preloader

Roma’da Geçen En İyi Filmler

16.02.2021
Roma’da Geçen En İyi Filmler

Yazı Boyutu:

aaa

Mutlaka izlemeniz gereken ve Roma'da geçen en iyi filmleri keşfedin!

Tarihi güzellikleriyle meşhur olan Roma’da çekilmiş ve gidenlere unutulmaz anlarını hatırlatacak, gitmeyenlere Roma’da tatil hayalleri kurmaya teşvik edecek filmleri listeledik.

The Talented Mr. Ripley / Yetenekli Bay Ripley (IMDb:7,4)

Ünlü yönetmen Anthony Minghella tarafından yazılıp yönetilmiş bir psikolojik gerilim filmidir. Patricia Highstmith’in aynı isimli kitabından uyarlanan filmde Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Jude Law, Cate Blanchett gibi yıldızlar yer almaktadır. Genel olarak Roma ve Venedik’te geçen film, birbirinden farklı sosyal çevrelerden iki arkadaşın macerasını konu edinen ve kurgusuyla öne çıkan yaratıcı bir yapımdır.

Muhteşem Güzellik / La Grande Bellezza (IMDb:7,8)

Roma'da yaşayan Jep Gamberdella, 65 yaşına gelmiş bir yazardır ve sıklıkla gençliğini özlemektedir. Gençken yazmış olduğu “The Human Camera” ile önemli bir başarı yakalamış ve Roma sosyetesine kabul edilerek ihtişamlı bir hayat sürmeye başlamıştır. Hayatı başarılarla geçen Jep, tanıdığı insanların değişimlerine ve insanlıktan çıkma noktasına geldikleri bir krize tanık olur. Artık tekrar yazma zamanının geldiğine karar verir.

Angels & Demons / Melekler ve Şeytanlar (IMDb:6,7)

Teoloji uzmanı Robert Langdon tarihteki en güçlü yeraltı şebekesi olarak bilinen İlluminati isimli antik ve gizli kardeşlik cemiyetinin tekrar canlandığını öğrenir. Ancak bu durum, onların varlığından nefret eden kurum olan Katolik Klisesi’nin ölüm tehdidi altında olduğu gerçeğini ortaya çıkarır. Robert, Illuminati’nin Vatikan üzerine kurduğu planları gerçekleştirmek için harekete geçtiğini öğrendiğinde Roma’ya uçar. Bu yolculukta, güzel ve gizemli İtalyan bilimci Vittoria Vetra da kendisine eşlik edecektir.

{773774}

Ladri Di Biciclette, Bisiklet Hırsızları (IMDb:8,3)

Vittorio De Sica, II. Dünya Savaşı sonrası yoksul Roma’nın içerisinde, yaşam mücadelesi veren sıradan bir işçi perspektifinden utanç, umut ve yitiriliş üçgeni çerçevesinde insanlığın durumunu gözler önüne sermektedir.

Eat Pray Love, Ye Dua Et Sev (IMDb:5,8)

Elizabeth Gilbert'in kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı ünlü kitaptan uyarlanan film kitapla aynı ismi taşımaktadır. Acılı bir boşanmanın ardından kendini bulma ümidiyle İtalya’yı da kapsayan uzun bir gezi turuna çıkan Elizabeth'in hikâyesi şehrin tarihi dokusuyla birleşiyor.

To Rome with Love, Roma’ya Sevgilerle (IMDb:6,3)

Bir grup Amerikalı ve İtalyan'ın başlarından geçen romantik anları ve maceraları konu alan film, bazen ezelden beri devam eden aşk arayışını bazen şehrin sıradan bir sakinini bazen de yazın gelen bir turistin hayatını anlatıyor.

{771733}

When in Rome, Aşk Çeşmesi (IMDb:5,6)

Müze görevlisi ve şanssız bir aşık olan Beth, kardeşinin düğününe gitmek için Roma’ya gider ve orada Nick ile tanışır. Ama depresif bir anında dilek kuyusundaki dilek paralarını çıkarmış ve lanetlenmiştir. Çıkardığı paraları atan erkeklerin aşkıyla lanetlenmiştir.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.