preloader

Jeff Koons’un Heykeli Ukrayna İçin Satışa Çıkarıldı

12.06.2022
Jeff Koons’un Heykeli Ukrayna İçin Satışa Çıkarıldı

Yazı Boyutu:

Jeff Koons’un 12.5 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen “Balloon Monkey (Magenta)” heykeli, Ukrayna’ya insani yardımda bulunmak amacıyla bu ay satışa çıkarılacak.

Milyarder iş insanı ve koleksiyoner Victor Pinchuk ve eşi Olena, Jeff Koons‘un 12.5 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen “Balloon Monkey (Magenta)” heykelini Ukrayna’ya insani yardımda bulunmak amacıyla bu ay satışa çıkarıyor. Christie’s Müzayede Evi’nde açık arttırmaya çıkarılacak heykelin satıştan elde edilen gelir, savaşta yaralanan askerlere ve protez, tıbbi tedavi ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan sivillere yardım etmek için kullanılacak. 28 Haziran’da Christie’s Müzayede Evi’nde gerçekleşek olan “20/21. Yüzyıl: Londra Akşam Satışı”nda açık artırmaya çıkarılacak “Balloon Monkey (Magenta)” heykeli, satış öncesinde ise 14 Haziran – 3 Temmuz tarihleri ​​arasında Christie’nin Londra’daki genel merkezinin yakınındaki St. James Meydanı’nda sergilenecek.

Jeff Koons’un Heykeli Ukrayna İçin Satışa Çıkarıldı

@justmarialong

Sanatçı Jeff Koons’un heykelleri, müzayede şimdiye kadar satılan en pahalı heykeller arasında yer alıyor. 2019’da “Rabbit” heykeli Christie’s New York’ta 91 milyon dolara, turuncu “Balloon Dog” heykeli ise 58,4 milyon dolara satılmıştı.

{772100}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları