preloader

En İyi Erkek Sakal Bakım Ürünleri

05.09.2022
En İyi Erkek Sakal Bakım Ürünleri

Yazı Boyutu:

En etkili ürünlerden uygulama tavsiyelerine kadar sakal bakımına dair bilmeniz gereken her şeyi bir araya topladık.

Sakal, bir erkeğin adeta aksesuarı gibidir; o nedenle cilt bakımına verilen önemin -belki de daha fazlasının- sakal bakımına da verilmesi şart! Düzgün kesilmiş, gür ve sağlıklı görünen sakallar ilk izlenim açısından da son derece önemli. İyi bir sakal yağının, kullandığınız temizleme ürününden bile daha gerekli olabileceğini unutmayın. İlk etapta “Buna gerçekten ihtiyacım var mı?” düşüncesine kapılabilirsiniz ancak kullandıkça aradaki farkı hissetmeye başlayacaksınız. Sakal yağını kullanmaya başladığınızda sakallarınız daha esnek ve şekilli bir hal alacak. Sakal bakım ürünleri faydalı içerikler ve doğal yağlardan oluştuğu için cilt bakımınızda da önemli bir rol oynar. Özellikle tazelenmiş ve nemli bir cilt için argan ve jojoba gibi nemlendirici etkili yağlardan daha iyisi düşünülemez. Bu yağların sakallarınıza hoş bir koku bırakması da diğer bir bonus. Sakallarınızı öncesinde mutlaka bir sakal bakım şampuanıyla yıkayın ve yağınızı öyle uygulayın.

En İyi Erkek Sakal Bakım Ürünleri

Tercihiniz tamamen sakaldan arınmış, tıraşlı bir cilt görünümü olabilir. Bu noktada da kullanacağınız tıraş malzemelerine ve tıraş sonrası ürünlere yatırım yapmaktan çekinmeyin. Bunlar doğrudan cildinize temas edecekleri için içerikleri ayrı bir önem taşıyor. Sert kimyasallar ve cildi tahriş edecek içerikler barındıran ürünlerden kesinlikle uzak durun. Tıraş sonrası, cildin en hassas olduğu andır. O halde temel sakal bakımı için gerekli olan ürünleri sıralamaya başlıyoruz.

Cella Milano Sakal Bakım Yağı

Cella tarafından geliştirilen sakal bakım yağı formülü, içeriğindeki doğal yağlarla sakal ve bıyık için günlük bakımınızı tamamlamaya yardımcı oluyor. E vitamini bakımından zengin özel formül, en sert sakalları bile yumuşatarak, kıl yapısını güçlendiriyor. Avucunuzun içine döktüğünüz birkaç damla sakal yağını ovalayarak ısıtın ve öyle uygulayın.

Rosece Refreshing After Shave Balm

Tıraş sonrasında ince bir tabaka halinde eşit miktarda yüze uygulanan bu ürün, formülündeki shea yağı ve uçucu yağlar sayesinde tıraş sonrasında yıpranan cildi onarıyor ve yapılandırıyor. Sandal ağacı, ylang ylang, ıtır, portakal uçucu yağlarının uyumu ile cilde aynı zamanda doğal bir koku veriyor.

Mühle Sakal Şampuanı

İçeriğindeki saf bitki bazlı bileşenlerle Mühle sakal şampuanı sakalları nazikçe temizleyerek gerekli arındırmayı ve bakımı sağlıyor. Sadece masaj yapmanız, köpürtmeniz ve iyice durulamanız yeterli. Bergamot, ahşap ve meşe yosununun sıcak kokusuyla güne enerjik bir başlangıç yapabilirsiniz.

Proraso Beard Balm

Özellikle ilk haftalardaki sakal uzatmalarını rahatlatmak için formüle edilmiş bu balm, sakalları uzarken yumuşatıyor ve yatıştırıyor. Ürünün içeriğinde paraben, silikon, mineral yağ, SLS gibi cilde zararlı içerikler yer almıyor. Avucunuz içine yeterli miktarda dökün, sakalınıza ve bıyığınıza masaj yaparak yedirin.

Sephora Collection Soft Beard Oil

Yüzde 97 oranında doğal kökenli bileşenlerden oluşan formülüyle Sephora Collection sakal bakım yağı cildinizi nemlendirir ve sakalınıza yumuşaklık hissi vererek her geçen gün daha iyi görünmesini sağlar. Moringa yağı ve biberiye özünün karışımından oluşan ve hızla nüfuz eden ürün, içeriğindeki biberiyeyle cildi yatıştırır ve rahatlatır.

Tom Ford Oud Wood Conditioning Beard Oil

Tom Ford Oud Wood sakal yağı baharat, kremsi tonka çekirdeği, vanilya, kakao, kuru meyveler ve tatlı odun bitki özlerinin karışımından oluşuyor. Hafif dokusu ile bu lüks sakal yağı, sakalı güçlendiriyor ve besliyor. Yağlı, parlak ve kaygan bir his bırakmadan bakımlı görünüm elde edilmesini sağlıyor.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları