preloader

Güneş Lekelerine Karşı En İyi Erkek Bakım Ürünleri

01.09.2023
Güneş Lekelerine Karşı En İyi Erkek Bakım Ürünleri

Yazı Boyutu:

Yaz sonrası kadın-erkek fark etmeksizin en büyük sorunlarımızdan biri: Güneş lekeleri. Neyse ki bu konuya kendini adayan kozmetik markaları etkili ve güvenli çözümler sunuyor.

Çillerden melazmaya pek çok cilt lekesinden sorumlu olan güneş, yazın etkisini artırdıkça korunulması gereken bir faktör halini alıyor. Güneşten uzak kalmak imkansız ancak zararlı etkilerini en aza indirmek ise mümkün. Güneşe çıktığımız saatlere dikkat etmemiz ve yüksek SPF içeren ürünler kullanmamız bu süreçte şart. Bazen cildi ne kadar korursak koruyalım lekelerden kaçış olmayabiliyor. Kozmetik sektörü bu lekelere çözüm ararken pek çok içerikten destek alıyor. Özellikle doğal içerikli markalarda da son dönemde leke karşıtı ürünlere rastlamak mümkün.

Erkeklerin yüzde 10’unda görülen melazma yani kahverengi lekeler, ne yazık ki koyu tenli kişilerde daha çok görülüyor. Ama üzülmeyin çünkü çözümü var; lekeler ürün desteğiyle tamamen kaybolmasa dahi renklerinde sizi memnun edecek derecede bir açılma gözlemleyebilirsiniz. Leke ürünlerinin tamamı unisex’tir; bu nedenle erkek cildiyle de son derece uyumludur ve rahatlıkla kullanılabilir. Önemli olan bu ürünleri ara vermeden, düzenli şekilde kullanmak ve bu süreçte yaz-kış güneş kremi kullanmaya, önlem almaya devam etmek. O zaman erkeklerin de gönül rahatlığıyla kullanabileceği en iyi leke ürünlerini sıralamaya başlıyoruz.

Abtira, Green Mandarin Leke Karşıtı Maske

Doğal içerikli ürünleri seviyorsunuz, değil mi? Güçlü aydınlatıcı ve leke karşıtı maske Green Mandarin, bitkilerden elde edilen asitler açısından oldukça zengin peeling etkisine sahip bir ürün. Yüzde 20 AHA, meyve kökenli asitler, yüzde 5 BHA ve salisilik asit içeren söğüt kabuğu özü ile aydınlatıcı bir etkiye sahip. Leke karşıtı bu maske formülünde arındırıcı ve parlatıcı yeşil mandalina ve tatlı portakal esansiyel yağları barındırıyor.

Rosece, Lekeli Ciltler İçin Mavi Kil Maskesi

Sadece doğal ve saf mavi kil içeren bu maske, güneş lekeleri, yaşa bağlı lekeleri ve pigment problemlerini hedef alıyor. Hafif aşındırıcı etkisi ile çok daha pürüzsüz, daha taze bir cilt için ölü cilt katmanını nazikçe eksfoliye ediyor ve lekelerle savaşırken ciltte aydınlatıcı bir etki yaratıyor. Gözeneklerin görünümünü azaltması da ürünün bir diğer faydası.

La Roche Posay, Pigmentclar Serum

Bu yoğun leke karşıtı bakım serumu, koyu leke ve pigment düzensizliklerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olurken içeriğindeki LHA konsantrasyonu sayesinde cilde homojen bir görünüm de kazandırıyor. Ürünü temiz ve kuru cilde göz çevresi hariç akşamları uygulayabilirsiniz. Gündüz kullanımlarda ise mutlaka minimum 30 faktörlü güneş koruyucu ile birlikte uygulamayı ihmal etmemek gerekiyor.

Sephora Collection, Leke Karşıtı Serum

Yüzde 93 oranında doğal kaynaklı ve kokusuz içerikle formüle edilen bu leke karşıtı serum, pigmentasyon lekelerinin görünümünü azaltmayı hedefliyor. Uygulamaya başladığınız andan itibaren cilt çok daha aydınlık ve homojen bir görünüme kavuşuyor. 28 günlük kullanımdan sonra lekelerin hem boyutları küçülüyor hem de lekeler daha az görünür bir hal alıyor.

Bade Natural, Kuşburnu Leke Karşıtı Serum

Kuşburnu çekirdeği yağı, shea yağı, Hindistan cevizi yağı gibi 11 farklı doğal yağ içeren, yüzde 100 doğal nemlendirici yüz serumu cildi nemlendirmekle kalmıyor, kuşburnu içeriği sayesinde leke karşıtı bir etki de yaratıyor. Ürünü temiz cildinize masaj yaparak uygulayın ve iyice emilene kadar bekleyin.

Skinceuticals, Discoloration Defense Serum

Cilt tonu eşitsizliği, inatçı leke görünümü ve cilt problemleri sonrası oluşan leke görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanan bu serum, traneksamik asit, niasinamid ve HEPES ile zenginleştirilmiş bir formüle sahip. 2 haftalık düzenli kullanımda ise daha eşit ve aydınlık bir cilt tonu vadediyor.

{773640}

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları