preloader

Mart Ayında Göze Çarpanlar

01.03.2024
Mart Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Mart ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.

Caffè Nero yeni “Single Origin” kahvesi Colombia’yı sunuyor

Avrupa’nın en büyük bağımsız kahve zincirlerinden Caffè Nero, yeni “Single Origin” kahvesi Colombia’yı sunuyor. Caffè Nero’nun yeni single origin kahvesi, Kolombiya’nın Antioquia bölgesindeki Rigoberto Franco Arroyave çiftliğinde Caffè Nero’ya özel olarak üretiliyor.

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Bölgenin rakımı, zengin toprağı, serin ve ılıman ikliminin yanı sıra nesillerdir bölgede bu işi yapan kahve yetiştiricilerinin uzmanlıkları sayesinde, Antioquia’nın kahve çekirdekleri yüksek kalitesiyle tüm dünyada büyük bir ün kazanmıştır. Ailesinin 1950’lerden itibaren sahibi olduğu 150 dönümlük çiftliği, 1978’de devralan Rigoberto Franco Arroyave, bu işletmeyi günümüzde bir sürdürülebilirlik modeli haline getirmiştir. Bölgedeki en iyi kahvelerin önemli bir kısmı burada üretilmektedir.

Caffè Nero’nun single origin kahve çekirdekleri özenle el ile toplandıktan sonra yıkama yöntemi ile işlenerek en iyi tat profili elde edilir. Çekirdekler, Caffè Nero’nun kahve uzmanlarının toplam 150 yıllık kavurma deneyimi ile kavrulmaktadır. Colombia kahvesinde, toffee’nin (karamelize şekerleme) şekerli tadım notalarıyla, siyah frenk üzümü ve elmanın keskin asiditesi tatlı içimle birleşiyor.

URBAN Care, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü “Aşık Shakespeare” Oyunu ile Kutladı

Toplumsal sorumluluk bilinciyle sanatı destekleyen URBAN Care’in Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlama etkinliğinde davetliler, etkinlik öncesinde URBAN Care’in özel standında ürünleri deneyimledi.

Yıl boyunca Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın iş birliğinde hayata geçen oyunların sponsorluğunu üstlenen URBAN Care, kültürel girişimlerin toplumsal refah için hayati olduğuna inanıyor. URBAN Care, her sezon kapalı gişe oynanan “Amadeus” ve Meghan Tyler tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği “Timsah Ateşi” oyunlarının ana sponsoru; Küheylan ve “Aşık Shakespeare” oyunlarının ise yan sponsoru olarak tiyatroyu güçlü bağlarla destekliyor.

Aynı zamanda Zorlu PSM, Craft, ve Freestage ortak prodüksiyonuyla İbrahim Çiçek’in yönetmenliğindeki “Balina” oyunu sponsorluğu da devam eden URBAN Care 7 oyun sponsorluğu iletiyatronun kalbinde vazgeçilmez bir yer ediniyor.

TAG Heuer, “The Fall Guy” Filmiyle Carrera Chronograph Modelini Beyazperdeye Taşıyor

Mart Ayında Göze Çarpanlar

TAG Heuer, Ryan Gosling’in başrolünde olduğu “The Fall Guy” filmiyle iş birliği yaparak Carrera Chronograph modelini beyazperdeye taşıyor. Filmde Gosling, mesleği gereği pek çok yara izine sahip dublör karakteri Colt Seavers’ı canlandırıyor ve sadece dublörlük becerilerine değil, aynı zamanda bileğindeki “glassbox” tasarımlı son model TAG Heuer Carrera Chronograph’a da güveniyor.

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Saat, filmdeki aksiyon dolu sahnelerde kullanılan efsanevi bir parça olarak öne çıkıyor ve hem hız hem de dayanıklılık açısından mükemmel bir performans sergiliyor. Tasarımı, pist yarışları için ideal olan Carrera Chronograph, her saniyenin önemli olduğu koşullarda karaktere destek oluyor.

Gosling’in karakteri için aranan saat, işlevselliğin yanı sıra şıklığı ve ikonikliği de temsil ediyor ve 70. senesi için geliştirilen Carrera Chronograph, daha şık ve okunabilir bir tasarıma sahip olarak öne çıkıyor. Bu iş birliği, TAG Heuer ve Hollywood ikonu arasındaki eşsiz ilişkiyi daha da güçlendiriyor, markanın her zaman uygun saati sunmasıyla birlikte Gosling’in de inanılmaz bir performans sergilediği yeni bir bölümü işaret ediyor.

Caresse Bodrum, Bayrama Özel Programıyla Baharı Karşılıyor

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Caresse Bodrum, “Bayramda Bizdeyiz” özel programıyla yaz sezonuna adım atıyor. Bodrum ve Bitez koyları arasında konumlanan Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum, Ramazan Bayramı için düzenlediği dört günlük özel programla, ev ortamının samimiyeti ile lüks bir tatil deneyimini bir araya getiriyor.

Program kapsamında, misafirlerine yenilenme fırsatı sunan aktiviteler ve Türk pop müziğinin sevilen isimlerinin canlı performansları, çocuklara yönelik eğlenceli etkinlikler olacak.

Detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

İkinci Wellbeing Konferansı İçin Hazırlıklar Başlıyor

Mart Ayında Göze Çarpanlar
Hale Caneroğlu

Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği‘nin organize ettiği ve ülkemizde geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleşen “Wellbeing Konferansı”nın ikincisi 4 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek. 2023 yılında iş, tıp ve akademi dünyasından isimlerin yer aldığı 18 panelist ve 160 katılımcı ile gerçekleşen konferans bu sene Wellbeing Uzmanı Hale Caneroğlu tarafından sunulacak.

Konferans, Wellbeing Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Şinik’in açılış konuşması ile başlayacak. Herkese açık olan etkinlik bu yıl 300 kişi kapasite ile daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor. II. Wellbeing Konferansı’nda, konularında uzman panelistler yine dinleyicilerle buluşacak. Sahnede olacak panelistleri bu link üzerinden görebilirsiniz.

IST TOO Ramazan Ayı Boyunca Menülerini Hatay Sultan Sofrası’yla Hazırlıyor

Mart Ayında Göze Çarpanlar
Mart Ayında Göze Çarpanlar

Shangri-La Bosphorus, Istanbul; Ramazan ayı boyunca Hatay Sultan Sofrası’nın iki şefini ağırlayarak, sevdikleriyle lezzetli bir sofrada buluşmak isteyen misafirlerini Hatay mutfağını deneyimlemeye ve paylaşmaya davet ediyor. Hatay Sultan Sofrası’nın yöresel lezzetlerini misafirlerle buluşturacak IST TOO, boğaz manzarası ve canlı Türk Sanat Müziği eşliğinde iftar seçkisi sunuyor.

Antakya peynir çeşitleri, Babaganuç gibi geniş bir iftariyelik yelpazesiyle başlayan menü, iki farklı çorba seçeneği ve biberli ekmekten şam oruğuna kadar uzanan ara sıcaklarla zenginleşiyor. Tepsi kebabı, kuzu incik gibi birbirinden lezzetli ana yemekler ise yanında firik pilavı ile servis edilecek. Canlı tatlı istasyonunda, künefe, çilekli panna cotta, bademli incirli tart ve profiterol gibi her damak zevkine hitap eden seçenekler sizi bekliyor

Shangri-La Bosphorus, Istanbul paylaşma ve dayanışma ayı Ramazan’da iftar gelirlerinin bir kısmını geçen sene hayata geçirdikleri ve yaklaşık 1200 depremzedeye ev sahipliği yapan Hatay Dostluk Kenti’ne bağışlayacak.

Rezervasyon:02122758888; [email protected]

Disney Kız Çocuklarına UEFA Playmakers ile Futbol Heyecanı Yaşatıyor

Mart Ayında Göze Çarpanlar

UEFA ve Disney’in işbirliğiyle hayata geçirilen UEFA Playmakers Programı, Türkiye’de de büyük bir başarıyla devam ediyor. Program, kız çocuklarına futbolu sevdirmeyi ve onlara eğlenceli bir spor deneyimi sunmayı amaçlıyor. Disney hikayeleriyle desteklenen ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithaf edilen bu program, Türkiye’de 5-8 yaş arası 300’den fazla kız çocuğuna sporla buluşma fırsatı tanıdı. İstanbul’da 17 merkezle başlayan program, Sinop ve Kocaeli’de açılan yeni merkezlerle birlikte 19 merkeze ulaştı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun da desteğiyle düzenlenen Playmakers Antrenör Eğitimi, toplamda 105 katılımcıya sertifika kazandırdı, bu katılımcılar arasında 41 kadın antrenör de bulunuyor.

Mart Ayında Göze Çarpanlar

UEFA Playmakers Programı, bugüne kadar 73.000’den fazla kız çocuğunu etkiledi ve Avrupa genelinde 3.800’den fazla yerde düzenlenen oturumlarla 5.200’den fazla antrenöre eğitim sağladı. Gelecek hedefleri arasında Türkiye’de farklı şehirlerde de etkinlikler düzenlemek bulunuyor, bu çerçevede Hatay da öncelikli şehirler arasında yer alıyor.

37. America’s Cup’ta Alinghi Red Bull Racing’in Resmi Sponsoru Roca Oldu

Banyo ürünleri üreticisi Roca, 104 yıl önce kuruluşunun gerçekleştirildiği Barselona’da düzenlenen 37. America’s Cup’ta yarışacak İsviçre takımı Alinghi Red Bull Racing’in resmi sponsoru oldu. İş birliği çerçevesinde Barselona Port Vell’de yer alan Alinghi Red Bull Racing Genel Merkezi’ni son teknolojiye sahip banyo ürünleriyle yenileyen Roca, akıllı banyo ürünlerinin gerçek zamanlı kontrolünü sağlayan dijital platformu Roca Connect sistemine sahip akıllı klozetler, armatürler ve duşlarla akıllı bir banyo sistemi oluşturdu. İsviçreli ekibin tesisinde halihazırda yer alan sürdürülebilir uygulamalarla mükemmel bir uyum sağlayan bu ürünler, su tasarrufu konusunda bilinçli bir yaklaşımı teşvik ederken bakım ve temizlik maliyetlerini de optimize ediyor.

Starway World Best Hotels Ödülünü Kazanan Ela Excellence Resort Belek Oldu

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Dünya turizm sektörünün prestijli ödüllerinden Starway World Best Hotels Awards; 20 senedir her yıl Coral Travel misafirlerinin deneyim değerlendirmelerinden hareketle o yılki sahibi ile buluşuyor. Ela Excellence Resort Belek ise bu sene 29 ülkedeki 6249 otelden toplanan müşteri memnuniyeti anketlerinin istatistiksel analiziyle “En İyi Otel” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Bunun yanında “Çocuk Dostu Otel” ve “Çevre Dostu Otel” kategorilerinde de dünyanın en iyi ilk 5 oteli listesine girdi.

Coral Starway World Best Hotels Awards’teki başarılarındaki memnuniyeti belirten Ela Excellence Resort Belek Turizm Koordinatörü Korhan Alşan açıklamasında; “Son 20 yıldır düzenli olarak müşteri memnuniyetlerinden hareketle sektörümüzü ödüllendiren bu denli önemli bir ödülde Ela Excellence Resort Belek Ailesi olarak birinci olduğumuz için çok heyecanlıyız. Mimarisinden konseptine 2022 yılında yeniden tasarlanan Ela Excellence Resort Belek’te eşsiz müşteri deneyimi ilkemiz ve kusursuz hizmet anlayışı yaklaşımımızın bizi tercih edenler tarafından takdir görmüş olması bu ödülü bizim için daha da anlamlı kılıyor. ITB tarafından Berlin’de düzenlenen ödül töreninde dünyanın en iyi otel ödülünün yanı sıra bizim için anlamı büyük olan çocuk ve çevre dostu bir otel olarak iki ayrı kategoride daha ödüle layık görülmüş olduğumuz için ayrıca mutluyuz” dedi.

L’Oréal Türkiye, Nuriye Ulviye Mevlan Civelek’e Saygı Projesi Gerçekleştirdi

Mart Ayında Göze Çarpanlar

L’Oréal Türkiye, bu yıl 8 Mart Kadınlar Günü’nde cinsiyet eşitsizliği ile mücadelede rol modeli olarak öne çıkan tarihimizin önemli kadın kahramanlarında Nuriye Ulviye Mevlan Civelek’e saygı projesi gerçekleştirdi. Osmanlı’nın ilk kadın hakları dergisi Kadınlar Dünyası Dergisi’ni yayımlayan Nuriye Ulviye Mevlan Civelek’i anmak için derginin 1913 yılında yayınlanan ilk sayısı orijinaliyle birlikte günümüz Türkçe’siyle L’oreal Türkiye Ülke Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen’in sunumuyla basıldı.

Nuriye Ulviye;

  • Osmanlı döneminin ilk kadın hakları derneği olan “Osmanlı Kadın Haklarını Savunma Derneği”nin (Osmanlı Müdafaa-i Hukuk-ı Nisvan Cemiyet) de kurucuları arasında yer aldı.
  • Hem Ulviye Hanım hem de derginin diğer kadın yazarları büyük bir tutku ile kadın hakları konularını gündeme getirerek toplumsal dönüşümde etkili bir rol oynadılar.
  • Dönemin koşulları ve yaratılan farkındalık sayesinde tarihimizde ilk kez 7 Müslüman kadın kamu dairesinde memur olma hakkını kazanarak, Telefon İdaresi’nde çalışmaya başladılar.
  • Yine “Kadınlar Dünyası Dergisi”nin yarattığı farkındalıkla kurulumuna destek verilen İnas Darülfünunu sayesinde kadınlar yükseköğretim görme yolunda ilerlediler.

Dergiyi incelemek için tıklayın.

Kubilay Aka Jack&Jones İçin Kamera Karşısında

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Dünyaca ünlü Danimarka markası Jack&Jones, İlkbahar/Yaz sezonunu marka yüzü oyuncu Kubilay Aka ile tanıttı. İlk kez yeni sezonla birlikte satışa sunulan kadın koleksiyonu ile büyüyen Jack&Jones Kulübü, Aka ile birlikte kamera karşısına geçti.

Jack&Jones’un doğallıktan esinlenen yaklaşımı; pastel renk paleti ve minimalist kesimleriyle kendisini gösteriyor. Zamansız parçaların modern detaylarla bütünleştiği kadın koleksiyonu sokak stili ve iş hayatı görünümlerinin stil algısını güncelliyor. Geniş yelpazesiyle her ruh haline uyum sağlayan İlkbahar/Yaz erkek sezonu, güçlü ve dayanıklı malzeme seçimleriyle gün boyu ekstra konfor sağlıyor. Klasik kesimlerden bol beden kalıplara kadar uzanan parçalar, şehir hayatının yanı sıra doğal dış mekan stillerine de ilham oluyor. Tam zamanlı estetik anlayışıyla tasarlanan sezonda; pratiklik sağlayan cep detayları, soyut desenler, retro ruhunu yaşatan dokular ve dinamik baskılar öne plana çıkıyor. İlk kez online’da satışa sunulan Jack&Jones kadın koleksiyonu ise DNA’sını filtresiz görünümlerin cazibesinden alıyor.

ROKA 20’nci Yılını Kutluyor

Mart Ayında Göze Çarpanlar
Mart Ayında Göze Çarpanlar

Şef Rainer Becker ve iş ortağı Arjun Waney tarafından kurulan Japon robatayaki restoranı Roka, bu yıl Londra Charlotte Street’teki açılışının 20. yılını gururla kutluyor. Restoran, son 20 yıldaki en sevilen yemeklerinin yer aldığı bir dizi kutlama menüsünü misafirlerine sunacak. Özel tabakların seçkisinden oluşan menüler, tüm Roka restoranlarında Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere dört defa sunulacak ve mevsim boyunca devam edecek.

Tokyo’da yaşadığı süre boyunca Japon mutfağının dokularının ve lezzetlerinin derinliğine hayran kalan, Azumi Ltd’nin kurucu ortağı ve Roka konseptinin yaratıcısı Rainer Becker şöyle diyor: “Yirmi yıl sonra menülerimiz halen Roka hikayesine sadık kalırken, ilk başlarda ilgimi çeken saf Japon pişirme teknikleriyle bir denge kurmayı amaçlıyoruz.”

Menüler, robata ızgarasından etlerden sushi ve sashimiye ve tatlılara kadar Roka’nın imza tabaklarını içeriyor. Bu, uzun süredir Roka’yı diğer lokasyonlarda da takip edenlere bir nostalji yaşatırken, ilk kez gelenler içinse Roka’nın özel tabaklarına bir giriş niteliği taşıyor.

Converse Yeni De Luxe Koleksiyonu ile İkonik Chuck Taylor’ı Baştan Yaratıyor

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Converse, aralarında Martine Ali, Feng Chen Wang ve Isabel Marant’ın da bulunduğu kadın tasarımcılar ile iş birliği yaptığı De Luxe Koleksiyonu’na yeni modeller ekleyerek takipçilerini, stillerinin sınırlarını keşfetmeye davet ediyor. İlkbahar sezonunda Converse, Chuck’tan olan beklentilerin ötesine geçerek klasik ile Luxe’ı harmanlayarak yarattığı iki yeni modelle, stil, uyum, form ve işlevselliğe yeni bir boyut kazandırıyor. De Luxe Koleksiyonu’na, yakın zamanda tanıtılan ve Converse severlerin hemen favorisi haline gelen Chuck 70 De Luxe Heel‘in yanı sıra yüksek tabanlı Chuck 70 De Luxe Wedge ve Chuck 70 De Luxe Squared modelleri ekleniyor.

Her iki model de markanın ikonik yuvarlak kauçuk burun kısmını tamamen yeni bir boyut katarak kare oranlara sahip açılı formla bir tek parçaya dönüştürürken, dikiş detayları, sekizgen Converse yaması ve markayla eşleşen klasik renk seçenekleriyle Chuck Taylor’ın dikkat çeken DNA’sını baştan sona yansıtıyor.

Tween ve Mert Demir’den “Herkese İnat” Koleksiyon

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Tween’in İlkbahar/Yaz 2024 sezonu için hazırladığı, değişen ve yenilenen stil kodları doğrultusunda minimalizmden yola çıkan ‘Wardrobe’ isimli koleksiyonu, fazlalıklardan arınarak zamanın ötesinde bir estetik sunuyor. Tween’in, 2024 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun Kampanya yüzü olan başarılı müzisyen Mert Demir’in kendine has ve cesur tarzı ile gündelik rutinleri tasarımın gücüyle birleştiren Tween’in koleksiyonu, şık ve nötr tonların minimalizmini destekleyen sade bir estetiğe sahip. İlkbaharın tazeliğini ve yazın enerjisini yansıtan koleksiyon, herkese kendi tarzını keşfetmesi için bir olanak sunuyor ve Herkese İnat diyerek, her bireyin kendine özgü tarzını kutluyor.

Farklı yıkama ve boyama teknikleriyle yorumlanan ve yaz aylarının en sofistike kumaşı olan keten, Tween’in ‘Wardrobe’ isimli koleksiyonunun bel kemiğini oluşturuyor. Blazer ceket, şort, pantolon, gömlek ve gömlek ceketler gibi geniş ürün yelpazesine sahip koleksiyon, ultra hafif pamuklu kumaşlar ve hafif terzilik anlayışını benimseyen özel dikim teknikleriyle hazırlanıyor. Koleksiyonda 2024 yaz sezonunun olmazsa olmaz renkleri Sandık Beyazı, Yulaf Sütü, Tebeşir, Fresh Nane, Şeftali Tüyü ön plana çıkıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları