preloader

Erkekler İçin En İyi Saç Bakım Ürünleri

12.09.2022
Erkekler İçin En İyi Saç Bakım Ürünleri

Yazı Boyutu:

Söz konusu kişisel bakım ve iyi görünmek olduğunda erkekler için en önemli konu: Saçlar! İhtiyaçlarınızı belirleyip saç tipinize uygun ürünler kullanarak ideal bir rutin yakalayabilirsiniz.

Açık konuşalım; çoğu erkeğin amacı, banyoda olabildiğince az zaman geçirmektir. Bu yüzden de erkeklerin kısa saçlara meyilli olması şaşırtmıyor. Ne de olsa daha az saç daha az bakım anlamına geliyor, değil mi? Oysa doğru ürünlerle yine az zaman harcayıp çok fayda görebilirsiniz. Söz konusu erkek saç bakımı olduğunda önceliğimiz daima saçların temiz olması ve sağlıklı görünmesi. Düzgün temizlenemeyen saç derisinde ne yazık ki foliküller tıkanıyor ve bu durum da kepek oluşumuna sebebiyet veriyor. Bu nedenle önerimiz daima erkek cildiyle ve saç derisiyle uyumlu, erkekler için özel olarak formüle edilmiş ürünlerin kullanılması. Tabii saç bakımını sadece arındırma ve temizleme olarak değerlendirmemek gerekiyor. Parlak, yumuşak ve gür saçlar herkesin hakkı!

Erkekler İçin En İyi Saç Bakım Ürünleri

Peki, erkeklerin en büyük dertlerinden biri olan saç dökülmesinin önüne geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Doğru ürün destekleriyle evet bu mümkün. Genetik yatkınlıktan tutun da hormonal dalgalanmalara, stresten sağlıksız beslenmeye kadar saç dökülmesini tetikleyen pek çok faktör var. Her şeyden önce bu faktörleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Sonrasında kozmetik dünyasının sunduğu inovasyonlarla saç kaybını durdurabilir ya da en azından yavaşlatabilirsiniz.

İşte 360 derece bir bakım rutini için, her ihtiyaca cevap verecek en iyi erkek saç bakım ürünleri

Invati Men Erkekler İçin Dökülme Karşıtı Serum

Aveda’nın erkek tipi saç dökülmesine karşı geliştirdiği ürün, saçları anında kalınlaştırmayı ve masaj yaparak uygulandığında saç derisini canlandırmayı vaadediyor. Organik sertifikalı sedir ağacı, köknar, saf çiçek ve bitkisel özleri içeren Aveda Invati Men serumu, Invati Men serisindeki şampuanla birlikte kullanarak etkinliğini artırabilirsiniz.

Kiehl’s Nourishing Shampoo + Conditioner

Kiehl’s Grooming Solutions serisinde yer alan ikisi bir arada şampuan + saç bakım kremi, hem saç hem de sakal bakımında bir arada kullanılabiliyor. Sedir ağacı, sandal ağacı ve okaliptüs yağlarının aromatik birleşimiyle formüle edilen ürün, temizlemenin yanında saçlarda neme doymuş bir his de bırakıyor.

Scalp Reanimation Saç Bakım Kürü

Saç köklerini canlandırmak ve güçlendirmek için yaratılan bu kokteyl, seyrelmiş saçların büyümesinde de rol oynuyor. Saç foliküllerindeki kan dolaşımını desteklerken yatıştırıcı etkisiyle yıpranmış saç dokusunu düzenliyor. Ürünü sabah ve akşamları, kafa derisine yavaşça masaj yaparak uygulayın. Sonra her zamanki saç rutininize devam edin.

Wella Sp Men Pigment Mousse

Beyazlar görünmeye başladıysa endişe etmeye gerek yok. Erkeklere özel saç beyazlamasına yönelik olarak geliştirilen Pigment Mousse, saç boyası değil! Amonyaksız içeriği, saçınızın kendi rengini kopyalayıp beyazları kapatmak üzere geliştirilmiş bir ürün. Yapay bir görünümün aksine doğal bir kapama sağlarken beyazlamış saçlarda doğal saç rengini kademeli olarak geri getiriyor.

Vichy Dercos Amınexil Clinical 5 Erkekler İçin Saç Dökülmesine Karşı Serum

Klinik çalışmalarla etkisi kanıtlanmış saç dökülmesine karşı olan molekül Aminexil’in bu özel bileşimi, kapsamlı aksiyon için formül içerisinde beş aktif içerikle geliştiriliyor. Üç haftalık kullanımdan sonra, saç derisindeki güçlenmeyi hissedebiliyorsunuz. Ürün saç derisindeki mikro dengesizliği azaltırken saç derisinin dayanıklılığını artırıyor.

Yves Rocher Anti-Chute Saç Bakım Kürü

Saç oluşumunu destekleyen bitkisel içeriğiyle geliştirilmiş bu bakım kürü sayesinde, saçlarınıza destek sağlayarak saç dökülmelerinin önüne geçebilir, saç yenilenmesini hızlandırarak daha gür ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç dökülmesini engelleyen şampuan ve saç bakım kremi ile birlikte kullanıldığında etkisini daha iyi gözlemleyeceğiniz ürün, 1 aylık bir kür; içerisinde her biri 1 haftalık kullanım için 4 ampul bulunuyor.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları