preloader

C Vitaminli Cilt Bakım Ürünleriyle Yenilenin

25.10.2022
C Vitaminli Cilt Bakım Ürünleriyle Yenilenin

Yazı Boyutu:

Kış mevsiminin getireceği olumsuz etkileri bir kenara bırakmak için cildinize C vitaminli bakım yapmanın tam zamanı! Vücuda kadar cilde de faydası olan C vitaminiyle ilgili her şey bu rehberde!

Yüksek antioksidan özelliğiyle bağışıklığı kuvvetlendiren, kış mevsiminin olmazsa olmazı C vitamini, yalnız besinlerde değil, bakım ürünlerinde de aramanız gereken bir içerik! Cilde sunulan bir enerji içeceği gibi, cildi anında canlandıran ve cilde ışıltı veren C vitaminini, cilt bakımında önemli kılan özellikleri saymakla bitmiyor. Kusursuz cildin anahtar içeriği hakkında bilmeniz gereken her şey bu rehberde…

C Vitaminin Cilde Faydaları Nedir?

C Vitaminli Cilt Bakım Ürünleriyle Yenilenin

C vitamini içerikli ürünler, cilt tonunu eşitleyerek koyu lekelerin açılmasına yardımcı oluyor ve yenilerinin oluşmasının önüne geçiyor. Cildin oksidanlardan arınarak daha ışıltılı ve genç bir görünüme kavuşmasına da yardımcı oluyor. Antioksidanlar, hücre DNA’sını güneş gibi dış etmenlere ve serbest radikallere karşı koruyan ve DNA onarımına yardımcı olan çok değerli moleküller olarak biliniyor. Bu nedenle C vitamini, lekelenme ya da yaşlanma belirtileri gibi problemlerin çözümünde güçlü antioksidanlardan biri.

Düzenli kullanımda kırışıklıklarda azalma sağlıyor, cildin daha dolgun ve sıkı görünmesi için gerekli olan kolajen üretimini destekliyor ve cildi çevresel hasarlara karşı koruyor.

C Vitamini Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Sıkılık kaybı ve ton eşitsizliği yaşayan ciltler, bakım rutinlerinde C vitaminli serumlara yer açabilir. Bizim bu noktada ürün önerimiz; Skinceuticals C E Ferulic Antioksidan Serum. Normal ve kuru cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak geliştirilen C E FerulicAntioksidan Serum, çevresel faktörlere karşı koruma sağlamanın yanı sıra yaşlanma belirtilerini de azaltıyor. Kırışıklık, sıkılık kaybı, ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerine meydan okuyan ürün; %15 saf C vitamini, %1 saf E vitamini ve %0.5 ferulik asit bulunduruyor. C E Ferulic Antioksidan Serum’u günde bir kez cildinizi temizledikten sonra hafif dokunuşlar yaparak yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz.

Hangi Ürünle Birlikte Kullanılmalı?

C Vitaminli Cilt Bakım Ürünleriyle Yenilenin

C vitamini serumlarının gündüzleri en az 50 SPF içeren güneş koruyucularla birlikte kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü yüksek C vitamini konsantrasyonları cildinizi güneş yanıklarına yatkın hale getirebilir. Kış günlerinde hava kapalı olsa bile ışınların cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Güneş kremini, dışarı çıkmadan yarım saat önce uygulamalı, mümkün ise ortalama 4 saatte bir yenilemelisiniz.

C Vitaminli Serum Cilt Bakımında Hangi Sırada Kullanılmalı?

C Vitaminli Cilt Bakım Ürünleriyle Yenilenin

Ürünleri doğru sıralamayla uygulamadığınızda cilde nüfuz etmeleri zorlaşır, dolayısıyla içeriklerin faydalarını yeteri kadar göremezsiniz, yani ürünler etkisiz kalır. Dahası, bu durum bazı cilt problemlerine de zemin hazırlayabilir.

Bakım yaparken;

1. Yüzünüzü temizleyici ürünle yıkayın,

2. Haftada 2-3 kez maske uygulayın,

3. Tonik uygulayın (Unutmayın ki tonik, sonraki adımlarda uygulanacak içeriklerin daha iyi emilmesini sağlar),

4. Göz kremi uygulayın,

5. Cildi aydınlatma ve sıkılaştırma özelliğiyle bilinen C vitaminli serumu sürün,

6. Nemlendirici krem uygulayın,

7. Gündüz bakımı yapıyorsanız mutlaka güneş kremi sürün.

*Bu içerik Skinceuticals iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları