preloader

Audrey Hepburn’un Unutulmaz Anları

Audrey Hepburn’un Unutulmaz Anları

Yazı Boyutu:

Beyaz perdenin en ikonik isimlerinden Audrey Hepburn’un unutulmaz anlarını bir araya getirdik.

Beyaz perdenin gelmiş geçmiş en başarılı isimlerinden Aundrey Hepburn; Roman Holiday, My Fair Lady, Funny Face, Sabrina, Love in the Afternoon ve Breakfast at Tiffany’s gibi filmleriyle yalnızca sinema dünyasında değil moda dünyasının da en ikonik ismi haline geldi. Hollywood’a adım attığında yıllarda tüm klişelere bir baş kaldırı gibi duran Audrey Hepburn’un unutulmaz anlarını mercek altına aldık.

Breakfast in Tiffany’s

Audrey Hepburn diyince akla ilk gelen filmi Breakfast in Tiffany’s, aslında aktristin en unutulmaz anlarını bir arada barındıran bir film. Küçük siyah elbisesi ile New York sokaklarında yürümesi, Tiffany mağazasının önünde kahvaltı yapması, sigara tutucusu ile poz vermesi gibi birçok an akıllara kazınmış durumda.

Audrey Hepburn’un Unutulmaz Anları

Funny Face

Küçük yaşlarında dansçı olma hayali olan Audrey Hepburn, Nazi işgali altındakilere gizlice dans gösterileri düzenleyen grubun arasındaydı. Daha son 1957 yapımı Funny Face isimli müzikalde rol alarak, dans becerisini tüm dünyaya gösterdi. Filmde küçük bir kafede gerçeklen Bohem Dans sahnesi ise Audrey Hepburn’un unutulmaz anları listesine girdi.

{771697}

Roman Holiday

Audrey Hepburn’un prenses rolünü oynadığı Roman Holiday, o dönemin en çok ses getiren filmlerindendi. Yaşadığı resmi hayattan sıkılıp gerçek hayatı deneyimlemek isteyen Prenses Ann saraydan kaçar ve tanıştığı yerel bir gazeteci ile Roma’yı dolaşmaya başlar. Gazetecinin motosikleti ile Romayı altına üstüne getiren Prenses Ann’ın o halleri, Audrey Hepburn’un unutulmaz bir anı olur…

The Nun’s Story

The Nun’s Story’deki yüksek performansıyla sinemadaki başarısını bir kez daha kanıtlayan Audrey Hepburn, bu filmde rahibe rolündeydi. Gabrielle Van Der Mal, İkinci Dünya Savaşı sıralarında rahibe olmak için Manastıra gider. Buradaki ilk görevi zeki, yakışıklı ve ateist Dr. Fortunati’ye bir hastanesinde yardım etmektir. Fakat bu görevden sonra işler biraz karışır… Audrey Hepburn’un hiç de alışık olunmayan bir tarzda gördüğümüz bu rol herkesin aklında yer edindi.

Sabrina

Audrey Hepburn’ün başrolünde yer aldığı bu filmin konusu, Amerika’nın en zengin ailelerinden Larabee’lerin şöforü Fairchild’ın kızı Sabrina çocukluğundan beri ailenin çapkın küçük oğlu David’e gizli ve platonik bir aşk hissetmiştir. Sabrina yimili yaşlarına geldiğinde babası onu hem bu takıntısından kurtarmak hem de aşçılık okuluna giderek iyi bir hayat sürmesine katkıda bulunmak için Paris’e gönderir. Ancak işler planladığı gibi gitmez.

Always

Steven Spielberg’in yönettiği “Always”, Audrey Hepburn’un oynadığı en son film. Bu film ile Tanrı rolünü oynayarak sinemaya veda eden Hepburn, sinemanın da Tanrısı olduğunu kanıtladı. Dolayısıyla bu filmin her bir anı sinema ve moda dünyasını etkisi altına aldı.

Audrey Hepburn’un Unutulmaz Anları

Oscar Ödül Töreni – 1954

1954 yılında gerçekleşen Oscar Ödül Töreni’nde Audrey Hepburn, Roman Holiday filminde oynadığı prenses rolüyle, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Bu ödülden sonra dünya çapında tanınmaya başlayan Hepburn, ödül törenindeki sempatik tavırları ve zarif şıklığı ile herkesin gözdesi oldu.

Audrey Hepburn’un Unutulmaz Anları

UNICEF Elçiliği Yaptığı Yıllar

1980’li yıllarda UNICEF ile çalışmaya başlayan Audrey Hepburn, dünyanın dört bir yanına giderek yoksul çocuklara yardım eli uzattı. Bu seyahatlerinde çocuklarla iyi iletişim kurmak için önceden bildiği 5 dili geliştirdi. Bu seyahatleri sırasında çocuklar ile çektirdiği fotoğraflar, oyuncunun en unutulmazları oldu. Uzun süre UNICEF ile çalışmaya devam eden Hepburn, başkan George H.W. Bush tarafından Başkanlık Özgürlük Madalyası aldı.

Audrey Hepburn’un Unutulmaz Anları

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları