preloader

Barbie ve Oppenheimer: Barbenheimer

19.07.2023
Barbie ve Oppenheimer: Barbenheimer

Yazı Boyutu:

Barbie ve Oppenheimer filmlerinin aynı anda vizyona girmesiyle birlikte hayatımıza dahil olan Barbenheimer kavramı ile ilgili tüm detayları keşfedin.

Barbie” ve “Oppenheimer” filmleri, tamamen zıt türleriyle 21 Temmuz’da aynı gün vizyona giriyor. “Barbie”, komik ve renkli dünyasıyla sinemaseverleri eğlenceli bir moda bebek macerasına sürüklerken, “Oppenheimer” ise gerilim dolu bir biyografik film olarak karşımıza çıkıyor. Bu farklılıklar, internet kullanıcılarını ilginç bir ikileme soktu ve Barbenheimer fenomeni doğdu. Şimdi, insanlar dünyanın dört bir yanında bu zıt filmleri aynı gün izlemek için planlar yapıyor ve çift gösterim deneyimi yaşamak için heyecanla bekliyorlar. Bu ilginç ve eğlenceli fenomen, sinema dünyasına farklı bir enerji getiriyor ve herkesi aynı anda hem güldürüp hem de düşündürüyor. Son dönemin popüler konusu Barbenheimer kavramı ile ilgili tüm merak edilenleri bir araya getirdik.

Barbenheimer Nedir?

Barbie ve Oppenheimer: Barbenheimer

Barbenheimer, 21 Temmuz 2023 tarihinde aynı anda gösterime girecek olan “Barbie” ve “Oppenheimer” filmleri arasında ortaya çıkan bir internet fenomeni. Bu fenomen, filmlerin konu ve tür bakımından tamamen zıt olmaları nedeniyle ilginç bir ikilemi tetikledi. “Barbie”, Greta Gerwig’in yönettiği moda bebek Barbie hakkındaki fantastik bir komedi filmi. “Oppenheimer” ise Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği, II. Dünya Savaşı sırasında ilk nükleer silahları geliştiren Manhattan Projesi’nin bilim direktörü J. Robert ‘Oppenheimer’ hakkında bir biyografik gerilim filmi. “Barbie”nin komik ve renkli dünyası ile “Oppenheimer”ın ciddi ve gerilim dolu hikâyesi arasındaki kontrast, sosyal medya kullanıcıları tarafından ilginç bulundu ve bu mit ortaya çıktı.

Barbenheimer’in Tarihi

Barbie ve Oppenheimer: Barbenheimer

Barbenheimer fenomeni, filmlerin aynı günde gösterime gireceğinin duyurulmasından sonra ortaya çıktı. Warner Bros. başlangıçta “Barbie” filmini 21 Temmuz 2023 tarihinde gösterime koyacağını açıkladı. Christopher Nolan’ın Warner Bros. ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda “Oppenheimer”i başka bir stüdyo olan Universal Pictures’un dağıtılacağı duyurulmuştu. Nolan’ın Warner Bros.’la yaşadığı anlaşmazlık, “Barbie” filminin “Oppenheimer” ile aynı tarihte gösterime girmesiyle sonuçlandı. Bu durum, internet kullanıcıları arasında Barbenheimer fenomeninin doğmasına ve ilgi çekmesine yol açtı.

Barbie ve Oppenheimer

Barbie ve Oppenheimer: Barbenheimer

“Barbie” ve “Oppenheimer” filmleri, birbirine tamamen zıt olan iki film olarak nitelendiriliyor. “Barbie”, bir moda bebek olan Barbie’nin renkli ve komik maceralarını anlatan fantastik komedi filmi. “Oppenheimer” ise Manhattan Projesi’nin bilim direktörü J. Robert Oppenheimer’in hayatını konu alan bir biyografik gerilim filmi. İki film arasındaki büyük kontrast, internet kullanıcıları tarafından fark edildi ve Barbenheimer fenomeni ortaya çıktı.

Barbie ve Oppenheimer Oyuncularının Barbenheimer Yorumları

Barbie ve Oppenheimer: Barbenheimer

“Barbie” ve “Oppenheimer” filmlerinin oyuncuları da Barbenheimer fenomenine destek verdi. Tom Cruise, “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” filminin prodüktörü olduğu halde “Barbie” ve “Oppenheimer” filmlerini izlemek için bilet almış ve bu filmleri ilginç bir şekilde çift gösterim olarak tanımladı. “Barbie” filminin oyuncularından Margot Robbie ve “Oppenheimer” filminin oyuncularından Cillian Murphy, Tom Cruise’un bu çift gösterimine katıldıklarını açıkladı. Filmlerin oyuncuları, izleyicilere bu iki filmi aynı gün izlemelerini teşvik etti ve Barbenheimer fenomenine desteklerini gösterdi.

Barbenheimer ile İlgili Film Endüstrisinin Yorumları

Barbie ve Oppenheimer: Barbenheimer

Barbenheimer fenomeni, sinema endüstrisinde de dikkat çekmiş ve çeşitli yorumlara yol açmıştır. Analistlere göre “Barbie”nin açılış haftasında 80-100 milyon dolar, “Oppenheimer”ın ise 50 milyon dolar gibi bir gişe hasılatı yapması bekleniyor. Sinema zinciri AMC Theatres, filmlerin aynı günde gösterime girecek olmasının etkisiyle çok sayıda izleyicinin çift gösterim bileti satın aldığını açıkladı. Sinema endüstrisi profesyonelleri ve izleyiciler, “Barbie” ve “Oppenheimer” filmlerini aynı gün izleyeceklerini açıklayıp Barbenheimer fenomenine olumlu yanıt verdi.

{46592}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları