk Festivali

Tarih: 23 Nisan Salı

Saat: 12:00-18:00

Yer: Yapı Kredi Bomontiada

Benetton; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bu sene üçüncüsünü düzenlediği, gelenekselleşen 23 Nisan Çocuk Festivali ile yine Yapı Kredi bomontiada’da eğlenceli etkinliklerle kutluyor. 23 Nisan kutlamalarını aileleriyle birlikte Yapı Kredi bomontiada’da geçirecek olan minikler müzik, dans, resim ve oyun atölyelerinde hem öğrenecek hem de eğlenecek! Birbirinden keyifli aktivitenin çocukları beklediği festivalde 13.00’te başlayacak ilk etkinlikte minikler keçe şapka yapımı, mantardan korsan gemi yapımı ve ahşap boyama etkinlikleriyle el becerilerini geliştirecek. 

13.30-14.30 saatleri arasında avluda çocukları hareketli bir dans atölyesi bekleyecek. İstanbul Lindy Hoopers eğitmenleri liderliğinde gerçekleşecek lindy hop, solo jazz ve charleston ile çocuklar bütün enerjilerini boşaltabilecekler. Saat 15.00’de çocukların günü Jazzist Band’İn konserine eşlik eden Lindy Hop dans gösterisi ile renklenecek. Ailelerin de unutulmadığı festivalde, performans odasında saat 15.00-16.00 arasında Burak Ünaldı söyleşisi ve saat 16.00’de Dijital Ebeveynlik: Sosyal Medyada Anne-Baba Olmak söyleşisi gerçekleşecek.

Saat 16.00’de başlayan masal saatinde 23 Nisan’ı kutlayan çocuklar sevdikleri hikâyeleri dinlerken masal diyarında kaybolup, hayallere dalacaklar. 17.00-18.30 saatleri arasında gerçekleşecek Karambola konserinde ise aileler ve çocuklar birlikte eğlenip çocuk bayramının tadını çıkartabilecek.

İstanbul Oyuncak Müzesi ile Mektup Atölyesi ve Konser

Tarih: 23 Nisan Salı

Saat: 13:00 – 13:45 “Gönül Yeprem ve Kukla Şerbet” Çocuk Konseri

14:00 – 14:45 “ İstanbul Oyuncak Müzesi’nden Mektup Var!” Atölye Çalışması

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi / Göztepe 

İstanbul Oyuncak Müzesi, 23 Nisan’ı dünyanın farklı ülkelerindeki çocuklara ve müzelere, sevgi dolu mektuplar ve resimler göndererek kutlayacak. Mektuplarda, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin koleksiyonundaki eserlerden tasarlanan pullar kullanılacak.

Mektup yazmanın ve göndermenin unutulduğu günümüzde müze, küçük misafirleri mektup yazmanın keyfi ile buluşturacak. Minik ziyaretçiler yazdıkları mektupları, çizdikleri resimleri Nurnberg Oyuncak Müzesi, Salzburg Oyuncak Müzesi, Charlie Chaplin Müzesi, Rusya Ulusal Oyuncak Müzesi, Yunanistan Çocuk Müzesi ve St.Petersburg Oyuncak Müzesi’ne ulaşması için İstanbul Oyuncak Müzesi’nin bahçesinde yer alan posta kutusuna atacaklar… Atölye çalışmasının öncesinde ise Gönül Yeprem ve Kukla Şerbet çocuk şarkıları ile minik ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacaklar.

23 Nisan gününe özel olarak 0-18 yaş ziyaretçiler müzeyi ücretsiz olarak gezebilecekler.

Detaylı bilgi

Sakıp Sabancı Müzesi’nden Ritim ve Pandomim Atölyesi

Tarih: 23 Nisan Salı

Saat: 1. grup: 11:00 – 12:15  / 7-11 yaş // 2. grup: 13:00 – 14:15 /  5-7 yaş

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi / Emirgan

Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklar için ritim ve pantomim atölyeleriyle kutluyor. Ritim eğitmeni Hakan Musluoğlu yönetiminde gerçekleştirilecek ritim atölyesinde çocuklar doğa ve hayvan seslerini çeşitli enstrümanlar yardımıyla yansıtacak, aynı zamanda hayvanların hareketlerini ses çalışmalarıyla yorumlayacaklar. Birçok farklı müzik enstrümanın tanıtılacağı bu çalışma kapsamında çocuklar vücut koordinasyonu, ifade gücü, problem çözebilme yeteneği gibi alanlarda alıştırmalar yapacak, aynı zamanda bir grubun parçası olarak enstrüman çalma deneyimi edinecekler. Pantomim eğitmeni Selen Lun’un gerçekleştireceği atölye çalışmasında ise katılımcılar, beden ve ritim ilişkisini güçlendiren alıştırmalar yapacaklar. Ses ve ritme uyumun odakta olduğu çalışmada katılımcılar, değişen tempoyu algılayarak dinleme ve hareket etme kabiliyetlerini gerçekleştirecekler. Atölye çalışmaları, çocuklarla beraber velilerin de katılımına açıktır.

Katılım ücretsiz. 0552 339 56 67 numaralı telefondan hafta içi 09:00 - 13.00 / 14.00 - 17:00 saatleri arasında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

KidzMondo’da 23 Nisan’da ‘KidzFest’

Tarih: 20 - 28 Nisan 

Saat: 10:00 – 19:00 

Yer: KidzMondo / Trump Alışveriş Merkezi

Çocukların eğlence & öğrence şehri KidzMondo, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel KidzFest düzenliyor.  20-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklerde; çocuklar KidzMondo’da tango ve salsa dans gösterileriyle coşup yüz boyama aktivitesi ile diledikleri karaktere bürünebilecekler. ‘Özgür kürsü’ etkinliği ile duygu ve düşüncelerini herkese duyuracak, katılacakları yaratıcılık atölyelerinde 23 Nisan madalyası ve fener yapacaklar. Fener Alayı’nın da düzenleneceği kutlamalarda ayrıca Sindirella tiyatro oyunu da sahnelenecek.

Satın Al

Neşeli Makarnalar Partisi

Tarih: 23 Nisan Salı

Saat: 15:00 – 17:00 

Yer: Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel

Wyndham Grand Kalamış, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında miniklere özel, çok renkli ve eğlenceli bir etkinlik hazırlıyor. Yazar, eğitimci ve sosyolog Hande Ertem Ergün’ün “Neşeli Makarnalar” atölyesi ile 4-10 yaş arası çocuklar hem eğlenecek hem de sağlıklı yiyecekler ile keyifli saatler geçirecek.

Katılım ücretinin 125 TL olduğu etkinliğin sonunda miniklere sürpriz hediyeler bekliyor.

Satın Al

Detaylı bilgi ve rezervasyon için 0216 400 00 00 

Emaar’dan 23 Nisan’a özel etkinlikler

Tarih: Nisan boyunca

Saat: 10:00-22:00

Yer: Emaar Mall

İstanbul’un en gözde alışveriş merkezi Emaar Mall’da bulunan Emaar Eğlence, birbirinden farklı etkinlik seçeneği sunan eğlence paketiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor. Ziyaretçiler, eğlence paketinde yer alan Emaar Akvaryum’da 20 bin deniz canlısı ile sualtının gizemli dünyasını keşfederken, VR ROOM’da en iyi görüntü kalitesi ve en yeni teknoloji ile sanal gerçeklik macerasına atılacak. 30 metre uzunluğundaki dev kaydırak Kaydırax ile alışveriş merkezinin en üst katından en alt katına kadar adrenalin dolu bir yolculuk yaparken FunLab’ın geniş oyun çeşitliliğiyle heyecanı doruklarda yaşayacak.

Nisan ayı boyunca geçerli olacak Emaar Akvaryum, VR ROOM, Kaydırax ve FunLab’ın yer aldığı 4’lü eğlence paketi 125TL, Emaar Akvaryum ve FunLab’ın yer aldığı 2’li eğlence paketi ise 90TL. 

Satın Al

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.