preloader

Dior Mücevherleri Versay Bahçelerinde Işıldıyor

23.07.2017
Dior Mücevherleri Versay Bahçelerinde Işıldıyor

Yazı Boyutu:

aaa

Fransız devi Dior, yeni mücevher koleksiyonu için Versay Sarayı’ndan esinlenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz koleksiyonda sarayın ihtişamından ilham alan baş tasarımcı Victoire de Castellane, “Dior a Versailles, cote Jardins” isimli yeni koleksiyonunda Versay Sarayı’nın görkemli bahçelerinden ilhamını alıyor.

Fransız ihtişamının yansıtan en önemli sembollerden biri olan Versay Sarayı’nın dillere destan bahçeleri, çarpıcı zıtlıkları ve geometrik şekilleri lüks yaşam tarzı ile birleştirerek farkını yansıtıyor.

{77762}

Ardı ardına ekilmiş çiçekler, uçsuz bucaksız korular, süslü çeşmeler ve heykeller Fransız peyzajının vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor.

“Her tasarladığım mücevherin Versay Bahçeleri’nin kültür ve doğayı bir araya getiren paradoksunu yansıtmasını istedim” diyen Castellane, koleksiyonunda zümrüt ve rengarenk safirlere ağırlık vermiş.

{88104}

Romantizmin hakim olduğu her mücevherde bahçenin zenginliğine itafen tasarımlar yapılmış. Gül bahçelerinin ihtişamın, meyvelerin tazeliğini veya süslü çeşmelerden akan suların berraklığını tasarımlarda görmek mümkün.