preloader

Erkeklerde Kaş Bakımı ve Tasarımı

10.08.2023
Erkeklerde Kaş Bakımı ve Tasarımı

Yazı Boyutu:

Erkek kaş bakımı ve tasarımının detaylarını, Estetik Koçu ve Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan ile konuştuk.

Günümüzde kişisel bakım sadece kadınlar için değil, erkekler için de önemli bir yere sahip. Dış görünümlerini daha çekici ve bakımlı hale getirmek isteyen erkekler, kaş bakımı ve tasarımına olan ilgilerini de arttırmaya başladı. Erkek kaş bakımı ve tasarımının detaylarını ise Estetik Koçu ve Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan ile konuştuk.

Erkeklerde Kaş Bakımı ve Tasarımı
Estetik Koçu ve Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan

Erkeklerin kaşları nasıl alınmalı?

Erkeklerde doğru kaş alımı, önce kişinin kendi yüz anatomisine uygun yani yüz yapısına uygun doğal bir şekilde yapılmalıdır. Bu sayede doğru kaş şekline karar verilebilir.

Erkek kaş alımında nelere dikkat edilmesi gerekir?

En önemli nokta yapılan uygulamanın doğal görünümlü olması. Bu sebeple özellikle mimikleri, bakışları, elmacık kemikleri, çene hatları, kaşları ve saçların dolgunluğu bile kaş tasarımında yapılan tasarımı etkiler. Dolayısıyla doğallık ön planda olmalı ve estetik kaygıdan uzak, bakışlarını daha dinamik hale getirecek bir alım yapılmalı.

Erkeklerde yüz şekline göre kaş modelleri nelerdir?

Aslında böyle net bir model belirlemek mümkün değil. Genellikle yüzün yapısına göre daha belirgin, daha kalın, daha ince, başlangıç bölümleri daha dik ya da oval şeklinde gibi belirleyebiliriz. Genel olarak yüz şekli kemikliyse daha ön planda değil, geçişleri daha yumuşak olan kaş yapısı belirlenmesi daha doğru olur.

Erkeklerde kaş bakımı nasıl yapılmalı?

Erkekler kaşlarını sürekli aldırıyorsa, yapacakları en doğru şey 4D anatomik kaş tasarımı yaptırmalarıdır. Özel olarak bu teknolojide yapılan teknikle bir daha kaşlarını aldırmak zorunda kalmazlar ve yapılan şekil ömürlük korunur.

Erkeklerde kalıcı kaş tasarımı nedir?

Erkeklerde kalıcı kaş tasarımında kişinin yüz yapısına uygun bir tasarım belirlendikten sonra doğru ve en önemlisi doğal bir alım yapılır. Devamında ise belirli seanslarla özel bir teknik ile epilasyon yapılarak kaş tasarımında kalıcılık hedeflenir. Böylelikle kişi tekrar tekrar kaş almak zorunda kalmaz.

Kimler kaş tasarımı yaptırabilir?

Kaşı yoğun olan, kaşı seyrek olan, kaşının şeklinde asimetri olan, hiç kaşı olmayan yani aslında herkes kaş tasarımı yaptırabilir.

Kaş tasarımı sonrası nelere dikkat edilmesi gerekir?

Kaş tasarımı sonrasında günlük hayata devam edilebilir. Prosedür değişikliği nedeniyle kişiden dikkat etmesini isteyeceğimiz ufak noktalar oluyor. Mesela kaşını bir daha asla kendisinin ya da bizden başkasının almaması gibi…

Erkek kaş tasarımının kalıcılık süresi ne kadardır?

Erkek kaş tasarımında iki farklı prosedür vardır. Pigmentasyon işlemi ile yaptığımız kaş tasarımında iki yıl kalıcılık garanti ediyoruz. Özel teknik ile epilasyon yaptığımız prosedürde ise kıl yapısına bağlı olarak uygun seanslar tamamlandığında kalıcılık ömür boyudur.

***

Estetik Koçu & Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan Kimdir?

Didem Özkan, Fizik Bölümü’nde aldığı eğitiminin ardından güzellik ve estetik alanına yönelerek 20 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet göstermektedir. Anatomik yapılara uygun çözümler sunma yeteneği ve estetikte 4D yaklaşımı ile dikkat çekmektedir. Ulusal ve uluslararası düzeyde akredite bir uzman olan Özkan, Avrupa, Balkanlar ve Arap Yarımadası’nda eğitimler verip etkinlikler düzenlemiştir. Eğitime olan inancı nedeniyle sürekli olarak kendini geliştirmekte ve bilgisini paylaşmaktadır. Kendi kliniğinde yedi yıldır profesyonel estetik koçluğu, danışmanlık ve uygulama hizmetleri sunan Didem Özkan; 4D kaş tasarımı, pigmentasyon, saç simülasyonu, meme başı estetiği, vitiligo ve çatlak izleri gibi birçok alanda işlemler gerçekleştirmektedir.

{17905}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları