preloader

Erkekler İçin En İyi Güneş Kremleri

27.05.2024
Erkekler İçin En İyi Güneş Kremleri

Yazı Boyutu:

Güneş ışınlarının cilt sağlığımız üzerindeki etkisi, her cilt tipi için önemli bir endişe kaynağı. Güneş koruyucu kullanımı ise erkekler tarafından ihmal edilebiliyor. Buna bir son veriyor ve erkekler için en iyi güneş kremlerini seçiyoruz.

Öncelikle konuya, güneşin tüm cilt tipleri için yıkıcı etkileri olabileceğini söyleyerek başlayalım.
Herksin cilt tipi ve tabii ki cilt ihtiyaçları farklıdır. İhtiyaçları en iyi şekilde belirlemek cildin kendini korumasına, sağlıklı kalmasına ve en iyi şekilde görünmesine yardımcı olur. Düzenli güneş kremi kullanmak yaşlanma etkilerini önemli ölçüde geciktirdiği gibi, cilt kanserinden de korunmayı sağlar. Bu nedenle sağlıklı bir cilt için düzenli bir bakım rutini oluşturmak ve geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanmak çok önemli. Ve tabii en iyi sonuçları elde etmek için cilt tipine uygun, doğru ürünü seçmek gerekiyor. Erkekler bazen bu konuya gereken özeni göstermeyebiliyor. Kozmetik dünyası en yaygın cilt tipleri olan kuru, yağlı, normal ve karma ciltler için ihtiyaca uygun, özel formüle edilmiş pek çok seçenek sunuyor. Yapmanız gereken cildinizi iyi tanımak ve doğru seçimlerde bulunmak… Bunun için erkeklere özel güneş kremleri kılavuzu hazırladık.

Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi

Kuru ve pul pul dökülen bir cildiniz varsa, doğru güneş kremi cildinizi sadece güneşin zararlarından korumakla kalmaz aynı zamanda nemli de tutar. Bu nedenle önceliği formülasyonlarında cildi nemlendirici ve yatıştırıcı içerikler barındıran güneş kremlerine verin. Kuru cilt hassas ve tahrişe meyilli olabileceği için parfüm, boya gibi cildi yoracak içeriklere sahip olanlardan kaçının. Bir alternatif olarak, içeriğinde yüksek oranda SPF bulunan nemlendiricileri de tercih edebilirsiniz ancak gün içinde tazelemek koşuluyla.

Kiehl’s

Facial Fuel Daily Energizing Moisture Treatment For Men SPF 19

SkinCeuticals

Ultra Facial Defense SPF 50 Yağsız Güneş Koruyucu Krem

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Erkeklerde en sık karşılaşılan cilt tipi diyebiliriz çünkü erkeklerin cildi fizyolojileri gereği sebum üretimine çok daha meyilli olabiliyor. Kalın, yoğun kremsi yapıda güneş koruyucular cilt üzerinde yapışkan bir his yaratabilir ya da yağlı bir ciltte birçok cilt sorununun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunu hiç istemeyiz! Cildiniz yağlı ise güneşten korumak için su bazlı, hafif ve akışkan ürünler tercih etmelisiniz. Üzerinde “ultra hafif” ibaresi bulunan ürünler de yağlı ciltler için son derece uygun olacaktır.

Shiseido

Urban Environment Age Defense Oil-Free Spf30

Ultra Violette

Fave Fluid SPF50 Ultra Hafif Güneş Koruyucu Bakım Losyonu

Normal Ciltler İçin Güneş Kremi

Ne kuru ne de yağlı bir cilde sahipseniz ilk söylememiz gereken şey şu: Şanslısınız! Normal cilde sahip olanlar için seçim yapmak diğer cilt tiplerine oranla son derece basit. İster krem, ister sprey, ister roll-on veya stick kullanın; dikkat etmeniz gereken nokta kaliteden ödün vermemek ve geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullandığınızdan emin olmak.

Bioderma

Photoderm Stick SPF50+

Supergoop!

Sheerscreen SPF 30 PA+++

Karma Ciltler İçin Güneş Kremi

Normal cilt oldukça basit bir yapıya sahipken, karma cilt tipine sahip kişiler yüzlerinde hem yağlı hem de kuru bölgelerle mücadele etmek zorunda kalır. O nedenle biraz zor bir cilt tipi olduğunu söyleyebiliriz. Maksimum etki için nemlendirici özelliği olan ancak yağlı olmayan güneş kremlerini tercih etmek en ideali. Ayrıca cildiniz kurudan ziyade yağlıya yatkın taraftaysa gün içinde ayrıca bir nemlendirici kullanmanıza da gerek kalmayabilir.

La Roche Posay

Anthelios Parlama Karşıtı SPF50+ Mist

Vichy

Capital Ideal Soleil Parlama Karşıtı Yüksek Korumalı Güneş Kremi SPF50

Olgun Ciltler İçin Güneş Kremi

Güneş kremi herkes için önemlidir ancak olgun ciltler için yaşlanma belirtilerini minimuma indirmek ve ilerlemesini önlemek adına kritik bir rol oynar. Korunmasız güneşe maruz kalan ciltte ne yazık ki yaşlanma da hızlanacaktır, aman dikkat! Geniş spektrumlu bir güneş koruyucu uygulamak ve bunu gün içinde tekrarlamak ince çizgiler, güneş lekeleri ve cildin elastikiyetini koruması noktalarında oldukça etkilidir. Olgun ciltlere özel olarak geliştirilmiş anti-aging etkili ürünlerden tercih ederek etkiyi maksimuma çıkabilirsiniz.

Clinique

Geniş Spektrumlu SPF 30 Kırışıklık Karşıtı Güneş Kremi

Avene

Solaire SPF 50 Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi

Haber görseli: Riley Harper

{59037}

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları