preloader

Cilt Bakımında Aktif Bileşenleri Doğru Uygulamanın Önemi

23.11.2022
Cilt Bakımında Aktif Bileşenleri Doğru Uygulamanın Önemi

Yazı Boyutu:

Söz konusu cilt bakımı olduğu doğru bileşenleri bir arada kullanmanın çok daha etkili sonuçlar yaratacağın biliyor muydunuz?

Daha iyi bir cilt dokusu ve yaşlanma etkileriyle mücadele için sayısız içerik olduğunu biliyoruz. Ancak bu içerikleri aslında ne kadar tanıyoruz? Lekelerden tutun da gözeneklere, ince kırışıklıklardan nemsizliğe kadar pek çok sorunu hedefleyen içerikler bazen tek başlarına yeterli olmayabiliyor. Bu noktada doğru aktif bileşenleri bir arada kullanarak arzu edilen sonuçlara ulaşmak mümkün. Nasıl mı?

Aktif Bileşenler Nedir?

Aktif bileşenlerin cilt problemlerini ortadan kaldıran, cilt görünümünü yenileyen yüksek performanslı kozmetik içerikler olduğunu söyleyebiliriz. Cildimize uygulayacağımız içerikler konusunda ince eleyip sık dokumamız ve etkisi en güçlü olanları rutinimize dahil etmemiz hedeflediğimiz cilt dokusuna ulaşmak için oldukça önemli. Cilt bakımında kullandığımız pek çok farklı ürün grubu var; esanslar, serumlar, nemlendiriciler, yağlar… Bu kadar çok ürün kullanırken içeriklerine de muhakkak dikkat etmemiz ve hatta ideal kokteyli oluşturmamız gerekiyor çünkü tek bir içerik tüm cilt sorunlarına cevap vermeyebiliyor. İşin sırrı doğru aktif bileşenleri, cilde doğru oranda uygulamak ve bir sinerji yaratmak.

Cilt için faydalı ve öne çıkan birkaç aktif bileşeni yakından tanımaya ne dersiniz?

Cilt Bakımında Aktif Bileşenleri Doğru Uygulamanın Önemi

Hyalüronik Asit

Adeta bir nem mıknatısı olarak bilinen hyalüronik asit, cildin nem tutma yeteneğini geliştirerek cildin çok daha dolgun ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olan bir içerik. Yaşla birlikte vücudumuzun hyalüronik asit üretimi de azalıyor. Bu da ciltte kuruluğa, kırışıklıkların belirginleşmesine ve cildin elastikiyetini yitirmesine neden oluyor. İşte genç ve canlı bir cilt görünümü için hyalüronik asit içeren ürünler kullanmak bu derece önemli.

C Vitamini

Yüksek antioksidan özelliğiyle bilinen C vitamini, cilt tonunu eşitleyerek koyu renklerin görünümünün azalmasına yardımcı oluyor ve cilde kaybettiği ışıltısını geri kazandırıyor. Sadece bu kadar da değil! Güneş gibi dış etmenlere ve serbest radikallere karşı cildi koruyarak yaşlanma etkilerinin de önüne geçiyor.

Niasinamid

Cilt Bakımında Aktif Bileşenleri Doğru Uygulamanın Önemi

Son dönemde kozmetik ve cilt bakım dünyasında adeta bir trend halini alan bu güçlü içeriğin etkileri saymakla bitmiyor: Cilt pürüzleriyle savaşıyor, sebumu dengeliyor, gözenek görünümünü minimuma indiriyor, cilt bariyerini güçlendiriyor, ince çizgilerin görünümünü yumuşatıyor, cildi aydınlatıyor… Evet, tıpkı C vitamini gibi niasinamid de cilt lekeleriyle mücadele ediyor.

Ferülik Asit

Asitler de cilt bakımında sıklıkla kullanılan önem aktif bileşenlerden. Son derece güçlü bir antioksidan olan ferülik asit, yaşlanma belirtilerinin önlenmesinde rol oynuyor. Cilt dokularını güçlendirme etkisi sayesinde ise cildin kendini dış faktörlere karşı daha iyi savunmasına katkı sağlıyor.

Sinerjik Etki: Lancôme Rénergie Triple Serum

Cilt bakımında bu güçlü içerik kullanımının öneminden bahsettik. Burada önemli olan cildin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek, farklı etkileri cilde tam anlamıyla sağlamak. Hyalüronik asit, C vitamini gibi aktif bileşenler, doğru miktarda ve doğru konsantrasyonda birleştirilerek cilde uygulandığında güçlü bir sinerji oluşuyor ve ortaya kümülatif bir etki çıkıyor. İşte Lancôme, yepyeni inovasyonu Lancôme Rénergie Triple Serum ile güçlü etkilerinden bahsettiğimiz hyalüronik asit, C vitamini, niasinamid ve ferülik asidi tek bir formülde birleştiriyor. Tek bir serumla, birden çok etki! Ürün, düzenli kullanımda daha dolgu, sağlıklı ve genç görünen bir cilt vaat ediyor. Cilt esnekliği ve sıkılığı gelişiyor, cilt daha dolgun ve canlı görünüyor, inci çizgilerin ve lekelerin görünümü azalıyor.

Peki, maksimum fayda sağlamak için ürünü nasıl kullanacağınız?

ADIM 1: İlk kullanımda, formülün 3 bileşeninin aynı anda geldiğinden emin olana kadar basarak ürünü aktive edin.

ADIM 2: Her bir pompada 3 ayrı formülün dokusunu hissedin. Gündüz ve gece kullanımı için, 2 pompa ürünü avuç içi ya da parmak uçlarınızda karıştırın.

ADIM 3: Nemlendiricinizden önce yüz ve boyun bölgenize yukarı doğru hareketlerle uygulayın.

ADIM 4: En iyi sonuç için Advanced Genifique serum ve güneş koruma faktörlü nemlendiricinizle birlikte kullanın.

*Bu içerik Lancôme iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları