preloader

İstanbul'da Bir Egeli: Grasidi

13.08.2022
İstanbul'da Bir Egeli: Grasidi

Yazı Boyutu:

Grand Hyatt İstanbul’un bahçesinde yer alan Grasidi Gastro Garden, dekorasyonundan yemeklerine her detayında Ege ilhamı taşıyor.

Ege’nin sakin havasını, leziz yemeklerini, mezelerini ve ambiyansını şehirde yaşamak isteyenler için Grand Hyatt içerisinde yeni bir yer var: Grasidi Gastro Garden. Şehrin içerisinde, adeta gizlenmiş bir bahçede, yemyeşil çimenler üzerinde kurulu restoran serin yaz akşamlarında yemekleri, mezeleri ve ortamıyla Ege’yi yaşatıyor.

Enfes Mezeler

İstanbul'da Bir Egeli: Grasidi

Şef Yusuf Gülyiyen yönetimindeki mutfağa sahip Grasidi Gastro Garden’da sadece mezelerle bile lezzetli bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz. Atom, ezme, vişneli yaprak sarma, patlıcan salatası, Girit usulü ezme, humus, haydari ve lakerda gibi çok sevilen meze çeşitleri menünün dikkat çekenlerinden.

Ege Esintili Yemekler

İstanbul'da Bir Egeli: Grasidi

Her detayıyla Ege’deymiş gibi hissettiren restoranın yemekleri de elbette Ege esintili. Fava, badem cumichirri, ızgara limon eşliğinde sunulan ızgara edilmiş ahtapot, levrek buğulama, karides güveç menüde en çok tercih edilen seçeneklerden. Eğer yemeğinizi daha da tatlandıracak aperatif isterseniz pancarlı somon gravlaks, karides marine, kalamar ya da salata çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Geceyi tatlıyla kapatmak isterseniz de fıstıklı casonade mutlaka denemeniz gereken bir seçenek.

Keyifli Ambiyans

İstanbul'da Bir Egeli: Grasidi

Grasidi Gastro Garden, Grand Hyatt’ın ferah havası olan arka bahçesinde, zeytin ağaçlarının gölgesinde yer alıyor. Yemyeşil çimenlerin üzerinde, mavi-beyaz masalarıyla misafirlerini ağırlayan restoranın dekorasyonundaki ilham ise Alaçatı’dan geliyor. Set menü alternatifi de olan restoranda her çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları da canlı müzik performansı var.

Rezervasyon ve bilgi için: 0531 651 00 70

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları