Güzellik Rutininin Vazgeçilmezleri

Güzellik Rutininin Vazgeçilmezleri

Günlük temel ihtiyaçlarınızdan, diğer tüm destekleyici adımlara kadar güzellik rutininin olmazsa olmaz unsurlarını keşfedin.

Parlak, dolgun ve genç görünen bir cilde kavuşmanın yolu bu adımlardan geçiyor! Beslenme ve uyku gibi en temel günlük ihtiyaçlarınızı karşılarken yaratacağınız fırsatlardan, bakım rutininizde yapacağınız bazı küçük değişikliklere kadar güzelliğin olmazsa olmaz şartlarını listeledik.

Güne Limonlu Ilık Su İçerek Başlayın

Sağlık ve güzellik üzerindeki mucizevi etkileriyle dikkat çeken C vitamini, yalnızca bağışıklığı güçlendirmekle kalmıyor ciltte de gözle görülür farklılıklar yaratıyor. Ancak bu farklılıkları deneyimleyebilmek için yapılması gereken en temel adım, C vitaminini günlük beslenme rutinine dahil etmek. Besinler arasında tam bir C vitamini deposu oluşuyla öne çıkan limon; yüksek antioksidan özelliği ve vücut dengesini sağlayan alkali seviyesini yükseltmesiyle anti-enflamatuar etkiye sahip. Üstelik bu özellikleri ile yalnızca ciltteki iltihaplanmayı önlemekle kalmıyor, çevresel faktörlerin sebep olduğu hasarlara karşı da kalkan görevi görüyor. Cilde faydaları saymakla bitmeyen limonun içeriğindeki C vitamini ile sitrik asit birlikteliği ise; ince çizgileri ve cilt tonu eşitsizliklerini düzenlemeye destek olurken, cildin çok daha dolgun ve sıkı görünmesini sağlayan kolajen üretimini de destekleyici özelliklere sahip. Bunun için her sabah güne bir bardak limonlu ılık su ile başlamak, vücutta detoks etkisi yaratacağı gibi cilt için de etkili bir enerji içeceği görevi görecektir. Güne limonlu su ile başlamayı öneren Ayurveda’nın diğer adımlarını da takip ederek bağışıklığınızı güçlendirirken ve cildinizi de güzelleştirebilirsiniz.

Cilt Bakımını İhmal Etmeyin

Mevsiminde ve doğal beslenme düzeniyle besinlerden alınan vitamin mineraller, kaliteli uyku ve bunlar gibi pek çok unsur, sağlıklı ve güzel cildin başlıca ihtiyaçları arasında. Ancak temel ihtiyaçları doğrultusunda cilde gösterilen özenin yanı sıra; her biri birer mucize iksir niteliğinde olan cilt bakım ürünleri, güzel ve sağlıklı bir cilt için sihirli bir anahtar görevi görüyor. Nemsiz bir cildin sağlıklı görünemeyeceği gibi neme doymuş bir cilt de her açıdan sağlıklı, genç ve dolgun bir görünüme sahiptir. Diğer yandan cildin farklı ihtiyaçlarına doğru ve etkili yanıtlar vermek sağlıklı güzelliğin en önemli adımı.

Bunun için tüm tedavilerinin kalbinde, cildi en sağlıklı görünümüne kavuşturma amacı taşıyan La Mer’i mutlaka güzellik rutininize ekleyin. La Mer, cildin canlandırıcı potansiyelini ortaya çıkarmak için en imrenilen ışıltı ritüelinde, sürekli yenilenen ve dönüşen denizden ilham alıyor. Hücre yenileyici Mucize İksir™ ile güçlendirilen La Mer temel tedavileri; parlaklık, nemlendirme ve yeni bir canlılık görünümü sağlıyor. 4 adımda sağlıklı ışıltı sunan La Mer’in “The Essentials: Günlük Yenilenme Rutini” koleksiyonu ise cildin en temel ihtiyaçlarına dört dörtlük bir yanıt niteliğine sahip.

1. adım: The Treatment Lotion

Kullanıcılarında hayranlık uyandıran su bazlı losyon “The Treatment Lotion” tüm gün süren iyileştirici nemlendirme etkisine sahip oluşuyla cilde daha dolgun ve pürüzsüz bir ışıltı görünümü veren ilk adımı oluşturuyor.

Satın Al

2 adım: The Concentrate

İkinci adımda ise konsantre hücre yenileyici Mucize İksir™ formuyla aşılanan “The Concentrate” serum antioksidan bakımından zengin bir bariyer oluşturma özelliğine sahip. Tam bir güç kaynağı görevi gören The Concentrate serum iyileştirici hidrasyonu kilitleyerek kızarıklık, tahriş ve diğer iltihap belirtilerinin görünümünü yatıştırmaya yardımcı oluyor.

Satın Al

3 adım: The Eye Concentrate

Üç kat Konsantre Mucize İksir™ ile hızlı emilen bir tedavi sunan “The Eye Concentrate” göz kremi ise hassas göz bölgesini iyileştirici hidrasyonla gözle görülür şekilde dönüştürmeye yardımcı oluyor ve 21 günde koyu halkaların görünümünü azaltıyor.

Satın Al

4. adım: Crème de la Mer

Son dokunuşa gelince; Dr. Max Huber’in 12 yıl boyunca yaptığı 6.000 deney sonucu yaratılan, derinlemesine ve yatıştırıcı bir nem vererek kuruluğun iyileşmesine yardımcı olan “Crème de la Mer” ince çizgileri zamanla yumuşatarak cildin daha sıkı, esnek ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Satın Al

 

Yüz Masajının Etkilerinden Faydalanın

Vücudun farklı noktalarında rahatlatıcı ve iyileştirici etkiye sahip olduğu gibi yüzde de pek çok olumlu etki yaratan masaj, günlük cilt bakım rutinine mutlaka dahil edilmesi gereken bir adım. Cilt üzerinde birden çok faydası bulunan yüz masajı, cildin sağlıklı kalması için en temel gereklilik olan “yenilenme” için ihtiyaç duyduğu kan dolaşımı hızlandırıyor. Diğer yandan cildin canlanıp tazelenmesinde ve gün içinde maruz kaldığı stres sonucu gerginleşen kasların gevşemesini önleyerek kırışıklık belirtilerini geciktirmede oldukça başarılı bir adım olarak öne çıkıyor.

Üstelik yüksek emilime yardımcı olan yüz masajı, kremden seruma kadar kullanılan tüm cilt bakım ürünlerinden maksimum faydalanmayı sağlıyor. Basit hareketlerle uygulayabileceğiniz yüz masajını ayrıca; yüz yogası veya yüz masaj aletleriyle de destekleyerek ister tek başına ister kullandığınız ürünlerin verimini arttırmak için uygulayabilirsiniz.

İpek Yastık Kılıfı Kullanın

Beslenme, uyku düzeni, yüz masajı, cilt bakım ürünleri ve daha pek çok adım güzellik için son derece etkili ve önemli vazgeçilmezlerimiz arasında. İçeriden beslediğimiz, dışarıdan desteklediğimiz, hayatımızın ritmini gerekli hormonlardan faydalanabilecek şekilde ayarladığımız güzellik rutininde bir destekçimiz daha var, o da yastığımız. Yapılan araştırmalara göre cildi güneş ışınlarından sonra en çok yıpratan unsur yastık kılıfları. İnsan hayatının önemli bir bölümünü uykuda geçirdiği göz önünde bulundurunca, sabahları yüzümüzde oluşan yastık izinin zaman içinde kırışıklıklara dönüşmesi kaçınılmaz bir hal alıyor.

Bunun için sert ve pürüzlü yapılarıyla cildi yıpratan yastık kılıfları yerine, dermatologların da önerdiği ipek yastık kılıfları güzellik rutinine alternatif olarak öne çıkan adımlar arasında. Üstelik diğer kılıfların gece kremlerinin etkisini cildi yıpratarak ve kurutarak azaltmasının aksine ipek yastık kılıfları; ipeğin yumuşaklığı ve dokusu ile cildi nemlendirir ve ciltteki ürünlerin kılıf tarafından emilmesini engeller. Yalnızca cildin yıpranmasını ve nem kaybetmesini önlemekle kalmayan ipek kılıflar, aynı zamanda saç kırılmalarını da önleyişiyle güzellik uykusunun en konforlu ve lüks unsuru.

Vitamin ve Minerallerin Gücünden Destek Alın

Ara öğünler ile birlikte her gün üç ana öğün beslendiğimiz düşünülünce her gün cildimize ve güzelliğimize destek olmak için birden çok fırsat geçiyor elimize. Nasıl mı? Tükettiğimiz besinlerle! Tıpkı C vitamini gibi cildin farklı ihtiyaçlarına karşılık veren çeşitli vitaminler de güzellik rutininin olmazsa olmazlarından. Besleyici ve iyileştirici etkileriyle E vitamini, sebum dengesi sağlama özelliğiyle A vitamini, cilt tonu eşitleme ve enfeksiyonlarla mücadelede D vitamini ve yara, morluk, koyu lekeler üzerindeki etkisiyle K vitamini cilt dostu vitaminlerden sadece bazıları.

Ancak besinlerin cilde etkileri yalnızca bu vitaminlerle sınırlı değil, her birinin içeriğindeki bileşenler aslında güzellikte birbirinden farklı noktaları hedef alıyor. Örneğin; Omega 3 yağ asitleri ile et ve et suyu gibi besinler, yaş aldıkça vücut tarafından üretimi azalan ve hem vücudun hem de cildin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kolajen açısından oldukça zenginken, karoten pigmenti içeren besinler ise cilt tonunu daha çekici hale getiren canlandırıcı özelliğe sahiptir. Bunların yanı sıra benzer şekilde etkili özelliklere sahip olan çinko ve selenyum gibi mineraller de cildin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından. Ancak tüm bu vitamin ve mineralleri sebze, meyve ve kuruyemiş gibi besinlerden almak için en dikkat edilmesi gereken nokta besinleri mevsimine göre beslenmek.

 

Uyku Kalitenizi Arttırın

Güzelliğiniz için uygulanan pek çok adım arasında uykunun büyük bir öneme, hatta önceliğe sahip olduğunu artık biliyoruz. Gerek cilde kendini onarması için gerekli sürenin tanınması, gerekse salgılanan melatonin hormonuyla “güzellik uykusuna” dönüşmesi için en temel ihtiyaçlarımızdan biri olan uykunun kalitesi ne kadar artarsa cilde geri dönüşü de bir o kadar etkili oluyor. Bunun için yapılması gereken en temel ise uyku rutinini kaliteli bir rutine oturtmak. Özellikle gece karanlıkta, saat 23.00 – 05.00 arası salgılanan ve 02.00-04.00 saatleri arasında en yüksek değerine ulaşan hücre yenileyici melatonin hormonundan maksimum fayda görebilmek için uyku saatlerini ayarlamak ilk adım olmalı. Ancak uykuya dalmakta zorlanıyorsanız gün içinde 30 dakikanızı sevdiğiniz bir spora ayırabilir, meditasyon yaparak zihninizi boşaltabilir, rahatlatıcı bir banyo veya aromaterapiden faydalanabilirsiniz. Üstelik bu aktiviteler yalnızca kaliteli bir uyku çekmenizi sağlamakla kalmaz, vücuttaki serotonin düzeyini arttırarak stresin yarattığı gerginlikten arındırır ve gerginliğin yerini daima sağlıkla ışıldayan bir cilt alır.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.