preloader

Pratik Tarifler Bulabileceğiniz En İyi YouTube Yemek Kanalları

20.03.2020
Pratik Tarifler Bulabileceğiniz En İyi YouTube Yemek Kanalları

Yazı Boyutu:

YouTube’taki birbirinden farklı lezzetlere sahip yemek kanallarını keşfederek yepyeni yemek tariflerini evde deneyebilirsiniz. Pratik ve yaratıcı yemek tariflerine ulaşabileceğiniz en iyi yemek YouTube kanallarına göz atın.

Son zamanlarda sürekli aynı yemekleri pişirdiğinizi fark edip yeni tarifler arayışına girdiğiniz oldu mu? Eğer cevabınız “Evet” ise hoş sohbetleri ile yemek yaparken size eşlik edecek ve yeni, pratik tarifler öğrenmenizi sağlayacak, en iyi YouTube yemek kanallarını keşfetmeye ne dersiniz? Arda Türkmen, Refikan’nın Mutfağı, İdil Yazar, Jale Balcı gibi şeflerinde içerisinde bulunduğu en iyi YouTube yemek kanallarını bir araya getirdik.

Gastronomi ile ilgili bulabileceğiniz güncel YouTube kanalları için haberimize tıklayın!

Refika’nın Mutfağı

Youtube’un en ünlü şeflerinden biri olan Refika’nın Mutfağı, tüm gün kendinizi kaybedebileceğiniz bir eğlence kanalı gibi. Yüzlerce tarife ulaşabileceğiniz kanalda yeni tarifler öğrenirken eğlenin!

Dilara Koçak

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Dilara Koçak’ın sağlık fışkıran kanalında birbirinden lezzetli, pratik ve diyete uygun tarifler yer alıyor. Kalorisi az ve lezzeti bol tarifler ararken yaratıcılığınız azaldıysa bu kanala göz atmayı unutmayın!

Şemsa Denizsel

Nişantaşı’nın mazide kalan favori müdavim lokantası Kantin’in kurucusu ve olağan üstü yemekleri ile bizleri büyüleyen Şemsa Denizsel, şimdilerde Ayvalık’ta Cooks Grove adını verdiği yeni projesi ile odaklanmış durumda. Kanalında ise evde uygulayabileceğiniz, fazla zor olmayan tarifleri paylaşıyor.

{771928}

Jale Balcı

Hobi olarak başladığı aşçılığı profesyonel boyuta taşıyan, Jale Balcı daha önce çıkardığı 5 yemek kitabı ile tariflerini paylaşıyordu. Özellikle Antakya mutfağını tüm ülkeye tanıtan Balcı’nın çok yeni açtığı Youtube kanalını ilk keşfeden siz olun!

Aydan Üstkanat

Lezzet Dergisi’nin başyazarı ve fotoğrafçısı olan Aydan Üstkanat, 2014 senesinde Gourmand tarafından En İyi Şef Yazarı seçilen 3 kişiden biri. Aynı zamanda yemek stilisti ve fotoğrafçı olan Üskanat’ın tariflerine kanalından ulaşabilirsiniz.

İdil Yazar

2013 senesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi alan İdil Yazar, mutfağa olan tutkusunu ve aşçılık tecrübelerini İdi Yazar YouTube kanalından paylaşmasının yanı sıra, beIN Gurme’de İdil’den programıyla da haftanın 3 günü, pratik ve lezzetli tariflerini yemek severlerle buluşturuyor.

Arda Türkmen

Türkiye’nin en ünlü şeflerinden biri olan Arda Türkmen’in kanalı da pek çok farklı içeriği bulabileceğiniz bir kaynak. Ünlü isimler ile bir araya gelerek yemek pişirme yarışından tutun, geleneksel Türk mutfağının zorlu yemeklerine kadar pek çok reçeteye Arda’nın Mutfağı’nda ulaşabilirsiniz.

Bengi Kurtcebe

Göktürk’te bulunan Le Fırın isimli pastanesiyle harika tasarım pastalar yaratan Bengi Kurtcebe’nin Youtube kanalında “az efor çok lezzet” prensibine dayanan tarifler bulunuyor. Haliyle hamur işi ve tatlı tariflerinin ön planda olduğu kanalda sürekli pişirilen mücver, patates kızartması gibi bazı lezzetlere dair bilmediğiniz püf noktalarını da öğrenebilirsiniz.

Burger Haritası

Instagram’da Tat Dedektifi hesabıyla tanıyor olabileceğiniz yemek tutkunu Sinan Hamamsarılar’ın hamburger üzerine odaklanan kanalı, Türkiye’nin ilk ve tek burger platformu olarak dikkat çekiyor. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerin en iyi hamburgerlerinin peşine düşen Tat Dedektifi, aynı zamanda evde uygulayabileceğiniz özgün tariflerini de paylaşıyor.

{772854}

Yağız İzgül

Keyifli sohbeti ve kolay tarifleriyle öne çıkan başarılı şef Yağız İzgül’ün kanalında pratik yemek tariflerine ulaşabilirsiniz. Günlük hayatta sürekli tükettiğimiz çorba, kahvaltılık ve makarna gibi gündelik tarifleri bir de Yağız şefin farkı ile deneyin.

Emir Yargın ile Çakal Lezzetler

İzlemesi oldukça keyifli olan bu kanalda asıl mesleği müzisyenlik olan Emir Yargın’ın tarifleri ve keşiflerine yer veriliyor. Kanalın adından anlaşılacağı gibi her tarifte Yargın’ın kendi uydurduğu bir çakal hile yer alıyor. Tariflerin dışında semt rehberleri ve nerede ne yenir konseptli videolar da bulunuyor.

Revna Çakır

Kendini sağlıklı beslenme ve spora adamış olan Revna Çakır, diyete değil sağlıklı yaşamı bir yaşam tarzı haline getirmeye odaklanıyor. Sufle ve waffle gibi çok sevilen tatların sağlıklı versiyonlarını kanalında paylaşan Çakır’ın tarifleri sizi oldukça motive edecek.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları