preloader

Geniş Gözeneklere ve Siyah Noktalara Son: Fiddy Metodu

Geniş Gözeneklere ve Siyah Noktalara Son: Fiddy Metodu
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Siyah noktaların ve geniş gözeneklerin önüne geçmek için ihtiyacınız: Fiddy metodu… 3 aşamalı bakım rutinini öğrenin!

Cilt bakımı yaş ve cinsiyet fark etmeksizin belki de günümüz deki en önemli konulardan biri haline geldi. Son yıllarda cilt bakımı için farklı cilt tiplerine göre çeşitli metodlar geliştirilse de her gün yeni bir metodun keşfedilmesi mümkün.

Fiddy metodu, siyah nokta ve geniş gözenekleri gidermeye yardımcı olan üç aşamalı bir cilt temizleme yöntemi. Koreli Jude Chao tarafılan bulunan bu yöntem cilt bariyerine zarar vermeden ve yüz pH dengesini bozmadan etkili gözenek temizliğini vadediyor. Fiddy metodunu cildinizin ihtiyaç durumuna bağlı olarak haftada bir kez uygulamanız yeterli. 3 aşamada uygulanan bu metoda gelin birlikte bakalım.

1

Gözeneklerde Biriken Kirleri Salik Asitle (BHA) Yumuşatın

İlk olarak tercihinize ve cilt yapınıza göre köpük veya jel formda olan yüz temizleyicisiyle yüzünüzü nazikçe yıkayıp, yüzeysel kir ve sebumlardan arının. Salik asit (BHA) içeren toniği makyaj pamuğuna az miktarda döküp tüm yüzünüze uygulayın. BHA’lar yüzünüzde kalan kirlerin ve sebumların yumuşak şekilde giderilmesine yardımcı olur. İkinci aşamaya geçmeden 15 dakika kadar bekleyin.

Cildinizi düzenli olarak temizlemenize rağmen siyah noktalar ve geniş gözeneklerden kurtulamıyorsanız, Fiddy metoduna şans verin.

2

Kil Maskesi Kullanarak Gözenekleri Temizleyin

BHA içeren toniği uyguladıktan hemen sonra, kil maskesini yüzünüze sürün. Cilt tipinize göre seçtiğiniz kil maskesini üzerindeki talimatlara uygun bir şekilde uygulamayı unutmayın. Birkaç dakika bekledikten sonra, ılık suyla kil maskesini arındırın. Cildinizi temiz ve yumuşak bir havlu ile tampon hareketlerle yavaşça kurulayın.

3

Gözeneklerdeki Kirleri Temizleme Yağıyla Cilt Yüzeyine Çıkarın

Kilden arındırdığınız ve kuruladığınız cildinizi yağ bazlı yüz temizleme ürünüyle yıkayın. Yağ bazlı temizleyici tamamen sizin seçiminize kalmış… İster kozmetik markalarının temizleme yağlarını ister gözenekleri tıkamayan ve komedona sebep olmayan doğal yağlardan kullanabilirsiniz. Az miktarda uyguladığınız yağ, cildinizde yaklaşık 15 dakika kadar kalmalı. Ardından birkaç dakika kadar yüzünüze nazik ve yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Yüz masajını yaparken elinizde minik taneler hissedebilirsiniz. Bu minik taneler cildinizin altından cilt yüzeyine çıkan sebum ve kirdir.

Akneli ciltler için bakım rehberimizi okumak için tıklayın.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları