preloader

Piaget Mücevherlerinin Bir Günü

26.09.2017
Piaget Mücevherlerinin Bir Günü

Yazı Boyutu:

Piaget’nin geçen sene başlayan güneş aşkı bu yılda devam ediyor. Geçtiğimiz sene Sunny Side of Life isimli koleksiyonunu tanıtan marka bu sene de Amalfi Kıyıları’ndan ilham alan “Sunlight Journey” isimli koleksiyonunu Paris’de tanıttı. Ateşin ve gökmavisi denizlerin kasabası olan Amalfi’nin kültürel ve artistik enerjisi Piaget’nin mavi safirleri ve sarı pırlantaları ile bir araya gelerek markanın ışıltısını ve karakteristik farkını gözler önüne seriyor. Günün her saatinde farklı bir ışığın ve farklı renklerin ortaya çıkması ise bu mükemmel koleksiyonda dikkat çekiyor.

Piaget Mücevherlerinin Bir Günü

Bu konu da ilginizi çekebilir

Piaget Mücevherlerinin Bir Günü

Dior Mücevherleri Versay Bahçelerinde Işıldıyor

Şafak Vaktinin Sırrı

Şafaktan hemen sonra deniz ve gökyüzü gri, bej ve pembenin sisli renkleri arasında günün ilk renkleri büyülü bir ışıltı ile ortaya çıkmaya başlar. Akdeniz’in büyüsü yeni koleksiyonda pembe altın ve Paraiba turmalinleri ile gizli cuff saatte saklambaç oynuyor. Şafağın güne dönmesi ile de aydınlık bir fantezi dünyası beyaz opal saatlere hapsoluyor.

Piaget Mücevherlerinin Bir Günü

Güneş Festivali

Öğlen güneş gökyüzünün en tepesine ulaşınca zıtlıkların güzelliğini ortaya çıkarıyor. Her açıdan parıldayan güneş safir ve lacivert taşının mavilerini ve zümrüt yeşilinin senfonisini kucaklıyor. 46 karatlık yıldız kesimli safirin etrafında süslenmiş mavi markiz kesimli taşlar ile süslenerek natürel uyumun estetiğini yansıtıyor. Güneş ışığını saçmaya devam ederken denizin üzerindeki mozaik etkisi de artıyor ve mücevherlerde dalga hareketleri baskınlaşıyor. 20 karatlık zümrüt kesimli safir dalgalanarak şekilleniyor. Akşamüstünün sakin ferahlığı yaklaşırken 9 karatlık siyah opali çevreleyen inciler günün henüz bitmediğini anlatıyor.

Piaget Mücevherlerinin Bir Günü

Chaumet’in Yeni Koleksiyonunda Opera Sesleri

Karanlık Kutlama

Güneş evine geri dönmeye hazırlanırken arkasında yoğun turuncu, mor, pembe ve altın tonlarını bırakıyor. Begonvillerle süslü, mis kokularla çevrelenmiş bahçelerde hareketlilik aşlıyor ve renkler bir kez daha değişime uğruyor. Güneşin ardında bıraktığı alev alev etki Piaget’nin vazgeçilmez motifi olan güneş ışınlarını ortaya çıkarıyor. Adeta gece karanlığına direnmeye çalışırmış gibi 6.6 karatlık sarı pırlanta, kırmızı yakutlarla buluşuyor. Koleksiyon, göz alıcı mor safirler ile de kendini gecenin karanlığına teslim ediyor.

Piaget Mücevherlerinin Bir Günü
Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları