preloader

Pera Palace Jumeriah’tan 125. Yıla Özel Yeni Bir Restoran, Yeni Bir Menü: Belle Epoque a Pasha

04.01.2017
Pera Palace Jumeriah’tan 125. Yıla Özel Yeni Bir Restoran, Yeni Bir Menü: Belle Epoque a Pasha

Yazı Boyutu:

İstanbul’un incisi Pera Palace Jumeirah… Haliç’e bakan şık ve unutulmaz anılar ile dolu muazzam mekan… Eski İstanbul’un romantizmi ve büyüleyiciliğiyle, modern İstanbul’un ise konfor ve cazibesi ile karşımıza çıkıyor. Ünlü mimar Alexander Vallaury tarafından tasarlanan ve artık simge haline gelmiş bu bina günümüzde de hem konaklamak hem de enfes yemeklerden tadıp eşsiz bir gün geçirmek isteyenlerin baş tercihi arasında.

1

Pera Palace Jumeirah, 125. yılında konuklarını zamanda yolculuğa çıkararak İstanbul’un “Belle Epoque” günlerinin görkemi ile yeniden buluşturuyor. Pera’nın sırlarla dolu tarihinin bir parçası hissedeceğiniz yeni restoranı Belle Epoque a Pasha’da 125. Yıl degustasyon menüsünü sunuyor.

2

{77430}

Executive şefler Arif Kemal Doğan ve Orhan Demirok’un Pera Palace’ta 20’li ve 30’lu yıllarda sunulan menülerden seçip modern bir yorumla hazırladığı çok özel tadım menüleri arasında yer alan soğuk başlangıç tabağı, narenciye sorbe, Bourgignon usulu dana yahnisi, bitter çikolatalı sufle gibi eşsiz lezzetler Pera’nın muazzam tarihini en iyi şekilde yansıtıyor.

3

“Paşa’da Güzel Dönem” anlamına gelen “Belle Epoque a Pasha” dekoru ve müzik seçimleri ile harika atmosferinde, 19.yüzyıl Pera’sının ihtişamını hissettiren ve 5 farklı tadım menüsünden oluşan yeni restoranında konuklarını bekliyor… Belle Epoque a Pasha’da 5 çeşitten oluşan tadım menüsünün fiyatı 225 TL

4

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları