Mart Ayında Göze Çarpanlar

Mart Ayında Göze Çarpanlar

Mart ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

MedAmerikan Tıp Merkezi, “Amerikan Tıp Merkezi” Adıyla Hizmet Vermeye Devam Edecek

MedAmerikan Tıp Merkezi, sektördeki 25’inci yılında değişikliğe giderek ismini “Amerikan Tıp Merkezi” olarak güncelledi. Amerikan Hastanesi ve Bodrum Amerikan Hastanesi gibi Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında hizmet veren Amerikan Tıp Merkezi’nin logosu da isim değişikliği ile birlikte yenilendi. 

Sağlıklı ve iyi yaşamı merkeze alan politikasıyla hizmet veren Amerikan Tıp Merkezi’nde yeni nesil dünya sağlık uygulamalarına göre tasarlanmış, kişiye özel planlanan erken tanı tarama testleri takip ediliyor. Küçükten büyüğe tüm sağlık işlemleri alanında uzman profesyoneller tarafından üstleniliyor.

Feneryolu/Kadıköy’deki Amerikan Tıp Merkezi’ne bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sanat dünyasının moda sektörü ile birleştiği yaratıcılığı ve zanaati kutlayan iş birliği: MACHKA x Gate27

 

 

Machka ve Uluslararası Konuk Sanatçı Programı Gate 27’nin kurucusu Melisa Tapan, birlikte yeni bir iş birliğine imza attı. Machka’nın çağdaş ve zamansız çizgisi bu kez sanatla buluşarak el işçiliği ile ‘sınırlı sayıda’ üretilen bir Couture koleksiyona dönüştü…Machka, uluslararası konuk sanatçı programı Gate 27’nin sponsorluğunu üstlendi. Machka, bu iş birliği kapsamında Gate 27’nin 2022 yılında ağırladığı yerli ve uluslararası sanatçıların üretimlerine destek olacak. Machka Kreatif Direktörü ve tasarımcısı Ece Ege bu iş birliğini kutlamak adına Gate 27’nin kurucusu Melisa Tapan’a özel, sınırlı sayıda üretilecek, 5 parçalık özel bir Couture koleksiyon hazırladı. Couture tasarımlar, özel bir zanaat ve kusursuz bir el işçiliği ile tek tek işlenen Swarovski taşlardan oluşan 5 parçalık mini elbise koleksiyonunda bir araya geldi; özel görünümün tamamı, mücevherden ilham alan, heykelsi formlarda tasarlandı. Mücevherlerden ilham alınarak hazırlanan ve limited edition olarak üretilen koleksiyon, İstanbul İstinyePark, Zorlu Center ve Abdi İpekçi MACHKA mağazalarında beğeniye sunuluyor.

Boyner Grup’un Buluşum Platformu ile sosyal girişimcilere destek

 

 

Sürdürülebilirlik, fırsat eşitliği ve sosyal fayda yaratma odağıyla farklı projeler geliştirmeye odaklanan Boyner Grup’un fayda yaratma misyonu ile hayata geçirdiği projelere örnek niteliği taşıyan Buluşum Platformu, 2015 yılında topluma fayda sağlayacak projeleri olan sosyal girişimcileri desteklemek için çalışmalarına başladı ve bu zamana kadar 14 farklı girişimin can suyu oldu.

Buluşum’un en son desteklediği girişimlerden biri ise Genç bir girişimci olan Tûba Yıldız’ın bir yıl önce hayata geçirdiği Heartish. Kadın istihdamını artırmayı hedefleyen sürdürülebilir bir moda markası olan Heartish; çevresel sürdürülebilirlik, girişimcilik ve kadın istihdamı gibi değerleri tek bir noktada bir araya getiriyor. Heartish’in Buluşum’dan aldığı destek, Antakya’nın yerel değeri ipeğin kadınların sürdürülebilir bir gelir modeli ile hayatını iyileştirmesine de katkı sağladı. Şu ana kadar onlarca kadına temas eden ve istihdam sağlayan Tülay Genç, Heartish iş birliği ile kuracağı yeni dokuma atölyesinde en az 10 kadına daha istihdam yaratmayı hedefliyor.

Geleceğin Tasarımcıları Futuretex İstanbul’da İki Ayrı Yarışmada Yarışacak

İTHİB tarafından 15 yıldır gerçekleştirilen Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması bu sene ilk defa “Futuretex İstanbul” markası altında Sürdürülebilirlik, Doğal Elyaflar, Denim ve Geleneksel Elyaflar temaları altında “FutureBase International” ve Biotech, Dijitalleşme, NanoTech ve Smart Textile temalarını olarak belirlenen “FutureTech” olarak iki ayrı yarışma gerçekleştirilecek. Türk tekstil sektörünün tasarım noktasıda gücünü artırmayı hedefleyen ödüllü tasarım yarışmasında; FutureBase kategorisinde yarışma koçluğunu tasarımcı Tuvana Büyükçınar, FutureTech kategorisinde ise tasarımcı Özlem Süer gerçekleştirecek. Her iki yarışmada; birinciye 200 bin TL, ikinciye 150 bin TL, üçüncüye 100 bin TL ödül verilecek.

Son başvuru tarihi: 24 Haziran 2022

Örnek Başvuru Dosyası: futuretexistanbul.com

Türkiye’nin Wordle Karnesi Belli Oldu

Çoğu internet kullanıcısının hayatına bir şekilde dokunan; zaman zaman Twitter’da gördüğümüz yeşil ve sarı renkli tetrisi andıran kutucuklarla öğrenilen Wordle Türkçe, 2,5 milyon kişiye ulaştı. Bundle bünyesine katılan Wordle Türkçe oyuncularının bulmakta en çok zorlandığı kelime “Elips” oldu. Oyuncuların %51’i kelimeyi ancak dördüncü ve sonraki denemelerinde bulabildi. Oyuncuların ortalama kelime tahmin süresi ise 3 dakika 32 saniye. Türkiye’nin en başarılı Wordle kullanıcıları ise Kayseri’de yaşıyor. Kayseri’yi ikinci sırada Kahramanmaraş takip ederken üçüncülük ise İstanbul’da.

Doktor Adaylarına Destek Veren BForGood NFT Sergisi Boyner Cadde’de

 

Yaşam stili ve deneyimi odağına alan mağazacılık anlayışıyla öne çıkan Boyner, seçkin sanatçıların NFT eserlerini BFor Good sergisi ile 29 Mart - 6 Nisan 2022 tarihleri arasında Boyner Cadde’de bir araya getiriyor. Türkiye'nin sanat odaklı içeriklerden oluşan ilk NFT pazar yeri olan Carny ile yapılan iş birliği ile hayat bulan, kürasyonunu Esra Özkan’ın üstlendiği sergide Hamza Kırbaş, Selay Karasu, Hakan Yılmaz, Ozan Gönen, Barış Kabalak, Ecem Dilan Köse, Mert Onaran, Hande Uğur, Cihan Ünalan, Gözde Mutluer, Mehmet Ünal, Burak Dağ, Selçuk Erdem & Alemşah Öztürk, Cem Güventürk, Balkan Karışman & Çağatay Güçlü, Foad Hamzeh, Erin İlkcan Aslan, Fuat Değirmenci ve Serdar Akkılıç’ın NFT eserleri yer alıyor.

Boyner Cadde’de yerini alan BForGood NFT sergisi, gelecekte toplumsal ve bireysel yaşamı kökten etkileyecek gündemlerin ötesinden bakarken bir yandan genç doktor adaylarını destekleyerek hem sanat hem de eğitimin önemine dikkat çekmeyi hedefliyor. Düzenlenecek sergiyle geleceğin doktor adaylarına destek olmayı amaçlayan Boyner, sergide satışı gerçekleşen her bir eser için Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın ‘’Yetiş Doktor’’ projesine bağışta bulunarak tıp öğrencilerinin bir yıllık eğitim bursunu karşılayacak.

Kahve Dünyası’nın Güncel Sanat Projesi Yanköşe “Origami Geyik”i Ağırlıyor

Kahve Dünyası’nın güncel sanat projesi Yanköşe, yedinci sergisinde sokak sanatçısı No More Lies’ın “Origami Geyik” isimli çalışmasını ağırlıyor. “Origami Geyik”, iklim krizinin en görünür sonuçlarından biri olan ve geçen sene dünyanın pek çok yerinde çıkan orman yangınlarına dikkat çekerek orman yangınlarının sadece ağaçlara değil, içinde yaşayan canlılara da zarar verdiğini bir geyiğin kırılganlığıyla anlatıyor. Yanköşe projesinin iki parçalı duvarının bir parçasında doğa, diğer parçasında ise insan müdahalesi ile ortaya çıkan tablo işleniyor. 

Kahve Dünyası Kabataş mağazasının yanında bulunan, yaklaşık 260 metrekarelik alana sahip iki duvardan birinde üstüne güneş ışıkları sızan ormanın, diğer duvarda da yanmaya devam eden bir geyiğin resmedildiği eser, izleyiciyi iklim krizinin can yakan etkileriyle yüzleşmeye davet ediyor. 10 yıldan fazla bir süredir sokak sanatçısı olarak farklı işler üreten No More Lies, son yıllarda küresel iklim krizi, sürdürülebilirlik, orman yangınları ve kadın cinayetleri gibi toplumsal konuları işleyen çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Dijitalin Değişiminden İlham Alan Koleksiyon: Sudi Etuz X LC Waikiki

Sudi Etuz ve LC Waikiki, heyecan verici iş birliklerine bu yıl bir yenisini daha ekleyerek “dikkat çekmekten çekinmeyen dijital dünyadan” ilham alan yepyeni bir jean koleksiyonuyla karşımıza çıkıyor. Özgün ve farklı çizgiler içeren koleksiyon, Sudi Etuz’un otantik tasarım diliyle, LC Waikiki’nin maksimalist yaklaşımının harmanlanmasından oluşan 23 parça içermekte. Neşeli volan detaylar, tek renk tulumlar, trikolar ve capcanlı renklerle baharın gelişini müjdeleyen parçaların tasarımcısı Şansım Adalı, alışagelmiş popüler kültür kalıplarını yenilikçi formlarda sunuyor.

Günümüzde modayı, estetik algımıza ve zevklerimize yeni boyutlar kazandıran 3D giysiler gibi teknolojik gelişmelerin sonucu olarak, çok farklı biçimlerde deneyimleyebiliyoruz. Tam da bu konudan esinlenen koleksiyon, farklılığı stilin en değerli parçası olarak kabul eden kadınlara hitap ediyor. Çarpıcı işbirliğinde dikkat çeken bir başka konu ise sürdürülebilirlik için atılan adımlar. Her bir parçada organik, geri dönüştürülmüş pamuklu kumaşlar ve sürdürülebilir malzemeler kullanılması, tasarımlara apayrı bir değer katıyor.

Modern farklılaşmanın başarılı temsilcisi Sudi Etuz x LC Waikiki koleksiyonu, 24 Mart’ta www.lcwaikiki.com adresinde ve İstinyePark, Vadi İstanbul ve Cevahir AVM LC Waikiki mağazalarında! 

Hayata Karışan Kadınlar Platformu Kadınları Geleceğe Hazırlıyor

Başak Burcu Yiğit

Simay Dinç

Ufuk Tarhan

Yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası Brothers tarafından kurulan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, 8 Nisan tarihine kadar başvuruları almaya devam ediyor. Kadınların kariyerlerinde ilerlemesini sınırlayan görünmez ve yapay engelleri tanımlayan “Cam Tavanları” yıkmak için Pernod Ricard Türkiye ana sponsorluğunda ve IDEMA iş birliğiyle kurgulanan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, ücretsiz olarak sunulan eğitim modülleriyle, kadınları geleceğe hazırlıyor.

hayatakarisankadinlar.com adresinden başvuruları almaya devam eden platform, Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak, Kültür, Sanat ve Eğlence; Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği; Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme; Yeni Medya olmak üzere 4 modülde verilecek ücretsiz eğitimlerle, kadınların geleceğin mesleklerinde eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasında öncü olmayı hedefliyor.

4 eğitim modülünde mentor olarak yer alan, alanında uzman isimlerle de dikkat çeken Hayata Karışan Kadınlar Platformu, 18 yaş üzeri tüm kadınların katılımına açık. Eğitim ve proje süreçlerinde katılımcıların gelişimlerine katkıda bulunacak olan mentorlar ise Kültür, Sanat ve Eğlence modülünde ha:ar sanatçı ikilisi Hande Şekerciler ve Arda Yalkın ile Mert Fırat; Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği modülünde Dilara Koçak ve Prof. Dr. Itır Erhart; Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme modülünde Serdar Kuzuloğlu ve Pernod Ricard Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay; Yeni Medya modülünde ise TBWA Group Istanbul CEO’su Burcu Özdemir’den oluşuyor. Ayrıca Fütürist Ufuk Tarhan, Oyun Üreticisi Simay Dinç ve Istanbul Blockchain Women kurucularından Başak Burcu Yiğit, Hayata Karışan Kadınlar Platformu kampanya filmlerine kendi “cam tavan” hikayeleriyle katkıda bulunuyor.

Museum of Illusions’ta Online Rezervasyon Dönemi Başlıyor

İstanbul’un ikonik semti Beyoğlu Narmanlı Han ve Anadolu Yakası’nda yer alan Emaar Square AVM olmak üzere Türkiye’de iki ayrı şubesi yer alan İllüzyon Müzesi ziyaretçilerine daha iyi bir hizmet sunmak için online rezervasyon sistemine geçiş yapıyor.

İstiklal Caddesi Narmanlı Han’da 2019 yılında ilk şubesini açarak hizmet vermeye başlayan Museum of Illusions-İllüzyon Müzesi, Emaar AVM’de yer alan Anatolia şubesiyle de cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Birbirinden ilgi çekici konsept ve deneyim alanlarıyla misafirlerini ağırlayan Museum of Illusions-İllüzyon Müzesi, tüm dünyanın yaşadığı pandemi sürecinde, gerekli önlemleri hassasiyetle alıyor. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olarak kapıda uzun kuyruklar oluşturan İllüzyon Müzesi’nde yeni bir dönem başlıyor Artık kapıda uzun kuyruklarda beklemeye son: online rezervasyon ile dijital dönem başlıyor!

İllüzyon Müzesi’nde yeni yıl ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Özellikle tatil günleri müzenin kapısında oluşan uzun kuyruklar ve sonu görünmeyen sıralar için online satış sistemine geçiliyor. Müze ziyaretleri, Museum of Illusions web sitesi üzerinden bilet alırken planlanıyor ve sıra beklemeden illüzyonların dünyasına bir adım daha yaklaşılıyor.

*Online bilet alanlar, yeni sisteme geçişe özel %20 indirim fiyatından faydalanabilecekler. 

Yeni Nesil Gelinler İçin Özgün Ve Modern Bir Koleksiyon

Geleneksel gelinlik anlayışından uzak, özgün ve modern görünümler yaratma misyonuyla yola çıkan Project.Bridal, 2022 koleksiyonu “A Second to Midnight” ile marka felsefesini oluşturan çağdaş tasarım anlayışını bir üst noktaya taşıyor. Sevgi, neşe ve mutlulukla dolu yeni bir hayata geçişten önceki saniyelere adanmış “A Second to Midnight’’ koleksiyonu, ilhamını gece yarısının büyülü ve gizem dolu anlarından alıyor. Klasik gelinlik anlayışının ötesinde çağdaş bir estetik sunan ‘’ A Second to Midnight’’ saniyelerle sembolize edilen sonsuz bir aşka adanmış bir koleksiyon.

Çabasız şıklığı, yalın bir stil anlayışıyla sunan ve rahatlık hissiyatı göz önünde bulundurularak tasarlanan ‘’ A Second to Midnight’’ koleksiyonu avangart gelinler için güçlü ve gösterişli formlar, sade ama akılda kalıcı parçalar, çarpıcı ve cesur görünümler sunuyor. Koleksiyonda gelinliklerin yanı sıra nikah ya da ufak kutlamalar için mini ve midi elbiseler, farklı seremoniler için değişik stillerde kombinlenebilen parçalar yer alıyor.

Tasarım referansını sokak stilinden alan ve günlük parçaları gelinlik görünümüyle birleştirerek yeniden yorumlayan Project.Bridal, farklı tasarım yaklaşımıyla gelinlikten çok, onu giyen kişinin önemini vurgulamayı amaçlıyor.

Koleksiyonda Project.Bridal’ın imzası haline gelmiş saten slip elbiseler, cepli ve yırtmaçlı modeller 2022 yorumlarıyla yer alırken; ipek sweatshirt ve bluzlar, cigarette pantolonlar, vücuda oturmayan hacimli silüetler koleksiyonun maskülen tarafını oluşturuyor. Dramatik ve göz alıcı dekolteler, narin el işlemeleriyle süslenmiş modeller, zarif üç boyutlu danteller, uçuşan şifon parçalar ise romantizme göz kırpıyor.

Niyazi Erdoğan’ın Hikaye Anlatıcılarından İlham Alan Koleksiyonu

Yıllar içinde yaptığı defileler, sunumlar, marka iş birlikleri ve kreatif projelerle kendisi de bir moda hikayesi anlatıcısına dönüşen moda tasarımcısı Niyazi Erdoğan, özünü yine yerel kodlardan alan Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonuyla FW Istanbul kapsamında bir video gösterimi gerçekleştirdi. Bu kez Anadolu’nun zengin mirasının bir parçası olan nakkallardan (hikaye anlatıcıları) yola çıkarak kültürel aktarımı ve hayal alemine geçişi konu edinen tasarımcı, koleksiyon içerisinde de ‘aynadan geçme’ metaforundan hareketle çeşitli unsurlara değiniyor.

Koleksiyon dört tanesi kadın, sekiz tanesi erkek olmak üzere toplam 12 görünümden oluşuyor. Koleksiyonun renk paletini siyah ve bej olarak seçen tasarımcı, her görünümde yer alan parçaları birbirini tamamlayan ikililer halinde kullanıyor. Adeta siyahla beyazın, yin ve yangın birbirini tamamlaması gibi, biri diğerinin aynadan geçtikten sonraki hali gibi tasarlanan bu görünümlerden siyah olanlar daha yapılandırılmış, bejler ise formunun dekonstrüktif (yapıbozumcu) yanını vurguluyor.

Aldığı mimarlık eğitiminin üzerine moda tasarım alanında kariyerini inşa eden Erdoğan, koleksiyon hikayesini vurgulayan kırılmış ayna parçaları deseniyle de görünümleri hareketlendiriyor. Koleksiyon kumaşlarında yünlü kaliteler ve kadife dokunuşları ön planda tutan tasarımcı, ayrıca geri dönüşümlü polyesterden üretilmiş krep kumaşlarla da sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılığı bir dışavurum olarak değerlendiriyor.

“Robotlar Şehri” Emaar AVM’de Açılıyor

Dünya’nın farklı ülkelerinde ilgi ile takip edilen “Robotlar Şehri” müzesi şimdi İstanbul‘da açılıyor. Yeni nesil müze olarak da adlandırılan Robotlar Şehri’nde başta Las Vegas, Pekin, Berlin, Milano ve Tokyo’daki sergilerden en son robot modelleri olmak üzere dünyanın her yerinden 85 farklı robot yer alıyor. Robotlar izleyicilere 30 dakikada bir, 4 teknik performans gösteriyor ve sanal gerçeklik teknolojisini test ediyor.

26 Mart tarihinde Emaar AVM’de sergilenmeye başlanacak olan robotların bir çoğu ilk defa Türkiye’de sergileniyor. Yeni nesil müzede dünyada fenomen olmuş robotlar da yer alıyor. Kişinin cinsiyetini, yaşını tahmin eden, bulunduğu odanın haritasını nasıl çıkartacağını bilen ve yolundaki engellerden kaçınan akıllı robot Cruiser, youtube videolarında fenomen olmuş robot köpek, Japonya’da insanları havaalanında karşılayan ve ‘‘Gezegendeki en şirin robot“ ünvanını alan Pepper, insana en çok benzeyen robot Einstein ve dünyanın ilk robot balığı ilgi çeken robotların başında yer alıyor.

“Robotlar Şehri” Milano, Prag, Tallinn, Napoli, Atina, St. Petersburg ve diğer dünya başkentlerinin sakinlerini şimdiden şaşırttı. Şimdi sıra İstanbul’da. 

*Detaylı bilgi edinmek ve bilet satın almak için tıklayın

Yer: Emaar Square AVM Zemin Kat

Tarih: 24 Mart – 2 Ekim 2022

Beymen’den Sıra dışı Yepyeni Bir Evren: BeymenVerse

Vizyoner duruşuyla Türkiye’de ilklere öncülük eden Beymen, 2022 baharında modaseverleri keşfedilmemiş deneyimlere, heyecan veren yepyeni bir evrene davet ediyor; içimizdeki gücü keşfetmek, yenilenmek, ilkbahar ve yazı doyasıya yaşamak için… Bu evrenin adı: BeymenVerse. 

Bilimkurgu ve animasyon filmlerinde kullanılan CGI (Computer Generated Imagery) teknolojisiyle çekilen Beymen’in 2022 İlkbahar/Yaz kampanyası BeymenVerse, güneşin pozitif enerjisi, doğanın yenileyici gücü ve denizlerin sonsuzluğundan ilham alıyor. Dünya modasına yön veren markaların defile ve reklam kampanyalarında yer alan ünlü modeller Alexina Graham ve Matteo Ferri’nin rol aldığı kampanya filmi, karakterlerin güneşten, doğadan ve denizden aldıkları enerjiyle BeymenVerse’ü keşfetme hikayesini anlatıyor.

Fashion Week Istanbul Katılımcı Tasarımcıları Açıklandı

Fashion Week Istanbul, dijitalle fizikseli bir araya getiren hibrit yapısıyla, mekân sponsoru Soho House Istanbul’da 14 Mart’ta düzenlenecek kick-off partiyle beraber kapılarını açmasının ardından 15-18 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Fashion Week Istanbul yeni hibrit yapısı sayesinde moda filmleri gösterimleri, defile ve koleksiyon sunumları gibi çeşitli etkinliklerle hem Türkiye’den hem de yurt dışından sektörün önemli oyuncularını bir araya getirirken, aynı zamanda dijital platformlardan ve Fashion Week Istanbul resmi adresi fashionweek.istanbul adresinden, resmi Instagram hesabı @fwistanbul’dan ve #fwistanbul hashtag’i üzerinden takip edilebilecek. 

Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek 18 tasarımcı ile 8 New Gen by İMA ve KARMA by İMA genç tasarımcısı bulunuyor. Bashaques, Ceren Ocak, Db Berdan, Dice Kayek, Emre Erdemoğlu, Gökhan Yavaş, Mert Erkan, Murat Aytulum, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Erkan, Red Beard By Tanju Babacan, Selen Akyüz, Sezgi Tüzel, Sudi Etuz, T.A.G.G, Tuğba Atasoy Ve Y+ Yakup Bicer hafta boyunca Sonbahar-Kış 2022/23 koleksiyonlarını sunacak olan marka ve tasarımcılar arasında yer alıyor. NEW GEN BY İMA kapsamında genç tasarımcılar Berfin Özgür, Nazlıcan Türker, Öykü Ece Uza, Selina Alp, Şeyma Hamamcı ve Karma By İma kapsamında genç tasarımcılar Aycan Hakalmaz, Beyza Eyüboğlu, Ezgi Yıldırım koleksiyonlarını sektörün beğenisine sunacaklar. 

Hazal Kaya Lancôme’un İlk Lokal Marka Elçisi Oldu

Güzellik devi Lancôme, başarılı oyuncu Hazal Kaya’nın yeni marka elçisi olduğunu duyurdu. Lancôme ailesinin en yeni üyesi Hazal Kaya, global markanın temsilciliğini üstlenen ilk Türk yıldız oldu. Lancôme parfüm ve cilt bakım ürünlerini kapsayan birliktelik, yeni reklam filmi serisiyle taçlanacak. Serinin, çekimleri tamamlanan ilk filmi; dijital platformlarda izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Kadın ve insan hakları savunuculuğu, kariyer başarısı, güçlü, samimi ve duyarlı yönüyle bir rol model olarak öne çıkan Hazal Kaya; doğa ve kadın için mücadele eden, kendisiyle ortak değerlere ve hedeflere sahip Lancôme ile çalışmaktan duyduğu heyecanı paylaşırken, birlikte güzel işlere imza atmak için sabırsızlandığını iletti.

Lancôme ve Hazal Kaya iş birliği, yeni reklam kampanyasıyla izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Çekimleri tamamlanan reklam filminde Hazal Kaya, markanın ruhunu güzellik tutkunlarına yansıttı. PPR İstanbul’da gerçekleşen çekimlerde saç ve makyaj artistlerinden reklam yönetmenine kadar tüm ekibin kadınlardan oluşması dikkat çekti.

Nippon Paint, Trend Beyond Colours Projesi ile Renk Trendlerine Yön Veriyor

Nippon Paint, 2015’ten beri globalde hayata geçirilen Trend Beyond Colours projesini bu yıl ilk kez Türkiye’de duyurdu. Tüm dünyayı etkileyen küresel sorunlar karşısında geleceğe yepyeni bir iyimserlikle bakma ve taptaze bir başlangıç yapma umudunu yansıtan renk trendlerini Türkiye’nin önde gelen iç mimar ve tasarımcıları yorumladı.

140 yıllık tecrübesi ve renkten daha ötesini sunan çözümleriyle Asya’nın lider boya markası Nippon Paint, Trend Beyond Colours 2022-23 projesinin incelik ve özenle oluşturulmuş renklerini, dekorasyon dünyasına sundu. Nippon Paint’in renk trendleri ve araştırmaları alanında 20 yıllık bir deneyime sahip, dünyadaki önemli otoritelerden Colour Hive ile birlikte oluşturduğu Trend Beyond Colours 2022-23 projesi ile, renkler, konseptler ve hikayeler aracılığıyla renk trendlerine yön vermek amaçlanıyor. Proje kapsamında Türkiye’nin önde gelen iç mimar ve tasarımcıları, geniş Nippon Paint renk kaynaklarını, Trend Beyond Colours renkleriyle harmanlayarak kendi renk paletlerini oluşturdular ve tasarımlar hazırladılar.

Nippon Paint’in umut ve motivasyon odaklı Trend Beyond Colours projesi için, Sami Savatlı doğanın iyileştiriciliğinden ve sonsuz enerjisinden ilham alan CANLAN; Yeşim Kozanlı doğanın yumuşak renklerini kullanarak huzuru getiren YENİLEN; Esra Kazmirci tekrar bir araya gelmenin ve beraberliğin neşesini kutlayan BAĞLANHakan Helvacıoğlu ise özümüzü ve kişisel farklılıklarımızı paylaştığımız değerli anlara vurgu yapan YANSIT renk paletleriyle trendleri yeniden yorumladı. Tasarımcılar, renk paletlerini oluştururken Nippon Paint yelpaze kartela, NCS kartela ve özel efektli ürün kartelalarının da dahil olduğu tüm Nippon Paint renk kaynaklarına erişebildiler.

Sephora Türkiye’den Girişimci Kadınlara Tam Destek

Global güzellik markası Sephora, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliği ile başlattığı ‘Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’ nda yer alan ilham veren 5 marka; Bade Natural, Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature ve The Sim Co. 8 Mart itibariyle sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden satışa sunuldu.

“Güzelliğin Sınır Tanımayan Gücü” sloganıyla kadınların içlerindeki güce odaklanan Sephora, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliğiyle iki yıldır sürdürdüğü Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı kapsamında 5 kadın girişimcinin markasını güzellik tutkunlarıyla buluşturdu. 

Bu yıl bütünsel iyilik ve sürdürülebilir güzellik kapsamında, wellness sektörüne lokal girişimlerle ivme kazandırmayı planlayan Sephora, pandemi döneminde de sektörün yükselen yıldızları olan cilt bakımı ve saç bakımı ürün kategorilerine ağırlık verecek. Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature, Bade Natural ve The Sim Co. markaları, doğal içerikleri ve zengin formülleriyle yaşam tarzlarına canlılık ve renk katarak, bakım rutinlerinin vazgeçilmezleri arasına girmeye başlıyor. 

Komili İki Yeni Ürünü “Banmalık” ve “Natürel Birinci” ile Mucize Lezzeti İkiye Katlıyor  

Zeytinyağı mucizesini 144 yıldır sevenleri ile buluşturan Komili’nin en yeni lezzetleri; Banmalık ve Natürel Birinci için hazırlanan reklam filmi yayınlanmaya başladı.  Natürel Sızma ailesinin en yeni iki üyesi; yoğun zeytin tadına sahip, soğuk sıkım Banmalık ile her yemeğe eklenebilen Natürel Birinci zeytinyağı sofralara lezzet katıyor.

Doğanın mucizesi zeytinyağını 144 yıldır büyük bir tutku ve uzmanlıkla sofralara ulaştıran Komili, şimdi de Natürel Sızma ailesinin en yeni üyeleri Banmalık ve Natürel Birinci zeytinyağını lezzet tutkunları ile buluşturuyor. Soğuk sıkım Banmalık yoğun zeytin tadı ve kokusu ile öne çıkarken, Natürel Birinci zeytinyağı ise her yemeğe lezzet katıyor.

Zeytin bahçeleri görüntüleri eşliğinde izleyenleri doğa ile buluşturan reklam filminde Natürel Sızma zeytinyağı ailesinin ürünlerine dikkat çekilirken, dış ses Komili’nin iki yeni ürününün öne çıkan özelliklerini anlatıyor. Komili’nin yenilenen renkli yüzü ve üzerindeki yönlendirmeleri ile kullanıcı dostu yeni şişe tasarımlarını da gördüğümüz reklam filminde, zenginleşen çeşitleri ile tüm ürün ailesi yer alıyor. Komili’nin kullanıcı dostu yeni ambalajları; tüketicilerin kullanım amacına ve aradığı lezzete uygun yağı hızlıca bulmasını sağlıyor.

*Televizyon, dijital platformlar ve sosyal medyada yayınlanacak olan kampanya filmi ise TBWA imzasını taşıyor.

Anadolu Efes, Pub-Up Mavi Sahne ile Farklı Bir Sanat Deneyimi Sunuyor

İçinde bulunduğu topluma değer katmayı öncelikleri arasına alan Anadolu Efes, 35 yıldır kültür sanata kesintisiz destek veriyor. Bu kapsamda 2018 yılında sahne bulmakta zorlanan alternatif tiyatro topluluklarını desteklemek ve başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm tiyatroseverler için sanatı erişilebilir kılmak amacıyla Mavi Sahne platformunu kurdu.

İlk iki sezonunda sahnelerde, pandemi döneminde dijitalde, geçtiğimiz yaz ise açık havada sanatseverleri tiyatro ile buluşturan Mavi Sahne, şimdi de oyuncu Berkay Ateş ile yepyeni bir sanat deneyimiyle yeme içme mekanlarında izleyicileri ağırlıyor. Pub-Up Mavi Sahne projesi kapsamındaki etkinlikler, oyuncu Berkay Ateş ile birlikte İstanbul, Ankara, Eskişehir ve İzmir’de belirlenen yeme-içme ve eğlence mekanlarında gerçekleştirilecek. Yazarlar Ormanı ve Tiyatro Söyleşileri konseptindeki gösterimlerde Berkay Ateş, sevilen sanatçıları konuk edecek.

Pub-Up Mavi Sahne kapsamındaki ilk etkinliği ise 9 Mart’ta İstanbul’da, Kozmonot Bomonti’de yapıldı. Düzenlenen ilk Yazarlar Ormanı etkinliğinde Berkay Ateş, konukları Yağızcan Konyalı ve Bihter Dinçel ile sahnedeydi. Sanatçılar, okudukları İstanbul temalı şiirler ve üzerine gerçekleştirdikleri söyleşi ile izleyicilere farklı bir deneyim sundu.

Berkay Ateş ile “Pub-Up Mavi Sahne” projesinin diğer etkinlikleri ise Ankara, Eskişehir ve İzmir’de farklı mekanlarda gerçekleşmeye devam edecek.  

Vital Proteins Artık Türkiye’de

Nestlé Health Science Türkiye, dünyaca bilinen kolajen markalarından biri olan Vital Proteins’i Türkiye’deki tüketicilerle buluşturdu. Kolajen ihtiyacını desteklemeye yardımcı Vital Proteins Collagen Peptides ürünü ile Türkiye pazarına giriş yapan Vital Proteins, kullanıcılarını içlerindeki ışığı keşfetmeye davet ediyor. Markanın elçiliğini ise dünyaca ünlü oyuncu Jennifer Aniston üstleniyor.

Nestlé Health Science’ın Vital Proteins Collagen Peptides ürünü, kolajen ihtiyacını desteklemeye yardımcı olurken, ister sıcak ister soğuk 200 ml sıvıyla karıştırılabilen formülüyle rahatlıkla tüketilebiliyor. Hidrolize kolajen içeren Vital Proteins Collagen Peptides, 1 ölçeğinde 10 gram kolajen peptit içeriyor. Nötr tadı sayesinde herhangi bir sıvının tadını, dokusunu ve kokusunu değiştirmeyen, paleo diyetine uygun bir ürün olma özelliği taşıyor.

*Vital Proteins Collagen Peptides bir takviye edici gıdadır.

İstanbul Caz Festivali Kapılarını 29. Kez Açmaya Hazırlanıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 25 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali kapılarını 25 Haziran’da, 29'uncu kez açmaya hazırlanıyor. Festival bu yaz da cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını İstanbul’un farklı mekânlarında müzikseverlerle buluşturacak. Festival biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için 21 Mart Pazartesi günü başlayacak indirimli ön satış döneminin ardından 25 Mart Cuma günü genel satışa çıkıyor.

29. İstanbul Caz Festivali, caz ve güncel müzik dünyasının en sevilen isimleriyle dolu bir programla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival bu yıl 25 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında 200’ü aşkın yerli yabancı sanatçıyı ağırlayacak.

13 günlük festival maratonunda konser verecek isimler arasında güncel cazın efsane sesi ve beş Grammy Ödüllü kraliçesi Dianne Reeves, zarif pop-caz vokali ile ülkemizde geniş bir hayran kitlesine sahip olan Melody Gardot, 3 farklı nesli caz ve rock gitarcılığıyla tanıştıran gerçek bir müzik üstadı John McLaughlin, ilk İstanbul konseriyle modern caza yenilikçi bir nefes getiren Enrico Pieranunzi, Türkiye’nin en büyük rock yıldızlarından Teoman, gitarına eşlik eden eşsiz sesiyle Kalben, insan ruhuna dokunabilmeyi amaç edinmiş klarnet üstadı Yom, farklı tınılarını müziğinde işleyen rock grubu Boom Pam, afrobeat ile funk’tan beslenen Kutiman ve daha nice isim var.

LEE ile SOONTOBEANNOUNCED’un Kapsül Koleksiyonu Tanıtıldı

130 yıllık deneyimi ve kusursuz kalıplarıyla her vücut şekline uygun tasarımlar sunan LEE, modern çizgileriyle sokak modasına yeni bir soluk getiren SOONTOBEANNOUNCED ile 38 parçadan oluşan eşsiz bir kapsül koleksiyona imza attı. Geçmişle bugünü bir araya getiren koleksiyon LEE’nin efsanevi “Carpenter” jean modelinden hoodie ve eşofman altlarına, tişörtlerden jean ceketlere günlük tarzın vazgeçilmezi olacak parçalarla karşınıza çıkıyor. Yeşil, siyah ve beyaz renklerinin öne çıktığı koleksiyonda kadın ve erkek ürünlerinin yanı sıra unisex parçalar da bulunuyor.

Sınırlı sayıda üretilen koleksiyon parçalarına İlkbahar/Yaz 2022 sezonu boyunca seçili Lee mağazaları, lee.com.tr ve soontobeannounced.com, House of SuperStep mağazaları, fashfed.com, Boyner Bağdat Caddesi ve İstinye Park mağazalarından ulaşabilirsiniz.

“Burcu Esmersoy x Hermossa” Güneş Gözlüğü Koleksiyonu’nu Gururla Sunar

“Sadece güzel olma, Hermossa ile ışığını yansıt” mesajını veren “Burcu Esmersoy x Hermossa” koleksiyonu ile 2022 yılında herkesi çizdikleri imaj ve görsellikten ziyade ne iseler o olmaya, içlerindeki ışığı ve kendi gerçekliklerini dışa vurmaya cesaretlendiren koleksiyon 15 model 70 parçadan oluşuyor. Sınırlı sayıda üretilen koleksiyonun tamamı brandeyes.com.tr adresinde şimdi satışta.

Burcu Esmersoy’un doğal ve sempatik tavırlarının bu özel koleksiyona yansıdığı tasarımlar kadınlara “içlerindeki ışığı”, “öz”lerini hayatın her anında kendi stiliyle yansıtma mesajını veriyor. Koleksiyon, şehirli rahatlığın, çabasız şıklığın, zamansız ve modern bir stilin peşinden koşuyor. İlhamını kadınların ta kendisinden alan bu koleksiyon her halinle güzelsin, her halinle kusursuzsun diyor.

Koleksiyonun en çok öne çıkan çerçeve modeli HM 1524 son yılların trendleri arasında yer alan geometrik beşgen kesim tasarımı sportif görünümün trend renkler ile birleşimini sunuyor. Geçmişin büyüleyici etkisinin hissedildiği 70’li yılların ışıltısını yansıtan HM1523 modeli yaz stilinizi öne çıkaran ve sofistike olan bu model, hem moda görünümlerini hem de prestijli partilerin vazgeçilmezi olarak bakışları üzerine topluyor.

Swatch X Centre Pompidou: Sanat Dolu Bir İş Birliği

Swatch, Swatch X Centre Pompidou Koleksiyonu ile dünyanın en büyük modern ve çağdaş sanat koleksiyonlarından birinin kapılarını aralıyor. Paris’in simge yapılarından Centre Pompidou’daki altı ikonik başyapıt, Swatch ile yeniden tasarlanıyor: Frida Kahlo, Amedeo Modigliani, Robert Delaunay, Vassily Kandinsky ve Piet Mondrian.

Zamanı değerli kılan, güzel anlarımızdır. Sanatın günlük hayatımızda daha fazla yer alması gerektiğine inanan Swatch, 1985’ten beri Swatch Art Special adını verdiği saat koleksiyonlarını piyasaya sürüyor. 2018’de ise Müze Gezisi serisiyle, müzelerdeki en ikonik sanat eserlerini bileklere taşıyarak sanatın herkes için ulaşılabilir olması amacını bir sonraki seviyeye taşıyor. Şimdiye kadar Rijksmuseum Amsterdam, Madrid’deki Thyssen-Bornemisza Ulusal Müzesi, Paris’teki Musée du Louvre, New York’taki Modern Sanat Müzesi (MoMA)’dan sonra, şimdi de Centre Pompidou kapılarını Swatch’a açıyor.

Swatch ve Centre Pompidou aynı amaç için bir araya gelerek, sanatı herkes için ulaşılabilir kılma misyonuyla devrim niteliğinde bir iş birliğine imza atıyor. Swatch sanatı bileklere taşırken, Centre Pompidou sanatı kitlelere ulaştırıyor. Canlı renkler ve saatin içini gösteren transparan detaylar, Swatch’un imza özellikleri arasında yer alır. Centre Pompidou da renkli boruları, çelikten yapılmış “içten dışa” mimari özelliği ve yoldan geçenlerin içerideki sanatı görmelerini sağlayan ünlü “tırtıl” camla çevrili yürüyen merdivenleriyle, aynı Swatch gibi renkli ve transparan bir yapıya sahip.

İstanbul Cevahir 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Anlamlı Bir Etkinliğe İmza Attı

İstanbul’un merkezinde alışverişin kalbinin attığı, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İstanbul Cevahir, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”ne özel olarak hazırladığı “Dönüştürülebilir Ön Yargılar” etkinliği ile eşi benzeri görülmemiş bir projeye imza attı.

“Dönüştürülebilir Ön Yargılar” projesinde; kadınların maruz kaldıkları “Kadın dediğin mini etek giymez., “Kadın dediğin yüksek sesle konuşmaz”, “Kadın dediğin kırmızı ruj sürmez.” gibi negatif ve ötekileştirici söylemler kadın ziyaretçiler tarafından İstanbul Cevahir’de konumlandırılan dönüşüm kutularına atıldı. Toplanan “ön yargılar” ünlü modacı Cihan Nacar tarafından tasarlanarak bir kıyafete dönüştürüldü.

Cihan Nacar'ın özel tasarımı kıyafeti 18 Mart tarihine kadar İstanbul Cevahir’de sergilenecek. 

Levi's® ve The Simpsons, İlkbahar/Yaz 2022 Sezonunda Bizi Geçmişe Götürüyor 

Geçmişten günümüze eğlenceli dünyası ile The Simpsons Ailesi şimdi ikonik Levi's® stili ile buluşuyor. Levi's® ve The Simpsons, pop kültürün sokak giyimine yansımasından ilham alan özel bir koleksiyon yarattı. The Simpson Ailesi’nin neşeli yüzleri Bart, Lisa, Milhouse ve Springfield'ın en popüler sakinlerinin yer aldığı koleksiyonda, eski zamanlar günümüzün dinamik ruhu ile harmanlanıyor. Koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında The Simpsons’un jenerik açılışı ile gök mavisi bulut baskılı dolgu yelek ve en sevilen karakterlerden olan Bart Simpson baskılı, Levi’s® Batwing logosunun yer aldığı indigo denim Levi’s® Trucker yer alıyor. The Simpons’ın vazgeçilmezlerinden, Springfield‘daki okul modasından ilhamla yaratılan, farklı renklerde tshirt ve sweatshirtler; okul üniformasına atıfta bulunan sarı ceket ve pantolon takım ve tüm Simpsons dünyasını yansıtan kapşonlu dolgu ceket ve Bucket şapkada bu eğlenceli koleksiyonda yerini alıyor.

Springfield’in ruhunun Levi’s®’ın cool tarzı ile buluştuğu Simpsons x Levi's® Koleksiyonu 3 Mart‘tan itibaren www.levis.com.tr adresinde ve Levis İstinyePark mağazasında satışa sunuluyor.

Kendine Has Sunar: “Semtine Has”

Kendine Has Sunar: Semtine Has ile birlikte 5 – 12 Mart tarihleri arasında Kadıköy’ü Kadıköy yapan her kavramın yer alacağı etkinliklerde, Kadıköy sokaklarında mural tasarımları tasarımcılarıyla birlikte inceleyebilir, kenti hackleyebilir, plakçıları sil baştan tarayabilir, evcil hayvanınızla özel atölyelere katılabilirsiniz. Hatta Moda Havuz’un önünden geçerken kendinizi bir anda bir konserin içerisinde bulabilirsiniz.

5 Mart – 12 Mart 2022 tarihleri arasında, bir hafta süreyle, her gün farklı konseptlerde oluşturulan rotalarda, Bahariye Caddesi’nden Moda Caddesi’ne, Moda Havuz’dan Kadıköy’ün tüm ara sokaklarını yeni baştan keşfedeceğiniz, tüm program ve atölyelere katılımın ücretsiz olduğu  ‘Semtine Has’ın detaylı programı için tıklayın

Şükran Yıldız'dan Çayın Mavi Hali "Deep Blue Tea"

Son dönemde uyguladığı yeni tekniklerle beslenme alışkanlıklarımıza damga vuran ünlü diyetisyen Şükran Yıldız'dan yep yeni bir ürün "Deep Blue Tea".

Dünya'nın en iyi çay bölgeleri olan Çin ve Tayland'dan gelen mucize karışım "Deep Blue Tea"… İçindeki beyaz çay yaklaşık 100.000 adet açılmamış tomurcuğun tek tek elle seçilip işlenmesinden elde edilmiştir. Içinde çaya mavi rengini veren mavi kelebek çayı ise Tayland'ın çok özel bir dağlık alanı bölgesinde mavi kelebek çiçeğinden üretilmiştir. Deep Blue çayı yüksek antioksidan içeriği ile cilt sağlığı ve bağışıklık için muhteşem bir destek; aynı zamanda yağ yakımına yönelik saf bileşenlerle hızlıca incelme sağlaması kilo vermede yüksek oranda etkili. Ayrıca bitkinin doğal rengi mavi iştah kapatırken, yasemin dinlendirici ve sakinleştiri özellikte. 

Bretanya Doğasından Okyanus Ve Karanın Eşsiz Buluşmasını Cildinizde Hissedin!

 Yves Rocher bitki biliminde ve Okyanus biyolojisinde 25 yıllık derin araştırmalarının sonucu geliştirdiği %99 doğal içeriğe sahip, 5 patentli inovatif etkin ve temiz formül ile detoks etkili Botanik Gençlik İksiri serisini sunuyor. Antioksidan etkili Elixir Botanique serisi, cilt bariyerini güçlendiriyor, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Bretanya’nın okyanus ve topraklarından gelen aktif içerikli; 5 kat daha konsantre Okyanus Yosunu ve Latin Çiçeği ile geliştirilmiş Yves Rocher Elixir Botanique Serisi cildinizi ferahlatırken, yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesini sağlıyor.

Vegan formül ile geliştirilmiş Elixir Botanique Serisi; Detoks Etkili Canlandırıcı Gençlik İksiri, Gündüz Kremi, Göz Kremi, Detoks Etkili Yapılandırıcı Gece Kremi ve Detoks Etkili 50 Faktör Koruyuculu Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi ürünleri ile güçlü, nefes alan, neme doymuş ve genç bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

İstanbul Müzik Festivali 50 Yaşında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali, 6-24 Haziran tarihleri arasında 50. kez müzikseverlerle buluşacak.

50. İstanbul Müzik Festivali, “İstanbul” temasıyla üç hafta boyunca 12 farklı mekânda Türkiye ve yurtdışından 65’in üzerinde solist, topluluk ve orkestrayı ağırlayacak. İstanbul Müzik Festivali, şef ve besteci Tan Dun ile şef ve piyanist Thomas Adès’e verdiği eser siparişlerinin Türkiye prömiyerlerine ev sahipliği yapacak. Deutches Symphonie Orchester Berlin, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası gibi önemli topluluklar ve Anna Prohaska, Gautier Capuçon, Alice Sara Ott gibi yıldız solistler de festivalin konukları arasında yer alacak.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) uzun yıllar sonra ilk defa 50. yılında yeniden festival mekânları arasında yer alacak. İstanbul Müzik Festivali kapsamında hafta sonları İstanbul’un farklı park ve mekânlarında ücretsiz hafta sonu konserlerinin yanı sıra İKSV Alt Kat işbirliğiyle gerçekleştirilen Müzikli Bir Hafta Sonu etkinlikleri ile çocuklara ve gençlere yönelik atölyeler de düzenlenecek. Farklı disiplinlerden isimlerin katıldığı, festivalin klasikleşen Konsere Doğru Konuşmaları bu yıl da devam edecek.

50. İstanbul Müzik Festivali biletleri, 20 yıldır İKSV’nin tüm çalışmalarını destekleyen Lale Kart üyeleri için 4 Mart’ta başlayacak indirimli ön satış döneminin ardından, 11 Mart Cuma günü 10.30’dan itibaren, passo.com.tr internet sitesi üzerinden ve İKSV ana gişeden genel satışa sunulacak. Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında, her konser için belirli sayıda öğrenci bileti ise 10 TL’den satışa çıkacak. Konservatuvarların müzik ve şan bölümü öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Müzik Festivali konserlerini ücretsiz olarak izleyebilecek.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.