preloader

Estée Lauder’ın Yüzü Carolyn Murphy Güzellik Önerileri Veriyor

Estée Lauder’ın Yüzü Carolyn Murphy Güzellik Önerileri Veriyor

Yazı Boyutu:

Estée Lauder Global Ambassador’ü Carolyn Murphy, güzellik dünyası ve Revitalizing Supreme+ koleksiyonu üzerine merak ettiğimiz soruları yanıtladı.

Estee Lauder Revitalizing Supreme+ koleksiyonu şimdi şık ve geri dönüştürülebilir yeni cam ambalajlarına giriyor. Lansmana özel olarak Estée Lauder Global Ambassador’ü Carolyn Murphy ile bir araya geldik ve cilt bakımına dair ipuçları edindik.

20 yıldır Estee Lauder’la beraber çalışıyorsunuz. Bu süreçte en unutamadığınız anı bizimle paylaşır mısınız?

Estee Lauder ile tanışmam çok geçmişe dayanıyor. Küçük yaşlarımda büyükannemin Estee Lauder parfümlerini sıkıp rujlarını sürerek markayla tanıştım. 20’li yaşlarımda ise markayla gerçek anlamda tanıştım. Menajerim beni Estee Lauder’ın kontrat imzalamak istediğini söylemek için aradığı o anı o kadar net hatırlıyorum ki… Kızımla beraber bir doktor randevusu için arabadaydık. Haberi alınca arabayı durdurup sevinç çığlıkları atmıştım. Estee Lauder’la çalışmak benim için bir onur!

Estée Lauder’ın Yüzü Carolyn Murphy Güzellik Önerileri Veriyor

Sizi ekrandan gördüğümde ilk düşündüğüm şey, cildinizin ne kadar genç ve ışıltılı göründüğü oldu… Öncelikle cilt bakım rutininizi anlatır mısınız?

Ürünleri uygularken cildime nazik davranmaya özen gösteriyorum. Sabah-akşam yüzümü soğuk suyla yıkıyorum. Akşamları cildimi Perfect Clean Yüz Temizleme Jeli’yle yıkadıktan sonra Advanced Night Serum’u kullanıyorum. Serumu sürerken ellerimle yüzüme nazikçe masaj yapıyorum. Ardından Revitalizing Supreme+ nemlendirici kremi kullanıyorum. Ufak bir not olarak düşeyim; bu krem cildimin dokusunu gözle görülür şekilde pürüzsüzleştirdi. İçeriğinde bulunan hibiscus sabah çiçeği özü ve moringa özünün kokusunu çok seviyorum. Gündüzleri yüzümü sadece soğuk suyla yıkıyorum ve ardından mutlaka güneş kremi sürüyorum.

Bize vereceğiniz güzellik tavsiyeleri neler?

Büyükannem güzelliğin içten geldiğini söylüyordu ve ben de buna çok inanıyorum. Başta kendinize sonra çevrenizdekilere kibar olmak kalbinizin ne kadar güzel olduğunu gösterir. Sonrasında en önemli tavsiyem, gün içerisinde en az 1 litre su içmeniz. Işıltılı bir cilt için bol su şart. Bunun dışında balık yağı ve C vitamini benim olmazsa olmazlarımdan. 40’lı yaşlarımın gelmesiyle beraber nemlendiricilerin önemini çok iyi anladım. Cildinizi sabah akşam nemlendirmenizi öneriyorum. Ve güneş kremini asla ihmal etmeyin. Ben özellikle sörf yaptığım günlerde bol bol güneş kremi uyguluyorum.

Yaşlanmaya karşı bakış açınız nasıl? Anti-aging bakıma dair ne önerirsiniz?

Bence yaşlanmak savaşılması gereken bir şey değil. Ben cildimdeki her bir kırışığı yaşanmışlık olarak görüyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Genç kalabilmenin en önemli püf noktası mutluluk. Gerçek mutluluğu bulun ve kendinize nazik davranın! Bana göre dünyanın en güzel kadınları; kendiyle barışık, mutlu ve özgüvenli olanlar…

{773031}

Estee Lauder’ın yeni Revitalizing Supreme+ koleksiyonundan bahseder misiniz? Ürünlerdeki yenilikler neler?

En son yaşlanma karşıtı teknolojisiyle geliştirilen Revitalizing Supreme+ Koleksiyonunu sunuyor. İlk kez, Revitalizing Supreme+ nemlendiriciler; yanaklar, nazolabial kıvrımlar ve çene çizgisine sıkı bir görünüm veriyor ve yüz hatlarının daha belirgin görünmesini sağlıyor. Cildin elastikiyetini arttırması sayesinde kırışıklık ve çizgi görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Az önce dediğim gibi Hibiscus sabah çiçeği özü ve moringa özünün kokusu adeta duyulara hitap ediyor!

Estée Lauder’ın Yüzü Carolyn Murphy Güzellik Önerileri Veriyor

Bir kadının mutlaka kullanması gereken Estee Lauder ürünleri sizce hangileri?

Çok zor bir soru oldu! Estee Lauder’ın tüm ürünleri bana çok iyi geliyor ancak “en”leri söyleyecek olursam;

  • Revitalizing Supreme+ Yaşlanma Karşıtı Krem; son zamanlarda kullandığım en iyi ürün diyebilirim. Cildime etkili şekilde nem depoluyor.

  • Advance Night Repair Onarıcı Bakım Serumu, gerçekten sihirli gibi! Yaşlanmanın tüm negatif etkilerine karşı cildinizi koruyor.

  • Micro Essanse Cilt Aktive Edici Bakım Losyonu; cildin dokusunu nemlendirme ve pürüzsüzleştirme konusunda çok etkili.

  • Perfectionist Pro Güneş Koruyucu Krem, cildinizi UV ışınlarından korurken nem bariyerin güçlendiriyor, su kaybını engellemeye yardımcı oluyor.

Güzellik konusunda kadınların en sık yaptığı hata nedir?

Gördüğüm en sık hata, fazla bakım yapmak! Yüzünüze ekstra ürün uygulamak cildinizin doğal yapısını bozuyor. Çevremde cilt yapısının güzel olduğunu bildiğim kadınlar, fazla ürün kullanımından dolayı o pürüzsüz görünümü kaybettiler.

{773820}

OGGUSTO Kategori Yöneticisi Cemre Bosnalı’nın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları