preloader

Mart Ayında Göze Çarpanlar

01.03.2023
Mart Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Mart ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.

Tommy Hilfiger 2023 İlkbahar Koleksiyonunu Tanıttı

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Klasik ve rahat çizgileriyle tanınan Tommy Hilfiger 2023 İlkbahar koleksiyonunu tanıttı. Tommy Hilfiger Kadın, Tommy Hilfiger Erkek, Tommy Jeans, Tommy Hilfiger Icons, Tommy Hilfiger Ayakkabı ve Tommy Hilfiger Aksesuar koleksiyonlarında markanın vazgeçilmez çizgisi yine korunuyor. Klasik çizgiler, daha modern tasarımlar ile güncelleniyor. Deniz mavisinden okyanus mavisine, beyazdan krem tonlara uzanan stiller, Monogram desenli modeller, kolejli montlar, merserize – keten ve koton kumaşlar, denizci çizgili üst giyimler yaz günleri için mükemmel bir rahatlık sunuyor.

Bu sezon Tommy Hilfiger’da dikkat çeken başka tasarımlar da var. Özel dikişli polo ve pamuklu bermuda şortlar, poplin gömlekler, özel dikim ceket ve pantolonlardan oluşan Andy Warhol kapsül koleksiyonu gardırobuna dikkat çeken parçalar eklemeyi sevenler için alternatif oluyor.

Mugler H&M Koleksiyonu Geliyor

Koleksiyonlarına ünlü tasarımcılarla yaptığı iş birliklerini seven H&M’den heyecan yaratan yeni bir adım geliyor. Ünlü giyim markası, House of Mugler ile hazırladıkları hazırladıkları koleksiyonun Mayıs ayında satışa sunulacağının haberini verdi. Mugler’in Kreatif Direktörü Casey Cadwallader tarafından hazırlanan ve kadın, erkek giyim ve aksesuarlardan oluşan koleksiyon 11 Mayıs’tan itibaren Türkiye’de sadece H&M İstinye Park mağazasında ve hm.com’da online olarak satışa sunulacak.

İfade özgürlüğünün, yüksek cazibenin ve cüretkâr stilin yansıdığı tasarımlarıyla tanınan Mugler’in hikayesi, avangart defileler, sınırların ötesine geçen haute couture tasarımlar, cinsiyete bağlı olmayan ve fütüristlik yaklaşıma sahip tasarımlardan oluşuyor. H&M için hazırlanan koleksiyonda ise Mugler’in klasikleri ve imza tasarımlarını sunulacak; günümüz Mugler dünyasının dinamik görünümü öne çıkacak.

D&R’dan Dünya Şiir Günü’ne Özel Şiir Kitapları

1999 yılında Unesco tarafından, şiirsel anlatım yoluyla dilsel çeşitliliği desteklemek ve tehlikedeki dillerin duyulma imkanını artırmak amacıyla ilan edilen “Dünya Şiir Günü” her yıl 21 Mart tarihinde kutlanıyor. Türkiye’nin en büyük kitap satış zinciri D&R; bugüne özel en çok satılan şiir kitaplarını listeledi. Geçtiğimiz yıl boyunca en çok satan şiir kitaplarının başında Sevda Sözleri adlı eseri ile Türk şiirinde modernist bir hareket olan İkinci Yeni şiirinin öncü şairlerinden Cemal Süreyya geliyor. İkinci sırada ise Bütün Şiirleri ile Türk şiirinin en özgün ve yenilikçi şairlerinden Garip akımının kurucusu Orhan Veli, üçüncü sıradaysa yine Bütün Şiirleri ile hem yazar hem şair Sabahattin Ali bulunuyor.

Timberland Bot 50 yaşında

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Ağaç logosunu inovasyon, dayanıklılık, işçilik ve var oluş amacının sembolü olarak hafızalara kazıyan orijinal Timberland botu, 50. yaşını kutluyor. 50 yıllık başarılı bir geçmişi ardında bırakan, 50 yılın bot kültürünün de öncüsü olmak üzere yola çıkan Timberland, yeni kuşaklara da “gelin, geleceğin botlarını birlikte şekillendirelim” diyor.

50. yılının ilk aşamasında; kendilerini geleceği şekillendirmeye adamış, cesur inovasyon vizyonuna sahip altı tasarımcının Timberland Premium 6-Inch botunu yeniden yorumlayacağı Future73 lansmanı gerçekleşecek. İkonik botlara ek olarak tekstil ürünlerini de içeren kapsül koleksiyonlar, Mart-Ekim 2023 arasında satışa sunulacak. Yıl boyu devam edecek etkinliklerin ilki bahar aylarında New York’ta başlayacak, botları onarmak ve özelleştirmek gibi çeşitli etkinlikler yer alacak. Benzer etkinlikler bahar ve yaz aylarında dünya çapındaki Timberland mağazalarında da düzenlenecek. Yılın geri kalanında ise orijinal Timberland botun geri planındaki kilit inovasyon, moda ve kültür anlarını yansıtan 30 dakikalık belgesel film ve 50’inci yıl için tasarlanan iki özel bot koleksiyonlarının lansmanıyla devam edecek. Ekim ayında Londra, Şangay ve New York gibi Timberland hikayesinin merkezinde yer alan şehirlerde etkinlikler ve film gösterimleri düzenlenecek.

Levi’s, Özgün Tarzıyla İlkbahar/Yaz 2023 Erkek Koleksiyonunu Sundu

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Levi’s İlkbahar/Yaz 2023 Erkek Koleksiyonu kendine has ve kuralları yıkmaktan korkmayan bir tarzla yola çıkıyor. Levi’s erkek koleksiyonu bu sezon alaycı bir tavır benimsiyor ve ikinci el kültüründe bulunan DIY görünümü ile klasik kolej tarzını bir araya getiriyor.

Koleksiyonda, farklı ağırlıktaki kumaşlardan oluşan polo yaka ve rugby gömlekler, fermuarlı hırkalar ve baklava desenli V yaka kazaklar yer alıyor. Tüvit kumaşlı yeni Club Coat, dokuma kumaşlı yeni Stay Loose, yazılı şönil kumaşlı kapüşonlularla da mükemmel bir şekilde eşleşiyor.

Bu sezonun en yeni denim tarzı 568 Stay Loose Flare olan rahat kesimli flare jean, geleneksel slim fit bootcut kesim ve 567 Stay Loose arasında geçiş yapıyor. Yeni vintage esintili denim serisi ise 501® ’93, 501® Original, 501® Short, 512,551z ve Stay Loose modellerinden oluşuyor. Modellerin her biri eskitme uygulanmış, yamalı tasarımları ile ikinci el dükkanından alınmış havasına sahip bir şekilde raflarda yerini alıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları