preloader

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

10.05.2024
Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Yazı Boyutu:

Birbirinden farklı sorunlara odaklanan, mücadele eden ve çözüm için çalışmalar yürüten kurum ve derneklere anneniz adına bağışta bulunarak bu anneler gününde annenize en büyük hediyeyi verebilirsiniz.

Anneler Günü’nde annenizi mutlu etmek için sadece ona güzel bir hediye almak yerine aynı zamanda başkalarına yardım ederek onu duygulandırmak da harika bir seçenek. Bu Anneler Günü’nde annenizi mutlu etmek, toplumsal yaraların biraz da olsa sarılmasına katkı sağlamak ve duygu yüklü bir hatıra bırakmak için birkaç harika seçeneği sizin için bir araya getirdik.

TEMA Vakfı

Toprak yaşamın ve medeniyetin temellerinden biri ve TEMA Vakfı bu önemli kaynağa sahip çıkmayı amaçlayan Türkiye’nin önde gelen çevre koruma kuruluşu. 1992 yılında kurulan vakıf erozyonla mücadele, ormanların korunması, tarım alanlarının sürdürülebilirliği ve toprakla ilgili diğer pek çok konuda çalışmalar yürüterek toplumun bilinçlenmesini ve çevre duyarlılığını artırmayı hedefliyor. Özellikle toprak erozyonu ve çölleşme gibi tehditlerle mücadele ederken aynı zamanda iklim değişikliğiyle bağlantılı konularda da çalışmalar yürütüyor. Bu anneler gününde anneniz için hatıra fidan bağışında bulunarak bu yılı unutulmaz hale getirebilirsiniz.

AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)

AÇEV 1993 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşu ve özellikle dezavantajlı aileler ve çocuklar için eğitim ve destek programları geliştiriyor. Amacı çocukların erken çocukluk döneminden itibaren eğitimlerini desteklemek ve ailelerin refahını artırmak. Eğitim programları arasında okul öncesi eğitim, aile eğitimi, anne ve çocuk sağlığı gibi konular bulunan AÇEV, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve toplumda pozitif değişim yaratmak için çeşitli projeler yürütüyor.

TEV (Türk Eğitim Vakfı)

1967 yılında kurulan TEV, Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri. Vakıf maddi güçlük çeken ancak akademik başarı gösteren öğrencilere burs sağlayarak üniversite eğitimlerini destekliyor. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliğini teşvik etmek, nitelikli insan kaynağının yetişmesine katkıda bulunmak ve toplumun eğitim seviyesini yükseltmek için çeşitli projeler yürütüyor. TEV’in amacı herkesin eğitim hakkına erişimini sağlamak ve toplumun eğitimdeki adaletsizlikleri azaltmak. Siz de eğitime destek vererek bu Anneler Günü’nü çok daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz.

Darüşşafaka Cemiyeti

Darüşşafaka, 1863 yılından beri hizmet vermekte olup Türkiye’nin en köklü yardım kuruluşlarından biridir. Vakıf, maddi imkânları kısıtlı ancak akademik yetenekleri olan çocuklara ücretsiz eğitim imkanı sunuyor. Özellikle ilk ve ortaöğretim düzeyinde eğitim veren Darüşşafaka öğrencilerin sadece eğitim değil aynı zamanda barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını da karşılıyor. Böylece bu çocuklar daha iyi bir gelecek için eşit fırsatlara sahip olurlar.

TÜMYAD (Tüm Yardımlaşma Derneği)

2015 yılında kurulan TÜMYAD tüm canlıların yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan bir dernek. Sağlık, eğitim, sosyal yardım ve çevre alanlarında faaliyet gösteren dernek dezavantajlı gruplara destek sağlayarak toplumsal dayanışmayı teşvik ediyor. İhtiyaç sahiplerine doğrudan yardım ve destek sağlamanın yanı sıra farkındalık oluşturma ve toplumu bilinçlendirme faaliyetleri de yürütüyor.

Tohum Otizm Vakfı

Tohum Otizm Vakfı otizm spektrum bozukluğu olan çocukların erken tanı almalarını ve özel eğitime erişimlerini destekliyor. Vakıf otizmli çocukların sağlık, eğitim, meslek edinimi, istihdam ve bağımsız yaşam gibi ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Tüm bunlara ek olarak toplumda otizm farkındalığını artırmak ve bu çocukların topluma entegrasyonunu desteklemek için çeşitli programlar yürütüyor. Annenizi en çok mutlu edecek olan hediye otizmli çocukların hayatına yapacağınız ufak bir dokunuş olabilir.

Türkiye SMA Vakfı

Türkiye SMA Vakfı, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı ile mücadele edenlerin yaşam kalitesini artırmayı ve tedavi imkanlarına erişimlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Vakıf, hasta ve hasta yakınlarının tıbbi, eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli destek programları yürütüyor ve SMA hastalığına dair farkındalığı artırmak için var gücüyle çalışıyor. Bu Anneler Günü’nde SMA’lı çocukların hayatlarına dokunarak annenizi mutlu edebilirsiniz.

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları