preloader

Gelin Mücevherleri İçin 9 Öneri

30.03.2018
Gelin Mücevherleri İçin 9 Öneri

Yazı Boyutu:

Gelinlikler düğünlerin başrolünde olurken; ömür boyu sizinle kalacak olan mücevherlerinizin seçimi için en güzel trendlere göz atmanızı öneriyoruz.

Bir düğünün kurgusunu yapan, senaryosunu yazan, kastingini belirleyen, stilistiliğini üstlenen gelinler aynı zamanda bu filmin başrol oyuncularıdır. Her detayın ince ince kurgulandığı bu en önemli etkinlikle mücevherler her ne kadar gelinliğin gölgesinde kalsalar da unutulmamalı ki, gelinliğiniz ne kadar güzel olursa olsun sadece bir kez giyebiliyorsunuz; mücevherleriniz ise ömür boyu sizinle kalacaklar.

Bir Klasik: Tektaş

Evlilik ve mücevher arasındaki ilişki, tek taş yüzükle başlıyor. Bu geleneği ise Burgundyli Mary’e borçluyuz. Tarihçilere göre 1477 yılında Avusturya Arşidükü Maximilian evlenirken Burgundyli Mary’e elmas bir yüzük hediye etmiş. Bu gelenek de o günden beri devam ediyor… Tektaş alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, tektaşınızın uluslararası sertifikaya sahip olup olmadığıdır. Taş büyüklüğünü ise özellikle ilk aşamada çok dert etmeye gerek yok, ne de olsa dilediğiniz zaman tüm mücevhercilerde büyütme şansınız var. Siz şartlarınızın elverdiği en kaliteli taşı almaya özen gösterin.

Başrolde Kolyeler

Genel olarak başrol muhteşem bir kolyenin oluyor; bu kolye bazen zarif bir pırlanta sırasının ucundaki tasarım olurken bazen de fantezi kesim olarak adlandırılan oval, markiz, damla kesimli pırlantalardan oluşan bir gerdanlık olabiliyor.

Asaletin Sembolü İnciler

İnciler gelinlere en çok yakışan mücevherlerden biri. İnciler o kadar asiller ki, sadece gelinlerin değil; hiçbir kadının onlarla yanlış yapma şansı yok. Öyle ki, eski dönemlerde Avrupa’da incileri sadece soyluların takmasına izin verilirmiş. Düğününüzde, efsanelere göre istiridyenin gözyaşları olan incileri kullanacaksınız klasik dizi incilerle yetinmemeniz tavsiye edilir. Çok sıra inci dizilerinin yan yana sıralandığı ve genellikle ortasında pırlanta bir broşla tamamlanan choker kolyeler, özellikle göğüs dekolteli gelinliklerle harika duruyorlar. Bu sezonun en öne çıkan mücevher trendlerinden birinin choker kolyeler olduğunu da unutmamak lazım, özellikle kuğu gibi ince uzun bir boynunuz varsa…

{771128}

Alışılmadık Tercih: Uzun Küpeler

Kapalı gelinlikler için seçiminizi uzun küpelerden yana yapabilirsiniz. Özellikle de saçlarınız çok sıkı bir topuz değilse, gelinler için pek de alışılmadık bir tercih olan uzun küpeler çok hoş duracaktır. Güzel dalgalı saçların arasından görünen pırlantaların bir geline sadece parıltı değil hoş bir gizem katacağı su götürmez bir gerçek.

Gecenize Renk Katacak Renkli Taşlar

Gelin mücevherinin sadece beyaz olması gerektiğine ait inanış da artık geçerliliğini kaybetti. Özellikle geleceğin kraliçesi Kate Middleton’a evlilik teklifinin Prenses Diana’ya ait olan bir safir yüzükle yapılması, renkli taş dünyasını zıplattı. Özellikle beyaz pırlantalar her ne kadar gelinlerin vazgeçilmezi olsalar da, gecenize renk katmak için renkli taşları da tercih edebilirsiniz.

Cool Olmak İçin Cuff Bilezikler

Straplez gelinlikler için ise birçok insan kolyeyi tercih ederken çok hoş alternatiflerden biri de göğüs dekoltenizi boş bırakıp cuff bileziklerden destek almak olacaktır. İki bileğinize de aynı modelli bu kalın kelepçe bileziklerden takarak cool bir gelin olabilirsiniz.

{771050}

İddialı Tek Bir Parça

Düğün mücevheri olarak gecenin kraliçesi olan gelinlerin küçük küçük birçok parça yerine iddialı ve unutulmaz tek bir parça takması çok daha yerinde olur.

Gelin Mücevherleri İçin 9 Öneri

Cartier

Satın Al

Prenses Ruhların Tercihi Taçlar

Gerçek bir prenses olmak için ilk ve tek tercihinizi bir taçtan yana yapmalısınız. Mücevher tarihinin en gizemli hikayelerine konu olan romantik ve büyüleyici taçları düğünden sonra küçük değişikliklerle kolye ya da broş olarak da kullanabilirsiniz. Son yıllara kadar unutulan taçların özellikle Dowtown Abbey ve The Crown gibi dönem dizileriyle birlikte inanılmaz bir yükselişte olduğunu ve vintage taç fiyatlarının roket hızıyla yükseldiğini söylemek mümkün.

Farklı Olmak İsteyen Gelinler İçin Broş

Tercih edilecek en özel seçimlerden biri ise saça veya kıyafete takılan bu mücevherlerden benzer tarzları ya da renkleri bir araya getirerek özgün bir gelin olmayı başarabilirsiniz. Saç mücevherleri ve broşlar tüm görkemiyle geri döndü ve sahne ışıkları altında göz dolduruyor.

Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları