Disney Plus’ta İzlenmesi Gereken En İyi Diziler

Disney Plus’ta İzlenmesi Gereken En İyi Diziler

Fox klasiklerinden efsane Marvel içeriklerine kadar birçok diziyi Türkiye’deki seyircisiyle buluşturan Disney Plus dizilerini listenize alın.

Disney ve Disney’den çok daha fazlasına erişim sağlayabildiğiniz; arşivinde Fox klasikleri, efsane Marvel içerikleri ve Star Wars’ın da yer aldığı bir platform düşünün… İşte bu harika platforma Türkiye’den erişimimiz, 14 Haziran itibarıyla başladı. Hepimizi heyecanlandıran ve orijinal içeriklerle dolu Disney Plus’ın kütüphanesinden mutlaka izlenmesi gereken dizileri gelin beraber keşfedelim. 

Gri

Dijital yayın platformu Disney+, orijinal yerli içeriklerinden bir yenisini daha duyurdu. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği, Yağmur & Durul Taylan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Gri’ kod adlı dizinin çekimleri başladı. Başrollerinde Timuçin Esen ve Ebru Özkan’ın yer aldığı dizinin kadrosunda ayrıca Alican Yücesoy, İlayda Akdoğan, Buçe Buse Kahraman, Mücahit Koçak, Onur Bilge, Selin Kahraman ve Daniel Koray Özsoy bulunuyor.

Suç, gizem ve psikolojik gerilim türündeki 8 bölümlük dizinin geçtiğimiz haftalarda çekimleri başladı. Setten ilk karelerin paylaşıldığı dizi, başarılı ve saygın bir avukat olan Fuat’ın hayatının, kızının yaşadığı talihsiz bir olayla değişmesini konu alıyor. Fuat, yaşanan olayın intikamını almak isterken telefonuna gelen esrarengiz mesajlarla hayatı tepetaklak oluyor ve geçmişiyle yüzleşiyor.

Çekimleri süren dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil.

Dünyayla Benim Aramda

İlk yerli orijinal dizisi “Kaçış”ı seyirciyle buluşturacak olan Disney+, “Dünyayla Benim Aramda” dizisi ile orijinal yerli içeriklerine bir yenisini daha ekledi. Disney+ platformunun ikinci yerli orijinal dizisi olacak “Dünyayla Benim Aramda”nın oyuncu kadrosunda Demet Özdemir, Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktutan, Metin Akdülger, İbrahim Selim, Melisa Döngel, Ali Yoğurtçuoğlu  ve  Zerrin Tekindor bir araya geliyor. 

İzleyenlerin kendi hayatlarından birçok duyguyu bulacağı “Dünyayla Benim Aramda”, içindeki boşluğu aşkla doldurmaya çalışan bir kadının, zaman geçtikçe yabancılaşmaya başladığı sevgilisine, ilişkilerini ayakta tutmak adına sosyal medya üzerinden oynadığı oyunu ve ardından yaşananları anlatıyor. Seyircinin, ilişkilerin insanlar üzerindeki etkilerine ve ilişkiler üzerinden yaşadıkları büyük içsel değişimlere tanıklık edeceği dizi, yakında Disney+’ta yerini alacak.

Çekimleri süren dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil.

Kaçış

 

The Walt Disney Company’nin tüm dünyada milyonlarca üyeye sahip dijital yayın platformu Disney+’ın ilk Türk içeriğini “Kaçış” olacak. Yapımcılığını O3 Medya ve Same Film’in üstlendiği, hikayesini Engin Akyürek’in kaleme aldığı, senaryosunu Ali Doğançay’ın yazdığı dram, aksiyon ve macera türündeki dizinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın otururken; dizide Engin Akyürek’in yanı sıra İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Levent Ülgen gibi birçok başarılı isim yer alıyor.

“Kaçış”; savaş fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin; araştırma yapmak üzere bir Ezidi köyüne gidişleri ile başlıyor. Dizide sınır ötesine gizlice geçen grubun bir baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşmeleri, sonrasında yaşadıkları dramları, değişimleri ve kaçış hikayeleri heyecan dolu bir dille anlatılıyor. Araştırma ekibinin kurtulmak için vereceği zorlu mücadeleyi anlatırken Orta Doğu’da yaşanan insanlık dramına da farklı bir bakış açısı sunacak olan “Kaçış” çok yakında sadece Disney+’ta yayınlanacak.

Moon Knight (IMDb: 9.2)

 

Doug Moench ve Don Perlin tarafından yaratılıp ilk kez 1975'te Werewolf by Night'ta boy gösteren Marvel karakteri Marc Spector'ı merkezine alacak olan Moon Knight dizisi, 30 Mart itibari ile Disney + ‘tan izlenebilir. Oscar Isaac'in çoklu kişilik bozukluğu yaşayarak Mısır ay tanrısının seçilmişi olarak hayatına devam eden eski bir ABD ordu mensubu ve paralı asker Marc Spector'a hayat verdiği dizi, 6 bölümden oluşuyor. Bu dizinin Marvel severlerin dikkatini çekeceğine hiç şüphe yok.

The Mandalorian (IMDb: 8.8)

 

2019 kasım ayından beri Disney Plus’ta yayımlanan ve Star Wars tutkunlarına hitap eden dizinin kısa süre içinde birçok hayranı oldu. Dizideki olaylar Yıldız Savaşları evreninde geçiyor. Jedi’ın dönüşü döneminden beş yıl sonrasını konu alan dizi, Yeni Galaktik Cumhuriyet’in ulaşamayacağı bir Mandaloryalı ödül avcısını anlatıyor. Vahşi batı ve kovboyluk kültürüne dair izler gördüğümüz dizinin başrolünde seyir keyfini arttıran Pedro Pascal var. Pascal’ın ileri savaş becerileri ve canlandırdığı karakterinin diğer özellikleriyle Clint Eastwood’a benzeyen bir ödül avcısı olduğunu söyleyebiliriz. Bebek Yoda ve ödül avcısının galaksideki maceralarını anlatan The Mandalorian, Disney Plus’ın en sevilen dizilerinden biri. Aksiyon sahnelerinin bol olduğu sürükleyici yapımın üçüncü sezonu geniş kitleler tarafından heyecanla bekleniyor. The Mandalorian, Disney Plus izleme listenizde mutlaka olmalı. 

The Simpsons (IMDb: 8.6)

 

1989 yılında başlayan ve hâlâ devam eden popüler dizi, Disney Plus’ta yer almasıyla platform üyelerini çok mutlu eden yapımlardan biri.  Popüler kültürün önemli bir unsuru olan dizide, yaratıcılık harikası animasyon ve güncel senaryo tüm sürükleyiciliğiyle devam ediyor. Durum komedilerinin en iyilerinden olan The Simpsons, Disney Plus’ta da izleme listelerimizde olacak gibi.

How I Met Your Mother (IMDb: 8.4)

 

Vazgeçilmez klasikleşmiş sit-com denince aklımıza ilk gelenlerden ‘How I Met Your Mother’da Disney +’ta sevenleriyle buluşacak. Daha önce farklı dijital platformlardan izlediğimiz bu diziyi, 14 Haziran’dan itibaren Disney Plus’ta izleme şansını yakalayacağız.
Toplamda 9 sezon süren, 20 dakikalık bölümlerden oluşan How I Met Your Mother, 2030 yılında başrol karakterin Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatması ile başlıyor. Daha sonra geçmişe, 2005 yılına dönen dizide Ted Mosby’nin arkadaşları ile olan hikâyelerine tanıklık ediyoruz. 

Lost (IMDb: 8.4)

 

2004 yılında başlayan ve toplam 6 sezon devam eden Lost dizisini izlemediyseniz Disney Plus’ta kaçırmamanızı öneririz. Birçok dalda ödülün sahibi olan dizi, Sidney, Avustralya'dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir.

Star Wars: The Clone Wars (IMDb: 8.3)

 

Yıldız Savaşları’ndan uyarlanan Star Wars: The Clone Wars, hayranı çok olan seri filmin II ve III. bölümleri arasında geçen zaman dilimindeki olayları konu alıyor. Dizi, Anakin Skywalker ve diğer Star Wars karakterlerini daha da yakından tanımamıza sebep oluyor. Karakterlere derinlik katılan dizide, Yüce Başkan Palpatine adıyla da bildiğimiz Darth Sidious, Jedi Şövalyesi Anakin Skywalker’ı kötülerin tarafına çekmeyi planlamaktadır.  Olaylar, Galaktik Senato ve Bağımsız Sistemler Konfederasyonu arasındaki anlaşmazlığa odaklanarak gelişir… 22 bölümden oluşan ilk sezon, ilk olarak 2008 yılında Cartoon Netwoork’te yayınlanmış. Toplamda 7 sezondan oluşan sürükleyici Star Wars dizisi, şüphesiz ki hikâyenin en sevilen yapımlarından biri ve bir süredir Star Wars tutkunlarıyla Disney Plus’ta buluşuyor. Platformda mutlaka izlenmesi gereken diziler listemizde baş sıralarda.

Loki (IMDb: 8.3)

 

Disney+ tarafından ekrana taşınan Loki, Marvel evreninin en ünlü kahramanlarından Loki'nin hikayesini ekrana taşıyor. Dizide, “Avengers: Endgame” filminde büyük bir güce sahip Tesseract ile ortadan kaybolan Loki, kaçışının anahtarı olan Tesseract’ı kullanarak uzay ve zaman arası bir yolculuğa çıkar. Kendini çeşitli tehlikelerin ortasında bulan Loki TVA (Time Variance Authority) tarafından yakalanır. TVA Loki hakkında oldukça bilgilidir ve onunla bir şekilde anlaşmaya çalışır. Ancak Loki’nin aklında her zaman olduğu gibi çeşitli numaralar ve fikirler vardır. Başrollerinde Tom Hiddleston’ın yer aldığı ve şimdilik 6 bölüm ile birinci sezonu yayınlanan dizi, Disney+ listemizde yerini aldı.

The Walking Dead (IMDb: 8.2)

 

Aynı adlı çizgi roman serisine dayanan efsanevi dizi The Walking Dead, dünya çapında beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan esrarengiz bir bulaşıcı beyinsel hastalık sonucu, modern medeniyetin sonunu getiren bir zombi salgınını ele alıyor.

WandaVision (IMDb: 8.0)

 

23 dalda ödüle aday olan WandaVision ile listemizin Marvel evreninde geçen dizilerini keşfetmeye başlıyoruz. WandaVision, Disney Plus için yaratılmış mini bir dizi, dijital platformda 15 Ocak 2021’de yayınlanmaya başladı.  Marvel’ın Wanda Maximoff / Scarlet Witch ve Vision isimli karakterlerinin hikâyelerini izlediğimiz dizinin çok kısa sürede büyük bir hayran kitlesi oluştu. Sihir kullanabilen ve telekinezi yeteneklerini sergileyen Avengers üyemizi elbette Elizabeth Olsen canlandırıyor. Konunun filme kıyasla çizgi romandaki olay örgüsüyle daha uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Diziye ayrılan yüksek bütçeler seyir keyfini eşsiz kılıyor. Gizemin ve heyecanın hiç eksik olmadığı diziyi, Disney Plus izleme listenizde baş sıralara almanızı tavsiye ediyoruz. 

Star Wars: The Bad Batch (IMDb: 7.9)

 

Star Wars: The Clone Wars’ın devamı niteliğinde olan animasyon dizinin yaratıcısı Dave Filoni. The Bad Batch’teki olaylar, Prequels ve üçleme arasındaki dönemde geçiyor. Aksiyonun hiç bitmediği dizide yer alan ‘Clone Force 99’ seçkin bir klon birimi ve İmparatorluk’tan Emir 66 diktasıdır. Clone Force 99 Jedi’ları yok etmek için olan programlama emirlerine karşı çıkıyorlar. Star Wars: The Bad Batch bol aksiyon ve heyecanıyla Disney+ platformunun çok sevilenlerinden biri. 

The World According to Jeff Goldblum (IMDb: 7.8) 

 

Eğer belgesel dizileri izlemeyi seviyorsanız The World According to Jeff Goldblum tam size göre! Çok sevilen aktör Jeff Goldblom,  farklı konu ve nesneleri araştırıyor. Jeff dünyayı keşfederken dizi ilerliyor, alanında uzman ya da deneyimli kişilerle eğlenceli sohbetler ettiği anlar seyir keyfini arttırıyor. Bu dizi sayesinde görünüşte tanıdık olan nesnelere ve olaylara farklı yönlerinden bakmaya başlıyoruz. The World According to Jeff Goldblum, Disney Plus’ın eğlendirirken ufuk genişleten bir yapımı. 

Encore! (IMDb: 7.7)

 

Oyuncu Kristen Bell’in yer aldığı Encore! dizisi, bir lise müzikalinin eski kadro arkadaşlarını bir araya getirerek benzersiz bir lise buluşmasında orijinal performanslarını yeniden yaratmalarını konu alıyor. Yeniden bir araya gelen tüm eski öğrencilerin Broadway yönetmenlerinin, koreograflarının ve ses koçlarının yönlendirmesi ile orijinal yapımlarındaki rollerini tekrarladıkları dizi sadece 12 bölüm ile izleyicilere sunuldu.

The Imagineering Story (IMDb: 7.5)

 

Büyülü Disney tema parkının ardından yatan zorlukları The Imagineering Story ile tanık olmaya hazır olun. Akademi Ödüllü film yapımcısı Leslie Iwerks, The Walt Disney Company'nin az bilinen tasarım ve geliştirme merkezi Walt Disney Imagineering'in perdelerinin ardında yaşananları izleyicilerle buluşturuyor. Sadece 6 bölümden oluşan The Imagineering Story’i, izlememiz gereken Disney+ dizilerinin arasına ilk sıralarda yer veriyoruz.

The Dropout (IMDb: 7.5)

 

Yeni orjinal dizi olan The Dropout’ta bir dönem yeni Steve Jobs olarak anılan ve kendi malvarlığıyla milyarder olan kadınlar listesinde ilk sıraya yerleşen Holmes'un büyük yükselişini ve düşüşünü işleniyor. Başrolde ana karaktere ise Kate McKinnon hayat verecek.

What If...? (IMDb: 7.5)

 

 

Sevdiğimiz Marvel fakat farklı yönleriyle... İlk olarak 11 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanan dizi şimdilik 6 bölümden oluşan birinci sezonuyla Disney Plus’ta yer alıyor. Platformun çok sevilen popüler yapımlarından biri olan dizinin 2. sezonu da onaylandı! Marvel sinematik evreninde geçen dizide, filmlerde ele alınan konulara ‘’What if?’’ sorusu sorulmuş. Bu soruya cevap aranılan ve alışılmıştan farklı yönleri gördüğümüz olay örgüsü sayesinde merak hissimiz hep diri kalıyor. Sürükleyici dizi mutlaka izlenmesi gereken Disney Plus yapımlarından biri.

Big Shot (IMDb: 7.5)

 

Big Sky ve Big Little Lies dizilerini hazırlayan senarist ve yönetmen David E. Kelley imzalı komedi-drama dizisi Big Shot, 10 bölümü ile izleyicilerin karşısına çıktı. Dizi, bir üniversitenin erkek basketbol takımını yönetirken kovulan ve özel bir kız lisesindeki basketbol takımını yönetmek için aldığı teklifi kabul etmek zorunda kalan koç Marvyn Korn’nu konu alıyor. Başrolünde John Stamos’un yer aldığı Big Shot’ın kadrosunda ise Jessalyn Gilsig, Yvette Nicole Brown, Tisha Custodio, Monique A. Green, Tiana Le, Sophia Mitri Schloss gibi isimler de bulunuyor.

The Book of Boba Fett (IMDb: 7.4)

 

Star Wars maceralarından biri olan “The Book of Boba Fett”, Disney Plus’ta izleyebileceğiniz dizilerden biri. Bir sezon ile ekranlara gelen dizi, bir zamanlar Hutt Jabba ve suç imparatorluğu tarafından yönetilen Tatooine'in kumlarında bölgesini geri almaya geldiğinde galaksiyi gezen efsanevi ödül avcısı Boba Fett ve paralı asker Fennec Shand'i konu alıyor.

The Musical Series 3: High School Musical (IMDb: 7.1)

 

High School Musical, koca bir nesile müzikal sevgisini aşılayan eğlenceli bir film serisi. Komedi, drama ve müzikalin keyfine vardığımız serinin dizi uyarlaması da kitleler tarafından çok sevildi. İlhamını filmlerden alan ve yaratıcısının Tim Federle olduğu dizinin üçüncü sezonu 2022 yılında Disney Plus üyeleriyle buluşacak. 

Star Wars: Obi-Wan Kenobi (IMDb: 6.6)

 

The Mandalorian dizisiyle Star Wars hayranlarının gönüllerini çalan Disney Plus, dizinin 25 Mayıs’ta yayınlanacağını duyurdu. Star Wars evreninin en sevilen karakterlerinden Obi-Wan Kenobi’ye odaklanacak olan dizide İskoçyalı oyuncu Ewan McGregor, Jedi ustası rolüyle karşımıza çıkıyor. Hayranları tarafından heyecanla beklenen dizinin ilk fragmanı ise yayınlandı. Serinin altıncı filmi olan Star Wars: Revenge of The Sith’deki olaylardan 10 yıl sonrasının anlatılacağı dizinin ilk fragmanında ise bizleri orijinal serinin ana kahramanı Luke Skywalker’ın çocukluğu karşılıyor. 

She Hulk 

 

She Hulk, Bruce Banner'ın kuzeninin kan nakli sebebiyle "Dişi Hulk"a dönüşmesini anlatan çizgi romandan ilham alıyor. Çizgi romandan uyarlanan dizi, 2022 yılında Disney Plus platformuna gelecek. Bruce Banner olarak görmeye alışkın olduğumuz Mark Ruffalo, Jennifer Walters rolünü canlandıracak Tatiana Maslany ve Titania olarak Jameela Jamil’in yer aldığı oyuncu kadrosuyla dizinin çok sevileceğinden hiç şüphemiz yok. 

Ms. Marvel

 

Ms. Marvel 2022 yılında platforma gelecek olan ve merakla beklenen dizilerden biri. Kamela Kahn, Pakistanlı bir genç kızdır ve Avengers üyelerine büyük bir hayranlık duyar. Dizide, Kamela’nın bir süper kahraman olup hayatının nasıl değiştiğini izleyeceğiz. Sevilen oyuncu Iman Vellani’yi Ms. Marvel olarak izleyeceğiz. 

Cars on the Road

 

Cars hayranlarını sevindirecek bir haberimiz var! Efsane üçleme Cars’ın çok sevilen karakterleri Şimşek McQueen ve Çekici Mater’ın birbirinden heyecanlı hikâyelerinin anlatılacağı Cars on the Road, 2022 yılında Disney Plus’ta yayınlanmaya başlayacak diziler arasında… 

Baymax! 

 

Baymax, 2022’nin yaz aylarında yayınlanmaya başlayacak Disney Plus’un orijinal bir dizisi. Amerikan çizgi romanlarında gördüğümüz kurgusal bir süper kahraman olan Baymax’ı bir dizide izleme fikri şimdiden çok heyecanlandırıyor. Plus'ın çok sevilen yapımlarından biri olacağı kesin.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.