Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Belgeselleri

En iyi Netflix belgesellerini sizler için listeledik. Sağlıklı yaşamdan seyahate, teknolojiden yemeğe, mutlaka izlemeniz gereken Netflix belgesellerine göz atın ve fragmanlarını izleyin!

Dizi ve filmlere mükemmel bir alternatif olan belgeseller, hem size keyifli dakikalar yaşatıyor hem de ufkunuzu açıyor. Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi belgeselleri bir araya getirdik. Her zevke göre ayırdığımız listede; yemekten seyahate, sağlıklı yaşamdan spora farklı birçok belgesel bulabilirsiniz. Netflix belgesel önerilerimizi şimdi keşfedin.

Doğal Yaşam ve Hayvan Belgeselleri

Planet Earth (IMDb: 9,4)

BBC yapımı bir doğa belgeseli olan Planet Earth, izleyici milyarları bulan bir yapım. Her bölümünde mağara, dağ, çöl ve kutuplar gibi farklı konular işlenen belgesel, 11 bölümden oluşuyor. Yaşadığınız dünyanın farklı bir boyutunu görmek için mutlaka izleme listenize alın.

Our Planet (IMDb: 9,3)
 

Planet Earth’ün yapım ekibi tarafından hazırlanan “Gezegenimiz”, 8 bölümden oluşan bir doğa belgeseli. 7 kıtada yer alan 50 ülkede dört yıl boyunca devam eden çalışmalar sonucu ortaya çıkan belgesel, içinde bulunduğumuz gezegenin nefes kesen güzelliklerini gözler önüne seriyor. Kuzey Kutbu’ndan Güney Amerika’nın balta girmemiş ormanlarına, gizemli okyanuslardan Afrika’nın uçsuz bucaksız çöllerine uzanan benzersiz bir yolculuk…

Africa (IMDb: 9,0)

Africa, vahşi yaşamı merak edenlerin mutlaka izlemesi gereken bir hayvan belgeseli. Afrika kıtasının ayak basılmamış tehlikeli bölgelerinden insanların yaşadığı lokasyonlara kadar kıtanın birçok yerinde bulanan vahşi hayvaları hayranlıkla izleyeceksiniz. Africa ile vahşi yaşamın en büyük izlerine şahit olacaksınız.

Pacificium: Return to the Ocean (IMDb puanı mevcut değil)

Return to the Ocean, uçsuz bucaksız okyanusun derinliklerine iniyor. Dört bilim insanı, Peru’nun devasa sahil şeridini kapsamlı bir şekilde keşfediyor. En az karadaki kadar vahşi ve tehlikeli bir hayat olan okyanus yaşamını yakından inceleyebilmek için bu belgesel büyük bir fırsat.

72 Dangerous Animals: Latin America (IMDb: 6,8)

Latin Amerika’da yaşayan, dünyanın en tehlikeli hayvanlarıyla tanışmaya hazır mısınız? Güçlü kediler, yok edilemez araknidler ve et eritici çukur engerekleri, Latin Amerika'nın en ölümcül yaratıkları hakkında sadece başlangıç… Hayatınızda yanına bile yaklaşamayacağınız vahşi hayvanların yaşamına bu belgesel ile şahit olabilirsiniz.

Yemek Belgeselleri

Chef's Table (IMDb: 8,6)

Chef’s Table, dünyanın dört bir yanındaki yıldız şeflerin yaratıcı dünyalarını izleyicilerle buluşturuyor. “The World’s 50 Best Restaurants” listesinde yer alan Michelin yıldızlı restoranların şeflerini tanıma şansı yakalayıp onların mutfak sırlarını öğreniyorsunuz. Hem iştah açıcı hem de eğlenceli bir belgesel!

Cooked (IMDb: 8,1)

Dört bölümden oluşan Cooked, gazeteci ve gıda uzmanı Michael Pollan’ın kitap uyarlaması. Belgesel; doğanın dört elementi ateş, su, hava ve toprağın objektifinden gıdaların evrimsel tarihini ve dönüşümünü araştırıyor. “Ve yemek pişirmeyi öğrendiğimiz zaman gerçekten insan olabiliriz.” cümlesiyle başlayan belgesel, gerçekten çok etkileyici.

Somebody Feed Phil (IMDb: 8,1)

Hem gastronomi hem seyahat üzerine olan bir başka belgesel de Somebody Feed Phil. Belgeselde; "Everybody Loves Raymond” komedi dizisinin yaratıcısı Phil Rosenthal, dünyayı dolaşıp Bangkok, Lizbon, Meksika ve diğer şehirlerin yerel mutfaklarını ve kültürlerini öğreniyor.

Street Food (IMDb: 8,0)

Streed Food, yemek severler için çekilmiş olan kültürel yemekler yapan ve bunun için gezintiye çıkan usta elleri konu alıyor. Dünyanın dört bir yanındaki zengin sokak yiyecekleri kültürünü keşfedeceksiniz. Dünyanın en hareketli şehirlerinde bir gezintiye çıkamaya hazır olun!

Salt, Fat, Acid, Heat (IMDb: 7,7)

Salt, Fat, Acid, Heat belgeseli, Samin Nosrat isimli dünyaca ünlü şefin aynı isimli kitabından uyarlanıyor. 4 bölümden oluşan bu mini belgeselde; tuz, yağ, asit ve ısının dünyanın farklı lokasyonlarındaki hayatlara, tabaklara, mutfaklara ve kültürlere nasıl etki ettiği anlatılıyor.

Seyahat Belgeselleri

Tales By Light (IMDb: 8,3)

Fotoğrafçılar; insanların, hayvanların, mekanların ve kültürlerin daha önce hiç görülmemiş anlarını yakalamak için dünyayı dolaşırken, izleyiciler de Tales By Light ile onların hikayelerinin yaratılış anlarına tanıklık ediyorlar. National Geographic ve Canon tarafından hazırlanan bu nefes kesici belgesel 3 sezondan oluşuyor.

Dark Tourist (IMDb: 7,6)

İzleyenleri sıradışı turist destinasyonlarına götüren Dark Tourist,  Yeni Zelandalı gazeteci David Farrier tarafından hazırlanan 8 bölümlük bir seri. Pablo Escabar’ın peşinden Medellin, Fukushima’daki nükleer felaketin izinden Tomioka, Vodoo’yu keşfetmek için Ouidah, Manson Ailesi’nin cinayetlerinin ardından Los Angeles… Farrier, kimsenin seyahat listesinde yer almayan noktalara gidiyor ve yaşanan felaketlere farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor.

Jack Whitehall: Travels With My Father (IMDb: 7,7)

İngiliz komedyen Jack Whitehall, babası ile birlikte hayatının yolculuğuna çıkıyor. 13 bölümden oluşan bu seri, birbirlerinden çok farklı hayat görüşlerine sahip olan baba ve oğulun dünyanın dört bir yanında yaşadıkları maceralar ile birbirlerine bağlanmalarını son derece komik bir şekilde anlatıyor.

The Last Shaman (IMDb: 6,8)

Kendini öldürmeden önce en fazla 12 ayı olduğuna karar veren James, hayatını kurtaracak bir şaman bulmak için Amazon Ormanları’nın derinliklerine dalıyor. Dışarıdan bakıldığında her şeye sahipmiş gibi gözüken fakat klinik olarak depresif olan bu genç adam aradığını bulacak mı dersiniz?

Expedition Happiness (IMDb: 5,9)

İki özgür ruh Berlin’den yola çıkıyor ve köpekleri ile birlikte Kuzey Amerika’yı bir baştan bir başa dolaşıyor. Hem de, tekerlekli bir eve çevirdikleri eski bir okul otobüsü ile! Bir araba yolculuğunun anatomisini tüm gerçekliğiyle gözler önüne seren belgeselde çift, mekanik bozukluklar ya da vize problemleri yüzünden can sıkıcı zamanlar geçirse de yolda olmanın dayanılmaz hazzını yaşamaya ve izleyicilere yansıtmaya devam ediyorlar.

Wellness Belgeselleri

Wild Wild Country (IMDb8,2)

Wild Wild Country, 20 yılın en çok konuşulan ismi Osho’nun hayatını konu alıyor. Hala en çok okunan kişisel gelişim kitapları arasında kitapları yer alan Osho’nun gerçek kimliğini öğreneceğiniz belgeselde, ortak bir amaç uğruna bir araya gelen bir grup insanın yerel halk ve politikacılar ile yaşadıklarını ve en sonda ortaya çıkan büyük skandalı izleyeceksiniz.

The Mind Explained (IMDb: 8,1)

Beyninizin çeşitli uyarıcılar karşısında nasıl çalıştığını anlatan belgesel; ilaçların, uyarıcı maddelerin ve meditasyonun beyin kimyasında yarattığı etkileri inceliyor. Bu konuyla ilgili yapılan bilimsel çalışmaları ve konunun uzmanlarıyla yapılan röportajları izleyicilere aktarıyor.

Icarus (IMDb: 7,9)

Oscar ödüllü belgeseller listesinde yer alan Icarus, alışılmış spor belgesellerin yanı sıra sporcuların doping kullanımını ele alıyor. Icarus’un yönetmeni olan Bryan Fogel, sporcuların doping kullanması üzerine araştırmalar yaparken Rus bir biliminsanı ile tanışınca araştırmalarını beraber sürdürmeye devam ediyorlar. Belgesel, Rusya’nın olimpiyat oyunlarındaki doping skandalları ile ilgili detayları ortaya koyuyor. 

Heal (IMDb: 6,9)

Heal belgeseli, zihin ve beden arasındaki ilişkiyi daha iyi anlayarak hastalıkların önlenmesi ve tedavisi konusunda önemli bir yol kat edebileceğini anlatıyor. Kronik stresin bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerini, bilimsel veriler, uzman görüşleri ve yapılan araştırmalarla gözler önüne seriyor.

The Creative Brain (IMDb: 6,3)

Belgeselde, Nörobilimci David Eagleman, yaratıcılığın beyinde nasıl ortaya çıktığı ve bu özelliğin günlük yaşantıya nasıl yansıdığını anlatıyor. Bilimsel çalışmalarla ve ruh sağlığına dair önemli bilgiler edineceğiniz belgesel, yaratıcılığın davranışların üzerinde ne kadar etkili olduğunu da gösteriyor.

Spor Belgeselleri

Free Solo (IMDb: 8,2)

Oscar ödüllü dağcılık belgeseli olan Free Solo, nefes kesen bir başarı hikayesini konu alıyor. Alex Honnold, Kaliforniya’daki Yosemite Ulusal Park’ında bulunan El Capitan dağına free solo yöntemiyle tırmanan ilk insan olmuştur. Sınırları zorlayarak hedefine ulaşmaya çalışan Alex Honnold, sporcu olsun olmasın tüm izleyenlere başarı yolculuğunda pes edilmemesi gerektiğine dair güzel mesajlar veriyor.

When We Were Kings (IMDb: 8)

1996 yapımı When We Were Kings, spor tarihinin en öne çıkan isimlerinden olan Muhammad Ali’nin 1974’te Zaire’de gerçekleşen ve herkesi ekran başına toplayan boks maçını konu alıyor. Belgesel, disiplini ve başarılarıyla günümüzün sporcularına ilham kaynağı olan Muhammed Li’nin hayat hikayesini izleyenlere aktarıyor.

Murderball (IMDb: 7,7)

2005 yapımı belgesel, fiziksel engelli olan sporculardan oluşan, Amerikan rugby takımının başarı hikayesini yansıtıyor. 2004’te Atina’da gerçekleşen Paralimpik Oyunları’ndaki mücadele ve başarılarını ön planda tutan belgesel, takım ruhunun ve birlikteliğin önemini bizlere hatırlatıyor. Dokunaklı hikayeler sevenlere özel!

Undefeated (IMDb: 7,7)

Manassas Tigers isimli Amerikan futbol takımının hikayesini konu alan Oscar ödüllü belgesel izlenilmesi gereken başarı hikayeleri arasında yer alıyor. Takıma koç olarak katılan Bill Courtney, hiçbir ayrıcalığı olmayan veya bir fon tarafından destek almayan Manassas Tigers takımının kaderini değiştiriyor. 

The Armstrong Lie (IMDb: 7,3)

Birçok ilham verici spor hikayesinin yanı sıra spor hayatının başka bir yüzünü ortaya koyan The Armstrong Lie, başarılı ve yetenekli bisikletçi Lance Armstrong’un kariyerinin doping suçlamaları sonrası sona erme hikayesini ele alıyor. Kariyerinde birçok başarıya imza atan Lance Armstrong’un hikayesi, hem taraftarlarını hem de spor dünyasındaki hayranlarını ne kadar hayal kırıklığına uğratmış olsa da dürüst bir sporcu olmanın ne kadar önemli olduğu da anlatıyor.

Sağlıklı Beslenme

The Game Changers (IMDb: 8,0)

Belgesel; hayvansal ürün tüketiminin sporcuların iyi bir performans göstermesi için gerekli olduğuna dair yaygın inanışı ortadan kaldırmayı hedefliyor. Belgeselde, et yiyenler ile bitki yiyenlerin besin değerlerinin karşılaştırıldığı ‘en büyük’ çalışmadan söz ediliyor. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenize neden olabilecek, şaşırtıcı bilgiler öğreneceksiniz!

Food (IMDb: 7,8)

Food belgeselinde, bazı çiftlik ürünlerin genetiğinin değiştirilmesi konu alınıyor. Eti hayatınızdan çıkarmanıza neden olacak ya da et yemeden önce iki kere düşünmenizi sağlayacak Food, hem et yemenin vicdani yönüne hem de sağlık açısından zararlarına vurgu yapıyor.

Food Matters (IMDb: 7,7)

Mottosu, “Yiyeceğin ilacın, ilacın da yiyeceğin olsun” olan belgesel, tükettiğiniz gıdaların, toprağa tohum olarak düştüğü ilk andan sofranıza gelene kadar olan süreçte geçtiği işlemleri anlatıyor. Farmakoloji piyasasına da değinen Food Matters, ilaç sektörünün insanları bir pazar olarak gördüğü gerçeğini de vurguluyor.

Hungry for Change (IMDb: 7,5)

Besinlerin vücudunuzda uğradığı dönüşümü detaylarıyla anlatan belgesel, beslenmede yeni bir sayfa açmak isteyenlere güzel bir motivasyon kaynağı. Özellikle işlenmiş gıdaların bedeninizdeki yıkıcı etkilerini ve bu gıdaların neden vücudunuzda açlık hissi yarattığını çok iyi anlayacaksınız.

Rotten (IMDb: 7,1)

Gıda sektörünün görünmeyen yüzünü ele alan belgesel, 6 bölümden oluşuyor. Günlük hayatta tükettiğimiz birçok ürünün genetik yapısının nasıl değiştirildiğini anlatıyor. Bunun yanı sıra en çok tüketilen gıdalardan daha fazla verim almak amacıyla yapılan sahtecilikleri de ele alıyor.

Tarih Belgeselleri

The Vietnam War (IMDb: 9,1)

Ken Burns ve Lynn Novick tarafından yönetilen 2017 tarihli The Vietnam War, 10 bölümden oluşan ve toplamda 18 saat süren bir yapım. Tarihin en kanlı savaşlarından biri olan Vietnam’ın daha önce anlatılmamış bir hikayesini gözler önüne seren belgesel, her iki taraftan 100’e yakın askerin yazılı ya da sözlü ifadelerine dayanarak savaşın insani boyutlarını mercek altına alıyor.

Five Came Back  (IMDb: 8,3)

Five Came Back, dönemlerinin en ünlü yönetmenlerinden olan John Ford, William Wyler, Frank Capra, John Huston ve George Stevens’ın, 2. Dünya Savaşı sırasında propaganda filmleri hazırlamak için Amerikan Hükümeti tarafından cepheye gönderilmesini konu alıyor. Bu isimlerin, modern sinemanın en başarılı isimlerinden olan Steven Spielberg, Francis Ford Coppola, Guillermo Del Toro, Lawrence Kasdan ve Paul Greengrass tarafından analiz edildiği belgeselin anlatıcılığını ise bir diğer efsane isim Meryl Streep üstleniyor. Daha önce uzun metrajlı bir belgesel olarak yayınlanan Five Came Back, Netflix’de ise 3 bölümlük mini bir dizi olarak yer alıyor.Bu arada, bu ünlü isimler tarafından hazırlanan propaganda filmlerini de Netflix’de izleyebilirsiniz. 

Hitler’s Circle of Evil (IMDb: 8,0)

10 bölümlük bu belgesel dizi, Adolf Hitler’in en yakın çevresinde yer alan Nazi Partisi üyelerinin birbirleriyle olan ilişkilerini ve aralarındaki güç dinamiklerini konu alıyor. Göring, Himmler, Hess ve Goebbels gibi partiyi yöneten önemli isimlerin karakter analizlerini sunan dizi, parti içerisinde yaşanan çatışmaları gözler önüne sererken her şeyin nasıl adım adım kontrolden çıktığına dair açıklamalarda da bulunuyor.

The Cuba Libre Story (IMDb: 7,7)

8 bölümden oluşan The Cuba Libre Story, Küba’nın karmaşık tarihini etkileyici bir dille anlatıyor. Kolonyal dönemden günümüze uzanan uzun sürecin işlendiği belgesel, konunun uzmanı ya da dönemin şahidi olan 50’den fazla isim ile yapılan röportajlardan oluşuyor. Daha önce hiç görülmemiş pek çok görüntünün de yer aldığı belgeselde konuşan isimler arasında ise Fidel Castro’nun eski sevgilisi Marita Lorenz, KGB’nin Latin Amerika Şefi Nikolai Leonov ve CIA Ajanı Felix Rodriguez gibi tartışmalı isimler yer alıyor.

Twice (IMDb puanı mevcut değil)

Twice, Hiroshima ve Nagasaki’ye atılan 2 atom bombasından da sağ kurtulmayı başaran Tsutomu Yamaguchi’nin hayatını anlatıyor. O dönemde bir gemi mühendisi olarak çalışan Tsutomu Yamaguchi, iki kez yaşadığı bu mucizenin ardından yaşadıklarına odaklanıyor. Uzun yıllar süren sessizliğini oğlunu kanser yüzünden kaybetmesinin ardından bozan Yamaguchi, 90 yaşında kendini nükleer karşıtı mücadeleye adıyor.

Teknoloji ve Bilim Belgeselleri

The Social Dilemma 

Netflix’te en etkilendiğimiz belgesellerden biri olan The Social Dilemma, sosyal medya çağını ve tüm dünyaya olan negatif etkilerini anlatıyor. Facebook, Google, Twitter ve Instagram gibi daha pek çok sosyal medya mecrasının ilk ekiplerinde çalışmış olan direktörler, yazılımcılar ve iş modeli geliştirme görevinde yer almış önemli isimlerin yer aldığı belgeselde, bu platformların nasıl bizi bağımlı hale getirdiği ve bir jenarasyon üzerinde olan etkileri anlatılıyor. Buna ek olarak Covid-19 pandemisi başta olmak üzere genel seçimlerden, ülkelerdeki iç savaşlara kadar pek çok olayın gidişatını etkilemiş olan bu platformlara dair bütün itirafleri en içlerindeki kişilerden duymak oldukça sarsıcı. Herkesin mutlaka 1.5 saatini ayırmasını öneriyoruz!

Unnatural Selection (IMDb: 8,1)

Joe Egender ve Leeor Kaufman tarafından hazırlanan bu dört bölümlük belgesel, genetik bilimi alanında yapılan ilerlemeleri ele alıyor. Bir bilimkurgu filmi izlediğinizi düşündürecek olan belgeselin odak noktası ise gen değiştirme teknolojisi. İnsan türünün geleceğini tamamen değiştirebilecek bir buluşun eşiğinde olduğumuzu anlatan Unnatural Selection, insan bedeninin potansiyelini optimize etmeyi amaçlayan biohacking’i masaya yatırıyor.

Black Hole Apocalypse (IMDb: 8,0)

Black Hole belgeselinde astrofizikçiler, evren, dünyada hayatın nasıl başladığı ve insanların ilk ortaya çıkması gibi bilinmez sorulara cevap arıyor. Aynı zamanda kara deliklerin evrenin gelişimine, Dünya'da hayatın başlamasına ve insan ırkının ortaya çıkmasına dair sorulara nasıl cevap verebileceğini gösteriyor. Evreni daha iyi anlayabilmek için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Death Dive to Saturn (IMDb: 7,5)

Satürn’e Ölüm Dalışı, Uzay aracı Cassini’nin son yolculuğunu ele alıyor. Cassini, uzun yıllar boyunca etkileyici keşif görevlerinde bulunduktan sonra en son ve en riskli görevine çıkıp Satürn'ün halkalarının altına girer. NASA'nın Satürn keşif aracı Cassini, gezegenin atmosferine son dalışını yaparak 13 yıllık görevini sonlandırır. Nefes kesen bir yapım, mutlaka izlenmeli.

The Great Hack (IMDb: 7,0)

Facebook - Cambridge Analytica Skandalı’nın iç yüzünü anlatan The Great Hack, geçtiğimiz senenin en çok konuşulan yapımlarından biri oldu. Cambridge Analytica’nın ülkelerin kaderlerinin belirlenmesinde oynadığı sıradışı rolü gözler önüne seren belgesel, izleyen herkesi teknolojiyi kullanma alışkanlıklarını yeniden gözden geçirmeye zorladı. Görsel dili ve karakter çeşitliliğiyle izleyenleri hep tetikte tutan The Great Hack’in, içinde bulunduğumuz düzeni sarsacak güce sahip olup olmadığını ise zaman gösterecek.

The Most Unkown (IMDb: 6,6)

“The Most Unknown” belgeseli bilimdeki en karanlık soruların peşinde koşan bilim insanlarını bir araya getiriyor. 9 bilim insanı, birbirlerinin araştırma yaptıkları laboratuvarlarına gidip yaptıkları çalışmaları anlatıyor. Bilim insanları sinirbilim, parçacık fiziği, uzay, astrobiyoloji gibi alanlarda izleyicileri aydınlatıyor.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.