preloader

Tuzla Boat Show 2020

05.03.2020
Tuzla Boat Show 2020

Yazı Boyutu:

Türk yat tutkunları bahara Boat Show Tuzla ile merhaba diyor. 7-15 Mart arasında gezilebilecek olan fuar, yeni yat modellerine ev sahipliği yapıyor. Boat Show Tuzla’da yer alan en iyi yatları keşfedin.

Boat Show Tuzla Kara Fuarı bu yıl üçüncü kez yat tutkunları ile buluşuyor. Viaport Marina Tuzla’da misafirlerini ağırlayan Boat Show Tuzla, 7 Mart’ta kapılarını açıp 15 Mart’a kadar devam ediyor. Fuar yine birbirinden güzel ve yeni yat modellerini biz deniz tutkunlarının karşısına çıkartıyor. Sizleri, aralarında ilk kez sergilenen modellerin de bulunduğu fuar seçkimize göz atmaya davet ediyoruz.

Monte Carlo 52

Tuzla Boat Show 2020

Tuzla Boat Show 2020

Dış tasarımı Carlo Nuvolari&Dan Lenard, iç tasarımı ise Andreani Design’a ait Monte Carlo 52 Türkiye’de ilk kez sergilenecek. “Smart Luxury” fikriyle ortaya çıkarılan 16,25 metre boyundaki flybridge’li model, geniş ana kamarasının yanı sıra üç misafir kamarasına sahip. İç mekanlardaki açık renk ahşap işçiliği ve kaplamaları ile geniş pencereleri zaten geniş olan salonu daha da ferah hale getiriyor.

Bali 4.1

Tuzla Boat Show 2020

Tuzla Boat Show 2020

Yine ilk kez sergilenecek olan yelkenli katamaran Bali 4.1, açık ve kullanışlı yaşam alanlarıyla dikkat çekiyor. Pruvadaki, bol bol güneşlenme minderinin bulunduğu açık alan da 12,35 metre boyundaki katamaranın bir diğer cazibe noktası. Garaj kapısı ve ön güvertede file yerine sert platform bulunuyor. Üç veya dört kamara seçeneğiyle sunulan model tasarlanırken konforun yanı sıra performans da göz önünde bulundurulmuş.

Beneteau First 53

Tuzla Boat Show 2020

Tuzla Boat Show 2020

İlk kez sergilenecek bir diğer model Beneteau’nın performanslı First serisinin en yeni üyesi 17,16 metre boyundaki First 52. Yenilenen First serisinin 53 feet’lik modeli, alçak güverte, geniş ve açık kıç, temiz kokpit gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Yatta bir bot garajı, karbon arma donanımı, iç mekanda bir sürü geniş alan, kullanışlı bir salon, tik kalıplar ve en üst düzey malzemeler yer alıyor. Havuzluğa açılan garajı, 2,4 metre boyunda botu saklayabiliyor.

{772808}

Boston Whaler 330 Outrage

Tuzla Boat Show 2020

Sarsıntısız, kuru ve konforlu seyirler sunan 10 metre boyundaki Boston Whaler 330 Outrage’in bu özelliklerinin sebebi hiç kuşkusuz derin V gövdesi, yükek borda yapısı. İstendiğinde balıkçılık ekipmanıyla da donatılan modelin baş tarafında bulunan güneşlenme minderlerinin altında geniş depolama alanı bulunuyor. Teknenin havuzluğunda bulunan koltuklar gerektiğinde kapatılarak bu alan balık tutmak için geniş bir alana dönüşüyor. Model, Türkiye’de ilk kez sergilenecek.

Bavaria SR 41

Tuzla Boat Show 2020

Tuzla Boat Show 2020

İlk kez sergilenecek bir başka model olan Bavaria SR 41’in boyu 13,79 metre. Model, SR41, Soft Top, Hard Top ve Coupe olmak üzere üç farklı seçenekle karşımıza çıkıyor. Too Design İtalya’dan Marco Casali ve Bavaria Yachts ürün geliştirme ekibinin ortaklığıyla ortaya çıkan tasarımı yenilikçi çözüm önerileri sunuyor. Kıç bölümde bulunan yemek ve güneşlenme alanı bu özelliklerden biri. Ayrıca alçaltılabilen kokpit masası; kokpitteki wetbar ve buzdolabı da dikkat çekici. Bavaria SR 41 iki kamaraya sahip.

Nautitech 46 Fly

Tuzla Boat Show 2020

Tuzla Boat Show 2020

Yelkenli katamaran Nautitech 46 Fly, aile ve arkadaşlarla birlikte huzurlu seyir vaadiyle deniz tutkunlarının karşısına çıkıyor. Fly ve Open olmak üzere iki farklı versiyonda üretilen ve iç tasarımı tamamen yenilenen 13,79 metre boyundaki model Türkiye’de ilk kez sergilenecek. Flybridge’deki dümen alanı, kaptana 360 derece görüş mesafesi sunuyor. Üç kamara üç banyo ya da dört kamara dört banyo seçeneğiyle dercih edilebilen Nautitech 46 Fly’ın havuzluk ve salonu kalabalık misafirleri ağırlayabilecek genişlikte.

{8859}

Bavaria C42

Tuzla Boat Show 2020

Tuzla Boat Show 2020

Türk tekne tutkunlarının karşısına ilk kez gelecek olan 12,38 metre boyundaki Bavaria C42, kendine has özellikleriyle ön plana çıkıyor. Hem iç hem de dış alanda boyundan beklenmeyecek genişlikte yaşam alanları sunan modelin modern omurgalı gövdesi ve V şeklindeki pruva tasarımı performansı ve dengeyi artırıyor. İki ya da üç kamaralı olarak tercih edilebilen Bavaria C42’de kullanım kolaylığı sunan kendinden tramolalı flok sistemi standart olarak sunuluyor.

Lagoon 42

Tuzla Boat Show 2020

VPLP tasarımı Lagoon 42, yeni üst yapı tasarımının verdiği kuvvet, zarif bir silüet ve akıcı hatlarıyla güçlü ve dinamik doğasını vurguluyor. Hemzemin bir girişe sahip olan 12,8 metre boyundaki model, açılabilir geniş sürgülü kapısıyla havuzluk ve salonu birbirine bağlayarak geniş bir yaşam alanı yaratıyor. Üç veya dört kamaralı olarak tercih edilebiliyor. Merkeze taşınan direk, yelken seyri sırasında performansı artırıyor.

Şule Kaya
Şule Kaya Tüm Yazıları