preloader

Ceylan Atınç'ın Önerileri: Podcast, Kitap ve Belgesel

20.05.2020
Ceylan Atınç'ın Önerileri: Podcast, Kitap ve Belgesel

Yazı Boyutu:

Stylist, Moda Direktörü ve Eğitmen Ceylan Atınç, OGGUSTO okurları için Podcast, belgesel ve kitap önerileri yaptı. Ceylan Atınç’ın favorilerini keşfedin.

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Halkla İlişkiler dalında tamamlayan Ceylan Atınç, Bilkent’in ardından Berkeley Üniversitesi’nde Pazarlama ve sonrasında ise London School of Fashion’da Styling eğitimi aldı. Medina/Turgul DDB reklam ajansında Stratejik Planlama üzerine çalışan Ceylan Atınç; GD Group’ta Moda Editörü, Türkmedya’da Moda Editörü, Marie Claire Dergisi’nde ise Stylist olarak görev yaptı. Markalara koleksiyon styling’i danışmanlığı veren Atınç, aynı zamanda ünlü isimlerin stil danışmanlığını da yürütüyor ve Vakko Esmod bünyesinde Styling üzerine eğitimler vermeye de devam ediyor.

Podcast Önerileri

Nasıl Gidiyor Karantina?

Ceylan Atınç'ın Önerileri: Podcast, Kitap ve Belgesel

Evlerimize kapandığımız bu dönemde herkesin ne yaptığını merak eden Mirgün Cabas, “Nasıl Gidiyor Karantina?” isimli bir Podcast’e başladı. Farklı alandan pek çok başarılı ismin konuk olarak katıldığı Podcast, bu isimlerin karantina deneyimlerini paylaşıyor dinleyenlerle. Karantinada nasıl vakit geçirdiğini Cabas’a anlatan isimler arasında; Gülse Birsel, Mert Fırat, İlber Ortaylı, Müjde Ar ve Şebnem Bozoklu yer alıyor. Her gün yeni bir bölümün yayınlandığı Podcast’i buradan dinleyebilirsiniz.

Dressed: The History of Fashion

Ceylan Atınç'ın Önerileri: Podcast, Kitap ve Belgesel

Cassidy Zachary ve April Calahan tarafından hazırlanıp sunulan Dressed: The History of Fashion, modanın büyüleyici zenginlikteki karmaşık tarihini masaya yatırıyor. Tarih boyunca neyi, neden, nasıl giydiğimizin ardındaki toplumsal, kültürel ve ekonomik açıklamaları keşfediyor. Her Salı ve Perşembe yeni bölümleri yayınlanan podcast’i moda tutkunları kaçırmasın!

Dressed:The History of Fashion’ı buradan dinleyebilirsiniz.

Belgesel Önerisi

Tiger King

Oklahoma’da bir hayvanat bahçesi sahibi olan Joe Exotic’in büyük kedilere olan düşkünlüğü ve uyuşturucu baronları, dolandırıcılar ve tarikat liderlerinden oluşan olağanüstü bir çevreyi yansıtan Tiger King, Netflix’in en yeni mini dizileri arasında yer alıyor. 7 bölümden oluşan Tiger King, gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış olup, izleyicilerin nefesini kesiyor. Kedi barınağı sahibi ve Joe’nin rakibi olan Carole Baskın, hayvan aktivisti olarak Joe’nin işini engellemesine neden oluyor ve Joe’nin kiralık katil tutmaya karar vermesiyle olaylar daha da karışıyor. Sürprizlerle dolu olan bu gerçek hayat öyküsü, büyük kedilerden daha tehlikeli olan Joe ve tarikat çevresiyle dikkat çekiyor.

Kitap Önerileri

Zamanın Kısa Tarihi, Stephen Hawking

Ceylan Atınç'ın Önerileri: Podcast, Kitap ve Belgesel

1988 yılında ilk basıldığından bu yana kırk dile çevrilen ve dokuz milyonun üzerinde baskı yapan Zamanın Kısa Tarihi, ünlü yazar Stephan Hawking’in başyapıtlarından biri olarak kabul ediliyor. O dönemde var olan bilgiler ışığında yazılan kitabın en büyük alamet-i farikalarından biri, Hawking’in yaptığı gözlemlere dayalı öngörülerinin pek çoğunun günümüzde doğrulanması oldu. Hem atom-altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde olağanüstü ilerlemelerin yaşandığı bu süreç, kitabın Hawking tarafından düzenlenen son baskısına yansıtılmıştır.

Büyük Tasarım, Stephen Hawking & Leonard Mlodinow

Ceylan Atınç'ın Önerileri: Podcast, Kitap ve Belgesel

Çağımızın en büyük düşünürlerinden olan Stephen Hawking ve Leonard Mlodinow, yaşamın ve evrenin gizemine dair yeni cevaplar sunuyor okurlara. Okuyucuları kuramsal fiziğin sınırlarından dolaştıran yazarlar, modern fiziğin tüm karmaşıklığını son derece net fikirlerle anlatıyorlar. Evrenin başlangıcını ve büyük patlama teorisini mercek altına alan kitap, provokatif bir popüler bilim kitabı.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları