preloader

Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

30.11.2022
Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

Yazı Boyutu:

Göz kenarında oluşan çizgiler, göz kapaklarının düşmesi, alın kırışıklıkları, sarkmalar… 20’li yaşların sonlarından itibaren görülen yaşlanma belirtilerini geciktirmenin yollarını öğrenin.

20’li yaşların sonlarından itibaren ciltte yavaş yavaş belirmeye başlayan yaşlanma etkilerinin önüne geçmek mümkün. Olabildiğinde genç ve güzel yaş almak için cilt bakımınızda ve beslenme alışkanlıklarınızda ufak değişimler yapmalısınız. Beslenme alışkanlıklarınıza eklemeniz gereken gıdalardan anti-aging bakım önerisine, yaşlanmayı geciktirmenin yollarını öğrenin.

Kolajen Kaybının Önüne Geçin

Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

Kolajen; cilde esneklik ve sıkılık vererek tüm bağ dokularımızın elastikiyetinin artmasını ve yenilenmesini sağlıyor, kas-iskelet sistemini, saç ve tırnakları güçlendiriyor… Yani genç bir cilt görünümü ve vücut için kolajen üretiminizi desteklemeniz gerekiyor. Kolajen, doğduğumuz andan itibaren vücudumuzda bulunuyor ancak yaş aldıkça kolajenin doğal üretimi yavaşlıyor. 30’lu yaşlardan itibaren vücudumuzdaki üretim her yıl %1-2 oranında azalıyor ve kayıplar başlıyor. Buna bağlı olarak, kolajen üretimine destek verilmediğinde ciltte gözle görülür sarkmalar ve kırışıklıklar meydana geliyor. Kolajen üretimini yavaşlatan tek şey yaş almak değil… Güneş ve benzeri ultraviyole hasarı, serbest radikallerin sebep olduğu oksidatif stres hasarı, işlenmiş şeker tüketiminin fazla olması, genetik kod, uyku düzensizliği gibi etkenler de kolajen üretimini yavaşlatıyor.

Anti-Aging Bakım Uygulayın

Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

Doğal aktif içerikler ve vegan formülüyle Lierac Lift Integral bizim sevdiğimiz anti-aging bakım ürünlerinden.

Lift Integral serisinin içerisinde; Sıkılaştırıcı Cilt Bakım Serumu, Gündüz Bakım Kremi, Gece Bakım Kremi, Göz Çevresi Kremi ve 2 yedek kapsül bulunuyor. Bu yeni ürünler, sarkma meydana gelen bölgelere sıkılığını yeniden kazandırırken anında dolgun bir görünüm sağlıyor. Seri hem mikro hem de makro elementler üzerine etki ediyor ve cildinizde çok daha güçlü bir etki bırakıyor.

Aynı zamanda ürünler, onları birbirine bağlayan glikoproteinler üzerinde etki ederek cildin yapısını güçlendirmeye destek oluyor. Patentli siyah lale özü, elastin ve onunla ilişkili glikoprotein olan fibrillinin doğal sentezini uyarmaya yardımcı olurken, Grasse gülünden elde edilen Gül RNA’sı, kolajen ve bununla ilişkili glikoprotein olan fibronektinin doğal sentezini uyarmaya yardımcı olur. Doğal kökenli hyalüronik asit ise cildi yoğun bir şekilde nemlendirmeye ve dolgunlaştırmaya yardımcı oluyor.

Fenoksietanol, paraben, silikon ve PEG içermeyen formülüyle güvenli bir seçenek olarak karşımıza çıkan Lierac Lift Integral serisiyle elastikiyetini kazanmış ve dolgun bir görünüm mümkün!

Yeni Nesil Yüz Masaj Aletlerinden Destek Alın

Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

Bildiğiniz hatta yıllardır sizinle olan güzellik rutinlerinizi bir kenara bırakın ve yeni nesil yüz masaj aletlerinden destek almaya başlayın! Yükselen bu güzellik trendi daha genç, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt vaat ediyor. Özellikle çene ve boyun; gün içerisinde yaşanan stresten, çevresel faktörlerden ve kirli havadan en çok etkilenen bölgeler oluyor. Tüm bu negatifliği atabilmenin en iyi yolu da masajdan geçiyor. Buna ek olarak, doğal bir botoks etkisi yaratan Gua Sha’yı her sabah düzenli olarak kullanabilirsiniz. İlk olarak Antik Çin’de kullanılmaya başlanan bu kristal masaj aleti, yüz hattını şekillendiriyor, gözenekleri küçültüyor, cilt gerginliğini ve kırışıklıkları azaltıyor. Gua Sha’yı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için tıklayın.

Antioksidan Gıdalar Tüketin

Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

Hücrelerdeki serbest radikallerden arındırma özelliği olan antioksidan, genç bir cildin sırrı! Cildinizin beslenmesi ve serbest radikallerden korunması için antioksidan açısından zengin vitaminler tüketmeniz şart. Yaşlanmayı içten önlemek için beslenme rutininize C ve E vitaminlerini eklemelisiniz. Bu iki vitaminle hem bağışıklığınızı güçlendirebilir hem de cildinize yatırım yapabilirsiniz. C vitaminini beslenmenize dahil etmenin en etkili yollarından biri, sabahları kahvaltıdan yarım saat önce büyük bir bardak limonlu sıcak su içmek. Antioksidan özelliğinin yanı sıra vücuttaki alkali seviyesini yükseltmesiyle anti-enflamatuar etkiye sahip limon, size ihtiyacınız olan C vitamini deposunu da sağlayacaktır. Ara öğünlerinizde ise avokado, badem, fındık gibi yağ içeren besinler tüketerek ihtiyacınız olan E vitamini karşılayabilirsiniz.

Yüz Yogası Yapın

Yaşlanmayı Geciktirmenin 5 Yolu

Yaşınız ilerledikçe doğal olarak yaşlanma belirtileriyle karşılaşıyorsunuz. Göz kenarında oluşan çizgiler yani kaz ayakları, göz kapaklarının düşmesi, alın kırışıklıkları, sarkmalar… Yaşa bağlı oluşan bu deformeler için cilt bakım ürünleri kullanmanın yanı sıra her gün yüz yogası yapmak önemli. Sağlıklı ve genç bir beden için nasıl egzersiz yapmak gerekiyor ise yüz güzelliği için de birtakım egzersizler yapılmalı… Kendinize günlük bir egzersiz çalışması hazırlayın. Öncelikle, nemlendiricinizi sürerken yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırın. Parmaklarınızı burnunuzun üzerinde birleştirin. İçten dışa, dairesel hareketlerle birkaç dakika masaj yapın. Ardından boynunuza yukarıdan aşağıya doğru masaj yapmayı ihmal etmeyin. Alın, göz kenarları ve dudak çevresi için yapmanız gereken hareketleri öğrenmek için tıklayın.