preloader

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

08.05.2020
Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Yazı Boyutu:

Birbirinden farklı sorunlara odaklanan, mücadele eden ve çözüm için çalışmalar yürüten kurum ve derneklere anneniz adına bağışta bulunarak bu anneler gününde hem annenize hem de dünyaya özel bir hediye verebilirsiniz.

Anneler günü geldi çattı, hediye almak için zaman daraldı. O yüzden bu seferki hediye çok daha özel ve farklı. Dünyada birbirinden farklı sorunlara odaklanan, mücadele eden ve çözüm için çalışmalar yürüten “Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar” mevcut. Sağlık, mutluluk, doğa ve yaşamın ne kadar önemli ve değerli olduğunu daha iyi anladığımız bu dönemde, siz de anneniz adına bu amaçlara hizmet eden kuruluş ve sosyal sorumluluk projelerinden birine bağışta bulunarak bu anneler gününde hem annenize hem de dünyaya özel bir hediye verebilirsiniz.

Sosyal Ben

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirdiği saha çalışmalarıyla bugüne kadar 45.000’i aşkın çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı, Anneler Günü’ne özel olarak hazırladığı hediyeler ile iyiliği paylaşmayı hedefliyor.

Anneler Günü’nde sevdiklerini mutlu ederken, çocukların da yüzünü güldürmek isteyenler için “Paylaşmak İyidir” sloganı ile internet sitesinde satışa çıkan Sevgi Paketi, kalpli bez çanta, kalpli spiralli defter ve kalpli küçük not defterinden oluşuyor.

Çocukların yeteneklerini keşfederek gelecekte bilim insanı, sanatçı ya da sporcu olmalarına destek olmak isteyenler Sevgi Paketi’ni satın alarak SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına katkı sağlayabilirler. Sevgi Paketi’nden elde edilen gelir dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara ulaştırılacak.

TOÇEV

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

“Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek yola çıkan TOÇEV, okumak isteyen fakat ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veriyor. Siz de anneniz adına yapacağınız bir bağışla çocukların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları için hayatlarına dokunabilir ve geleceklerini değiştirebilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

Baksı Müzesi

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Kar amacı gütmeyen bir kültür kurumu olan Baksı Müzesi’nin, bünyesinde düzenlenen sergileri, atölye çalışmaları ve diğer tüm etkinlikleri özel kişi ve kuruluşlar ile kamu ve yerel yönetimlerin desteğiyle gerçekleşmekte. Fakat siz de Baksı’lı olup, Türkiye’nin kültür-sanat gelişiminde ve yaygınlaşmasında rol oynamak isterseniz bu çalışmalara katkıda bulunmak için bağışta bulunabilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

{773022}

TEMA

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Temel amaçları erozyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal kaynakların korunması olan TEMA Vakfı, sürdürülebilir yaşam ilkesiyle çalışan bir Sivil Toplum Kuruluşu. En değerli hazinemiz toprak, bu nedenle orman, çayır, mera ve tarım alanlarının, su ve bitki gen kaynaklarının, doğanın korunması ve erozyonun önlenmesi ile insan kaynaklı iklim değişikliği konularında çalışmalar yapan TEMA’ya anneler günü için fidan bağışında bulunarak tüm ülke çapında yürütülen ağaçlandırma proje ve çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

WWF

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Tehlike altındaki türleri koruyup yaşatmak için somut doğa koruma çözümleriyle çalışmalar yürüten Dünya Doğayı Koruma Vakfı WWF ile sembolik bir yunus evlat edinerek hem doğaya hem de annenize eşsiz bir hediye vermek ister misiniz? Hayatımız boyunca bize ışık tutan annelerimiz gibi doğadaki diğer anneler de yavrularına yol gösterici olmaya devam ediyor. Annelerimizin yüzünde sıcacık gülüşler yaratırken, doğadaki diğer anneleri de unutmayalım! Bu yıl Anneler Günü’nde tehlike altındaki bir türü sembolik olarak evlat edinerek hem bir yavrunun doğal ortamında yolunu kaybetmeden annesiyle birlikte güvenle ve özgürce yaşamasını sağlayabilir, hem de yolunuzu aydınlatan annenize anlamlı bir hediye verebilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

LÖSEV

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Ülkemizde her sene 2000 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli aileleri lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar bile zorluyor. Fakat LÖSEV, Lösemili ve kan hastası çocukların başta sağlık ve eğitim ihtiyaçları olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yürütüyor. Dolayısıyla siz de Anneler Günü’nde LÖSEV’e bağışta bulunarak lösemili çocuklara destek olabilirsiniz. Annenize en güzel hediyeyi, bir çocuğu hayata bağlayarak verebilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

{773024}

Tohum Otizm Vakfı

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Otizmli çocukların erken tanı almaları ve tek tedavileri olan “özel eğitime” kavuşmaları için çalışan Tohum Otizm Vakfı, bu çocukların sağlık, eğitim, meslek edinimi, istihdam, bağımsız yaşam ve kaynaştırma gereksinimlerini karşılayarak topluma kazandırmayı amaçlayan bir sağlık ve eğitim vakfı. Siz de doğuştan gelen ve tek çözümü erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitim olan bu farklılığa sahip çocukların bu ihtiyaçlarına kavuşması için bağışta bulunarak onlara destek olabilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

UNICEF

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Dünya tüm çocuklar için güvenli bir yer haline gelene kadar durmaksızın çalışmayı ilke edinen UNİCEF, yalnızca çocukların temel ihtiyaçlarını gidermekle kalmıyor; onlar için kalıcı değişiklikler yaratan uzun süreli yardım sağlamak için çalışıyor. Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme doğrultusunda, Türkiye’de yaşayan en zor durumdaki çocukların eğitim, korunma, sağlık, sosyal politika, ergenlik ve gençlik alanlarındaki ihtiyaçlarına odaklanıyor. Türkiye’de “Kız ve Erkek Çocuklar Arasında Eşitlik”, “Engeli olan Çocuklar” ve “Türkiye’deki Suriyeli Çocuklar” gibi daha pek çok program için sürekli çalışan UNICEF’e yapacağınız bağışla, çocukların hayatını değiştirebilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

TOG

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Farklılıklara saygılı olmayı ve bu farklılıklarla uyum içinde yaşamayı ilke edinen TOG, her sene gerçekleştirdikleri projelerle dünyayı güzelliklerle değiştirmeyi amaçlıyor. Bu Anneler Günü’nde annenizin ya da anne şefkatiyle hayatınıza dokunmuş sevdiklerinizin yanında olup bir buket çiçek veremeseniz de ‘bir buket iyilik’ hediye edebilirsiniz! Bunun için hediye vermek istediğiniz bir sevdiğinize “Tebrik Kartı” veya “Resimli Mesaj (MMS)” göndererek, hem annenizi ve sevdiklerinizi mutlu edebilir, hem de Toplum Gönüllüsü gençlerin dünyayı değiştirmesine destek olabilirsiniz.

Destek olmak için tıklayın.

Annenize Güzel Bir Gün Yaşatmanın Yolları

Bir gün değil her gün dünyanın en özel insanı olan annelerimiz için bu sene coronavirüs tedbirleri dolayısıyla hediye ve sürpriz seçenekleri sınırlı gibi görünse de, aslında onları mutlu etmek sandığınızdan daha kolay. Karantinada geçirmek zorunda olunan bu özel günde tüm anneleri daha mutlu edip özel hissettirecek hediye ve günü dolu dolu geçirmenizi sağlayacak ev aktivitelerini listeledik.

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri

Annenize Güzel Bir Mesaj Gönderin

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, geriye dönüp baktığında tüm başarmışlıklarının arkasındaki dayanma gücünü annesinden aldığını belirtiyor ve anneler gününü kutluyor.

İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle ilk kez böyle bir Anneler Günü geçirmek zorunda kaldık. Annelerimizin yanına gidemiyoruz, onlara hediyesini yüz yüze veremiyoruz, onlarla bir yere gidemiyoruz… Ama yine de bunlar annelerimizi mutlu etmemize, onlara duygularımızı söylememize engel değil. Alanının ünlü ve başarılı isimleri anneler günü duygularını OGGUSTO ile paylaştı. Bize de bunları yeni Dell XPS serisinin muhteşem ekranlarında keyifle izledik. Siz de ünlü isimlerden ilham alarak annenize güzel bir mesaj gönderebilirsiniz

*Bu proje için Bir Dilek Tut Derneği’ne bağış yapılmış ve bir çocuğun dileği yerine getirilmiştir.

Anneler Günü İçin Son Dakika Hediye Önerileri
Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları