preloader

Ezberleri Bozan Bir Tasarım: Delik Tekne

12.10.2021
Ezberleri Bozan Bir Tasarım: Delik Tekne

Yazı Boyutu:

İtalyan tasarımcı Lazzarini’nin güvertede bulunan deliği ile ezberleri bozan yeni yat tasarımı “Shape” ile tanışın.

Kimse süper yatının üzerinde kocaman bir delik olsun istemez herhalde…

1982 doğumlu İtalyan tasarımcı Lazzarini ise tam tersini düşünüyor olsa gerek. Yıkıcı tasarımlarıyla ünlü İtalyan dizayn stüdyosunun en son 69 metrelik süper yat konseptinin tam ortasında dev bir delik yer almakta.

Sadece temiz enerjiyle çalışacak şekilde tasarlanmış olan ve Shape olarak adlandırılan konsept; şık, fütüristik çizgilerle gerçekten tekil bir siluete ve baştan sona yeni nesil teknolojiyi ima eden ışıltılı bir gümüş gövdeye sahip.

Konseptin en göze çarpan özelliği, Lazzarini’nin dediği gibi, her denizcinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen yay veya güvertedeki deliği. Delik Shape’in üst güvertesinde yer alan cam tabanlı bir sonsuzluk havuzu ile taçlandırılmış. Ayrıca teknedekilerin geliş gidişlerini kolaylaştıracak bir helikopter pisti de havuzun yanına konuşlandırılmış. Kıçta ise dalış platformlu bir sahil kulübü ve oyuncaklar için bir garaj var.

Ezberleri Bozan Bir Tasarım: Delik Tekne

Deliğin arkasında bulunan lüks iç mekân, oldukça geniş bir alana yayılı ve üç farklı güverte olarak tasarlanmış. Birinci güvertede altı VIP süit, ikinci güvertede ise yaşam alanları yer alıyor. Komuta kabini üçüncü katta.

{774066}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları